Treść opublikowana przez p0sitiv
-
Nowa seria 5 G30
A w AŚ mniej entuzjastyczny o używanych F10/11.:)
-
Nowa seria 5 G30
Proponuję eksperyment. Wybierzcie na otomoto BMW serii 5 lub x5 (f10/11, f15), salon Polska. Zobaczcie ile jest sztuk, następnie wybierzcie pojemność powyżej 2l. Zostanie 10% pierwotnego wyniku. Każdy chciałby mieć pod maską min. r6, ale ekonomia nie kłamie. Akcyza, brak moliwosci odliczenia 100% VAT robi swoje. Nie mówię nawet o poziomie PKB i zarobkach w porównaniu do krajów tzw. starej UE.
-
Nowa seria 5 G30
Wcześniej miałem F10 520d RWD. Subiektywnie osiągi podobne. Zużycie paliwa 2 mojej f11 to 8l w stosunku do 6,5 w 520d. Przy wyższych prędkościach i dynamicznej jeździe brakuje tchu. Ale Touring plus x-rive, to 350kg więcej w stosunku do f10tki. Dodatkowo mam o wiele bogatsze wyposażenie niż w F10 (panorama, ogrzewanie postojowe, dociągi, el. klapa, pełna elektryka w fotelach, itd), a to też swoje waży. Dziś szedłbym w 530 lub wyżej.
-
Nowa seria 5 G30
A miało tu być o g30... Co do kolegi, który ma do wydania 40k euro netto na samochód. W PLN brutto 211k (1E=4,3PLN). Jeśli wynegocjujesz rabat 15% to możesz zbudować sobie samochód za 243k wyjściowo. Szału nie ma. Może lepiej poszukać schodzącej f10-tki. Znajomy za 260k kupił u Smorawińskiego nowe 530d x drive z rabatem 110k. Gdybym miał wybierać Passat B8 vs. F10, wybrałbym f10 mimo, że jest to schodzący model. Czym jest premium? Nie ma chyba jednej definicji. Niektóry mówią, że jest to poziom 50k euro. Ale z drugiej strony mamy kompakty. Ludzie kupują Audi a3 w pieniądzach Passata. Więc takie a3 w swoim segmencie jest chyba autem premium. Natomiast samochody powyżej 100k euro to już podobno klasa samochodów luksusowych. A wracając do g30. Byłem na dniach otwartych. Pojeździć się nie udało, ale posadziłem 4 litery w egzemplarzu eksponowanym w salonie. Powiem tak, efektu WOW nie było. Ot bardziej dopracowane f10. Ale nie jest to taki przeskok jak z e60 do f10. Materiały – ja nie odczułem wielkiej poprawy w porównaniu do mojej f11. Fotele jakby mniej masywne. Tunel środkowy (poniżej tapicerowanego podłokietnika) wykonany z tworzywa, które ma imitować skórę. Wygląda kiepsko, niczym w Kii Sportage. Ilość miejsca bez zmian. Opadające w dół podszybie po stronie pasażera – słaby pomysł. W środę jadę moją f11 na przegląd i umówiłem się już na jazdę próbną, więc dorzucę odczucia z jazdy. Na teraz, po oględzinach statycznych, nie mam ciśnienia na zmianę mojej F11.
-
Nowa seria 5 G30
To taki trik marketingowy. Samochód zamaskowany bardziej zwraca uwagę na ulicy. Podobny patent zastosowali przed premierą x6. Ja dostałem zaproszenie na piątek na zamknięta premierę z kolacja w Poznaniu. Swóją drogą ciekaw jestem, jak działa elektryczne wspomaganie kierownicy. Niestety BMW jako kolejna marka rezygnuje z hydraulicznego wspomagania.
-
Nowa seria 5 G30
Przepraszam za błąd, poprawiam się -uderzałbym.
-
Nowa seria 5 G30
Ja uderzał bym do większego. Sprzedają więcej samochodów, więc mają chyba lepsze warunki. Może mój przypadek jest inny bo moja f11 pochodzi z Premium Selection, ale 5 miesięczne auto z przebiegiem 15tys., kupiłem o 40% taniej niż nowe bez rabatu. Inschape Warszawa. Natomiast za nową f10 w 2012 dostałem 20%, ale auto było z placu (Smorawinski Poznań)
-
Nowa seria 5 G30
Coś cholera poszło nie tak z tymi kuframi w g30/g31. Uważam, że tył f11 jest ładniejszy/lżejszy niż g31. Mam też pytanie do tych, którzy jeździli g30stkami (ja jeszcze nie dotarłem do salonu) - gdzie przeniesiono przyciski aktywujące asystentów i HUD?
