Treść opublikowana przez BigCactus
-
Folia na samochód, ceramika na lakier.
Jesli auto będzie z Tobą na dłużej polecam gorąco folie full front zamiast ceramiki. W pierwszej X5 nie zrobiłem tego i pozniej żałowałem.
-
Ile km na komplecie opon?
Dokładnie - coś za coś ;). Ale trzeba pamiętać, ze ona już jako nowa ma niższy bieżnik od zwykłych opon o chyba z tego co pamietam o 2mm. Wiec może to trochę wpływać mylnie na odczucie zużycia.
-
Ile km na komplecie opon?
Temperatury w dzień przekraczają już czesto 10-15 stopni, wiec przy szybkiej jeździe szkoda zimowek ;). Te Micheliny 4s to zdecydowanie najlepiej trzymająca drogi opona na jakiej jeździłem. Za to chyba trochę głośniejsza niż zimówki Alpine 5 o dziwo.
-
Ile km na komplecie opon?
OK, dzięki :cool2: .
-
Ile km na komplecie opon?
Zmieniłem opony na letnie i na stacji zauważyłem to co widać na zdjęciu poniżej. Nie zwróciłem wcześniej na to uwagi, ale jak rozumiem wynika to z dwóch różnych mieszanek gumowych w Michelin Pilot Sport 4 S?
-
Folia na samochód, ceramika na lakier.
Mam full front u siebie (+ na to ceramika) i schodzi mi brud - daję na myjni pianownicę później standardowo. Kolega na mojej byłej białej X5 ma ceramikę i jego wygląda przy mojej zawsze jakby wyjechała dopiero co z myjni, więc utrzymanie białego o dziwo jest prostsze - mniej widać zacieki, etc.
-
Remote Software Upgrade ver. 11/20
U mnie nie ma jeszcze aktualizacji - wciąż 07/2021.50.
-
BMW X5 45e
Albo porównujesz dane fabryczne, albo testowe - w testach 40d też ma około 5-5,2. Ale drogie auta z głośnymi wydechami to musisz wejść na forum aut amerykańskich - niestety (dla mnie bo jestem fanem motoryzacji, bo dla Ciebie jak rozumiem stety) z racji norm spalin i kilku filtrów w układzie wydechowym ani benzyny ani diesle ze sportowym wydechem nie są głośne.
-
BMW X5 45e
W pełni rozumiem osoby, które kupują 45e bo np.: mało jeżdżą i to głównie w mieście, mają FV na dachu, to kolejne auto w rodzinie, chcą być proekologiczni, korzystają z niższej akcyzy, etc. Ale jeśli moim celem byłaby frajda z jazdy i chęć pobawienia się przyspieszeniem to akurat w przypadku 45e to moim zdaniem trochę kulą w płot - przy szybszej i dynamicznej jeździe ten silnik elektryczny to tylko balast dodatkowy, gdzie większa moc nie przekłada się w zasadzie na żadne polepszenie osiągów z racji większej masy i dla frajdy z jazdy zdecydowanie poszedłbym w 40d/40i.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Gratulacje :cool2: .
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Możesz rozjaśnić dlaczego? Ja ma gaśnice właśnie tam i mi to w niczym nie przeszkadza?Czyzby jakieś „własne” zboczenie? Usuwam ja z tego miejsca za rada kolegów z BMW jeszcze sprzed lat, wiec chyba nie tylko ja wole ja mieć w bagażniku. W obecnej X5M zapomniałem o tym wspomnieć i odebrałem z gaśnica pod fotelem - ale przeszkadzała i mojej żonie i dzieciakom jeżdżącym z przodu wiec tez przeniosłem do bagażnika. Być może to bardziej kwestia przyzwyczajenia, albo poczucia mniejszej ilości miejsca niż realny problem.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Cennik z okresu kiedy zamawiałeś i sprawdziłbym punkt po punkcie czy się zgadza - czasami pakiety się zmieniały wraz z upływem czasu i możesz mieć brak czegoś, co warto wylistować, bo może być podstawą dla Ciebie odzyskania jakiejś kwoty $$$. Dodatkowo sprawdziłbym gdzie zamontowali gaśnicę, a najlepiej poprosić, żeby nie montowali jej pod fotelem pasażera - chyba, że Tobie to odpowiada.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
VIN można zdekodować kilkanaście dni od nadania - jesli nadano VIN to rozpoczęła się produkcja i usztywniono wyposażenie do zamontowania.
-
BMW X5 45e
Różnica wcale nie jest mała z tego co piszą Koledzy używający 45e. Jesli 40i pali 12-14l, a 45e 3l, to różnica ekonomiczna w skali kilku lat jest warta grzechu jesli spełnia się pewne kryteria pokonywanych km, posiadania FV, etc.
