Treść opublikowana przez Paulo25
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Na chłopski rozum jaki ma to cel? Zregenerujesz dyfer to jak to potem ustawisz? Zaznaczanie to ma sens i jest konieczne jak wał rozkręcasz na pół. Co do chuczenia półosi, nie było by objawów typu stuki, wibracje, chrobotanie jak przy przegubie? No i półosie się kręcą cały czas a nie jak jest bieg wrzucony.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Mamy kolego ten sam problem. Ale ja podmieniłem skrzynie, komplet sprzęgła, koła, podpore wału i dyfer 3x i jest dokładnie to samo. Wydech też podmieniany i to samo. Problem musi być w czymś innym bo objawy mamy bardzo podobne. W zasadzie zostaja półosie i wał bo mnie osobiście nic innego nie przychodzi do głowy
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
To wycie miałeś podczas dodawania gazu czy odejmowania? Na konkretnym biegu?
-
Buczenie podczas jazdy 330i
To na każdym biegu czy na jednym? Mam podobny objaw ale głównie 5 bieg i okolo 90/h.
-
Czarny dym z wydechu przy mocnym przyspieszaniu
Zaryzykuje stwierdzenie, ze bosch to zadna rewelacja. Mialem w rekach rozne filtry i w zasadzie wielkich roznic miedzy nimi nie ma. Praktycznie norma jest, ze filtr czy to filtron czy bosch czy jakis denkerman ma w tych samych miejscach napisy, ta sama czcionka tylko inna nazwa. Nie mowie o filtrach za 12zl bo to moze byc szajs jak jakis japanparts ale jakis filtron, mann, knecht, bosch, denkerman, blueprint, purflux to jest jeden pieron.
-
BMW 320Cd 150km automat podniesienie mocy-Zmiany mechaniczne
Ugasze Twoj entuzjazm i powiem, ze nic ponadto zeby w tym aucie zmienic turbo z e60 i zrobic program bym nie robil. Osobiscie mam 2.0 po programie i z zamontowanym downpipem i na daily wystarcza w zupelnosci. Do tego ogranicza Cie w pewnym stopniu skrzynia ktora masz w tym wypadku automat ktory wiele nie pozyje jak zaczniesz czesto korzystac z mocy. Wpompujesz worek pieniedzy a i tak byle 3.0 nawet po lekkim programie bedzie przyjemniejsze i szybsze do jazdy niz to dlubane 2.0. To dobry silnik do jazdy na codzien, po programie wystarcza i jedzie przyjemnie ale zeby pokazywac innym co 2.0 potrafi to niestety, szkoda zachodu
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Popatrz na drugi obrazek z tej strony co Ci podałem to zrozumiesz o co chodzi. Na łożysku masz wycięcie mniejsze lub większe. Przeważnie jak jest nowe to jest zmontowane prawidłowo ale sprawdzić nie zaszkodzi.
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Bez roznicy, wazne zeby lozysko dobrze zalozyc na tej lapie bo moze byc zalozone na dwa sposoby. Tu masz opis z fotkami o co chodzi https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320cd-cou/repair-manuals/21-clutch/21-51-clutch-release-controller-w-lever/DnDkgmt
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Miałeś jakieś objawy tego luzu czy wyszło dopiero po rozbiórce?
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Z tego co pamiętam to był e12 i e14
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
W sumie to spokojnie robiąc wyjąłem skrzynie samemu w 2h. Posmarowałem to takim smarem który miałem otwarty co się smaruje przeguby. Bardzo cienka warstwa. Czasem dają do sprzęgła mała tubkę smaru właśnie do tego wałka.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Wiem, każde biły więc przetoczyłem i już nie grzebie bo jak mówię szkoda nerwów i kasy
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Przerabialem ten temat niedawno bo 2x ściągałem skrzynie i sprzęgło. Napewno przygotuj sobie przedłużki na długość skrzyni bo dwie śruby są centralnie u góry i żeby je odkręcić potrzebujesz opuścić trochę skrzynie. Ja wydechu nie ściągałem więc da się tam dostać do tych śrub gornych bez tego chociaż jest trochę ciasno. Generalnie wszystko widać po kolei co trzeba robić poza tymi śrubami u góry, mnie nie chciała skrzynia zejść a się okazało że jest jeszcze jedna. Jak będziesz odkręcał dwumas to musisz go sobie czyms zablokować chyba że masz klucz udarowy to spoko. Przy dokręcaniu to samo, ja sobie zaparłem łom o kanał i się nie obracało koło zamachowe. Przed założeniem docisku, musisz się zaopatrzyć w taki trzpień do centrowania tarczy, ja byłem u tokarza, wytoczył mi takie coś https://www.repxpert.pl/pl/schaeffler-products/page-ds3602 Docisk dokrecasz stopniowo, na krzyż i ostatecznie momentem 25nm. Potem odkręcasz blokadę docisku i wyciągasz ten trzpień. Wałek smarowałem bardzo cienko tylko tam gdzie rusza się łożysko i naprawdę cienka warstwa żeby nie zachlapalo tarczy. Posmarowałem jeszcze czubek wysprzeglika i tego plastikowego trzpienia po którym się rusza lapa łożyska. Ważne jest, żeby porządnie wycentrować tarcze bo jak źle to zrobisz to musisz naciągać od nowa sprężyny na prasie albo tym przyrządem za chore pieniądze. Wał jak odkręcisz to nie ma znaczenia później jak go przykręcisz do skrzyni i dyfra, ważne żeby między sobą był dokręcony wg. znaków.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Teraz to już olałem temat, tarcze przetoczyłem i latam. Czuć że biją ale szkoda nerwów, kasy i zdrowia na to.
