Skocz do zawartości

p0sitiv

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez p0sitiv

  1. p0sitiv odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Ale do 30d też możesz dokupić wydech M. A raczej jest to jakaś puszka rezonansowa lub głośnik. Co do m50d, ja bym poczekał na 40d. Osiągi będą blisko m50d, a różnicę w cenie możesz przeznaczyć na dodatki.
  2. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Też o to pytałem. Mimo świateł włączonych na zero są one w trybie auto. I to bardzo wrażliwym trybie auto. Lekka szarówka zachmurzenie i już włącza światła mijania. Praktycznie od kiedy odebrałem, jeszcze nie jechałe na DRL.
  3. Średnia prędkość 150 km/h z dzieckiem na pokładzie? :shock: Co Twoja żona na to?
  4. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Pewnie, że tak. Z większością tych wad da się żyć. Ale chyba nie o to chodzi, kiedy kupujesz samochód za tyle kasy. Ja oczekiwałem dużego postępu w stosunku do f10. Szczególnie po tak wielu pozystywnych opiniach testujących dziennikarzy i youtuberów. Stąd dziwi mnie fakt, że wiele rzeczy które w f10 były i funkcjonowały, a tu jest z tym problem. Ok, z większąścią mogę żyć. Ale jest jedna rzecz, która dopraowadza mnie do szału - fotel. Nie mogę znaleść sobie pozycji za kierowicą, a po ok 15 minutach jazdy zaczyna boleć mnie prawa noga od biodra. Mam problemy z kręgosłupem, ale w f11 na sportach nie było problemu, w 10 letnim a3 żony na bazowym fotelu nie ma problemu, w Tiguanie II którym jeździłem przez jakiś czas nie było problemu. W moich perełkach e38 (fotele sportowe) ideał, e31 siedzsko jest krótkie ale nic nie boli. Nie wiem, jak mogłem tego nie wyłapać podczas jazd próbnych. Pozytyw - silnik bajka.:)
  5. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Trudno nazwać to wadą. Opcji kolorów jest dużo, pomarańczowy też jest, więc każdy dopisuje coś dla siebie. Wcześniej narzekałem na niewygodny fotel komfortowy. Dziś dokonałem pomiaru długości siedziska (przy wysuniętym podparciu ud) i co się okazuje? Długość wynosi 50,5 cm. Dla porównania zmierzyłem długość podstawowego fotela w audi A3 mojej żony (2009 r) wynik 51,5 cm.:)
  6. Dlaczego nikt jeszcze nie wrzucił fotek to galerii?
  7. U mnie po przejechaniu 3 tys. km, 70% miasto, 30% trasa. Bez szaleństw. Średnie 8,6 l. wg. komputera. Ostatni bak paliwa - pomiar własy 8,2l. Minimalnie w trasie przy śrdeniej prędkości 73 km/h (przy prędkości przelotowej 110 km/h) równe 6 l. Za 2 tygodnie jadę do Kolonii więc będzie pierwszy test na autobahnie.:)
  8. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ja mam następujący problem z klimą. Kiedy jest w trybie auto działa ok. tylko przez jakiś czas. Po kilkunastu minutach nadmuch zaczyna pracować bardzo głośno. Aby "uciszyć nadmuch" muszę wyłączyć tyb auto i ustawić siłę nawiewu na minimum. Ale po co wtedy automatyczna klimatyzacja? Samochód ma wiele dziwnych niedociągnięć. Uważam, że jest mniej dopracowany od f11.
  9. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Zrobią to w ASO?
  10. BMW ma zawsze przewagę nad Audi.:) Wydaje mi się że BMW wypada korzystniej cenowo. I nie ma problemów z momentem obrotowym dostępnym od dołu. Co jest bolączką wszystkich nowych Audi spełniających normę WLTP.
  11. U mnie idzie. Ale musisz wyłączyć Bluetooth.
  12. To łącz się przez USB, jakość jest trochę lepsza niż przez BT. Ale i tak gorsza niż HK w f10. Fakt, że jak wrzuciłem płytę CD to wreszcie usłyszałem jakiś bas z głośników.
  13. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ja właśnie odkryłem kolejną "oszczędność" w porównaniu do f11. Brak schowka w podłokietniku kanapy. Wczoraj chciałem wrzucić tam jakieś drobiazgi dzieci, a tu niespodzianka. Nie ma schowka. Dobrze, że uchwyty na napoje zostawili...:) Mam też problem ze światłami. Światłą są trybie auto nawet, kiedy przełączę pokrętło na "0". Czujnik zmierzchu jest bardzo czuły i przy obecnej pogodzie praktycznie non stop jeżdżę na światłach mijania. Czy można to gdzieś wyłączyć?
  14. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Według mnie piątka wygląda dużo lepiej niż obła i nudna E-klasa, która jest mniejszą kopią S-ki lub większą kopią C klasy. Co nie do końca do mnie przemawia w G31 to trochę przyciężko narysowana klapa i tylne światła. W F11 bardziej mi się podobały. Nie poszaleli też z wyglądem tylnych świateł nocą. Tutaj też uważam, że F10 (szczególnie przed liftem) ładniej prezentowało się w nocy. Przód mi się podoba, szczególnie to co zawsze jest domeną BMW czyli niski przedni zwis. Od razu wiesz, że masz do czynienia z samochodem, który był projektowany jako RWD.
