Treść opublikowana przez Paulo25
-
Wyłączanie czujników PDC po zaparkowaniu E61
Cześć. Chciałem zapytać czy da się przekodować któryś sterownik żeby po włączeniu trybu P w automacie czujniki wyłączały się automatycznie? W tej chwili działają cały czas nawet po włączeniu P. Nie ukrywam, że jest to trochę bez sensu i chciałbym to zmienić jeśli jest taka możliwość 😀 E61 LCI z CIC
-
E60 3.0D charging fault
Valeo 599316 AS ARE3010 Sprawdzone po katalogu 😃
-
Problem z wypalaniem DPF błąd 480A
Dokładnie powinno się sprawdzać na rozgrzanym silniku. Dziś jeszcze sprawdzałem to na tym 6 cylindrze było +0.60 po 20km jazdy także jest spoko, zaleje jakiegoś teca i zobaczymy czy się jeszcze poprawi. Wrzucam screena panelu dpf z dnia po wypalaniu. Myślę że jak narazie jest dobrze
-
Problem z wypalaniem DPF błąd 480A
Generalnie na razie zaaplikowałem piankę z k2 do dpfa przez rurkę od czujnika ciśnienia. Zrobiłem 70km w jednym tempie także procedura była bez przerw. Temperatura w trakcie wypalania była w granicach 600st także wypaliło sądzę do 0g. Ciśnienia spadły także narazie temat uważam za rozwiązany, jak będzie znowu problem to co zdemontuje i podejmę decyzję co z nim zrobić. Błąd nie wraca, po 30km przejechanych po wypaleniu był 1 albo 2% zapełnienia. W dolocie trochę oleju jest ale po wymianie odmy jest lepiej chociaż turbiny są minimalnie zapocone na zewnątrz więc będę musiał to ogarnąć. Korekty wtrysków uważam za nie najgorsze chociaż nowe nie są, zalaczam screen z pomiaru po tej przejażdżce.
-
Problem z wypalaniem DPF błąd 480A
Cześć. Mam problem z błędem 480A. Wskaźnik zapełnienia w BTool był na 100% a ilość sadzy ~60g. Przejechałem się ekspresówką 30km przy czym włączyłem mu wypalanie serwisowe. Regeneracja zaplanowana świeciła się cały czas a regeneracja aktywna na przemian włączała się i wyłączała. Temperatura spalin skakała w zakresie ~400st-530st. Wskaźnik zapełnienia spadł do 50% po czym zaczął rosnąć spowrotem w górę. Sadza spadła do ~40g. Ogólnie na pierwszych dwóch biegach moc czuć natomiast jak skrzynia wrzuci 3 to czuć, że auto ma ciężko. Test ciśnień w BTool mówi: 680rpm - 16hPa 1900rpm - 53hPa 2850rpm - 116hPa 3700- 182hPa. Auto to E61 535d lci, termostaty sprawne, innych błędów brak. Ktoś miał podobny problem? Kiedyś byłem wypalać na tej samej drodze to przy 30km spokojnie sadza spadla do kilku gram i wskaźnik zapełnienia spadł chyba do 0%. Coś ktoś poradzi?
-
E61 LCI roleta bagażnika
A czy miał ktoś odwrotny problem tzn. roleta się pięknie zasuwa ale nie za każdym razem odskakuje do góry? W słupkach słychać mechanizmy jakby odskakiwały natomiast często muszę ręką je wcisnąć żeby roleta się podniosła. Ktoś miał podobnie i coś poradzi?
-
aktywny tempomat z funkcją hamowania opcja nr 544
A czy ktoś próbował zmienić czułość tego radaru? Pomimo ustawienia żeby utrzymywał możliwie najbliższy odstęp to i tak bardzo wcześnie zaczyna hamować i trzeba dużo wcześniej zjeżdżać na inny pas żeby wyprzedzić w jednym tempie.
-
[E61] Żaluzje w grillu
Widziałem w serwisówce że niby mają być ale nie jestem pewny w 100% bo choćby głupim przykładem katalog pokazuje że jest u mnie normalna pełna kratka w miejscu radaru i jednoczenie z otworem na radar a radar jest fabrycznie z Vinu,także niedomówienia i błędy są. Nie mniej jeśli by były fabrycznie to pod kompem nie powinno być błędu?
-
[E61] Żaluzje w grillu
Czy jest możliwość dołożenia tych żaluzji? Do czego ta wtyczka od nich jest wpięta?
