Skocz do zawartości

BigCactus

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez BigCactus

  1. Jesli auto będzie z Tobą na dłużej polecam gorąco folie full front zamiast ceramiki. W pierwszej X5 nie zrobiłem tego i pozniej żałowałem.
  2. Dokładnie - coś za coś ;). Ale trzeba pamiętać, ze ona już jako nowa ma niższy bieżnik od zwykłych opon o chyba z tego co pamietam o 2mm. Wiec może to trochę wpływać mylnie na odczucie zużycia.
  3. Temperatury w dzień przekraczają już czesto 10-15 stopni, wiec przy szybkiej jeździe szkoda zimowek ;). Te Micheliny 4s to zdecydowanie najlepiej trzymająca drogi opona na jakiej jeździłem. Za to chyba trochę głośniejsza niż zimówki Alpine 5 o dziwo.
  4. OK, dzięki :cool2: .
  5. Zmieniłem opony na letnie i na stacji zauważyłem to co widać na zdjęciu poniżej. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, ale jak rozumiem wynika to z dwóch różnych mieszanek gumowych w Michelin Pilot Sport 4 S?
  6. Mam full front u siebie (+ na to ceramika) i schodzi mi brud - daję na myjni pianownicę później standardowo. Kolega na mojej byłej białej X5 ma ceramikę i jego wygląda przy mojej zawsze jakby wyjechała dopiero co z myjni, więc utrzymanie białego o dziwo jest prostsze - mniej widać zacieki, etc.
  7. U mnie nie ma jeszcze aktualizacji - wciąż 07/2021.50.
  8. BigCactus odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Albo porównujesz dane fabryczne, albo testowe - w testach 40d też ma około 5-5,2. Ale drogie auta z głośnymi wydechami to musisz wejść na forum aut amerykańskich - niestety (dla mnie bo jestem fanem motoryzacji, bo dla Ciebie jak rozumiem stety) z racji norm spalin i kilku filtrów w układzie wydechowym ani benzyny ani diesle ze sportowym wydechem nie są głośne.
  9. BigCactus odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    W pełni rozumiem osoby, które kupują 45e bo np.: mało jeżdżą i to głównie w mieście, mają FV na dachu, to kolejne auto w rodzinie, chcą być proekologiczni, korzystają z niższej akcyzy, etc. Ale jeśli moim celem byłaby frajda z jazdy i chęć pobawienia się przyspieszeniem to akurat w przypadku 45e to moim zdaniem trochę kulą w płot - przy szybszej i dynamicznej jeździe ten silnik elektryczny to tylko balast dodatkowy, gdzie większa moc nie przekłada się w zasadzie na żadne polepszenie osiągów z racji większej masy i dla frajdy z jazdy zdecydowanie poszedłbym w 40d/40i.
  10. Gratulacje :cool2: .
  11. Możesz rozjaśnić dlaczego? Ja ma gaśnice właśnie tam i mi to w niczym nie przeszkadza?Czyzby jakieś „własne” zboczenie? Usuwam ja z tego miejsca za rada kolegów z BMW jeszcze sprzed lat, wiec chyba nie tylko ja wole ja mieć w bagażniku. W obecnej X5M zapomniałem o tym wspomnieć i odebrałem z gaśnica pod fotelem - ale przeszkadzała i mojej żonie i dzieciakom jeżdżącym z przodu wiec tez przeniosłem do bagażnika. Być może to bardziej kwestia przyzwyczajenia, albo poczucia mniejszej ilości miejsca niż realny problem.
  12. Cennik z okresu kiedy zamawiałeś i sprawdziłbym punkt po punkcie czy się zgadza - czasami pakiety się zmieniały wraz z upływem czasu i możesz mieć brak czegoś, co warto wylistować, bo może być podstawą dla Ciebie odzyskania jakiejś kwoty $$$. Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.
  13. VIN można zdekodować kilkanaście dni od nadania - jesli nadano VIN to rozpoczęła się produkcja i usztywniono wyposażenie do zamontowania.
  14. BigCactus odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Różnica wcale nie jest mała z tego co piszą Koledzy używający 45e. Jesli 40i pali 12-14l, a 45e 3l, to różnica ekonomiczna w skali kilku lat jest warta grzechu jesli spełnia się pewne kryteria pokonywanych km, posiadania FV, etc.
  15. BigCactus odpowiedział(a) na snajper21 temat w X5 (G05)
