Skocz do zawartości

p0sitiv

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez p0sitiv

  1. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ja jeździłem 2 sztukami e220d. Jeden w tzw. bieda edition, drugi coupe 360 tys. z konfiguratora. Nie widzę, wielkiej różnicy w wykończeniu wnętrz vs. g30. Listwy ozdobne, czy to plastikowe w podstawowej, czy to z jesionowym fornirem w coupe pod nasiskiem trzeszczą jak w g30.
  2. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Dlatego pisałem też o mapie silnika. VAG nie może sobie poradzić z WLTP i tak piszą mapy silników, że samochody nie jadą od dołu. Przed zakupem 540d myślałem o q7, testowałem 50tdi (286 km) i zwłoka przy dodaniu gazu była najekszym problemem tego saochodu. Zarówno BMW jak i Mercedes nie mają tego problemu. Kolejną wadą Audi jest to, że oprócz 3 litrowych diesli wszytkie pozostałe silniki nie mają już quattro na torsenie tylko haldexie (czyli przód z dołączanym tyłem) oraz S tronic zamiast Tiptronica (ZF 8 biegów jak w BMW).
  3. Ja bym brał 740i polift. Koniecznie w pakiecie m sport. Wiem, wiem jest na vanosach... 750i nie daje lelpszych osiągów a jest droższy w użytkowaniu i naprawach.
  4. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Audi a6 c8 ma taką paskudną facjatę, że nawet nie brałbym tego samochodu pod uwagę. Zresztą 20% spadek sprzedaży Audi w PL i 17% w europie o czymś świadczy. A największą wadą audi jest sposób rozwijania mocy wszytkich silników po wprowadzeniu WLTP. Wciszaksz pedał gazu do podłogi i mija wieczność, zamim auto odjedzie.
  5. g31 540d xd Raport z 30 tys. km. Miasto - 40% Trasa - 35% Trasa z rowerami na dachu 5% Autostrada 20% 8,6 l.
  6. A porównywałeś do Panamery? Nowa jeździ genialnie, jakość wnętrza też całkiem fajna. Nie jest tak wygodna w użytkowaniu jak BMW, multimedia i ergonomia jest trochę gorsza, ale nie wszyscy na to zwracają uwagę tak jak ja :twisted: Nówki nie kupisz za 300k, ale jakąś młodziutką używkę byś miał, a nawet najsłabsza ma 5.5s do setki i większość mechaniki lepsza niż w BMW (hamulce, zawieszenie...) No i szacun na dzielni 2x większy niż przy BMW :lol: :lol: :lol: Bardzo dobra rada... U mnie też, kolejnym chyba samochodem będzie 2 letnia Panamera. Znajomy zrobiłl podstawową Panamerą 4 (2014 r.) 250 tys. Zero problemów. Mimo, że na papierze samochód ma gorsze parametry od mojego 540d, subiektywnie samochód jest bardziej dynamiczy. I daje o wiele więcej przyjemności z jazdy.
  7. A ja mam 4 cylindry (Żony) 6, 8 i 12.:)
  8. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Dla mnie numerem jeden do poprawienia we wszystkich nowych G i G LCI jest zmiana grafiky zegarów Live Cockpit. Niech posadzą jakiegoś praktykanta, żeby napisał nowy soft, żeby te zegary w ustawieniu "classic" miały normale 4 tarcze.
  9. A niech ludzie kupują co chcą... Ich pieniądze, ich samochód, ich życie. Dlaczego My Polacy, ciągle musimy patrzeć na innych. Ktoś chce Dacię nie ma, ktoś chce zapłacić za samochód sześć zer, niech płaci.
  10. Ja mam listwy z forniru fineline i też strzelają przy rozgrzanym wnętrzu. Jeśli ktoś pisze, że w wszystkich atuach skrzypi przy wysokiej temperaturze, to się nie zgadzam. W poprzednim f11 nic nie skrzypiało (listwy lakier fortepianowy). 10 letnie Audi A3 zożony nic nie skrzypi.
  11. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    A u mnie jeszcze 2,5 roku leasingu... Coraz szybciej robią te lifty. ..
