Treść opublikowana przez p0sitiv
-
Wszystkie wady G30
Aha, e38 przebieg 98k km rok prod 2000, stabilność przy 200 km/h jest. W środku skóra, drewno i jakoś nic nie trzeszczy nic nie puka. Można? Można.
-
Wszystkie wady G30
Panowie, Na temat innych wad g30 jest oddzielny wątek - Wszystkie wady g30. Więc ja tylko któtko się odniosę do tych opisanych powyżej: -186 cm wzrostu, 80 kg wagi komforty, prawanoga boli jak cholera i to już po pól godz. jazdy - skrzypienie - mam bezpośrednie porównanie z V90cc, V60, a3 sportback i do posiadanych przeze mnie od 2005 roku (a6 c6 x2, f10, 11) w żadnym z tych samochodów plastiki tak nie skrzypiały. Ale z tym da się jakoś żyć. Ale z tym, że w zakresie prędkości 60-80 km/h z okolic schowka (schowek pusty, nawet wkłady zapachowe wyrzuciłem) zaczyna dobiegać dobiegać jednostaje stukanie, to sorry ale to mnie wk.... W a6 c6 schowek zaczął skrzypieć przy 200k km. A drogi w PL 100 lat temu tyż były w innym stanie. - a elementy drewniane nie są w 100% lite, tylko jest to plastik pokryty okeleiną o gr. 0,5-1mm więc daleko
-
Wszystkie wady G30
Artykuł dotyczy f10, ale warto poczytać, jak BMW wykręca się od odpowiedzialności. https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/gorace-bmw-czy-twoje-takze-musi-splonac/4vtshkv
-
Wszystkie wady G30
Panowie, Tak jak pisałem wcześniej. Wegług mnie problem wynika z elektrycznego wspomagania. Jest zbyt duży luz w pozycji neutral (koła na wprost). Zróbcie mały ekspetryment - jadąc ok. 80-90 km/k zacznijcie wykonywać delikatne ruchy kierownicy (prawo, leweo, prawo, lewo...) Ja ruczam kierownicą, a buda ani drgnie. Potrzbny jest większy skręt, aby samochód zaczął zmieniać kurs. W poprzenich moich f10 (2012) i f11 (2015) tego nie było. Ale tam było chyba wspomaganie hydrauliczne. O innych wadach nie piszę bo szkoda mi już słów. Ja jestem załamany tym samochodem jako ogólnym produktem. Na liczniku 15 tys. a już trzeszczy deska, stuka schowek, coś w okolicach słupka c (przy przejeżdzaniu przez skośnie nierówności)
-
Dynamiczne kierunkowskazy g30 ?
?
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
540d Kolonia-Poznań, średnia prędkość 126 km/h 7,6 l. (komputer pokładowy), pomiar przy dystrybutorze 7,9 l.
-
Rok modelowy 2019
Oto prawdziwe BMW.:) https://imgur.com/gallery/W57SkEA
-
Rok modelowy 2019
Dla mnie też f10/11 było ładniejsze od g30. Też nie podoba mi się trend powiększania nerek. G11 LCI zaczyna wyglądać jak kombajn do łapania kur po wioskach. Według mnie są to zmiany nakierowane na klienta z Chin. Dziś muszę iść do garażu i rzucić okiem na moje e38, żeby uspokoić skołatane nerwy.
-
Rok modelowy 2019
Shadow Line trochę ratuje wygląd. Ale też zgadzam się, że wersja przed liftem jest ładniejsza. Zresztą gdybym nie potrzebował kombi, to kupiłbym 730d. https://www.bmw.de/de/ssl/configurator.html#/7S61/FLCSW,P0S34,S01CB,S0230,S0258,S029V,S02PA,S02TB,S02VB,S0302,S0322,S0337,S03DS,S0428,S0456,S0494,S04LM,S04T7,S04UR,S0548,S0552,S05AC,S05AS,S05DM,S0610,S0676,S06AC,S06AE,S06AK,S06C4,S06NW,S06U3,S06U8,S06WD,S0710,S0715,S0760,S0775,S07M9,S0801,S0851,S0879,S08KB,S08TF,S08TL/config/OPTIONS/
-
Rok modelowy 2019
Oby tylko fifting piątki szybko nie nadszedł... Zobaczcie co zrobili w Monachium https://www.bmw.pl/pl/all-models/7-series/sedan/2019/bmw-serii-7-limuzyna-inspiracja.html
-
G11, G12 - są zdjęcia poliftowej wersji
Chris Bangle powrócił, siodemka znów straszy. Żeby uspokoić nerwy skołatane tym widokiem G11 LCI pójdę do garażu popatrzeć na moje e38.
