Treść opublikowana przez szuwarek 102
-
E-46-320d-M47N-150=Wymiana skrzyni biegów i sprzęgła.
Witam w tygodniu zabieram się za wymianę jak w temacie.Potrzebowałbym jakiś wskazówek co i jak rozkręcić żeby się nie maglować.Mam kilka pytań czy jak mam drugą skrzynie wyjętą to czy warto olej w niej zmienić. Wałek wieloklinowy i ta tuleja co chodzi łożysko oporowe to czym najlepiej przesmarować. Przy tej okazji odrazu wymienię podporę wału ,przy gumie i dyfrze nie trzeba zaznaczać jak jest wał przykręcony tylko się zaznacza jak się go rozpoławia tak.
-
E46 320D Woda w bagazniku jak kolo/rdza
Witam jaki numer ma ta zaślepka.
-
Stuki z tyłu przy ruszaniu, dodawaniu i odpuszczaniu gazu
Półosie kupiłem nowe SKF. Teraz tylko mnie dziwi fakt że 3 miesiące temu wymieniłem wszystkie tuleje w sankach,i teraz ze słynnej nr 9 kapie czy to olej czy to jakiś płyn. Zaś muszę ją wymienić , ma ktoś założone na dyfrze poliuretany.Jak one się sprawują chodzi mi o to czy można samą 9 założyć .
-
Stuki z tyłu przy ruszaniu, dodawaniu i odpuszczaniu gazu
Miałem podobne objawy , też wymieniłem wszystkie tuleje włącznie z wózkiem .I dalej były stuki ,wczoraj wymieniłem lewą półoś i jak ręką odjął spokój.Stara po wyjęciu i jak ściągłem gumę to się okazało że ciężko chodzi na boki i nawet w rękach przy ruszaniu niej ma stuki . A smar to wyglądało to na czarne mazidło nie dziwie się 17 lat chodziła. Na drugi miesiąc wymieniam prawą stronę . Wspomnę jeszcze że po wymianie półosi biegi zaczęły lżej wchodzić .
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Wymieniał ktoś z was już półosie na nowe, jakiej firmy są w miarę dobre.
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Wszystkie tuleje na tyle wymienione i dalej jak jadę wolno to lekko stuknie z lewej strony. Czy faktycznie może to być wina półosi ,jak była odkręcona od dyfra to sprawdzałem i na obydwu krzyżakach mają delikatny luz tyk tyk.
-
m47n odpływ klimy,klima,radio business cd,Olej Stan
Jak chodzi o klime to też się zastanawiam ,u mnie nie widać żadnej kałuży ,a jeździłem żony audi to tylko jak zgasiłem i za chwile już pod autem woda.
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Belka założona ,faktycznie u mnie to wszystkie tuleje masakra.Belke wypiaskowałem i pomalowałem może trochę wytrzyma farba. A jeżeli chodzi o dokręcanie to dobrze mam rozpisane .
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Znalazłem to w TIS ale nie wiem co do czego ,może ktoś objasnić .
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Wiecie może z jaką siłą się przykręca półosie .
-
E46 m47n drży mocno sekundę podczas ostrego przyspieszania
Witam też jestem na etapie zamiany wózka z nowymi tulejami, dzisiaj się zabrałem za to i wyrobiły mi się dwie śruby torxy od półosi i nie mogę odkręcić. Można te torxy na inne zamienić i półoś dokręcić czy muszą być orginalne.
-
320D nie palił na rozgrzanym silniku, teraz odpala
Tak jak ziomekthx pisze ,miałem tak samo ,przestał odpalać na ciepłym trochę ostygł i odpalił.Ale jak po 3 razie zaszwankował to dopiero na drugi dzień odpalił ,wymiana na orginał pomogła.
-
E46 - Stuknięcie w dyfrze przy wrzucaniu biegu
Dzisiaj sprawdziłem to mam wszystkie tuleje na wózku do wymiany, progowe wymieniałem dwa miesiące temu i też chodzą na boki . maniek21112 powiedz czy tylna belka od sedan czy coupe czymś się różni czy będzie pasować .Myśle kupić belke wrzucić tuleje i zrobić podmiankę żeby nie tracić czasu na montowanie tulejek .
-
E46 - Stuknięcie w dyfrze przy wrzucaniu biegu
Jutro jadę na podnośnik to sprawdzę jak jest z dyfrem .
-
E46 - Stuknięcie w dyfrze przy wrzucaniu biegu
Filmik nie mój ale chodzi mi czy tak ma być .U mnie nie ma luzów na półosi tylko są takie jak na filmie i dlatego szukam przyczyny pukania. Pływające wymienione,progowe też,górne mocowanie amora też ,na stabilizatorze też łącznie z tymi dzwigienkami.Czy amortyzator może pukać.
-
E46 - Stuknięcie w dyfrze przy wrzucaniu biegu
Jeżeli chodzi o stuki czy półoś może stukać w kole , np jak najedzie się na większą nierówność i słychać puk .Czy taki luz na półosiach ma być .
-
Tuleje wahacza
A jak jest z górnym tylnym wahaczem żeby wymienić tuleje musi być podnośnik czy da rade to zrobić z poziomu lewarka.
-
Nieznana wiązka kabli w turingu z tyłu
Tak powinno być .
-
Tuleje wahacza
To się okazało że ściągłem dobre hehheh, trudno orginały będę miał na zapas.I teraz będę wiedział że tak ma być ,a nie od razu wymieniać . Dzięki.
-
Tuleje wahacza
Teraz chodzi o te tuleje ,w grudniu wymieniłem na orginał .Przejechałem 2.000km i w marcu łapie za koła a tu tuleje lekko chodzą na boki , nie było stuków .Dwa tygodnie temu wymieniłem na lemfordera zrobiłem 600km i przy zmianie kół na letnie sprawdzę i tak samo .Auto podniesione łapie za koło i widać że tuleje lekko chodzą na boki. Podczas jazdy nic nie wyczuwam czy to 60 czy 150 km , po dziurach też nic nie czuć .Czy tak ma być .
-
Tuleje wahacza
Zapytam tutaj jeśli chodzi o drążki kierownicy te kulowe, to jakie kupić też lemforder czy mogą być innej firmy .
-
Tuleje wahacza
A zwykłe tuleje metalowo-gumowe trzeba jakoś ustawić w tym aluminium i dopiero wprasować .
-
E46 Navi strzałkowa a AUX
Jak nie chcesz lutować to tylko takie coś wchodzi w gre https://www.ebay.de/itm/Bluetooth-USB-MP3-Adapter-BMW-E46-E39-E38-E53-Z4-16-9-BM24-BM54-Freisprechanlage/253051533966?hash=item3aeb0bfa8e:g:QB8AAOSw9mpaBb2s . Wszystko schowane w bagażniku zawsze można dołożyć to i aux czy pen będzie pod ręką .https://www.ebay.de/itm/USB-Klinke-3-5-mm-Einbau-Buchse-Adapter-KFZ-Kabel-Anschluss-AUX-IN-Verlangerung/321267822374?hash=item4acd0def26:g:gLsAAOxyRNJSoEgt:rk:1:pf:0
-
[E46]Głuche stukanie z tyłu
A tuleje nr 2 i 3 sprawdzi na szarpakach czy są do wymiany. Progowe to faktycznie mam do wymiany.
-
[E46]Głuche stukanie z tyłu
Witam czy da rady wymienić tuleje progową bez ściągania wahacza .