Treść opublikowana przez p0sitiv
-
Nowa seria 5 G30
Na pewno m550i m performance ma te większe/ładniejsze końcówki. Mam nadzieję, że będą jak w polskim konfiguratorze.:) http://www.bmw.pl/content/dam/bmw/common/all-models/5-series/sedan/2016/BMW%20M%20Performance/BMW-5series-sedan-mperformance-exterior-05-XL.jpg/jcr:content/renditions/cq5dam.resized.img.1185.large.time1476325676095.jpg
-
Nowa seria 5 G30
Mi również w wolnych chwilach zdarza się konfigurować G30stkę. A ponieważ polski konfigurator jest bardzo wolny częściej robię to na niemieckiej stronie. I dokonałem pewnej obserwacji. Może drobnostka, ja na nią zwracam uwagę. Otóż w na polskiej stronie BMW g30 z m packiem ma inne końcówki układu wydechowego (dla mnie ładniejsze) niż ta ze strony niemieckiej. Gdzie jest błąd? Polska https://www.bmw.pl/pl/ssl/configurator.html#/JC51/P0300,FHRAT,S021N,S04K7,S0337,S02TE,S08R9,S02PA,S08KA,S0230,S02VB,S04T8,S0851,S0534,S0423,S05A1,S01CA,S01CB,S0609,S06NS,S0879,S08TF,S06AK,S05AV,S0548,S0428,S07NH,S0302,S0508,S06AE,S0465,S0502,S06AC,S0650,S04UR,S0258,S0715,S0760,S0710,S0704,S0775,S0481/config/PACKAGES/ Niemcy http://www.bmw.de/vc/ncc/xhtml/start/startWithConfigUrl.faces?country=DE&market=DE&productType=1&brand=BM&locale=de_DE&name=k2x0h3n9#TILTVIEW
-
Nowa seria 5 G30
Mi w c6 3.0 tdi padły wtryski. W 2009 roku musiałem wyłożyć 12 tys. na naprawę. Takie bezawaryjne jest Audi.:) W audi lepsze są materiały we wnętrzu. Skóra po 200 tys. (dakota) wyglądała lepiej niż w mojej f11 po 50.
-
Nowa seria 5 G30
Czy możesz napisać ile wywalczyłeś i na model z jakim silnikiem? Kończy mi się leasing na wiosnę i zastanawiam się czy kolejna 5 czy może coś lżejszego i mniejszego (4 GC). Niezależnie od modelu z benzynowym r6. F10 to kawał kloca, może G30 będzie się lepiej prowadził. Jeśli chodzi o 4GC to spiesz sie Kolego.. :( http://moto.pl/MotoPL/7,88389,21017094,bmw-seria-4-gran-coupe-to-juz-koniec.html Dziwne, a5 sportback sprzedaje się bardzo dobrze. Ale z drugiej strony nie dziwię się. Przy mojej całej sympatii do BMW uważam, że A5 sportback wygląda lepiej od 4 GC. Kwestii prowadzenia nie będę poruszał, chodzi mi tylko o wygląd.
-
Nowa seria 5 G30
Zmiany przegłosowane http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,21117244,senat-przyjal-nowa-akcyze-od-aut-obloza-podatkiem-takze-pojazdy.html?disableRedirects=true
-
Nowa seria 5 G30
Pamiętaj, akcyza naliczania jest od ceny zakupu samoodu przez importera (BMW Polska) w BMW Vertribes GmbH. Czyli oszczędność wcale nie musi być taka wysoka, na jaką wszyscy tu liczymy. Co do wyposażenia, tematy tylu dostęp komfortowy (mam i polecam), odciągi (od kiedy mam, to w innych samochodach niedomykam drzwi.:)) były już we wcześniejszych generacjach. To raczej nie będzie szwankować. W silnikach nowości brak. Jedyne co może się psuć to nowości z zakresu elektroniki.
-
Nowa seria 5 G30
Opcja 1. Oferować mniej opcji mocy...:) Opcja 2. Czerwone literki jak w TDI lat 90tych. :) Opcja 3. Pisać moc na klapie. :) Na poważnie. Jeśli jest kilka opcji mocy dla jednej pojemności to ok. Ale po co wprowadzać 530i i 540i. Mogli pozostać przy 528i oraz 530i. Z tego co wiem, 535d ma zostać zastąpione 540d.
