Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Link do resetu komputera i czynności z tym związanych - odpięcie i podpięcie aku to nie wszystko :!: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=17134 A tu krok po kroku ze wszystkimi zdjęciami i obszernym omówieniem przedstawiona jest procedura wyciągnięcia zegarów: http://zoso.no-ip.org/318i-dash.html :search: :twisted: Pozdrawiam
  2. mattiss odpowiedział(a) na tryb21 temat w E30
    Ad. 1) Cabrio na szerokiej lampie wychodziły od października 1990. Ad. 2) Nie mam zielonego pojęcia. Ad. 3) Po co przerabiać wąską lampę na szeroką? Toż to typowo amerykańskie zachowanie (tylko,że u nich zderzaki w wąskiej są wyjątkowo nieładne) :doh: Wąska lampa ma wąską być - klasyczne e30 :naughty: Ad. 4) Pytasz o różnicę między coupe i sedan. A więc: błotniki z przodu te same,maska i klapa tylna te same, pas tylny też taki sam. Reszta to oczywiste różnice. Ad. 5) Na pewno zdrowo powyżej 1k zł. Ale cabrio zazwyczaj mają już skórkę.
  3. mattiss odpowiedział(a) na risto temat w E30
    Odpowiedź na każde Twoje pytanie jest na realoem :idea: Pierścienie są takie same, a wały korbowe różne.
  4. mattiss odpowiedział(a) na risto temat w E30
    Udało mi się znaleźć tyle, że inny jest wał korbowy. Znalazłem tą informację na forum www.e30tech.com. Potwierdza to Realoem: 11211722574 - m20b20 11211271889 - m20b23 Mam nadzieję, że to coś pomoże, w końcu na wale powinna być referencja... Pozdrawiam.
  5. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Bo masz silniczek m20 i wąską lampę chyba. Tam gniazdo jest blisko przepływomierza i ma czerwoną nakrętkę. W m20 po 1987 gniazdo jest koło bagnetu oleju i jest takie jak w m40 (316 i 318). W m40 gniazdo jest przy podszybiu od strony kierowcy. Kolega b182 może mieć silniczek m10, a ja założyłem,że ma m40 i to jedyna nieścisłość...
  6. BOŻE uchroń!! :mad2: :mad2: Koleś musi być niezły :modlitwa:
  7. Do m!xer: BMW e32 potrafi pomimo wieku być autem reprezentacyjnym, e38 z pewnością do takich należy. Wszystko zależy od tego, w jakich auto jest rękach i jak się o nie dba. Znam właściciela firmy jeżdżącego e38 pomimo,że stać go na większość nowych aut... Czy to źle o człowieku świadczy?? Poza tym, o prestiżu stanowi tu nie do końca wiek,a raczej sam model i koszty jego utrzymania. Właściciele 750 mających po 15 lat liczą się z tym,że kable zapłonowe do ich auta kosztują ponad 2000zł i w roku można wydać na same części eksploatacyjne ponad 10k zł, żeby wspomnieć nadmieniony przez Panfila wydech itp. Także Twoja wypowiedź była - moim zdaniem - mocno nietrafiona, a i w niej znalazłbym kilka błędów...choćby interpunkcyjnych :norty: Przepraszam za ten mały OT, ale ciężko czasem czytając takie rzeczy nie zareagować. Pozdrawiam
  8. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Gniazdo diagnostyczne znajduje się po stronie kierowcy przy samym podszybiu, tak jak wspomniał kolega powyżej - w komorze silnika. Okrągły dekielek, ciężko przegapić :wink:
  9. mattiss odpowiedział(a) na b182 temat w E30
    Hej! Gratuluję zakupu! A zacznij od wymiany baterii/akumulatorów w zegarach. Najpewniej udaj się z tym do elektryka,który ma pojęcie o bmw, bo inni nie chcą się podjąć. Oczywiście jeśli masz umiejętności elektryka-elektronika, możesz się za to sam zabrać. Jak wyciągnąć zegary dowiesz się w dziale Zrób to Sam. Pozdrawiam.
  10. mattiss odpowiedział(a) na pagg temat w E36
    Jak najbardziej! Będą się dobrze spisywały do standardowego zawieszenia i lekkiego obniżenia.