-
BMW X5 45e
Pytanie jaki zasięg będzie miało 45e po LCI, bo moim zdaniem pojawia się sporo ciekawych alternatyw. Dla osób robiących sporo km, to 30d będzie wciąż bardziej rozsądne, bo i tak jeździliby głównie na spalinowym silniku. Znowu rynek dla osób jeżdżących mniej i robiących do 100km dziennie wypełnia się SUVami w pełni elektrycznymi z zasięgiem powyżej 400km - konieczność ładowania raz w tygodniu a często można to zrobić w ładowarce w pracy. Bardzo duży postęp w tym segmencie rynku i dzisiaj nie odważyłbym się wziąć takiego samochodu w innej opcji niż wynajem i zmiana na kolejny po zakończeniu leasingu.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Nie mam pneumatyki a mam roletę elektryczną także jeszcze nie dawno nie miało to żadnego związku. Dodatkowo zawsze myślałem, że roleta ogranicza miejsce w bagażniku pod głównym bagażnikiem - a nie jest tak, bo ostatnio spokojnie zmieściłem tam jakieś rzeczy jadąc na narty (jest tylko lokalne obniżenie na szerokości 5cm). W standardowym modelu pewnie nie będzie różnicy w komforcie M Adaptive - M Professional. Główną zaletą M Proffesional jest właśnie stabilizacja przechyłów bocznych i dyferencjał i generalnie większa frajda z szybkiej jazdy po zakrętach, etc.. Tylko pytanie czy ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie, jeśli pierwszym wyborem była pneumatyka i chęć szukania komfortu a nie doznań sportowych w SUV ;).
-
Prośba o poradę w wyborze i Spalanie w x7 40d/40i/50i
Jechaliśmy na dwa samochody z boxem i bardziej był to wakacyjny cruising ;). Ale widok ikonki o braku ograniczeń na zegarach… :twisted:
-
Prośba o poradę w wyborze i Spalanie w x7 40d/40i/50i
Jeśli patrzysz na spalanie to 40d będzie pewnie najbezpieczniejszym wyborem. Chociaż trasy po 200km i to drogami krajowymi poza miastem pozwolą zejść ze spalaniem 50i również do w miarę normalnych poziomów i spokojnie będziesz miał zasięg 500-550km (przy pewnie około 800-850km w 40d). Ja jestem właśnie świeżo po trasie na narty do Włoch w X5M z boxem na dachu i auto spaliło mi przy prędkościach 130-140 (głównie bliżej 130 - jechaliśmy na dwie X5) na tempomacie (plus przejazd przez Monachium) uwaga.... 12,45l :shock: :shock: :shock: . Dwa razy sprawdzałem ten wynik bo takiego spalania jeszcze nie miałem w Mce :mrgreen: , ale wyszło bardzo podobnie w obie strony. Przy prędkości 140 we Włoszech było to 14,43l, a przy 150 w PL 15,3l. Wniosek jest dla mnie taki, że Mka z boxem pali mniej niż bez :mrgreen: :duh: . X5 40i jadące ze mną jako drugie auto miało średnio około 3l mniej - ale jechało bez boxa.
-
iDrive 8 - opinie...
Dla mnie lewy ekran w iDrive 8 to jakiś żart - obecne mi się podobają (w Mce nawet trochę bardziej niż wcześniej) i kompletnie nie rozumiem co zrobiło BMW. Zamiast rozwinąć i uatrakcyjnić obecny projekt zrobili coś co dla mnie jest wręcz zachęceniem klientów aby spojrzeli w stronę Audi i Mercedesa. I do tego jeszcze likwidacja przycisków fizycznych których układ zbierał świetne recenzje.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Przy tłumiku są klapy, które w zależności od trybu są otwarte lub nie. Dźwięk z głośników to inna kwestia - poza klapami.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
W jaki sposób odbywa się doposażenie? Samochody są gdzieś przewożone czy odbywa się to na parkingu przy porcie/etc.?
-
Aktualizacja map przez usb
Mam wersję Europa live 2021-4. Pewnie Tobie też zrobiło juz aktualizację automatyczną map dla CZ,PL,SK. Ja ogólnie robiąc ostatnio sporo tras zaczynam preferować fabryczną Navi względem Google - szybciej reaguje na sytuacje na drodze i wcześniej proponuje objazdy, google często pokazuje korki gdzie ich już nie ma (bo wszyscy jadą na google i reagują podobnie) wymuszając kretyńskie objazdy.
-
Aktualizacja map przez usb
Nie sądzę, bo w poprzedniej nie ma tej opcji wciąż - poza tym to widać na stronie www a nie w samochodzie.
-
Aktualizacja map przez usb
W G05/F95 jest idrive 7.
-
Jak dlugo czekaliscie na odbior?
Czyli chyba raczej LCI przesunięte na 2023, a samochody do odbioru w PL pewnie od Q3 2023 https://g05.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1887961 . Fajnie, że podnieśli moc 40i do 375KM.