-
Nowa seria 5 G30
Dziś nikt nie wie, bo kiedy zobaczysz 330i to nie masz pojęcia czy to 2 czy 3 litry bez znajomości rocznika ;] No właśnie o to mi chodzi.
-
Nowa seria 5 G30
Druga myśl: No może z wyjątkiem 4,4l (740, 840) i 5,4 (750, 850). Tak czy owak równałi w dół. W przy kolejnej generacji 2.0l będzie miało oznaczenie 550i.:)
-
Nowa seria 5 G30
oraz z Audi 100 i Volvo 740 (taki żarcik, ale przecież z tych czterech marek tylko BMW pozostało wierne oznaczeniom przyjętym na początku lat 70-tych): Nie do końca. Kiedyś jak na klapie było 535, to było 3,5l. A dziś, każdy wie...
-
Nowa seria 5 G30
A tutaj info na temat kolejnej wersji (podobno ostatecznej) naliczania podatku akcyzowego. Aby zmiana weszła w życie z 1 stycznia dzisiaj muszą nad nią głosować, a prezydent podpisać jutro. http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/996924,akcyza-od-samochodow-mf-odkrywa-karty.html
-
Nowa seria 5 G30
Poniżej mail, jaki otrzymałem dziś z Dream Brokers Szanowni Państwo, Przyjmujemy już zamówienia na tak oczekiwaną premierę NOWEGOBMW serii 5 (model G30)!! Premiera tego samochodu w Polsce luty/marzec 2017. W DREAMBROKERS dostępny do zamówienia już teraz. W dodatku z 20% RABATEMod ceny katalogowej Przykładowa specyfikacja: BMW 520d z nawigacją Professional i czujnikami parkowania: 169 900 zł brutto.
-
Nowa seria 5 G30
Czyli coś podłubali przy silniku. A ja myślałem,że koni dodajà odpustowe naklejki i tylny dyfuzor.:)
-
Nowa seria 5 G30
Też jestem skonfudowany. 540i z M pakietem ma inne końcówki wydechu (takie same jak bez M packa) niż 540i z M Performance package. A 520d i 530d z M pakietem maja końcówki jak 540i z M Performance.
-
Nowa seria 5 G30
Ale o tym było wiadomo już w momencie premiery. Dopiero na przełomie listopada i grudnia G30tkami mają jeździć dziennikarze. Start sprzedaży w lutym więc pewnie wtedy samochody będą w salonach. Może zamówienia będą przyjmowane wcześniej, ale raczej dla tych, którym nie przeszkadza kupowanie w ciemno. Ze względu na akcyzę, ja bym poczekał. Swoją drogą zastanawiam się co dealerzy zrobią z samochodami z 2016. Zapewne wielu klientów wstrzymuje decyzję o zakupie do czasu, kiedy będą znane ostateczne stawki nowej akcyzy.
-
Nowa seria 5 G30
Zdecydowanie Audi. Ale o dziwo, najlepiej wygląda skóra w V70 mojego brata. Kolega ma Panamerę, skóra podstawowa skórzana tapicerka (odpowiednik Dakoty), samochód ma przejechane 120tys. km. Po wyczyszczeniu fotele wyglądają jak nowe. Ani jednego przetarcia czy pęknięcia. Wydaje mi się, że problem kiepskiej jakości skóry leży w jakości materiałów stosowanych przez BMW. Mam nadzieję, że w G30 się to zmieni.
-
Nowa seria 5 G30
Nie zrobią tego, bo ludzie zaczną sprowadzać z Niemiec. I są też brokerzy.
-
Nowa seria 5 G30
A ja potrafię na jeden rzut przejechać z Poznania do Paryża lub Mediolanu. Przejeżdżam głównie długie trasy. Kiedy sprzedawałem f10 klient myślał, że zmieniłem kierownicę. W tak dobrym była stanie. Co do foteli. Mam porównanie z A6 c6 (skóra dakota) było o niebo lepiej. V70 mojego brata, 320 tys. przebiegu. Skóra na fotelu wyślizgana, ale żadnego przetarcia i pęknięcia.
