Treść opublikowana przez p0sitiv
-
Wszystkie wady G30
Ja jeździłem 2 sztukami e220d. Jeden w tzw. bieda edition, drugi coupe 360 tys. z konfiguratora. Nie widzę, wielkiej różnicy w wykończeniu wnętrz vs. g30. Listwy ozdobne, czy to plastikowe w podstawowej, czy to z jesionowym fornirem w coupe pod nasiskiem trzeszczą jak w g30.
-
Wszystkie wady G30
Dlatego pisałem też o mapie silnika. VAG nie może sobie poradzić z WLTP i tak piszą mapy silników, że samochody nie jadą od dołu. Przed zakupem 540d myślałem o q7, testowałem 50tdi (286 km) i zwłoka przy dodaniu gazu była najekszym problemem tego saochodu. Zarówno BMW jak i Mercedes nie mają tego problemu. Kolejną wadą Audi jest to, że oprócz 3 litrowych diesli wszytkie pozostałe silniki nie mają już quattro na torsenie tylko haldexie (czyli przód z dołączanym tyłem) oraz S tronic zamiast Tiptronica (ZF 8 biegów jak w BMW).
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Ja bym brał 740i polift. Koniecznie w pakiecie m sport. Wiem, wiem jest na vanosach... 750i nie daje lelpszych osiągów a jest droższy w użytkowaniu i naprawach.
-
Wszystkie wady G30
Audi a6 c8 ma taką paskudną facjatę, że nawet nie brałbym tego samochodu pod uwagę. Zresztą 20% spadek sprzedaży Audi w PL i 17% w europie o czymś świadczy. A największą wadą audi jest sposób rozwijania mocy wszytkich silników po wprowadzeniu WLTP. Wciszaksz pedał gazu do podłogi i mija wieczność, zamim auto odjedzie.
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
g31 540d xd Raport z 30 tys. km. Miasto - 40% Trasa - 35% Trasa z rowerami na dachu 5% Autostrada 20% 8,6 l.
-
BMW G30 Jakość wykonania - prośba o opinie
A porównywałeś do Panamery? Nowa jeździ genialnie, jakość wnętrza też całkiem fajna. Nie jest tak wygodna w użytkowaniu jak BMW, multimedia i ergonomia jest trochę gorsza, ale nie wszyscy na to zwracają uwagę tak jak ja :twisted: Nówki nie kupisz za 300k, ale jakąś młodziutką używkę byś miał, a nawet najsłabsza ma 5.5s do setki i większość mechaniki lepsza niż w BMW (hamulce, zawieszenie...) No i szacun na dzielni 2x większy niż przy BMW :lol: :lol: :lol: Bardzo dobra rada... U mnie też, kolejnym chyba samochodem będzie 2 letnia Panamera. Znajomy zrobiłl podstawową Panamerą 4 (2014 r.) 250 tys. Zero problemów. Mimo, że na papierze samochód ma gorsze parametry od mojego 540d, subiektywnie samochód jest bardziej dynamiczy. I daje o wiele więcej przyjemności z jazdy.
-
BMW G30 Jakość wykonania - prośba o opinie
A ja mam 4 cylindry (Żony) 6, 8 i 12.:)
-
G30 LCI
Dla mnie numerem jeden do poprawienia we wszystkich nowych G i G LCI jest zmiana grafiky zegarów Live Cockpit. Niech posadzą jakiegoś praktykanta, żeby napisał nowy soft, żeby te zegary w ustawieniu "classic" miały normale 4 tarcze.
-
G31 530d niebieski śródziemnomorski M-pakiet
Daj znać ile $.
-
BMW G30 Jakość wykonania - prośba o opinie
A niech ludzie kupują co chcą... Ich pieniądze, ich samochód, ich życie. Dlaczego My Polacy, ciągle musimy patrzeć na innych. Ktoś chce Dacię nie ma, ktoś chce zapłacić za samochód sześć zer, niech płaci.
-
Strzelające plastiki kokpitu...
Ja mam listwy z forniru fineline i też strzelają przy rozgrzanym wnętrzu. Jeśli ktoś pisze, że w wszystkich atuach skrzypi przy wysokiej temperaturze, to się nie zgadzam. W poprzednim f11 nic nie skrzypiało (listwy lakier fortepianowy). 10 letnie Audi A3 zożony nic nie skrzypi.
-
G30 LCI
A u mnie jeszcze 2,5 roku leasingu... Coraz szybciej robią te lifty. ..
