Skocz do zawartości

Paulo25

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Paulo25

  1. Właśnie się zastanawiam czy klocki mogą huczec czy to bardziej tarcze.
  2. Te zimmermany masz nacniane? Bo moje sa nacinane i hucza strasznie
  3. Nie wiadomo już co zakładać. Teraz mam zimmermanny sport i klocki ate i przy hamowaniu huczą jakby to hamował ale samolot.
  4. Auto odebrane od mechanika i problem z biegami zniknal. Sprzeglo stan b.dobry, dwumasowe rowniez. Jedyne co zostalo zrobione to ponowne napiecie docisku i odpowietrzenie. Teraz biegi wchodza bardzo dobrze. Niestety pozostal ten halas, buczenie, rezonans, nie wiadomo jak to nazywac. Czy bez problemu mozna odkrecic wal od skrzyni i rozpedzic silnik ze skrzynia do tych 90 i sluchac czy to problem z przodu auta czy z tylu? Probowal ktos tak robic?
  5. To jest to docieranie tak? To w takim razie teraz muszą robić naprawdę dziadostwo bo nigdy nie robiłem takich rzeczy i zawsze wszystko elegancko działało. Mówię jeszcze kilka lat temu jak miałem inne auta.
  6. Tylko co to znaczy docieranie, bo ja po kazdym montazu nie hamowalem nagle, staralem sie nie uzywac mocno hamulca przez przynajmniej 300 kilometrow. Tuleje wahaczy tez wymienialem, lemforder. Z calego zawiasu zostala przekladnia, drazki i koncowki. Pomiary robilem, wszystko w tolerancji. Prawde mowiac juz nie chce nawet z tym nic robic, szkoda nerwow i kasy. Juz w starym golfie czy escorcie nie mialem takich jaj jak tu.
  7. A co z krzywieniem tarcz przy dwoch nowych piastach i zrobionych zaciskach? Mam chyba trzeci albo czwarty komplet i tez juz bije jak sie rozgrzeje. Nowy plyn, nowe przewody elastyczne, tloczki chodza luzno, jarzma czyste, dwie nowe piasty fag..
  8. No wiem ciężko się tłumaczy dźwięk a nagrać to to też będzie słychać jakby wydech a już został sprawdzony i to na bank nie to. Jeszcze mi przez myśl przechodzi czy nie byłby to np. Kolektor wydechowy, tylko problem z biegam raczej z wydechem wiele wspólnego nie ma. Zawioze gdzieś auto i jak naprawie to napisze w tym temacie dla potomnych, bo z tego co widziałem to częsty problem a nikt do końca nie odpowiedział co to jest.
  9. Dwumas moze powodowac taki halas? Dodam jeszcze, ze na zgaszonym silniku biegi za kazdym razem wchodza elegancko
  10. Witam. Mam problem z samochodem duzo bardziej uciazliwy w okresie zimowym niz letnim. Generalnie problem wyglada tak, ze przy odpalaniu jak trzymam wcisniete sprzeglo to biegi wchodza idealnie nawet jak jest zimno. Jak puszcze sprzeglo i chce wrzucic 1 bieg (czym wyzszy bieg tym lepiej wchodzi, nieraz najpierw rzucam 5 a potem 1 to wchodzi od razu) to jest duzy opor a do tego auto sie delikatnie przesuwa. Do tego podczas jazdy przy ok. 90km/h na 5 biegu slychac glosne buczenie jakby wlasnie z okolic nog. Jak jade wolniej albo szybciej to tego tak nie slychac. Przy tych 90 wystarczy delikatnie dodac gazu i slychac, odpuszczam to praktycznie przestaje. Co bylo zrobione, podpora walu i lacznik walu, kompletne sprzeglo ok.2 lata temu (~30tys km) LUK, wydech przepatrzony bo bylo podejrzenie ze katalizator rezonuje ale zalozylem downpipe i bez zmian. W czym szukac problemu? Niestety od jakiegos czasu nie mam kanalu i jest problem zeby cokolwiek pod spodem robic a jak patrze na tych mechanikow to rece opadaja i nie chce niepotrzebnie wydawac kasy
  11. Odświeżam temat. Jakieś inne sprawdzone przyczyny poza wałem? Bo wał miałem w rękach przy wymianie podpory i grama luzu na krzyzakach nie było
  12. Paulo25 odpowiedział(a) na Lobit temat w E46
    Masz czujnik deszczu? Ja pod niego podpialem, wszystko jest przy lampce na gorze i nie trzeba ciagnac kabli po slupkach itd
  13. Paulo25 odpowiedział(a) na Siumkaj temat w E46
    To nie jest poprostu ipa? Miałem takiego wurtha ale nie wytepilo to do końca zapachu, chyba że nie dotarło wszędzie i w tym problem
  14. Paulo25 odpowiedział(a) na Siumkaj temat w E46
    Tak, bo parownik i całą tacke widać jak się wyciągnie nagrzewnice, dużo płynu nie ucieka. A to co mówisz też robiłem, tylko pytanie wlales piankę na parownik i wlaczales wentylator czy zostawiłeś poprostu?
  15. Paulo25 odpowiedział(a) na Siumkaj temat w E46
