Skocz do zawartości

p0sitiv

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez p0sitiv

  1. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    A czy x5 40d też jest Mild Hybrid, czy wprowadzą to z liftem?
  2. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    iD 7 jest już jakoś od roku.
  3. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Skonfigurowałem identyczną jak moja. Po dołożeniu pakietu serwisowego, który teraz jest płatny, wyszła mi prawie identyczna cena: 469k.
  4. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Czarne pokrętła od regulacji klimy. Listwy ozdobne - jesion mat.
  5. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Mild Hybrid nie podlega - chyba.
  6. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Dziwne, 540d touring potaniało, 316k vs. 330k 2 lata temu. Pakiet first class kosztował 37,5 teraz 31,8
  7. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Wydaje mi się, że to nie będzie świecić... https://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2020/05/The-New-BMW-530i-Touring-Luxury-Line-G31-LCI-18.jpg https://www.bmwblog.com/2020/05/26/bmw-5-series-facelift/#jp-carousel-373556
  8. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    540d ma 340 km.:) Fajna opcja z tymi przydymionymi światłami. Dziwnie wyglądają tylne światła. Najpierw wyprowadzili je bardzo na boki, nigdy mi się to nie podobało. Teraz skrócilu paski led, tak aby nie zachodziły już na boki. Ta duża nieoświetlona powierzchnia klosza po boku auta wygląda dziwnie.
  9. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Ja mam Oakley'e z Prizmem i nic nie widać. Dotyczy to też ekranu klimy. Więc do g31 musałem kupić okulary bez polryzacji.:)
  10. Wychodzi, że wszystkie G... mają ten problem. X5, X3, 7er, 5er. G jak....
  11. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    No tak, ale w f11 nie miałem tego problemu. Może dlatego, że powierzchnia robocza HUD-a nie była taka duża. Może dlatego, że samchód miał ksenonowe światła a nie led. Prostokąt jest bardziej widoczny przy krótkich, kiedy jest mniej rzucanego światła na drogę.
  12. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Jaką masz? Ja 4 strey.
  13. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    .
  14. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    A to się da poprawić ? :D Myślałem, że zależy ściśle od powierzchni bocznej samochodu zawsze ;) Przy mocnym wietrze to mi buja każdym jednym autem, nigdy nie uważałem tego za wadę. Jest o tym problemie wątek. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=347469 Dużo pisze się o tym zagranicznych forach, a i AŚ zauważył to w długodystansowym teście g31 540i. Przy mocnym wietrze samochód potrafi przeskoczyć nawet pół pasa. Problem szczególnie zauważalny podczas wyjazdu zza ekranu lub podczas wyprzedzania ciężarówek. Wcześniej zroobiłem ponad 350k km f10 i f11. Jeszcze wcześniej 400k km Audi A6 C6. Nigdy samochód nie był tak podatny tak niestabilny przy mocnym wietrze. Wg. mnie ma to związek ze zmianą wspomagania z hydraulicznego na elektryczny. Wiem, że ten problem nie dotyczy jedynie BMW G... (z tego co czytam, to wszytkich) ale także nowych modeli innych marek. W aktualnej e-klasie jest ten sam problem. Tzn? Pytam z ciekawości, klima w każdym BMW co jechałem zawsze działała dobrze. W ciepłe dni klima szaleje, raz dmucha na maksa, by za chwilę wyłączyć się praktycznie do zera, by znów za chwilę zacząć dmuchać na maksa. Też jest to opisywane na anglo i niemieckojęzycznych forach. W innych samochodach nie miałem tego problemu, ustawiałem 21 w trybie Auto i zapominałem o sprawie. W G31 ciągle muszę gmerać przy klimie. Nawet moja żona, na nic w życiu nie narzekająca, zauważyła ten problem.:)