-
Pierwsze G05 na forum.
A gdzie M-pakiet?:)
-
Rok modelowy 2019
Dzięki. W weekend pokombinuję...
-
Rok modelowy 2019
Rozumiem, że w F11 masz komfory. Ja miałem sporty i nie było problemów z pozycją. Patrzyłem od fotel. Tylne śruby to to są torxy? Przednich nie zlokalizowałem, są chyba pod zaślepkami. Czy nie będzie tak, że jeśli dołożę podkładki to nie będe już mógł założyć tych zaślepek?
-
Rok modelowy 2019
Ja mam 186 i też jest tragedia. Jest to dla mnie wada numero uno tego samochodu. Mało tego, że nie mogę sobie znaleść odpowiedniej pozycji to jeszcze boli mnie prawa noga i to już po ok 30 min. jazdy. Sporty w f11 były jak szyte na miarę. Te są szyta na miarę, ale nie moją.:(
-
g31 540d xDrive m sport carbon black
Jak kupowałem F11, które było z EXAG też to miałem pakiet serwisowy jak w PL (5l./200k km) G31 jest z EXSA.:) Pierwszym właścicielem było BMW PL (samochód po dyrektorze) i w cenie dostałem kpl kół zimowych (widoczny na zdjęciach samochodu), pakiet serwisowy rozszeżony do 8l/160k km), oraz BRI 5l/200k km). Musisz negocjować. Teraz będzie chyba łatwiej, po zmianie przepisów sprzedawcy będą musili się mocno gimnastykować.
-
G30 Aktualizacja oprogramowania IV kwartał 2018
BTW: Ten lift siódemki to jakaś masakra. Morda jest okropna, jakby granat wpadł pod maskę wersji przed liftem i zrobił ogromną dziurę. Ale chego się nie robi dla Chińczyków.
-
G30 Aktualizacja oprogramowania IV kwartał 2018
Ten update można zgrać na USB i wgrać do samochodu. W przypadku mojego samochodu nowy soft poprawia pracę oprogramowania DVD i poprawia usługi Connected Drive. O grafice zegarów lub innych ulepszeniach nie ma mowy.
-
G30 Aktualizacja oprogramowania IV kwartał 2018
Mam nadzieję, że 2020 to nie będzie jeszcze LCI.
-
G31 530d niebieski śródziemnomorski M-pakiet
Oczywiście chodziło mi o 759i
-
G31 530d niebieski śródziemnomorski M-pakiet
Ja planuję założyć styling 791i. https://www.befr.ebay.be/itm/BMW-5er-G30-G31-20-Zoll-Alufelgen-Felgen-Styling-759-Individual-8053501-02-NEU-/152529510632 Wydaje mi się 668 jako dedykowane do m550d i m550i nie pasują do słabszych wersji. Ale to moja opinia.
-
Rok modelowy 2019
Ot, kolejna zmiana dla zmiany.
-
Wszystkie wady G30
Ja też wyłączyłem korektę toru jazdy, po tym jak samochód kilka razy bardzo mocno odbił.
-
Pierwsze G05 na forum.
W przypadku g31 różnica pomiędzy 540d a m550d to 105 tys. Nawet jak dołożysz M pakiet to ciagle jest 77 tys. różnicy. Różnica 0-100 km/h to 0,3 sek (nie wiem jak wyglada elastyczność).
-
Wszystkie wady G30
Ale na postojowkach LEDy świecą słabiej niż DRL