  11. Bardzo ciekawy maluszek. Do tego ten dieselek pod maską w standardzie 177KM. Będzie mała bestyjka za zapewne spore pieniądze... Mi się sylwetka jak najbardziej podoba :cool2:
  12. mattiss odpowiedział(a) na nygus7 temat w E36
    Da się to zrobić samemu,jeśli masz możliwość zrobienia ściągacza do tulejek. Bez tego też się da,tylko że będzie trudniej. http://wp1016621.wp027.webpack.hosteurope.de/fotost/f00959/f00959.htm Tu jest link do wymiany tulei belki w e30. Ktoś podawał jeszcze na forum podobny link z jakiegoś polskiego forum. Jak wiesz, e30 ma podobną konstrukcję tylnego zawieszenia do e36 compact :wink: Aha,sam jeszcze nie wymieniałem,ale to kwestia czasu,wszystko mam już zakupione i wymiana się przeciąga, bo miałem stłuczkę :mad2: Pozdrawiam i liczę na relację :wink:
  13. mattiss odpowiedział(a) na nygus7 temat w E36
    Element 3= tuleje tylnej belki. Dają o sobie znać stukaniem dochodzącym z tylnej części auta (np. pod kanapą) na wybojach i dziurach. Element 8- tuleje tylnego wahacza. Jeśli mają luzy to najprostszym sposobem,żeby to sprawdzić jest zrywne ruszenie na mokrej nawierzchni itp. Będzie czuć luz i telepanie tyłu przy zerwanej przyczepności. Ja zwróciłbym uwagę też na tylny stabilizator (w 318ti raczej taki jest) i jego łączniki, skoro opisujesz odjeżdżanie tyłu. A jak się mają amorki i springi? Polecam szarpaki na stacji diagnostycznej-20zł i wszystko będziesz wiedział. Pozdrawiam.
  14. Rozumiem,że chcesz się wziąć za wymianę sam? Obawiam się, że ściągacze do sprężyn są nieodzowne-inaczej robota robi się troszkę niebezpieczna :twisted: Ściągacze kosztują coś koło 30zł,także nie majątek :) Tu masz linka do wymiany, co prawda na sportowe, ale nie szkodzi :wink: http://www.e30tech.com/articles/suspension/front/ Pozdrawiam
  15. mattiss odpowiedział(a) na ceniek 318i temat w E30
    Czepiasz się Tomek :wink: Lepsze kwiatki da się wyselekcjonować z różnych wypowiedzi :duh: A'propos hamulców: jak przełożysz całe kolumny, to nie powinno być problemu...bo z tego, co napisałeś rozumiem,że dysponujesz autem na części. Pozdrawiam
  16. mattiss odpowiedział(a) na ceniek 318i temat w E30
    Bilsteiny będą pasowały o ile przednie (wkłady) mają ten sam wymiar, co Twoja kolumna mc persona. Zmierz kolumnę i amortyzator suwmiarką. Są dwa rozmiary - 45mm i 51mm. Reszta :search: Pozdrawiam
  17. mattiss odpowiedział(a) na Megamag temat w E46
    Polecam dyskusję w dziale Zrób To Sam! Tam problem skóry był szeroko dyskutowany, a nawet wypowiadał się jeden spec,bodaj z Wrocka.