  15. Ja zmieniam na końcowki M-performance. Konieczne jest założenie dyfuzora od M550d/M550i, ale są one o wiele ładniejsze. Uważam, że M-pakietowe są za małe optycznie. Szczególnie do przyciężkiej w rysunku dupy G31.
  16. p0sitiv odpowiedział(a) na unky temat w G30, G31, F90
    Wygląd to jedno. Ja się cieszę, że lift nie do końca przypada mi do gustu, bo nie będzie mnie tak bolała jazda nieaktualnym modelem przez 1,5 roku.:) Ważniejsze jest żeby poprawili/wyeliminowali: -podatność na podmuchy bocznego wiatru - wątpię -działanie klimy -skrzypienie deski rozdzielczej, plastików i uszczelek drzwi (shadow line) -zlikwidowali pośwatę HUD widączną w nocy -wgrali jakiś soft do live cockpit pozwalający wybrać klasyczny tryb zegarów - wątpię.
  17. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    W 2002r. kupiłem swój pierwszy nowy samochód. Była to Skoda Superb 1,9tdi. Pamiętam jaki wtedy był poziom obsługi właścicieli Superbów w Skodzie. Jak to mawiał Dario w Ślepnąc od Świateł: Tak proszę Pana, oczywiście proszę Pana...:) Nigdy nie zabrakło samochodów zastępczych, odbiór samochodu z serwisu do godziny 22.00. Ale pewnie teraz w Skodzie też już nie jest jak drzewiej bywało.
  18. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Porsche Panamera.:) Ale to inny poziom cenowy...
  19. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    I nie czujesz się oszukany, że za więcej dostajem mniej? Bo ja bardzo. Ale mam nauczkę na przyszłość, jak z covid-19, testować, testować i jeszcze raz testować... Za mało pojeździłem przed zakupem, więc pretensje mogę mieć wyłącznie do siebie...
  20. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Nie wiem, czy kupiłeś c7 czy c8. Ja też chciałem przesiąść się do A7 c8, po jazdach próbnych przuciłem ten pomysł. Obecne Audi spełniające normę WLPT mają taki Lag po wciśnięciu pedału gazu, że wolę wszystkie wady serii g30 niż tą jedną w Audi.
  21. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Mój samochód ma czterostrefową.
  22. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Sęk w tym, że tak nie powinno być. Ustawiam klimę na zadaną temperaturę i zapominam o temacie. A tutaj dzieje się szaleństwo. Albo dmucha na maksa, albo nie dmucha wcale. Działa zero-jedynkowo.
  23. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Ja tego nie miałem w żadnym innym samochodzie, a trochę ich było przez 20 lat... Pytanie czy komuś ten problem skutecznie rozwiązali.
  24. p0sitiv odpowiedział(a) na monogramus temat w G30, G31, F90
    Panowie, Czy w waszych g30/31, w których był problem z działaniem klimatyzacji, serwisowi udało się go opanować? Z nastaniem ciepłych dni, moja klima zaczęła szaleć jak nigdy. W trybie auto praktycznie nie da się jej używać. Siłę nawiewu dla auto mam ustawioną na minimu, a klima dmucha na maksa (dla temp. 20-21) by zachwilę wyciszyć się praktycznie do zera (prawie nie udzie wyczuć wylatującego powietrza z kratek) by za kilka minut znów dmuchać z maksymalną siłą. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej kiedy włączone są 4 strefy. Swoją drogą, 4-strefowa klimatyzajca nie zapamiętuje wyłączenia. Po ponownym uruchomieniu samochodu jest znów aktywna. Czy BMW wgrywa jakieś nowe oprogramowanie klimy?
  25. p0sitiv odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Z poświatą w nocy masz rację. Nie wiem dlaczego tak to spier..., w f11 miałem HUD i nie było tego problemu. Też często zdarza mi się, że wyłączam w nocy HUD-a bo nie idzie jechać. Miałem panoramę w f11 i nic nie skrzypiało. W g31 skrzypi wszytko deska rozdzielcza, uszczelki drzwi (podobno temat znany w Shadow Line - ale w serwisie nic nie słyszą), a ostatnio klima zaczęła żyć sowim życiem.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.