    Pytanie jaki zasięg będzie miało 45e po LCI, bo moim zdaniem pojawia się sporo ciekawych alternatyw. Dla osób robiących sporo km, to 30d będzie wciąż bardziej rozsądne, bo i tak jeździliby głównie na spalinowym silniku. Znowu rynek dla osób jeżdżących mniej i robiących do 100km dziennie wypełnia się SUVami w pełni elektrycznymi z zasięgiem powyżej 400km - konieczność ładowania raz w tygodniu a często można to zrobić w ładowarce w pracy. Bardzo duży postęp w tym segmencie rynku i dzisiaj nie odważyłbym się wziąć takiego samochodu w innej opcji niż wynajem i zmiana na kolejny po zakończeniu leasingu.
  16. Nie mam pneumatyki a mam roletę elektryczną także jeszcze nie dawno nie miało to żadnego związku. Dodatkowo zawsze myślałem, że roleta ogranicza miejsce w bagażniku pod głównym bagażnikiem - a nie jest tak, bo ostatnio spokojnie zmieściłem tam jakieś rzeczy jadąc na narty (jest tylko lokalne obniżenie na szerokości 5cm). W standardowym modelu pewnie nie będzie różnicy w komforcie M Adaptive - M Professional. Główną zaletą M Proffesional jest właśnie stabilizacja przechyłów bocznych i dyferencjał i generalnie większa frajda z szybkiej jazdy po zakrętach, etc.. Tylko pytanie czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie, jeśli pierwszym wyborem była pneumatyka i chęć szukania komfortu a nie doznań sportowych w SUV ;).
  17. Jechaliśmy na dwa samochody z boxem i bardziej był to wakacyjny cruising ;). Ale widok ikonki o braku ograniczeń na zegarach… :twisted:
  18. Jeśli patrzysz na spalanie to 40d będzie pewnie najbezpieczniejszym wyborem. Chociaż trasy po 200km i to drogami krajowymi poza miastem pozwolą zejść ze spalaniem 50i również do w miarę normalnych poziomów i spokojnie będziesz miał zasięg 500-550km (przy pewnie około 800-850km w 40d). Ja jestem właśnie świeżo po trasie na narty do Włoch w X5M z boxem na dachu i auto spaliło mi przy prędkościach 130-140 (głównie bliżej 130 - jechaliśmy na dwie X5) na tempomacie (plus przejazd przez Monachium) uwaga.... 12,45l :shock: :shock: :shock: . Dwa razy sprawdzałem ten wynik bo takiego spalania jeszcze nie miałem w Mce :mrgreen: , ale wyszło bardzo podobnie w obie strony. Przy prędkości 140 we Włoszech było to 14,43l, a przy 150 w PL 15,3l. Wniosek jest dla mnie taki, że Mka z boxem pali mniej niż bez :mrgreen: :duh: . X5 40i jadące ze mną jako drugie auto miało średnio około 3l mniej - ale jechało bez boxa.
  19. BigCactus odpowiedział(a) na kamilkoc temat w X5 (G05)
    Dla mnie lewy ekran w iDrive 8 to jakiś żart - obecne mi się podobają (w Mce nawet trochę bardziej niż wcześniej) i kompletnie nie rozumiem co zrobiło BMW. Zamiast rozwinąć i uatrakcyjnić obecny projekt zrobili coś co dla mnie jest wręcz zachęceniem klientów aby spojrzeli w stronę Audi i Mercedesa. I do tego jeszcze likwidacja przycisków fizycznych których układ zbierał świetne recenzje.
  20. Przy tłumiku są klapy, które w zależności od trybu są otwarte lub nie. Dźwięk z głośników to inna kwestia - poza klapami.
  21. W jaki sposób odbywa się doposażenie? Samochody są gdzieś przewożone czy odbywa się to na parkingu przy porcie/etc.?
  22. BigCactus odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Mam wersję Europa live 2021-4. Pewnie Tobie też zrobiło juz aktualizację automatyczną map dla CZ,PL,SK. Ja ogólnie robiąc ostatnio sporo tras zaczynam preferować fabryczną Navi względem Google - szybciej reaguje na sytuacje na drodze i wcześniej proponuje objazdy, google często pokazuje korki gdzie ich już nie ma (bo wszyscy jadą na google i reagują podobnie) wymuszając kretyńskie objazdy.
  23. BigCactus odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    Nie sądzę, bo w poprzedniej nie ma tej opcji wciąż - poza tym to widać na stronie www a nie w samochodzie.
  24. BigCactus odpowiedział(a) na estor temat w X5 (G05)
    W G05/F95 jest idrive 7.
  25. Czyli chyba raczej LCI przesunięte na 2023, a samochody do odbioru w PL pewnie od Q3 2023 https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1887961 . Fajnie, że podnieśli moc 40i do 375KM.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.