Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Skrzynia i konwerter jest w skrzyni biegów - xdrive nie ma nic do tego. Może być cewka.
  2. Aby działaly nie, jeśli chcesz dodać wycinanie to zależy od wyposażenia. Może również brakować kodów FSC jeśli chcesz mieć funkcje wycinania lub HBA.
  3. Możesz, wystarczy przełożyć reflektory i zakodować. Wiązka bez zmian.
  4. Nalezy kupić fotele z elektryką i pamięcią, Zrobić/dorobić instalacje do foteli, może do boczka drzwiowego (zależy od obecnego wyposażenia). Jeśli są i będą ogrzewane to nie trzeba zmieniać panelu od klimy. Kodowanie I jest 🙂
  5. Cos wiecej mozesz podpowiedziec? Tj. - jakiego sonoffa? Na ekranie samochodu przez Carplay rozumiem - jaka aplikacja? Jak wykrywa bliskosc samochodu ? Co jak samochod jest stale przy bramie ?
  6. Sa wersje europejskie rowniez.
  7. Albo zmienić głośniki na HiFi lub wyżej. Tam jest wejście i wyjście na Tweetery
  8. To jest aspekt finansowy. Pozostają uczucia, odczucia i feeling.
  9. Kredyt na dom/mieszkanie - Bierzesz 0,5mln, spłacasz 0,9mln albo więcej. To miałem na myśli. Leasing - nie wiem jak wychodzi, bo nigdy sie tym nie interesowałem, ale to nie kredyt jednak. GAP - ok, tutaj to już ubezpieczenie a nie kredyt. Zależy od rynku. W Belgii ludzie wykupują ubezpieczenie od uszkodzenia silnika np.
  10. Nie chce być odebrany jak Adam w temacie Tesli, ale... skoro wszystko jest w standardzie - tj. wentylacja, grzanie, klejone szyby, wycinające światła - to gdzie tutaj jest powód do narzekania? Inaczej sytuacja by się miała, gdyby auto było biedne i nie można byłoby dobrać, ale w sytuacji gdzie jest wszystko co trzeba i więcej... to co chciałbyś więcej wybierać? Owszem: dwa kolory tapicerki, dwa rodzaje kół, nie wiem 6 kolorów? Za to łatwiej będzie z częściami do rozbitów 🙂 Nie ma black sapphire mettalic, citrin schwarz, schwarz2 czy innych czarnych. Po prostu. Czarne drzwi do Tesli model 3 😄 Generalnie każda marka - trochę, nie wiedzieć czemu (oczywiście wiemy dlaczego) dąży do 'perfekcyjności' procesu/produkcji ale z punktu widzenia jednak inżyniera i kosztów, a nie klienta. Co to się stało takiego (oczywiście wiem co) że kiedyś było można wybrać wszystko, a teraz nic. Przecież my ludzie, jako organizm biologiczno-fizyczny jesteśmy tacy sami. Szkoda, że jedyne co może wyhamować ten pociąg to atomówka.
  11. Kodowanie, a może i programowanie. Dodatkowo kody FSC dojdą.
  12. Oczywiście opinia będzie moja, i nie będzie ona zgodna z ogólnie przyjętymi zasadami. Mi szkoda trochę pieniędzy na auto nowe - wolę kupić używane i nie stracić. Ale też częściej zmieniam auta. Jak kupujesz auto jednak na 5 lat - raczej szedłbym w kierunku nowego. Teraz, gdybym miał kupować nowe, było by to 330e lub i4. W tle jest też Tesla. To weź używane, ale młode i z niskim nalotem. Detailing i nie poznasz że używane 🙂 I mniej boli jak dotkniesz słupek albo ktoś dotknie Twoich drzwi na parkingu. Odnośnie zarobków to... gdyby było dobrze, nie byłoby kredytów. Ale to tylko moje zdanie. A wracając bardziej merytorycznie do tematu. G20 to mega udany model moim zdaniem, który jest bliższy F10/G30 niż F30. Odczujesz ogromną zmianę in plus, która uważam że jest Ci potrzebna. Wracając do sedna - używane 340i / 340d - to chyba to czego szukasz i potrzebowałeś jedynie potwierdzenia że tak właśnie jest.
  13. Tesla tak się sprzedaje. Jak widać nie jest to kwestia rabatów.
  14. Na zimnym odpala z rozrusznika ... nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi się że dlatego aby: - nabić ciśnienie oleju (wstępnie oczywiście) - nabić ciśnienie paliwa - uniknąć 'szarpnięcia' silnika - gwałtownego obrotu wału. Od 2008 roku co jakiś czas, BMW zmieniało charakterystyke pracy rozrusznika (są o tym dokumenty np. zmiany w BMW F10 LCI). To dość dziwne bo w teorii jest 12V, impuls i jechane, ale jakoś są wykresy jak kręci i na jakie obroty...
  15. Nie prawda. W MHD masz rozrusznik i generator/starter. Rozrusznik - tradycyjny, uruchamia silnik na zimnym Starter/generator (uruchamia ciepły silnik oraz ładuje mała batke, coś może wspomaga) o mocy 8kW
  16. Sugeruje pobierz ISTA oraz E-Sys nawet niech to będzie 3.30 i do tego PSDZdata lite. Reszta jest na YT, forum. Jak coś to pytaj. W pytaniu zawrzyj liste błędów z ISTA.
  17. Nie pisałem że będzie to do odczytu w Carplay, ale we wiadomosciach BMW. A nie była to może kwestia wersji iOS? Bo Carplay mi przynajmniej mówi że SMS jest wysłany w innym niż Angielskim języku chyba?
  18. Ale nie bedzie SMS sie wyswietlal w CarPlay tylko w 'Wiadomosci' w samochodzie. - teoretycznie.
  19. W telefonie wchodzisz w carplay, wybierasz samochod i tam jest ta opcja.
  20. Ale że co przechodzi? Nie jest to zgodne z prawem i tyle. Albo jest czarne, albo jest białe. To nie jest tak że wyjeżdzasz z przeglądu z pieczątka i zapominasz o temacie lub oddychasz z ulgą. Lampy na przegląd zawsze można przełożyć. Dąże do jakiegoś wypadku, kolizji - możecie się śmiać, ale nie problem znaleźć coś (np. niezgodne reflektory) w aucie sprawcy by obrócić losy sprawy. Nie mają homologacji i koniec. Nie wiem czy grubszy, po prostu trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami i mieć odpowiednie dostępy.
  21. Przycisk nie ma bezpiecznika. Odłącz aku, jak nie pomoże - manetka lub pająk do wymiany.
  22. luk_byd odpowiedział(a) na Patryk1980 temat w G30, G31, F90
    To taniej znajdziesz kogoś kto ma laser i Ci po prostu odrysuje i wytnie. A jak już będziesz miał plik, to zrobisz 100 egzemplarzy i z folii za 100zł zrobisz 100 szt folii po 100zł 🙂
  23. Wystarczy wyłaczyć rozszerzeony CarPlay czy jakoś tak w ustawieniach samochodu. Powiadomienie o SMS jest, ale o Messenger chyba już nie no i właśnie to że natywnie CarPlay nie odczytuje wiadomości - bo nie ma Siri po Polsku. Po wyłączeniu rozszerzenia - obsługa SMS jest przez iDrive.
  24. luk_byd odpowiedział(a) na Patryk1980 temat w G30, G31, F90
    Ogólnie przy NBT-EVO i większym ekranie mapa się źle skaluje, z tego co wiem reszta działa poprawnie. Może tutaj bedzie cos wiecej: https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1766334&page=2

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.