    Tez robilem ozonowanie ale to nie pomoze jak parownik jest zagrzybialy. Pianki pomogly na chwile. Do rurki i calej tacki na wode najlepiej sie dostac przez rozebrane tunelu srodkowego i wyjeciu nagrzewnicy https://www.youtube.com/watch?v=QUOGCOT0XTg. Wode pod autem w e46 rzadko widac, chyba ze stoi pochylo najlepiej przodem do dolu to wtedy moze cos poleci. Osobiscie dalem sobie z tym spokoj bo sciagac deski mi sie nie widzi.
  16. Paulo25 odpowiedział(a) na Siumkaj temat w E46
    Gorzej jak juz smierdzi i wylaczanie nic nie daje, tylko sie wdycha ten syf.
  17. Paulo25 odpowiedział(a) na 511201 temat w E46
    Ja poprostu odpialem weze, wylalo sie troche plynu ale bez tragedii. Potem to dobrze wyczyscisz zeby nie parowaly szyby i bedzie dobrze :cool2:
  18. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Jeszcze tak się zastanawiam. Ten sterownik od turbo nie jest jakoś przypisany do ecu? Bo moze komputer nim steruje jak tamtym z oryginalnej turbiny a te sterowniki nie pasuja na podmianke Bylem w warsztacie pytac o to, powiedzieli mi, ze trzeba ta turbine wysterowac jak oryginalna ktora fabrycznie siedzi u mnie w aucie. Czyli wrzucic ta gtb1752 na maszyne razem ze sterownikiem i skalibrowac ten sterownik pod silnik ktory jest w aucie a nie pod ten z ktorego turbina pochodzi. Czyli mowiac po ludzku ustawic inny zakres pracy sterownika. Tylko czy tak w sumie to ma sens?
  19. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Zrobilem ten reset. Wartosci obydwie byly na 0, roznic w jezdzie brak. Tuner mowil, ze jak naprawie to co daje po dupie to auto z automatu bedzie jezdzic ok. Czuc dalej po zmianie biegu ze turbo musi od nowa napompowac i dopiero jedzie i czuc to na biegach od 3 wzwyz. Nie mam juz weny na to, oddam na diagnostyke niech sie inni martwia.
  20. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Myślałem że podpowiesz jak disem zresetować przepływomierz :P może to powodować takie rzeczy? Bo tak w sumie to już nie zostało zbyt wiele rzeczy do sprawdzenia
  21. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Sam to wszystko robie i pytam wszedzie po x razy bez odpowiedzi a o wymianie turbo wyczytalem xx postow, ze to na zasadzie plug & play. Tylko na program pojechalem do kogos i tez jak widac niezbyt rozgarniety tuner... Mozesz podpowiedziec jak to zrobic? Mam inpe i disa na laptopie.
  22. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Dopiero teraz znalazlem chwile na to. Generalnie auto jezdzi podobnie jak na tym wykresie wyzej, nie czuc za bardzo mocy. Po zmianie biegu ma laga i chwile zastanowienia w sumie to nie zaleznie od obrotow. Wrzucam aktualny film z inpy na 4 biegu. Powiem co w aucie jest zrobione w tym momencie: -nowy przeplywomierz bosch koncowka 527 -fmic -wkladka powietrza kn -tlumik rm3 -podmieniony czujnik w kolektorze, bez zmian -egr ograniczony disem z klapa gaszaca -turbo gtb1752v z e60 - zakladane dwie rozne turbiny, dwa rozne sterowniki, efektu jako takiego nie ma a sterownik napewno sprawny i geometria chodzi bez problemu -auto bylo na hamowni, nie wiem czy teraz jest jakas mapa czy nie ale chyba tak jak na wykresie wyzej Prosze o porade co tu jeszcze zrobic, do kogo podjechac bo juz nie mam pomyslu co tu zrobic. Czy to kwestia chipa, czy po tym wszystkim trzeba adaptowac przeplywke w koncu czy nie.
  23. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Podbijam temat bo problem mam w sumie dalej. Auto na hamowni przy pierwszym pomiarze wyplulo zawrotne 128km i 297nm. Wsadzone turbo gtb1752m, geometria sie przestawia i reka i w disie chodzi w calym zakresie, nie ma bledow od sterownika. Podobno problem sprawia czujnik cisnienia doladowania, ze nie ogarnia tego cisnienia jakie turbo podaje i obcina dawke. Ktos podpowie co z tym fantem zrobic, sa jakies inne czujniki czy cos? Dorzucam wykres.
  24. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    To autora problem, ja się wcialem ale rozwiązałem problem więc opisuje dla potomnych :)
  25. Paulo25 odpowiedział(a) na Kubson00 temat w E46
    Sorry za post pod postem ale może komuś się przyda. Problem rozwiązany, przyczyną był przepływomierz. Po odpieciu auto smiga jak powinno ze swoim charakterystcznym lagiem A nie z zastanawianiem się czy jechać czy nie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.