Treść opublikowana przez _Tomek_
-
[e39] co wybrac 540gaz czy 3.0diesel
Od tego ze jakis partacz zakladal instalacje albo silnik byl w takim stanie ze nic juz mu nie moglo pomoc. Tu naprawde znajdziesz sporo ludzi ktorzy maja instalacje w przeroznych silnikach, od m20 przez m50 do m62 i robia spore przebiegi bez problemow wiec pisanie ze wlozenie gazu to smierc dla silnika jest delikatnie mowiac smieszne.
-
[e39] co wybrac 540gaz czy 3.0diesel
Napewno od gazu. :duh:
-
opcja fabryczna 1CA + 8SP
Z cewkami. Coil-on-plug. Ale co to za opcje konkretnie to nie mam pojęcia.
-
olej do skrzyni biegow i mostu
SAF-XJ 90w140, kosztuje jakoś tyle co napisałeś. Jak sprawdzić dyfer było już o tym pisane sporo razy, musisz poszukać.
-
olej do skrzyni biegow i mostu
Do mostu bez szpery Castrol SAF-XO 75w90 w ASO 60zł/l.
-
Potrzebuje Waszej POMOCY!! HELP
Ja bym zaczął od tego.
-
Koleiny na drodze
Jak was rzuca na 15" i 195 to lepiej sprawdzcie zawieszenie. Chyba ze naprawde w tej zachodniej Polsce drogi sa gorsze niz to co mamy na podlasiu z tysiacami tirow. Ja mam obnizone i twardsze zawieszenie, kola 16" i opony 225 i tylko na naprawde hardkorowych drogach (np miejscami DK8 Augustow-Suwalki) jedzie sie nieprzyjemnie.
- Listwy M-pakiet Pytanie.
-
BMW ALPINA 3.0 BITURBO Diesel? widzial kto?
Całej? Czy bez jednej ćwiartki?
-
Zmiana silnika
%5B633%3A480%5Dhttp%3A//img210.imageshack.us/img210/2554/picture1ri3.png http://img407.imageshack.us/img407/2671/picture2rj8.png Przełożenia praktycznie te same. Można by poszukać informacji producentów bo pewnie max moment jaki potrafią bezpiecznie przenosić będzie inny ale tym bym się póki co nie martwił. Tak jak korona pisze - podstawowa różnica to przełożenie mostu. Aha, i trzeba pamiętać że krótsze przełożenia to nie zawsze lepsze przyśpieszenie (czas do 100). W tabelce nie ma wszystkich modeli bo to jest głównie na USA ale np moje europejskie M50B20 jest z S5D 250G.
-
BMW Z3 wady i zalety
Panowie ale wiekszość z nas myślę że wali to że się tak macie ku sobie więc może używajcie PW do własnej korespondecji?
-
328Ci - diody co chwile mrugają
Zmieniłeś też moduł od świateł?
-
Nie działa mi wskażnik paliwa
Sprawdź czujniki poziomu paliwa.
-
Silnik 3,0 disel biturbo
A komuś to się w ogole udało? Wsadzenie m57top do czegoś starszego niż e60/e90? Może pomyśl nad podciągnięciem tego co masz? Wydech? Chip?
-
Oznaczenia skrzyni biegów ALPINA.
Na skrzyni bedziesz mial nabite numery ale nie mam zielonego pojecia jakich sie spodziewac na skrzyniach wkladanych przez Alpina.
-
Akumulator i czujnik temperatury :)
Czujnik jest w lewym wlocie powietrza na tarcze hamulcowe. Kabel idzie gdzieś tak od lewej lampy. Nowy ponad stówke, na allegro używki po 50-100zł ale jest ktoś kto sprzedaje samoróbki po 15zł, ja właśnie taki mam i nawet działa choć chyba łapie troche temperatury od silnika ale to kwestia miejsca montażu.
-
Co o tym sądzicie
Zero konkretow w tej aukcji jest. Nawet jednej fotki. Kompletny, nowy, prosty zestaw przygotowany przez jakas firme to trzeba liczyc z dyche.
-
Nie swieca swiatla cofania
Szlag by trafił te forum :lol: Przeczytałem ten wątek, wsiadam wieczorem do auta, wrzucam wsteczny żeby wyjechać na ulice a tu ciemno jak w dupie. Pomerdałem trochę wajchą i czasem się zapala a czasem nie. Czujnik jest przy skrzyni tak jak koledzy pisali. Po stronie kierowcy w Getragach i po stronie pasażera w ZF. Włącznik wspólny dla bardzo wielu modeli BMW. Fotki z wymiany: http://www.unitedbimmer.com/forums/tutorials-diys-faqs/4508-backup-light-switch-diy.html Cena w Focie to ~30zł. Online: http://moto.sklep.pl/index.php?modules=magazyn&action=show&o=105532 http://www.4cars.com.pl/szukaj.php?coo=numer&numer=KW560131
- Amorki
-
POMOCY który model wybrac z seri e34
Weź pod uwagę zwyżki za wiek i to że jeździsz jeszcze z zielonym listkiem.
-
Amorki
Tak w skrócie w E36 zawieszenie może być (a raczej mogło być) seryjne lub m sport (opcja 704 M SPORT SUSPENSION - z pewnością różne części dla różnych modeli, w końcu różne silniki i wersje nadwoziowe ale cel ten sam). Dodatkowo M3 miało inne zawieszenie specyficzne tylko dla tego modelu. Ja mam właśnie te m sport czyli inne sprężyny, inne amortyzatory i inne (grubsze) stablilizatory. Sprężyny i stabilizator to tylko oryginał (1500zł komplet sprężyn!), nie ma zamienników. Natomiast amortyzatory z tego co wiem napewno robi Sachs, Boge, Kayaba i zapewne Bilstein z czego pewnie wszystkie te europejskie szły na pierwszy montaż i są jako OE BMW. Ja mam nowe Boge. W tym zawieszeniu różnica wysokości wg książki serwisowej to przód 15mm, tył 11mm (na kołach 16"). Parametry zbieżności są takie same dla serii jak i m sport, jedynie kąty są już inne. Ja dodatkowo lekko obniżyłem auto kompletem sprężyn Eibach Pro-Kit -35/-30mm - zestaw przećwiczony razem z amortyzatorami m sport przez sporo użytkowników w DE i USA. Jest niżej i bardziej twardo. Jeździ bardzo przyjemnie choć komfort jeszcze bardziej spadł (a i tak jeżdże tylko na 16"). Fotki wrzuce jutro jak uda mi się zrobić.
-
Oznaczenia skrzyni biegów ALPINA.
Chyba głównie getragi 260 i 265 ale mało jest na ten temat informacji:)
-
PROBLEM Z NADMUCHEM WE WNĘTRZU
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=13201
-
rozmiar tarcz hamulcowych
Popatrz na realoem.com. Tarcze i klocki to pewnie ATE choc ja chyba wyprobuje niedlugo tarcze Mikoda (przynajmniej na tyl).
- Amorki