  12. https://www.bmw.pl/pl/ssl/configurator.html#/JN71/FLZFK,S01CA,S01CB,S0230,S0255,S0258,S02PA,S02QR,S02TB,S02VB,S0302,S0322,S0323,S03AA,S03DS,S0423,S0428,S0453,S0456,S04AW,S04HA,S04ML,S04NB,S04NM,S04T7,S04T8,S04UR,S0502,S0548,S0552,S05A1,S05AC,S05AL,S05AS,S05DN,S0610,S0688,S06AC,S06AE,S06AK,S06C3,S06NW,S06U3,S06U8,S0760,S07AC,S0851,S0879,S08KB,S08R9,S08TF,S0ZBC,S0ZFC,S0ZPI,S0ZSF/config/PACKAGES/ Już jest w konfi. Ciesze się, że tego nie mam.
  13. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kierowca-mogl-zginac-w-pozarze-bo-bmw-nie-ma-czesci/ps1tbtk?utm_source=www.auto-swiat.pl_viasg_auto-swiat&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
  14. W MY2019 zniknęły okrągłe ramki wokół zegarów. Wnioskuję z Twoich zdjęć. Było to już omawiane. Nie masz ksenonow tylko ledy ale bez adaptacji. LEDy są w g30 w standardzie. Fakt, że żarówka w kierunkach to porażka, tym bardziej że ledowe kierunki były już w e90 LCI, o f10 nie wspominając.
  15. Dlaczego ja nie mam takich niewygórowanych wymagań...:) Widzę, że masz już zegary bez ramek. Co oprócz tego się zmieniło w stosunku do MY2018?
  16. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    W 2002 roku kupiłem Superba 1,9 tdi 130km w wersji Comfort (pośrednia) za 90 tys. Dzisiaj ambition (odpowiednik comfort) 2.0tdi 150 km startuje od 120 tys. Plus 33% przez 17 lat.
  17. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Te ceny chyba jednak trochę wzrosły. Pmiętam, że jak w 2012 roku kupowałem f10 520d, to cena startowała od 177 tys., dziś 520d zaczyna się od 226 tys. Wzrost 27% w 6 lat, przy skumulowanej inflacji za ten okres 6,2% to (w strefie euro jeszcze mniej). Ok doszło trochę dodatków (navi i czujniki patkrowania), które są dziś w standardzie, ale dla BMW to sią żadne koszty.
  18. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ha, u mnie też w środę przyszedł ten dzień i ta sama procedura, laweta, serwis i 520d na zstępczaka. Przyczyna - awaria modułu odpowiedzialnego za badanie czystości spalin. Dodatkowo zgłosiłem stuki w desce rozdzielczej, skrzypienie przy słupku C i brak stabilności pojazdu przy wyższych prędkościach. Także czekam.
  19. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Też tak myślałem, dlatego wyrzuciłem wkłady, ale nic to nie dało. Jutro chcę przejechać się na foteli pasażera i będę próbował lokalizować. Dziś byłem sprawdzić koła. Jedna felga delikatnie krzywa, ale nawet przy krzywej feldze nie powinno tak stukać.
  20. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Wybieram się. Tylko zastanawiam się, czy oni coś pomogą. Boję się, że jak zaczną rozbierać deskę to może być tylko gorzej...
  21. Mnie martwi stanowisko BMW. Co z tego, że samochód został kupiony przez handlrza. Gwarnacja to gwarancja. Tym bardziej, że samochody są objęte akcją serwisową, więc gwarancja nie ma nic do rzeczy. Czy 540d też jest w grupie ryzyka?
  22. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    I tak non stop od 60-80km/h, niezależnie od jakości drogi...
  23. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Czyli miarą postępu jest pogarszanie się jakości produktów, za które trzeba coraz więcej płacić?
  24. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Mam pytanie. Czy można wrzucić tutaj link z filmikiem? Jeśli tak to proszę o info jak to zrobić, a ja wrzucę filmik z nagranym dźwiękiem dzięcioła, który zamieszkał pod deską rozdzielczą gdzieś w okolicach schowka. Wtedy będziecie mogli ocenić czy jest to moje malkontenctwo, czy coś co nie przystoi marce premium.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.