Treść opublikowana przez Paulo25
-
[E46 330Ci] zamarznięte szyby
Rowniez mam coupe i przydalby sie taki bajer ale boczne szyby podgrzewane nie sa chyba, ze w autobusie. Mysle, ze chodzi o nic innego jak o webasto.
-
E46 320d przelewy wtryskow
Ktoś coś poradzi? Bo nie wiem czy któryś wtrysk wymienić czy spróbować dolac oleju 2t do baku?
-
E46 320d przelewy wtryskow
Podbijam Od wolnych obrotow zaraz po odpaleniu po rozpedzanie bez szalenstw do 80 na goracym. Jak jeszcze bedzie trzeba poprawic nagranie to sie ogarnie. Z obserwacji to silnik glosno pracuje ogolnie caly czas moim zdaniem, ale na tych biegach na ktorych po programie zaczal jezdzic lepiej to zdecydowanie bardziej pod obciazeniem go slychac. A mianowicie najbardziej 3,4,5. Widac po lusterku wstecznym ze drzy. Nie jest tak odizolowany ten silnik tylko slychac go w srodku wyraznie. Wrzucam filmy: 1 - zaraz po odpaleniu na zimnym silniku wolne obroty - 2 - zaraz po odpaleniu chwile wolne obroty potem ruszenie i dojazd 500m do swiatel - 3 - dalsza jazda ze swiatel, silnik cieplejszy ~40 stopni i powolne napedzanie po ruszeniu - 4 - korekty na wolnych, silnik goracy - 5 - rozpedzanie 0-80 bez szalenstw silnik goracy -
-
E46 320d przelewy wtryskow
Czesc. Zerknie ktos okiem na ta moja probe przelewowa? Same przelewy chyba nie oddaja 100% sprawnosci wtrysku? Generalnie jako takich problemow nie ma, silnik glosno pracuje przy obciazeniu, czuc wibracje m.in na fotelu (kolo pasowe wyglada i kreci sie w mojej ocenie ok, link do filmu jak sie kreci - ( ), poduszki wymieniane ~2 lata temu), przy mocnym bucie pod swiatlo w lusterku sporo dymu (dodam, ze auto po chipie). Pojemniki sie napelnily do tego poziomu w niecale 3 min na wolnych obrotach i takim nie zimnym ani nie bardzo goracym silniku (~60-70st plynu) Pierwszy - 100ml Drugi 75ml Trzeci - 90ml Czwarty - 65ml
-
E46 320d Piasta przód
Zły dział, proszę o usunięcie
-
E46 320d m47n turbo eu4 z e60
Witam. W moim aucie jest turbo z silniczkiem nastawnym seryjne gt1749, mam na stole gtb1752. Ogolnie jak to kiedys zalozylem to wszystko P&P tylko po zamontowaniu przy mocniejszym dodaniu gazu przy ~2tys jest sciana i nagly spadek mocy. Pomyslalem, ze moze to zaloze tylko pytanie, czy taki problem jest spowodowany nie dzialajaca prawidlowo geometria? Tam ciegno jest na stale, nie ma regulacji. Czy dodanie regulacji do tego ciegna daloby jakis efekt? Napewno geometria by pracowala troche inaczej tylko czy rozwiazaloby to problem?
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Dokrec na 200nm i dociąg kluczem ćwierć obrotu i będzie ok
-
Małopolskie
Może zapytam inaczej. Czy jest coś takiego jak hamownia z kanałem? Żeby auto rozpędzić normalnie na rolkach i posłuchać w kanale od spodu skąd dochodzi hałas? Na podnośniku nie ma obciążenia i tego tak bardzo nie słychać
-
Małopolskie
Panowie potrzebuje jakiegos speca ktory rzetelnie przejrzy mi naped w 320d e46. Mam problem z basowym wyciem po puszczeniu gazu. Ja juz nie mam pomyslu a troche rzeczy juz wymienione. Jestem z Krakowa ale moge gdzies podjechac jak bedzie warto (oczywiscie w granicach rozsadku).
-
E46 320d 150km pytanie o egr
Pytanie czy jeśli np napięcie na wtyczce od tego zaworu egr jest to znaczy że nie jest on wykodowany? I druga sprawa czy jak disem egr będzie ograniczony to na wolnych obrotach też nie będzie czuć podciśnienia na wężyku?
-
E46 320d 150km pytanie o egr
Nagralem filmik z wolnymi obrotami, da sie cos po tym stwierdzic?
-
E46 320d 150km pytanie o egr
Normę mam euro 4. Wystarczy jakbym filmik nagrał z inpy z tej zakładki z pomiarami? Bo ja nie wiem jakie powinny być wartości żeby stwierdzić czy egr działa
- E46 320d 150km pytanie o egr
-
E46 coupe, nie działające pompowanie lędźwi
Z tego co pamiętam chociaż robiłem to dość dawno to trzeba bylo je zdjąć
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Też miałeś jakieś wycie czy tylko stuki?
-
E46 coupe, nie działające pompowanie lędźwi
Cześć. Przerabialem to u siebie, najprawdopodobniej przetarła się wiązka kabli na skutek składania fotela. Prawdopodobnie jak masz podgrzewane fotele to nie grzeje też oparcie. Trzeba ściągnąć plecki fotela i wszystko widać, spinki (4szt jeden fotel) tylko aso, raczej są nie do uratowania. Kable polutowałem i schowałem w peszel w tym miejscu gdzie się fotel składa
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Sproboj jak z kołem, nie dokręcaj do końca nakrętki i zrób krótka rundkę
-
E46 320d 150km pytanie o egr
Cześć. Pytanie, czy przy jalowych obrotach po zdjęciu wężyka od egr powinna być jakaś reakcja? U mnie nie ma, na zegarach check też nie wyskoczył i po przyłożeniu palca do wężyka nie czuć podciśnienia. Szukam powodu dość twardej i głośnej pracy silnika głównie pod obciążeniem. Auto mam po programie ale nie wiem czy został egr wyprogramowany czy nie. Czy jest możliwość podpiąć kabel i jakoś to sprawdzić disem albo inpa czy on został w mapie czy nie?
-
E46 2001r sedan 2.0d 150km problem z wałem.
Dziwne panowie, miałem febi i jeździłem na tym trochę i wcale się nie rozpadło po tygodniu czy paru kilometrach. Zrobiłem na tym z 15tys i wyjąłem bo szukałem przyczyny buczenia i założyłem najtańszy szmelc za 25zl i jest to samo
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
I jak, wiadomo coś?
-
320d tarcze i klocki tył 294mm
Bosche piszcza. Ja mam komplet textara na tyle i polecam, bez problemów. Jakie masz objawy bicia tylnych tarcz, czujesz na pedale hamulca czy bardziej na fotelu pod tyłkiem?
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Tez mialem stukanie przy dodawaniu gazu. Okazalo sie ze moj niedawno zakupiony dyfer zaczac tluc, pomoglo mu chyba zamykanie licznika bo po tym sie zaczelo :lol: Ale wycie niestety zostalo
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
To w zasadzie teraz jest temat o wyciu czy stukach? Chyba że jedno wiążesz z drugim? Bo ciekawy jestem czy znajdziesz przyczynę
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
A brałeś pod uwagę przekładnie i drążki? Mnie też ten problem denerwuje, kilka kompletów tarcz i klocków, nowe piasty i to samo po chwili. Została mi właśnie przekładnia, drążki i końcówki
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Od siebie dodam jako wskazowke, ze wywarzenie i przeglad walu przez speca nie zmienilo nic w tej kwestii. Udalo Ci sie kolego cos ogarnac?