Treść opublikowana przez Pinczer
-
530 czy 540 ?
Bierz 540 jak kupisz 530 to będziesz żałować że mogłeś mieć 4.0 za praktycznie te same koszty utrzymania.
-
klapka do wlewu paliwa
Jak ktoś potrafi zjeść samodzielnie zupę nie mówiąc o umiejętności korzystania z książki telefonicznej to już cwaniak :mrgreen:
-
klapka do wlewu paliwa
Dla nie których to zbyt skomplikowane - trudne hehe :mrgreen:
-
GAZ do 540 lub do 530v8
za mniej niż 4 tyś nie wiem czy ktoś Ci założy mówię o sekwencji innej wg mnie nie ma sensu zakładać do V8. Polecam dział "Polecane warsztaty" http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5734&postdays=0&postorder=asc&start=0
-
[E34] - Poszukiwany pirat ktory okaleczyl moja perelke....
Takie ustalenie w KSIP może zająć nawet kilka godzin hehe jeśli udało by się ustalić właściciela pojazdu i udowodnić że jego pojazd nie żaden inny uszkodził pojazd Detter-owi to koszty naprawy idą z OC.
-
[E34] - Poszukiwany pirat ktory okaleczyl moja perelke....
Daj znać jak będzie po wszystkim, jestem ciekawe jak się to zakończy. Czy świadek widział kto prowadzi auto i byłby go wstanie rozpoznać?
-
Przepływomierz w E34 520 M50
W E34 M50B20 rocznik 92 były stosowane 2 przepływomierze: Pierwszy: 13 62 1 733 678, 13 62 7 527 525 stary i nowy numer. (BOSCH) Stosowany: E36 320i (M50): 1/90 - 9/92 E34 520i (M50): 3/89 - 9/92 E32 750i (M70): 11/86 - 3/94 (V12)520i E31 850Ci (M70): 7/89 - 10/94 Drugi: 13 62 1 730 033. (SIEMENS) Stosowany: E36 320i (M50): 9/92 - 9/95 E36 320i (M52): 1/94 - 9/99 E34 520i (M50): 3/89 - 7/96 E39 520i (M52): 3/95 - 9/98 W/w okresy nie rozgraniczają wersji nadwozia dla których poszczególne okresy montowania przepływomierzy są różne (Coupe, Touring itd.) a jedynie modele (E36, e34 itd.)
-
jakie przelozenia w e34 525i
Czy myślisz, że BMW to Lada 2107 gdzie przez cały okres produkcji była ta sama skrzynia z tymi samymi przełożeniami? Do E34 M50 bez Vanosa szło kilka skrzyń i jeszcze kilka innych do M50 z Vanos. Proponuje uśmiechnąć się do Panów z ASO ewentualnie gdzieś gdzie naprawiają sprzedają części do skrzyń może mają jakąś dokumentacje z interesującymi Cię parametrami.
-
[E34] - Poszukiwany pirat ktory okaleczyl moja perelke....
Trzeba było od razu wezwać Policje. Jeśli był-jest świadek ewentualnie nagranie z monitoringu stacji większość je ma. Może udałoby się załatwić sprawę na gorąco ale tylko może bo mieszkamy gdzie mieszkamy :wink:
-
Pytanie o M30
Co do silników M30 w modelach E28 i E24 to sprawa jest bardziej skomplikowana, bo dużych szóstek troszkę tam było. M30B25, M30B28, M30B30, M30B32, M30B35. Żeby włożyć dwa pierwsze nie obejdzie się bez przeróbek, pozostałe będą pasować pod osprzęt Twojego silnika. Dlaczego pytasz o tak stare silniki masz takie w dobrym stanie?? Gdzie znalazłeś takich weteranów jak E28 i E24 z silnikami M30???
-
Tablice celne jak długo można jeżdzić?
Pinczer odpowiedział(a) na qawa temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneByła w porządku do dziś ( bo leżała w bagażniku na kocyku :mrgreen: ) szwagrowi pożyczyłem autko i go milicjanty wyłowiły i musiał przykręcać :duh:
-
535i 1989r na gaz BRC... ile pali w miescie gazu???
Dodam że u mnie spali troszkę więcej przez nie standardowe koła.
-
Pytanie o M30
Osprzęt silnika jest ten sam z tego co mi wiadomo.
-
problem -- chlodzenie - jak to rozwiazac
Jeśli chłodnica Ci się rozleciała to ją wymień, ewentualnie napraw jeśli się da. Tanio nie będzie taka sama szła do V8 E34,E32, w E31 także do nie których V12-ek.
-
Pytanie o M30
Można. W M30B35 jest inny komputer niż M30B30. Kumpel jeździł 3.5 na kompie z 3.0 bo komp z 3.0 pozwala kręcić silnik do 6400 czyli wyżej niż w 3.5. Myślę, że 3.0 powinno jeździć na kompie z 3.5 ale czy będziesz zadowolony musisz sam sprawdzić. Jak nie na allegro "rozbieracze" takie kompy po ok. 50 zł sprzedawali.
-
Jaki akumulator i jak odklejic klosze lamp ?
W E34 M20 były akumulatory 50, 65, 75 AH zapewne w zależności jakie było wyposażenie autka czy dużo elektryki było. Jeśli wydaje Ci się że akumulator jest słaby w warsztatach mają testery akumulatorów.
-
komputerek w e34
Było już. Funkcja szukaj ułatwia życie. http://www.bmw-klub-lodz.com.pl/model/e34/19
-
wymiana wachaczy
Możesz zmienić na stalowe. Różnica głównie w cenie można niby dywagować o obniżaniu masy nieresorowanej i jej zaletach, ale nie dajmy się zwariować.
-
Dziwny kabel na ostatnim przewodzie zapłonowym.
Odradzam kable firmy Janmor zwłaszcza tym którzy nie mają kasy a jeżdżą na gazie, w niedługim czasie trzeba będzie je wymienić. Z powodu ich niskiej jakości.
-
Czujnik klockow Hamulcowych, sa takie same od starszej 5aE39
Czujniki klocków różnią się w E34 od tych w E39. E34: http://img375.imageshack.us/img375/9733/czuje34vh7.jpg E39: http://img375.imageshack.us/img375/939/czuje39rb9.jpg
-
silnik do wymiany?
Jak pojedziesz na analizę to diagnosta powie czy może być taka szczelina. Według mnie nie trzeba będzie najwyżej ją spawnąć żeby był szczelny.
-
silnik do wymiany?
Należy tylko pamiętać, że do przeprowadzenia analizy spalin cały układ wydechowy musi być szczelny.
-
silnik do wymiany?
Zgadza się. Jeśli chcesz sprawdzić nieszczelności bierzesz samostart i psikasz po kolei wszędzie tam gdzie mogą wystąpić. Jeśli silnik zacznie nagle inaczej pracować zwiększą się obroty lub silnik zacznie inaczej pracować to tam jest nieszczelność.
-
silnik do wymiany?
U mnie brał lewe powietrze kolektor ssący był nie dokręcony nakrętki można było palcami wykręcić i odpalał dobrze-normalnie.
-
Dziwny kabel na ostatnim przewodzie zapłonowym.
Jest to czujnik indukcyjny. O którym szerzej możesz poczytać na http://www.bmw-sport.pl/ gdzie też szukasz tylko niestety nie przy pomocy funkcji szukaj a wystarczyło przeczytać taki ładny napis pod swoim nick-iem "Poszukaj zanim zapytasz"