Treść opublikowana przez Paulo25
-
320D 150km Problem z chipem
Tak to ogólnie wygląda jakby się musiał zastanowić czy jechać, taka chwila zawieszki i jedzie, najczęściej ok 2tys obrotów. Ten silniczek od sterowania na zgaszonym jest wciagniety w stronę silnika a po odpaleniu w stronę koła i rusza się jak dodaje gazu. Dodam jeszcze że niedługo po wymianie filtra i tłumika wyszedł błąd air flow meter 3ff0
-
320D 150km Problem z chipem
Kurde poprzednia ori turbina wywalala błąd i jeździlo się lepiej A też nieraz bylo czuć jakby ktoś kotwicę w asfalt wbił :?
-
320D 150km Problem z chipem
Turbo przed montażem oglądał spec od tego, ściągal ciegno ze sterownika i ruszał i nic się nie blokuje a skoro sterownik nie zgłasza błędu to geometria może nie działać?
-
320D 150km Problem z chipem
Tak skrzynia 6 biegów :P Tylko czego to wina, turbo błędów nie zgłasza więc zgaduje że sterownik jest ok
-
320D 150km Problem z chipem
Auto ma mula, nie wymienialem nigdy turbiny na inna wiec nie wiem jak sie to powinno zachowywac. Wsadzone gtb1752 (nie przerabiane na podcisnienie), fmic, wkladka filtra kn i koncowy rm3 czyli taki mozna rzec typowy zestaw do 320. Najczesciej ok 2tys czuc tak jakby kotwice zdjal z asfaltu, potem jakos jedzie i znow czuc maly dolek i czym wiecej obrotow tym zywszy. Ekonomizer dochodzi bez problemu do 20l na 4 biegu 1szy film wolne obroty + do 2.5tys 2gi film ruszenie zmiana biegow do 4 i od mniej wiecej polowy filmu 4 bieg i but w podlodze 3ci film korekty na postoju na wolnych i przy 3 tys obrotow Generalnie wiem, ze potrzebna jest mapa tylko sie zastanawiam czy da sie mniej wiecj ustalic czy to wina braku programu przy innej turbinie czy cos z samym turbem bo jak tak to je odsylam skad przyszlo. I sory ze sie tak wcialem w temat ale tematyka bardzo podobna wiec mysle, ze lepiej to w jednym watku opisac
-
320D 150km Problem z chipem
Orientuje sie ktos czy przy innej turbinie ale rowniez elektronicznym sterowaniu normalne jest lekkie niedoladowanie? Tubo gtb1752 dodam, ze auto przed strojeniem
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Tez to zauwazylem, ze jak na kola bez napedu to sie dosc ciezko obracaja tak jakby nie bylo zbyt wiele luzu miedzy klockiem a tarcza
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
A czy takie drzenie nawet przy hamowaniu jesli tarcze nie powichrowane moze byc od magla wlasnie? Taki objaw jeszcze mam, ze jak jade na wprost to najbardziej drzy ale jak juz jakis luk to nie czuc tak za bardzo tego :?
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Panie, zawieszenie nowiutkie przod tyl. Jedynie drazki i koncowki zostaly niewymienione
-
320d drżenie kierownicy podczas jazdy bez hamowania
Tylko jak felgi sa ori to co tu maja pomoc pierscienie centrujace? Pytam bo mam podobny problem, kola proste i wywarzone, nowe tarcze textar i klocki trw, piasty oczyszczone mieszczace sie z biciem w tolerancji. A przejechane na tym niewiele i przy hamowaniu kierownica lata. Zaraz po wymianie bylo idealnie :?
-
Małopolskie
No wlasnie a o to chodzi ze ja juz bylem w 3 warsztatach i kazdy ma z tym problem. Ile tam placiles?
-
Małopolskie
Szukam dobrego warsztatu od geometrii na terenie malopolski. Do tej pory zaden warsztat nie umie ustawic prosto kierownicy. Ktos cos?
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Ok faktycznie kierownice da sie przestawic bez problemu. Przestawilem o jeden zabek w lewo i teraz jest troche w lewo. Gdzies jakby trzeba to ustawic pomiedzy. Zostawiam to narazie jak jest i dopoki tylne zawieszenie sie nie odezwie to nic z tym nie zrobie bo nie bede kasy tracil na te warsztaty i poprawiania poprawiaczy. Moze faktycznie tylne tuleje juz sa miekkie i w trakcie jazdy sie to rozjezdza. Ogolnie dlugo walczylem z tym zeby to auto jezdzilo prosto bo mialo nagminna tendencje do uciekania na prawo. Troche wymian, zmiana kol i jest pod tym wzgledem ok. Kazdy kto patrzyl na to zawieszenie twierdzi ze jest z nim wszystko w porzadku, jedynie to co pisalem wczesniej co przy tym tylnym wahaczu bylo widac. Jeden majster stwierdzil tez, ze jedynie tylne tuleje przy progach maja wplyw na prowadzenie... Podejrzewam ze nie zagladal tam nikt od nowosci poza tymi tulejami przy progach i cos tam robi jaja bo auto bite nie bylo. Jeszcze mi powiedzcie czy tez tak macie, jak droga jest pochylona i auto ucieka w strone pochylenia to wiem. ale jak trzymacie kierownice to wyglada jakby sie kontrowala? Tzn auto jedzie prosto po plaskiej drodze kierownica jest rowno. Droga sie pochyla na prawo, auto zjezdza na prawo, trzymajac kierownice na wprost auto jedzie prosto czy zjezdza na prawo i trzeba ja delikatnie skrecic?