-
[E61] Szum otoczenia z przedniej szyby
Podkleilem szybę taśma butylowa od spodu, podszybie wygląda ładnie, wszystko jest kompletne i nie jest połamane. Ogólnie nie zauważyłem nic niepokojącego, może minimalna różnica. Nie mam już pomysłów i albo ja sobie coś wymyśliłem albo tak ma być. Jedyne na co liczę to jak wymienię uszczelkę od dachu że trochę się odizoluje wnętrze od zewnątrz ewentualnie że jak wykleje nadkola plastikowe to trochę się koła wyciszą. Najbardziej słychać jak ktoś jedzie przede mną po mokrym. Swoje koła to jedno ale moim zdaniem za bardzo słychać poprzedzający samochód. Zastanawia mnie czy brak żaluzji w nerkach może tak dźwięk przenosić do środka
-
[E61] Żaluzje w grillu
Cześć. Może mi ktoś poradzić jak wpięte w instalacje są te żaluzje w grillu? Mam mpakiet i nie do końca wiem czy one być powinny u mnie być czy nie. Auto jest z 2008r i gdzieś czytałem że te polifty w mpakiecie nie mają tych zaslon tylko nie wiem ile w tym prawdy. Warto to dokładać?
-
[E61] Szum otoczenia z przedniej szyby
Generalnie wpadłem na pomysł że wyciągnę jedną kabinowke, na desce w środku położę kartkę papieru i dmuchne od zewnątrz kompresorem pod przednią szybę. Jeśli gdzieś jest nieszczelność to powinno ruszać kartką. Ogólnie co do wygłuszenia to też mam wrażenie że rewelacji nie ma, spodziewałem się więcej w tej kwestii. Tak jak pisali gdzieś inni że nadkola i drzwi. Wyraźnie słychać mijane auta przez drzwi, dociągnie nic nie daje więc to nie kwestia uszczelek. Panorama swoją drogą, uszczelki będą do wymiany chociaż to te niby poprawione bo auto z grudnia 2008 ale w żadnym aucie nie musiałem tego robić. Przednią uszczelkę wymieniałem, bez efektu. Poszło tak świetnie że szyba pękła więc i tak będzie trzeba ją prędzej czy później wymienić. Dobrze że nie pękła przez środek tylko w narożniku mały kawałek. Szyba jest minimalnie wyżej z jednej strony dlatego uszczelka ciaśniej siedziała z jednej strony. Aso tak wstawiło bo szyba jest oryginalna. Jak coś namierzę to się podzielę.
-
[E61] Szum otoczenia z przedniej szyby
Cześć Zastanawia mnie kwestia dźwięków otoczenia z przedniej części auta, konkretnie jak bardzo słychać otoczenie przez przednią szybę. U mnie głównie jak drogi są mokre dość wyraźnie slychac poprzedzający samochód i taki jakby szum spod jego kół. Ogólnie hałas otoczenia nie jest tak izolowany jak się spodziewałem po serii 5. Podczas jazdy po autostradzie wyraźnie słychać mijanie pojazdy głównie ciężarówki. Wydaje mi się, że słychać to najbardziej jakby spod deski rozdzielczej jednak ciężko to konkretnie określić. Próbowałem zaklejać uszczelki boczne na słupkach taśmą a do tego wymieniłem górna uszczelkę szyby i większych zmian nie zauważyłem. Panoramę również zaklejalem ale nie jest to ten trop. Pod podszybiem widzę, że wygłuszenie jest, samo podszybie wygląda ładnie nie jest popękane. Z przodu nie mam zaluzji w grillu jeśli miałoby to mieć znaczenie. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Może te plastiki są nie poskładane prawidłowo chociaż wyglądają że tak. Jeśli ktoś wie na co zwrócić uwagę to proszę o poradę bo w moim odczuciu poprzednie E46 lepiej izolowalo dźwięki od zewnątrz (tyle że nie miało szyberdachu). Zaznaczam że auto nie jest po dzwonie i nie jest zmęczone życiem, jedynie szyba przednia jest wymieniona na oryginał (tak wnioskuję bo jak na 2008r nie jest mocno zrysowana).
-
320d Buczenie podczas jazdy!