  18. Gazowe (olejowo-gazowe) amortyzatory zachowują się lepiej. Olejowe odradzam zdecydowanie. Zresztą w sklepie zobaczysz, że olejowe są względnie tańsze...a to też mówi samo za siebie. Pozdrawiam
  19. To zależy. Czasem odboje i osłony są w zestawie,ale nie jest to regułą. Dowiesz się w sklepie. A co do cen, to są one różne w zależności od tego,co chcesz kupić. Na forum polecane są Bilsteiny - b4,gdy zawieszenie chcesz mieć standardowe, lub b6 i b8 jeśli masz zamiar zmienić jego charakterystykę. Do tego to, co było na pierwszy montaż w fabryce, czyli Boge i Sachs - także doskonałe amorki. Nie kupuj olejowych wynalazków z allegro za 50zł sztuka. Najlepiej kup gazowe. Napisz, co i jak, gdy już będziesz po wymianie! Pozdrawiam
  20. Tak, kupujesz same wkłady :cool2: Skoro masz diesla, to pewnie masz 51 mm,czyli rozmiar kolumny na zewnątrz około 52mm. Ale myślę, że warto się upewnić. Mierzy się następująco: skręcasz koła maksymalnie w jedną stronę. Klękasz z suwmiarką koło przedniego koła i mierzysz suwmiarką kolumnę Mc Persona w miejscu zaznaczonym na tym rysunku z realoem: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AD91&mospid=47280&btnr=31_0110&hg=31&fg=10 Sam widzisz,że realoem podaje tylko 51mm,więc raczej na pewno masz 51, a nie 45... Pozdrawiam
  21. Tak. To są wkłady do nr 1. Zapewne całych kolumn kupić się nie da tak łatwo, zresztą nie ma potrzeby. Tak samo jest z przodu w E30 - też kupuje się tylko wkłady. W E36 natomiast kupuje się całą kolumnę na przód. A tak zupełnie poza tematem - Yaris, po co Ci amortyzatory do bmw e21, skoro w podpisie masz 324td (zapewne e30 :) ), a w e21 nie było wysokoprężnych :shock: A może ten link na allegro to tylko tak orientacyjnie,żeby było wiadomo, że chodzi Ci o wkłady :?: A'propos - zmierz sobie szerokość kolumny, żebyś wiedział jaki wkład kupić. Pozdrawiam
  22. Dokładnie! Bo jeśli chodzi o design i stylistykę wnętrz, to łagodnie mówiąc w audi wieje nudą... A w latach '90, to można było mówić nawet o braku stylistyki w audi... Jeździłem najnowszym audi A6 z bardzo bogatym wyposażeniem i naprawdę jest to dobry samochód, ale stonowany i taki przewidywalny...nudny po prostu.
  23. Widzę, że amerykańskie pojęcie tjuningu wdziera się do Polski... Obrzydliwe to auto totalnie :mad2: A już mistrzowski jest opis BMW 320 M3 diesel :twisted2: :modlitwa: :doh: Gdzie ludzie mają mózgi?? :mad2: Niektórzy to chyba oddadzą wszystko za troszkę szpachli i laminat plus deska do prasowania na tylnej klapie...ŻENADA :mad2:
  24. mattiss odpowiedział(a) na mimek temat w E36
    Według mnie auta takiego jak audi V8 i bmw 325 e36 nie da się porównywać. 4.2 litra w audi to bydle, które wyssie pół stacji benzynowej i resztki z portfela na części zamienne-których pewnie tak dużo nie ma jak bo beci. Jeśli chodzi o wygląd... osobiście nie widzę NIC pociągającego w audi V8, to auto wygląda jak rozciągnięta i pochromowana popielniczka na kubańskie cygara... :roll: Zero sportu poza silnikiem. W środku to już w ogóle audi odpada - wygląda jak babciny kredens :duh: BMW 325 ma charakter niezaprzeczalny-silnik dopracowany w szczegółach, piękny gang, prawie 200 KM i wszystko to w niepozornej obudowie niewielkiego w sumie samochodu. Ktoś napisał,że w 325 nie znajdziesz wyposażenia jak w audi V8.... czego niby nie znajdziesz? Możesz mieć pełny komputer pokładowy, skórę, 4 airbagi, abs, asc, klimatronik... Ale to tylko moje zdanie...
  25. mattiss odpowiedział(a) na farel temat w E36
    Tłumik przelotowy to tylko pudełko z metalu,nie ma żadnych właściwości tłumiących :!: Strumienica natomiast zwiększa rzekomo moc poprzez szybkość ewakuacji spalin,ale nie jest tłumikiem i dźwięk z poloneza zostaje :!: Jeżeli chcecie, żeby wasze auta ucichły musicie założyć jakiś tłumik środkowy wydechu, tak jak napisałem, może być nawet od innego auta byle nie dławił silnika. Polecam rozmowę z dobrym tłumikarzem, co to od ręki nie poleca strumienicy.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.