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Mowie o tym co jest tutaj na filmie
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Takie warsztaty na to wyglada. A opinie dobre w internetach. Zaintrygowales mnie bo co post na forum to kazdy mowi ze w polifcie sie nie da bo jest taki fragment na wielowypuscie zeby sie nie dalo inaczej wlozyc. Odpinales do tego akumulator?
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
W jednym warsztacie ustawial jak zapalil silnik w drugim nie. Nie wiem gdzie z tym podjechac bo nikt nie potrafi polecic jakiegos warsztatu na terenie Krakowa. Podobno w polifcie nie da sie przestawic kierownicy bo jest w jednym miejscu inaczej wyciete i nie bedzie pasowac. Kierownica za kazdym razem byla ustawiana i sprawdzana kilkukrotnie nim zaczeli krecic pod autem. Zawieszenie sprawdzane przez paru mechanikow bylo i kazdy twierdzi ze jest w nim ok chociaz tuleje juz troche czasu maja. Pytanie czy jakby sie wozek przestawial czy by auto nie sciagalo?
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Tylko co znaczy zle ustawiona? Bo jak dla mnie zle ustawiona kierownica to taka ktora jest przekrzywiona w momencie regulacji zbieznosci.
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Kierownice przy geometrii ustawialem sam wg siebie za kazdym razem i za kazdym razem bylo cos nie halo. Najdziwniejsze jest to ze auto jezdzi prosto i jedyne co przeszkadza to ta kierownica. Do przestawienia o zabek przy maglownicy trzeba ja odkrecac i opuscic czy nie?
-
Problem z ustawieniem kierownicy 320d
Witam. W moim aucie jest problem z ustawieniem kierownicy podczas ustawiania geometrii. Problem polega na tym, ze kierownica jest zawsze przestawiona w ktoras strone, najczesciej w prawo. Bylem w dwoch roznych warsztatach, jeden poprawial i z efektem odwrotnym od zamiezonego czyli byla w lewo i przestawili w prawo. Za kazdym razem ustawialem ja sam wedlug siebie. Opon nie scina, jezdzi prosto tylko ta kierownica... Jedyne co to przy ostatnim ustawianiu mechanik zauwazyl, ze prawy wahacz z tylu (ten z tuleja progowa) dosc latwo mozna ruszyc reka. Lewy siedzi troche lepiej. Nie to ze sa wybite czy cos tylko tak jakby byly zbyt miekkie a byly wymieniane te tuleje progowe na lemfordera. Podejrzewam, ze nikt tylnego zawieszenia nie robil bo nie wyglada na to. Nic sie nie tlucze itd. Wszystkie katy i zbieznosci sa ok. Juz nawet jednego pana od zbieznosci zje**em bo ustawil i za drugim razem to widzial dopiero. Tylko czy taka moze byc przyczyna? Moze ktos przerabial temat i cos podpowie :?:
-
[E46]Drżenie kierownicy + ściąganie w prawo
Tak bralem to pod uwage. Przyjrzalem sie w innych samochodach jak jest i nawet ciezarowka jak jezdze to tez taki objaw jest. Nie zmienia to faktu, ze zmienilem kola na zimowe (byly malowane, wywazane i kiedys delikatnie podprostowane) i objaw uciekania na prawo albo lewo na lewym pasie praktycznie wystepuje tylko wtedy jak faktycznie jest droga troche pochylona. Generalnie w koncu jezdzi sie tak jak trzeba. A dziwne bo na lato mam nowe Dunlopy tez 225 szerokie. Natomiast co do drzenia to byly tarcze, stare poszly na reklamacje i zalozylem nowe textary. Tez czasami czuc jak delikatnie zadrzy przy hamowaniu ale nie wyrywa rak z kierownicy i to tez nie zawsze, jak sie zagrzeja to jest git. Strasznie czule auto na wszystko albo to moje przyzwyczajenia z przedniego napedu bo tam uklad kierowniczy nie taki czuly a to pierwsze rwd moje ;)
-
Jak - BRAKE FORCE DISPLAY - miganie świateł stop -NCS Expert
Myślę że wszystko jest dość świeże bo auto koniec 2005r i min. bez problemu dało się zakodowac potrójne migniecie kierunków. Ogarnę to i dam znać
-
Jak - BRAKE FORCE DISPLAY - miganie świateł stop -NCS Expert
A to kodowanie jest takie samo w każdej wersji e46? Bo mnie interesuje coupe z ledami z tylu
-
Jakie wycieraczki do e46?
Dziac nic ale cieply plyn skuteczniej odmraza chociazby przez to, ze ma temperature wyzsza
-
Jakie wycieraczki do e46?
Z odmrazaczem jest wszystko ok pod warunkiem, ze nosisz go do domu i jest cieply. Do tego wada w postaci zaciekow na szybie bocznej jak wyschnie, na przedniej pol biedy bo sa wycieraczki ;)
-
Stuki w silniku 320d
Nikt nic nie podpowie?