  15. p0sitiv odpowiedział(a) na WASI temat w G30, G31, F90
    Tragedia z tą g30/31. Dobrze, że zostało mi jeszcze tylko 35 miesięcy leasingu.:)
  16. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w G30, G31, F90
    Spoko, że większość ludzi woli białe podświetlenie. Ale jak już wkłada się ekran zamiast droższych w produkcji zegarów analogowych w czym szkodzi zaprogramować opcję tradycyjnych cyferblatów z ekonomizerem czy opcję dużej mapy jak w VAG, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli dobrze rozumuję, to gdzieś tam w Monachium czy u podwykonawców siedzi sztab dobrze opłacanych tęgich głów dla których opracowanie takiego softu nie stanowi problemu. Zapewne, biorąc pod uwagę efekt skali wynikający z unifikacji ekranów (Live Cockpit trafił już do X7, X5, 3, Z4, 8 – a pewnie trafi do wszystkich kolejnych BMW), jednostkowy koszt opracowania oprogramowania to są grosze/euro centy. Co do wad lub niedoróbek. Ja oprócz słabszego audio (u mnie HK) znalazłem jeszcze: - szum dobiegający z okolicy lusterek (te w F10 były bardziej aerodynamiczne) - zalana wodą szyba kierowcy podczas deszczu, nic nie widać w lusterku, a po wyschnięciu szyba jest brudna -zbyt głośna praca nawiewów powietrza -zbyt krótkie siedzisko w komfortach (mój wzrost to 186 cm) -tło HUD w nocy jest mocno widoczne, trzeba za każdym razem ściemniać, a w dzień rozjaśniać - skrzypienie z okolic deski rozdzielczej (w poprzednich F10 i F11 tego nie miałem, pomimo twardszych plastików i braku pseudo skóry na desce rozdzielczej) -brak choćby jednego haczyka na zakupy w bagażniku touringa!!!!! -trudności z montażem siatki oddzielającej przestrzeń bagażnika od pasażerskiej -siatka i roleta stanowią teraz 2 oddzielne elementy, wcześniej był to jeden i cała procedura wypięcia/wpięcia była szybsza i wygodniejsza -brak fotochromatycznego lusterka po stronie pasażera – jaka to oszczędność??? Może w 2019 poprawią.:)
  17. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    A u mnie zdarza się, że coś zaskrzypi pod deską rozdzielczą tak same z siebie. Jadę niby równą drogą a tutaj ni stąd ni zowąd jednorazowy trzask. Mam nadzieję, że nie będzie to się nasilać z upływem kilometrów. Ale zauważyłem coś innego, a może raczej znajomy, który zwrócił mi na to uwagę, a mnie zaczęło to od razu irytować. Chodzi o głośno pracujący nadmuch. Nawet na pierwszym biegu pracuje bardzo głośno. W trasie tego nie słychać, ale w ruchu miejskim jest to bardzo natarczywe. Czy też to odnotowaliście? Czy jest to temat to regulacji w ASO?
  18. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w G30, G31, F90
    Jak zamówiłeś HUD to nie potrzebujesz wypasionych zegarów. Może zegary BMWc ma słabe,ale za to HUD najlepszy na rynku.:)
  19. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w G30, G31, F90
    Dokładnie. W VAG'ach jakoś nie było problemu, żeby zachować okrągłe zegary z możliwością dowolnej konfiguracji. Jakiś czas temu pojeździłem trochę Tiguanem z wirtualnymi zegarami. Moim zadaniem są bardziej dopracowane niż te z Live Cockpit BMW. Mam nadzieję, że do liftingu g30 dostaną trochę feedbacku z rynku zaproponują bardziej dopracowane rozwiązanie. Na teraz, sztuka dla sztuki. Co to za tłumaczenie, że obrotomierz jest jak w peugeocie, bo potrzebowali miejsce na wskazówki nawigacji. VAGi całą mapę upchnęli, a obrotomierz jest jak powinien... Shame on you BMW.
  20. Ja mam 540d, według danych 4,9 sec. Mi wyszło 5,5 (mierzone telefonem). A Ci jaki czas wyszedł?
  21. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Mi w F11 też parowały (może nie aż tak), ale potem para znikała i nie było śladu. Nigdy tego nie zgłaszałem.
  22. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w G30, G31, F90
    Organoleptycznie? (Węch, dotyk, słuch) Może chodziło Ci o „empirycznie”?:)
  23. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w G30, G31, F90
    Panowie, Jeszcze nie zdążyłem się nacieszyć moim samochodem, a wy mi tu wyjeżdżacie ze zmianami na 2019.  Proszę mnie nie denerwować… A na poważnie. Uważam, że zegary g30 są ładniejsze niż te z g05. Jeśli BMW chce się już pchać w tego typu rozwiązania to powinny one mieć funkcję wyświetlania zegarów maksymalnie zbliżonych do dawnych analogowych zegarów, które BMW miało zawsze najlepsze na rynku. Proponuję ustawienie „Classic” z tradycyjnym bursztynowym podświetleniem i ekonomizerem jak w mojej e38.:)
  24. Czyli coś jest na rzeczy. Marek Wieruszewski o tym mówi, AŚ o tym mów TG o tym pisze. Dobrze, że mam przed sobą 3 lata z g31 i nie muszę się tym zadręczać...:)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.