-
Nowa seria 5 G30
Bo dakota to chłam. U mnie po 40tys. zachodzi wierzchnia warstwa z boczku. Skóra jest chyba tylko na siedzisku i oparciu. W f10 miałem alcantarę z tkaniną fotel wyglądał lepiej po 200 tys. niż dakota po 40. Próbuję to reklamować u Olszowowca, ale mnie spuszczają. Ja czekam na nowe przepisy z związane z akcyzą, g31 i 540d.
-
Nowa seria 5 G30
W życiu żadnej instrukcji obsługi nie przeczytałem.:) Ale możesz podpowiedzieć.
-
Nowa seria 5 G30
Nie należę do kierowców, które siedzą jadącym z przodu na zderzaku. Bardzo dużo jeżdżę do Niemiec, generalnie większość czasu spędzam na autostradzie. Miałem porównanie, standardowego i aktywnego tempomatu. Do aktywnego nie mam cierpliwości. Przykład, na łukach autostrady (w lewo) wychwytuje samochody jadące prawym pasem jako pojazdy poruszające się po moim pasie (najczęściej ciężarówki). Uważam, że producent powinien mieć możliwość wyłączenia aktywnego tempomatu.
-
Nowa seria 5 G30
To co mam w F11 i chciałbym mieć w kolejnym aucie: M Mack Adaptive drive (podobno ma wreszcie mieć tryb individual) HUD Audio HK Side assist Asystent hamowania - już kilka razy uratował mi tyłek Ogrzewanie postojowe -garaż okupuje żona i inne sprzęty...:) Navi Prof - u mnie zawsze znajduje, żeby znaleźć wioskę często trzeba najpierw wpisać nazwę gminy, a nazwę wioski jako ulicę. Real traffic information - ale to chyba jest częścią Navi Prof Dostęp komfortowy Panorama dach - dzieciaki uwielbiają CO mam a czego nie używam lub uważam za mało użyteczne: Soft close - to się może popsuć Łopatki - przez 5 lat jeżdżenia piątkami użyłem kilka razy Aktywny tempomat - jeśli nie dopracowali to nie ma sensu, nawet na ustawionej minimalnej odległości zawsze się ktoś wpycha, trzyma zbyt dużą odległość i hamuje za wcześnie Czego nie mam co bym chciał: Komforty (mam sporty i jestem zadowolony, ale nowe komforty wyglądają obłędnie) Nappa - idzie chyba z dobrodziejstwem inwentarza (z komfortami), dakota to jakaś cerata jest. Mam 50tys. przebiegu i już schodzi z boczku Masaże, wentyle. Full led i wisienka na torcie 6 cylindrów.:)
-
Nowa seria 5 G30
Myślę, że 90% f10 w kupionych jako nowe w PL to 2 litrówki. Podobnie zresztą jak X5... Zapewne od nowego roku to się zmieni. Kiedy przesiadałem się z a6 c6 3.0tdi do f10 520d też się obawiałem, że ten silnik nie da rady. Ale uważam, że całkiem dobrze sobie radzi. Samochód bez x-drive w sedanie jest lekki, a skrzynia ZF bije na głowę S-tronic, (czyt. DSG). Generalnie jestem zdania, że każdy kupuje co mu się podoba. Jeden woli brunetki, drugi blondynki a trzeci ich matki...:) Podobno w G30 materiały w środku będą już na odpowiednim poziomie.
-
Nowa seria 5 G30
No to grubo. S63 coupe porównywać do bmw serii 1. Nie jestem fanem Mercedesa, ale jest kilka modeli, które (CLS, AMG GT, G , S Coupe) robią na mnie wrażenie. A S63 AMG zwala z nóg. Nawet z tymi tandetnymi ekranami.
-
Nowa seria 5 G30
Znów każą dopłacać do adaptacyjnych amortyzatorów. F11 525d xdrive zaczyna się od 245k. G30 520d xdrive startuje od 233k. Czyli jest wyraźnie drożej.