-
G30 Aktualizacja oprogramowania IV kwartał 2018
https://www.bmw.pl/pl/ssl/configurator.html#/JN71/FLZFK,S01CA,S01CB,S0230,S0255,S0258,S02PA,S02QR,S02TB,S02VB,S0302,S0322,S0323,S03AA,S03DS,S0423,S0428,S0453,S0456,S04AW,S04HA,S04ML,S04NB,S04NM,S04T7,S04T8,S04UR,S0502,S0548,S0552,S05A1,S05AC,S05AL,S05AS,S05DN,S0610,S0688,S06AC,S06AE,S06AK,S06C3,S06NW,S06U3,S06U8,S0760,S07AC,S0851,S0879,S08KB,S08R9,S08TF,S0ZBC,S0ZFC,S0ZPI,S0ZSF/config/PACKAGES/ Już jest w konfi. Ciesze się, że tego nie mam.
-
Wszystkie wady G30
https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kierowca-mogl-zginac-w-pozarze-bo-bmw-nie-ma-czesci/ps1tbtk?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
-
BMW 5 G30 518d Luxury Line
W MY2019 zniknęły okrągłe ramki wokół zegarów. Wnioskuję z Twoich zdjęć. Było to już omawiane. Nie masz ksenonow tylko ledy ale bez adaptacji. LEDy są w g30 w standardzie. Fakt, że żarówka w kierunkach to porażka, tym bardziej że ledowe kierunki były już w e90 LCI, o f10 nie wspominając.
-
BMW 5 G30 518d Luxury Line
Dlaczego ja nie mam takich niewygórowanych wymagań...:) Widzę, że masz już zegary bez ramek. Co oprócz tego się zmieniło w stosunku do MY2018?
-
Wszystkie wady G30
W 2002 roku kupiłem Superba 1,9 tdi 130km w wersji Comfort (pośrednia) za 90 tys. Dzisiaj ambition (odpowiednik comfort) 2.0tdi 150 km startuje od 120 tys. Plus 33% przez 17 lat.
-
Wszystkie wady G30
Te ceny chyba jednak trochę wzrosły. Pmiętam, że jak w 2012 roku kupowałem f10 520d, to cena startowała od 177 tys., dziś 520d zaczyna się od 226 tys. Wzrost 27% w 6 lat, przy skumulowanej inflacji za ten okres 6,2% to (w strefie euro jeszcze mniej). Ok doszło trochę dodatków (navi i czujniki patkrowania), które są dziś w standardzie, ale dla BMW to sią żadne koszty.
-
Wszystkie wady G30
Ha, u mnie też w środę przyszedł ten dzień i ta sama procedura, laweta, serwis i 520d na zstępczaka. Przyczyna - awaria modułu odpowiedzialnego za badanie czystości spalin. Dodatkowo zgłosiłem stuki w desce rozdzielczej, skrzypienie przy słupku C i brak stabilności pojazdu przy wyższych prędkościach. Także czekam.
-
Wszystkie wady G30
Też tak myślałem, dlatego wyrzuciłem wkłady, ale nic to nie dało. Jutro chcę przejechać się na foteli pasażera i będę próbował lokalizować. Dziś byłem sprawdzić koła. Jedna felga delikatnie krzywa, ale nawet przy krzywej feldze nie powinno tak stukać.
-
Wszystkie wady G30
Wybieram się. Tylko zastanawiam się, czy oni coś pomogą. Boję się, że jak zaczną rozbierać deskę to może być tylko gorzej...
-
Samozapłon kolektora dolotowego.
Mnie martwi stanowisko BMW. Co z tego, że samochód został kupiony przez handlrza. Gwarnacja to gwarancja. Tym bardziej, że samochody są objęte akcją serwisową, więc gwarancja nie ma nic do rzeczy. Czy 540d też jest w grupie ryzyka?
-
Wszystkie wady G30
I tak non stop od 60-80km/h, niezależnie od jakości drogi...
-
Wszystkie wady G30
Czyli miarą postępu jest pogarszanie się jakości produktów, za które trzeba coraz więcej płacić?
-
Wszystkie wady G30
Mam pytanie. Czy można wrzucić tutaj link z filmikiem? Jeśli tak to proszę o info jak to zrobić, a ja wrzucę filmik z nagranym dźwiękiem dzięcioła, który zamieszkał pod deską rozdzielczą gdzieś w okolicach schowka. Wtedy będziecie mogli ocenić czy jest to moje malkontenctwo, czy coś co nie przystoi marce premium.