Treść opublikowana przez Wioletta
-
Wideorejestrator i jego połączenie ala BMW Advanced Car Eye
Jak podłączyć kabelki w mojej 120d 05'. ? Wystarczyłaby jedna fotka.
-
Montaż rejestratora jazdy.
W e87 prąd w zapalniczce znika po wyłączeniu silnika. :( Przymierzam się do zakupu innego typu rejestratora. https://www.ebay.ie/itm/Genuine-BMW-Front-Rear-Dash-Camera-Video-Recorder-66212359954/172877280046?hash=item284049f32e:g:TOYAAOSwKz9ZprG3 Czy już ktoś z Was go ma? Interesuje mnie sposób podłączenia tylnej kamery.
-
Wymiana płynu chłodzenia 116i
Wielkie dzięki neon93! :cool2: Mam za sobą wymianę płynu chłodzącego w silniku. Jakoś specjalnie nie dbałem o odpowietrzenie układu. Zaraz po odpaleniu silnika popuszczałem po kolei korki. Gdy tylko zamiast powietrza zaczął ciec płyn, to zakręcałem. Oczywiście żadnych niepokojących objawów nie było. Wszystko działa poprawnie. Teraz po przeczytaniu postów spróbuję z ciekawości z tą pompą po włączeniu zapłonu. Ciekawe, czy jeszcze jakieś powietrze poleci. Wymiana płynu w całym układzie, nie należy do łatwych gdy zależy nam, by nie porozlewać. Dostęp do korka spustowego na dole chłodnicy jest w miarę dobry tylko wtedy, gdy odkręci się osłony. Natomiast dużym ułatwieniem byłoby, gdyby korek był kranikiem, na który można byłoby nałożyć wąż. Wtedy bez odkręcania jakiejkolwiek osłony płyn można zlać do jakiegoś naczynia. Wąż da się wyprowadzić bokiem, przy kole. Czy ktoś ma już jakiś swój patent na to? Już kiedyś nad tym myślałem, ale na tym się skończyło. :oops:
-
[e87] Zerwana linka otwierania maski silnika.
Jeszcze raz wszystko przeczytałem od początku. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony. Od czasu naprawy (tej w rączce) założyłem sobie drugą linkę, ale za grillem i śpię spokojnie. :D Jak się zerwie ta przy zamku, to łaski nie robi. Nie chciałem się też chwalić swoim "patentem", który założyłem w rękojeści otwierania maski. Patent działa już kilka lat, więc napiszę. Zamiast nowej linki, na końcówkę starej założyłem ze zwykłej kostki elektrycznej do łączenia przewodów zacisk. Akurat znalazłem taki mały, jak główka linki. Wkręciłem mocno śrubkę jak tylko się dało. Trzyma do dziś. :D Ps.BruceLee :), widzę że nie odpowiedziałem Ci na kiedyś zadane pytanie... przepraszam! :oops: "Ojciec Chrzestny" to tak w przenośni - ktoś, kto pierwszy "przeciera ścieżki", pomysłodawca, wprowadzający swój patent, itp. :cool2:
-
Książka "sam naprawiam e-34"
Pełno ich na Allegro. :wink:
-
[E87] Alcantara
Dzięki ronf1 za odpowiedź! Wszystko się zgadza, to co napisałeś. :) U mnie na razie zastój w w/w temacie. Szkoda, że nikt więcej się tu nie udziela. Widocznie czasy się zmieniają. :|
-
Rozrząd 730d n57 2009 Wymieniłem
TDS tylko "po przejściach" miewa problemy z poprawnym odpowietrzaniem układu zasilania.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Może nie doczytałeś, ale tych Alpin z kierą po prawej stronie wyszło tylko 5 szt. Natomiast niedorzecznością jest cena, nawet gdyby było to 5.7 :wink:
-
[850] które silniki są z nikasilu?
Też jestem ciekaw czym pokryta jest gładź cylindrów w M70, M73. :wink:
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Może ma ktoś chęć na Alpinę? https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201712061869514?radius=1500&sort=sponsored&make=BMW&postcode=bt276yb&onesearchad=Used&onesearchad=Nearly%20New&onesearchad=New&price-from=500&model=8%20SERIES&advertising-location=at_cars&page=2
-
[E87] Alcantara
Od dawana szukałem takiego tematu, dzięki! :cool2: W sumie, to wystarczył mi pierwszy post, ale zdjęcia bym obejrzał. :) 2 lata temu postanowiłem okleić szyberdach, bo stary materiał zaczął się odklejać. Wiadomo, czas robi swoje. W przyszłości będę musiał całą podsufitkę zmieniać (nie w E87). Celuję w ciemny materiał. Nie musi być idealnie czarny. Z pierwszego postu wynika, że dla mnie ten Amaretto byłby idealny. :wink: Ty kolego ronf1, kleiłeś klejem Bonaterm A. Niewiele piszesz o sposobie jego nakładania. :wink: Ja zastosowałem też klej Bonaterm, ale A plus BT. Nakładałem go pędzlem. Materiał na podsufitkę nałożyłem najgorszy z wymienionych na Twej liście - Alicante. I powiem tak... materiał, rzeczywiście kiepskiej jest jakości, ale nic nie przesiąka, bo klej szybko schnie. I musiałem się spieszyć. Żadnego czekania. Robiłem to latem, w słoneczny dzień na dworze. Oklejanie wyszło dość dobrze, ale w przyszłości i tak będzie zmiana materiału. Będzie pewnie trochę roboty z oderwaniem. :? Ciekaw jestem jak na żywo wygląda Amaretto. Zależy mi właśnie na takim materiale, jaki był stosowany w E36. :wink:
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
A ja całe życie w szachy grałem. :lol:
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Odkąd poczytałem o staranności montażu, zawsze staram się, by kontakt tarczy i piasty nie "zakłócił" nawet kurz. :idea: A co dopiero jakaś tam farba, czy smar. Nie wspomnę o resztkach rdzy, błota, czy innego brudu. Tarcze (kilka kompletów) przed upływem 10 tys. km. biją! Dlaczego nie biją od razu, czy po 1 tys. km.?
