Treść opublikowana przez Pinczer
-
problem z obrotami
Auto zaczęło palić więcej, nie dokończa stabilna praca na wolnych obrotach? Jeśli tak wskazywałoby to na czujnik położenia wałka rozrządu. Trzeba by jechać na kompa sprawdzić czy nie ma błędu i czy czasy wtrysku nie są za krótkie jakby nie pokazał błędu w/w czujnika.
-
czy to sonda lambda czy coś innego?
Teoretycznie 525i Vanos ma taką samą sondę co 520i bez vanosa i z vanosem, pod warunkiem że oba są na osprzęcie Bosch. Problem tylko dotyczy sygnału sondy dla kompa gazowego czy w ECU silnika jest ten sam problem? Sprawdziłbym jeszcze profilaktycznie gniazdo/złącze od sondy czy czasem styki nie zaśniedziały/zardzewiały.
-
Montaż instalacji LPG w Warszawie (tematy połączone)
Nie którzy je chwalą inni nawet na nich jeżdżą. Ogólnie mają opinie wolnych nie precyzyjnych i mało wydajnych, awaryjnych zresztą też.
-
Montaż instalacji LPG w Warszawie (tematy połączone)
żadnych valteków/raili kup coś lepszego np. magicjet jak nie masz kasy.
-
dwumasówka
Kurde za dużo dziś piw :duh: Nie da się już skasować posta :mad2: :duh:
- dwumasówka
-
po zmianie skrzyni z automatu na manual
Tak tylko nie we wszystkich to działa. Było kilka rodzajów tych modułów, które przedewszystkim różnią się budową.
-
dwumasówka
Radze zaznajomić się z regulaminem. Skąpy opis autka więc odpowiem że były montowane koła zamachowe dwumasowe i zwykłe w BMW E32 730i z M30B30.
-
Zbiera mi opony z tyłu gdzie szukać wady?
Wzmianka o TIS i do widzenia? Nie wszyscy mają do niego dostęp, a chcieli by wiedzieć jak to ma wyglądać. Tak by wiedzieli czy mechesy nie "krzywdzą" ich aut.
-
Zbiera mi opony z tyłu gdzie szukać wady?
Nie napisałeś tylko jakie jest zalecenie BMW w stosunku do E39 przy danym typie zawieszenia itd. Tzn w jaki sposób i jakim ciężarem się je obciąża. Skąd czerpiesz swoją wiedzę o obowiązku obciążania BMW E39 podczas regulacji geometrii zawieszenia? Nie mówię że tak nie jest.
-
problem z odpaleniem
Tak jest w M30B35, gdy w/w czujnik jest trafiony, przez 'przekaźnik główny prądu' nie popłynie prąd na pompę ani na cewkę zapłonową. Nie dam sobie ręki uciąć że tak samo jest w nowszych konstrukcjach bo tego osobiście nie sprawdzałem. W M60 jeden z forumowiczów nie miał iskry i pompa nie pracowała przy oporności czujnika równej zeru.
-
problem z odpaleniem
Jeśli czujnik położenia wału byłby nie teges, nie było by iskry i pompa by nie pracowała czyli brak paliwa. Chyba że kefirek coś źle popatrzył. Nie trzeba nigdzie holować auta żeby sprawdzić czy czujnik położenia wału jest sprawny.
-
pilna sprawa dla kogos z Poznania co jakies koła
To już lepiej pożycz od kogoś te felgi zrobią zbieżność w 15 minut za połowę tej kasy. Nie trzeba będzie jeździć po jakiś wichurach. Ewentualnie jedz do jakiegoś warsztatu/wulkanizacji co robią zbieżność i mają przechowalnie kół przykręcą Ci coś od innej BMW.
-
pilna sprawa dla kogos z Poznania co jakies koła
Ja tak mam normalnie ustawili mi zbieżność.
-
Jaka instalka?
Ewentualnie reduktor EG.
-
535i czujnik temperatury
http://img208.imageshack.us/img208/1703/czujnikitemopyv3.jpg B - Czujnik temperatury dla ECU/Motronic. C - Czujnik temperatury dla wskaźnika w liczniku.
-
pomocy moje Bmw gaśnie po zapaleniu
Nie koniecznie wyjdzie że czujnik się skończył. Zmierz jego oporność powinno być coś w okolicy 520 ohm. Sprawdź również czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Czujnik ten jest zamontowany z przodu silnika przy takim dużym "kole z zębami".
-
jaki gaz do 530i v8 m60b30
Już dawno zamontował: Zobaczymy jak to będzie jeździć :lol:
-
Instalacja gazowa w BMW 540i z 2000r Sport
Wady dodatkowych kilka elementów które mogą się zepsuć. Jeśli zrobi to ktoś z głową auto będzie jeździć jak należy. Osiągi porównywalne do zasilania benzynowego, za dużo mniej kasy.
-
Sekwencja do M20B25
Tak. Tak.
-
535i Jakie powinno być spalanie?
Na mikserze do 20 litrów. Pod warunkiem że wszystko jest sprawne i bez klimatyzacji. Na sekwencji do 18-u litrów na klimie. Zwykła jazda. W Krakowie zejście poniżej 16-u litrów benzyny na 100km nie jest możliwe, testowane na 3 egzemplarzach 535i i dwóch kierowcach.
-
instrukcja uzytkowania e-34 PL...czy ktos dysponuje?
Surmik może narysuj strzałeczki, widzę że co poniektórzy mają problem żeby nawet palcem trafić ...
-
instrukcja uzytkowania e-34 PL...czy ktos dysponuje?
Google.pl jest bez konkurencyjne koszt 0 zł. Kwestie prawne pozostawiam bez komentarza.
-
Jaka marka akumulatora????
To może cena i skąd go wyczarowałeś. Tak żeby kolega sobie mógł porównać. Niestety jeśli ktoś nie dysponuje zniżkami w hurtowniach motoryzacyjnych, cena akumulatora będzie na tym samym poziomie co w ASO co i w innych źródłach. O czym forumowicz wyżej wspomniał.
-
Czy w każdej E38 miała OBC?
Sprawdź będziesz wiedział na 100%. Posługiwanie się "testami" wg mnie jest mniej wygodne niż korzystanie bezpośrednio z OBC.