Pozwole sobie wrocic do tematu. Ktos z was mial stycznosc z skrzyniami w tym aucie o ktorym mowa w temacie? Zastanawiam sie czy nie jest jakas wada w lozyskach tych skrzyn, ze na jednym biegu potrafia wyc, glownie na 5. Dalej nie rozwiazalem tego problemu, 5 bieg, 90km/h i nie wyje tylko na luzie albo z delikatnie wcisnietym gazem. Mam trzecia skrzynie i trzeci dyfer w aucie i objawy sa dokladnie takie same. Zostal w zasadzie wal napedowy. Podpora jest Febiego z lozyskiem FAG. Ktos cos poradzi?
-
320D slady na tlokach
Czesc. Szukajac podkladki z kolektora zagladalem do cylindrow kamerka i ogladajac denka tlokow widac jak dla mnie niepokojace slady. Juz nie mowie, ze w w jednym cylindrze jest calkiem czarno a w drugim minimalnie lepiej i tylko w dwoch wyglada na czysto, to widac jakies dziwne slady. Te brazowe plamy to jak sadze sa od wtrysku? Jest sie czym martwic? Cylinder 1 Cylinder 2 Cylinder 3 Cylinder 4
-
mocne wibracje i stukanie BMW 318d
Dokładnie. U mnie koło corteco a zmieniał je jeszcze poprzedni właściciel czyli ma min 5 lat i dalej wygląda dobrze
-
większe turbo do e46 318d
Przegladalem te tematy jak bylem na etapie wymiany turbo ale praktycznie wszystkie posty na temat wlozenia tego do e46, to wymiana w gtb1752 silniczka na gruszke bo wiekszosc e46 z 2.0d ma turbo sterowane podcisnieniowo. A u mnie jest silniczek.
-
większe turbo do e46 318d
Tylko nikt nie wyjaśnił jak odpalić to turbo (gtb1752v) w euro 4 ze sterownikiem elektronicznym. Bo pasować fizycznie pasuje tylko jak się je p&p założy to od 2tys jest ściana i brak mocy
-
mocne wibracje i stukanie BMW 318d
A jakiej firmy założyłes to koło?
-
Grzechotanie/cykanie a wyciek oleju 320d
Nikt nic?
-
Grzechotanie/cykanie a wyciek oleju 320d
No pokrywa zaworów jako jedyna nie sprawdzona. Odmę wyciągałem dwa razy i dałem nowe uszczelki. Wtryski są mokre od oleju do tego gumowego oringu ale od góry. Od strony podkładki sucho. Jak to sprawdzić?
-
Grzechotanie/cykanie a wyciek oleju 320d
Cześć. Jak wiadomo cały czas szukam przyczyny głośniejszej pracy silnika. Pod obciążeniem słychać takie grzechotanie albo cykanie, ciężko to nazwać, słychać to na filmikach tylko proponuję podglosnic. Podmieniałem 4 wtryski i bez zmian, podkładki i oringi nowe. Jeden mechanik stwierdził że to zawory. Ale zastanawia mnie jeden wyciek wokół wtryskiwaczy, Odma wyczyszczona i dana była nowa uszczelka, wokół wtrysków też było sucho jak wycierałem ale po niedługim czasie już jest mokro. Przelewy suche, nie ma wokół gniazd przelewów ropy. Spotkal sie ktos z wyciekiem spod tych mocowań wtryskiwacza albo pęknięta pokrywa zaworów? Nie wiem czy jedno z drugim się łączy. Dodam że po odkreceniu korka oleju na włączonym silniku dość konkretnie chlapie. Załączam filmiki i zdjęcie o które miejsce chodzi.
-
E46 320d wałki balansowe
Nikt nie mial z tym stycznosci?
-
E46 320d wałki balansowe
Ciezko halas opisac a na nagraniu to nie wiem czy wyjdzie, musze sprobowac. Nie mniej od zle zlozonej pokrywy filtra nie czuc drgan na aucie i nawet wydech widac, ze drzy a wiem, ze tak nie bylo bo po wymianie poduszek 2 lata temu nie bylo czuc silnika wcale.
-
E46 320d wałki balansowe
Czesc. Spotkal sie ktos z problemem tychze walkow w m47n? W dalszym ciagu borykam sie z glosna praca na obciazeniu i tym buczeniem i drganiami na wolnych obrotach i ogolnie malo kulturalna praca. Wlasciwie wszystko z napedu poza silnikiem (:D) i polosiami zostalo podmienione na inne nowe badz uzywane. Slychac takie klepanie wlasnie w okolicach miski olejowej. Mial ktos taki przypadek?