-
Nowa seria 5 G30
- Nowa seria 5 G30
Pewnie chodzi o te, że w g30 deska rozdzielcza jest poprowadzona jak w f30. Czyli ekran nie jest już integralną jej częścią ponieważ jest ona poprowadzona niżej. Mi to rozwiązanie też się nie podoba, wolę to z f10. Ale podobno, niektórzy pasażerowie czuli się przytłoczeni.:)- Nowa seria 5 G30
Niestety musiałem przełożyć jazdę próbną. Wrażenia dopiero pod koniec przyszłego tygodnia. A poniżej link. https://www.facebook.com/BMWsmorawinski/photos/pb.109820505738908.-2207520000.1485087472./1208063262581288/?type=3&theater- Nowa seria 5 G30
Jutro o 13.00 jazda próbna 530tka.:)- Nowa seria 5 G30
Nie wiem jak jest w Polskim konfiguratorze. Fakt, że nie znalazłem. Ale na pewno jest w Niemieckim. http://www.bmw.de/vc/ncc/xhtml/start/startWithConfigUrl.faces;jsessionid=cb8b2d754df958fd8a013ef31f3e.5?country=DE&market=DE&productType=1&brand=BM&locale=de_DE&name=b6z9j5q8#OPTIONSConnectedDriveS26A Poniżej także filmik, gdzie miła pani z UK odpala Apple Car Play w 3m18sek. testu. Nie spytałeś sprzedawcy podczas konfiguracji?- Nowa seria 5 G30
W konfiguratorze jest opcja Apple Car Play. Więc jest taka możliwość, oczywiście za dopłatą.- Nowa seria 5 G30
Wydaje mi się, że nawet u brokera można przedłużyć gwarancję i BSI. Jeśli broker wykupi takie opcje u dilera w innym kraju UE to BMW Polska musi to respektować. I nie jest to ich widzi mi się, tylko przepisy unijne. Ja za pakiet naprawczy (bo de facto nie jest to przedłużenie gwarancji) do 4 lat od pierwszej rejestracji/200k km zapłaciłem ok. 2800 netto.- Nowa seria 5 G30
Nie zamówiłeś regulowanych amortyzatorów? Dziwne,że nie ma tego w serii skoro w f10 LCI było. Nie wiem czy brałbym pakiet first class. Dla mnie sporty zawsze były wystarczające. Nawet po przejechaniu 1300km jednym rzutem nie czułem dyskomfortu. Dla mnie opcją obowioazkową jest też ogrzewanie postojowe. Niestety garaż zajmują dwa staruszki, a rano nie lubię skrobać szyb. :) No i ja teraz na bank 6 w rzędzie.:)- Nowa seria 5 G30
Ale płaci się też za efekt nowości.- Nowa seria 5 G30
280k za 520d? Grubo...- Nowa seria 5 G30
Dziwi mnie, że BMW każe dopłacać dużo kasy za power kit, który dodaje niewiele więcej koni. Od 2017 audi mocniejsza 3 litrówka będzie miała 286km, bez drogiego power kitu. Szkoda, że BWM nie daje więcej koni w 530d w standardzie. Wzrost mocy 3 litrowej jednostki w stosunku do f10 jest symboliczny.- Nowa seria 5 G30
Kurcze, poprzedniego posta napisalem jak analfabeta. Pisanie na telefonie...- Nowa seria 5 G30
BMW twier BMW w twierdzi, u nich sa prawdziwe końcówki we stali wychodzące z tłumików.Nie jak u konkurencji (Mercedes). Ja w moim 850i mam 4 chromowane końcówki i bardzo je lubię.:)- Nowa seria 5 G30
Potwierdzam. Ten ładniejszy wydech będzie częściach m performance kit. Będzie miał tez bardziej sportowe brzmienie. Końcówki będą mogłyby być w chromie lub z włókna węglowego. Pewnie z power kitem będzie trzeba dołożyć z 30 tysi. http://www.bmwblog.com/2016/11/24/world-premiere-2017-bmw-5-series-sedan-m-performance-accessories/- Nowa seria 5 G30
Ja czekam na G31. Ale patrząc na zamaskowane egzemplarze, też coś poszło nie tak z lampami.- Nowa seria 5 G30
A tutaj m sport bez pakietu m perfomance Brzydka rura... http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2016/11/2017-BMW-540i-sDrive-39.jpg- Nowa seria 5 G30
A ja zaważam jeszcze jedną zależność. Otóż na zdjęciu, które zamieściłeś 540stka wyposażona jest w pakiet stylistyczny performance. Może częścią tego pakietu są większe końcówki... - Nowa seria 5 G30
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.