-
M47n 2.0d chips 193hp kopci na czarno
Zobacz na rure od IC do kolektora. Miałem to samo, kopcilo, gorzej jechało i był było głośniej. Może akurat to będzie to.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Robilem pomiary bicia przed założeniem i tarcz i piast i jakby było źle to bym nie zakladal. Śruby mam zwykle, bez zabezpieczenia
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Obecne auto ktore mam to nie moje pierwsze a ktores z rzedu auto i nigdy nie bylo problemow z biciem tarcz. Roznie sie zakladalo, nieraz nawet i bez czyszczenia piast i to jezdzilo hamowalo i nic nie bilo a roznie dostawalo po dupie. Wiec wychodzi na to, ze problem jest jakis z tym samochodem bo nie wierze, ze jest tak trudno dobrac normalne hamulce ktore nie beda bic. I juz naprawde, 4 komplety, nowe piasty, czyste i nasmarowane zaciski, nowy plyn, dociaganie kol kluczem z momentem 130nm, oczyszczenie felg od strony tarcz i dalej po jakims czasie jest to samo. Sama dlugosc tego tematu swiadczy, ze cos jest nie halo.
-
e46 drgania, bicie tarcz podczas hamowania
Kiedys bylem u tokarza zostawic tarcze i powiedzial mi tak, ze lepiej poszukac uzywanych nie zjezdzonych tarcz ale oryginalnych i nawet je przetoczyc to beda sie lepiej zachowywac pod katem bicia niz zamienniki. Moze cos w tym jest, bo ja jeszcze na niebijace tarcze nie trafilem a przerobilem ze 3 albo 4 komplety
-
(E330Ci)HUK dobiegajacy z tylu przy puszczeniu gazu
Masz taki objaw w jakimś przedziale prędkości albo konkretnym biegu? U mnie też słychać ale głównie na 5 koło 90,jak troszkę nawet gazu dodam to zdecydowanie ucicha
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
Zalozylem nowe sprzeglo razem z dwumasem. Szarpanie, rozne wibracje itd zniknely i biegi tez ladnie wchodza. Buczenie pozostalo, moze minimalnie mniejsze ale jest i tak powyzej 2tys taki basowy rezonans i czym wyzsze biegi tym bardziej slyszalne najbardziej na 5. Tak wyglada dwumas zdjety z auta, luzy ma ale widzialem gorsze
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
Pierwszym razem mechanik zdjął skrzynie i napial tylko sprężyny bo powiedział że nic tam nie widzi. Teraz sam zdjąłem skrzynie bo mam w końcu warunki do tego i kupiłem używana skrzynie ale efekt dokładnie taki sam. Jedynie w mojej jak ja zrzuciłem to przy ruszaniu wałkiem było czuć takie pukanie. Kręcąc tym sprzęgłem po obwodzie to czuć opór na sprężynach jak się dokręci na maksa w lewo i prawo. Ale szarpanie przy ruszaniu dalej jest no i to buczenie.
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
Podbijam. Podmieniłem skrzynie na uzywke, efekt dalej ten sam jeśli chodzi o hałas. Nagrałem filmik jak wyglądają luzy na moim dwumasie, może ktoś podpowie bo ja nie mam z tym doświadczenia za bardzo w jakim to stanie (robiony przez mechanika jakieś 25-30tys temu)
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
W takim razie wychodzi, ze mechanik co pierwszy zakladal docisk cos spieprzyl i te sprezyny pewnie sie pokrzywily. Tych sprezyn na zewnatrz docisku nie widac? Moze taki docisk powodowac taki halas?
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
Co może być powodem że z biegami znowu zrobiło się to samo co w 1szym poscie. Uszkodzony docisk? Bo przez chwilę było fajnie biegi ładnie wchodziły, na zimnym 1 też wychodziła ładnie. A teraz znowu, nieraz przy odpalaniu jak jest 1 i wcisniete sprzęgło to go trochę przesunie do przodu..
-
E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy
No to jest jedyne wyjscie co mi przyszlo do glowy. Zastanawiam sie tylko czy powodem moze byc skrzynia biegow. Bo mechanicy tacy swietni, ze nikomu sie albo nie chce albo nie wie. Skrzynie 6b w 320d coupe byly takie same? Bo nr po realoem wychodzi GS6-37DZ - THES