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Lewian_pl, bardzo pomocny wpis, ale tylko dla tych, którzy mają blisko do Ciebie. :wink:
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Zimmermana kupowałem w Niemczech. :mrgreen: Od dłuższego czasu obserwuję dyskusje i przerzucanie się argumentami. Wniosek nasuwa się taki, że kupno tarcz, to loteria. Co do strzykawki i wężyka, to ja też to stosuję, ale przy wyciąganiu starego płynu ze zbiorniczka. Sam to obsługuję. :mrgreen: Nie mam żadnych urządzeń do pomiarów bicia. Za późno. Te pieniądze poszły na eksperymenty z tarczami różnych producentów. Ale z tym wygrzewaniem tarcz, to dobry pomysł! :cool2: Możliwe, że wreszcie cwaniacy przestaną na mnie zarabiać.
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Nie kupiłem Brembo. Kupiłem Zimmerman'a + klocki Ferodo premier, i znów powtórka z "rozrywki". Nawet nie dobiłem do 10 tys. km. i przy hamowaniu trzęsie kierą. :mad2: Widzę, że nie ma sensu eksperymentować z innymi tarczami, tylko obecne dać do przetoczenia. :wink: Ps. czy ktoś z Was stosował te odpowietrzniki hamulcowe? Dobrze by było bez pomocy drugiej osoby odpowietrzać hamulce. :) http://allegro.pl/odpowietrznik-automatyczny-m8x1-speedbleeder-i5800158114.html
-
Rozebranie / wymiana konsoli / deski rozdzielczej w e87
Dzięki! :) Kiedyś przymierzałem się do ich rozbiórki, ale tylko z tego względu, że jedna kratka mniej się domyka niż inne. Ale i te inne jakoś też tak nie do końca. I teraz pytanie... czy one (te żeberka) powinny po całkowitym domknięciu stykać się, czy nie? Jeśli nie, to minimalnie, czy sporo? U brata w Passacie (z tego samego rocznika) żeberka po zamknięciu tworzą niemal jedną płaszczyznę. :duh: Co do białego nalotu, to nic takiego u siebie nie zauważyłem, ale gdyby jednak coś takiego zaistniało, to sama pasta by nie wystarczyła? Wyblakłym zderzakom (nie lakierowane), przywracano czarny kolor dmuchając rozgrzanym powietrzem. Nie praktykowałem, ale na YT wyglądało to imponująco. :) Gdybym miał jakąś uszkodzoną kratkę na zapasie, to bym się pokusił poczęstować ją hot air gun'em. :8)
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Jeśli ktoś nie ma czucia w kopytach, to niech nie wyrzuca CVD. :mrgreen:
-
[E87] 120d Spryskiwacz tylnej szyby
Kilka lat miałem spokój z dyszą po jej wyczyszczeniu. Ostatnio co raz gorzej pryskało. Po wyjęciu samej dyszy kombinerkami, znów z dyszy wypchnąłem drucikiem troszkę rdzy. Skąd ta rdza? Jak dobrze się przyjrzeć dyszy, to tam jest tylko mosiężna główka z otworem. :mrgreen: To raczej nie rdzewieje. Ciekawe na jak długo przetkanie pomoże.
-
Rozebranie / wymiana konsoli / deski rozdzielczej w e87
Cieszę się, że na coś się przydałem! :D Ps. Ale partnerka ładniej brzmi. :)
-
Rozebranie / wymiana konsoli / deski rozdzielczej w e87
Skoro ta kratka z białym nalotem i tak pójdzie w odstawkę, to może warto spróbować podgrzać ją gorącym powietrzem (hot air gun). Widziałem na YT jak zmatowiałym listwom, zderzakom przywracają czarny kolor.
-
Rozebranie / wymiana konsoli / deski rozdzielczej w e87
Co do bocznych kratek, to o ile dobrze pamiętam, chyba z boku jeszcze mają ząbki. Powinny puścić, ruszając kratką na boki w momencie podważania od spodu, tak jak na zdjęciu. Ze środkową kratką nie powinno być żadnego problemu, jeśli jest podważana z góry, czyli też tak jak na jednym z pierwszych zdjęć.
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Coś dla niedoinformowanych. Filmik taki pierwszy z brzegu. :wink:
-
[SERIA 1] Hamulce - tarcze , klocki , zaciski
Nie tylko możliwe, ale i pewne! Ja mam m47, więc tarcze mniejsze 292x22 (tak przód, jak i tył). Cypisek ma rację! :)
-
BMW [E87] 120d Wentylator chłodnicy
Gratki dla Ciebie, to oczywiste, ale co mogło być przyczyną przepalenia bezpieczników? Szczególnie tego "dużego".