Treść opublikowana przez szuwarek 102
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Sprawdziłem obie żadna nie ma luzu czy ją wysunę czy wsunę .
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
A co ma się stać , to nie maluch .Za każdą wymianą półosi musiałbyś łożysko wymieniać.Zaraz sprawdzę czy ma luz .
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Dzisiaj wyciągłem lewą półoś żeby doklepać lepiej bo mi troszkę smar wyrzucało, i przy okazji przymierzyłem tą półoś grubszą z rurki i z małą główką od strony dyfra. Pasuje idealnie na 100 procent w zwrotnicę tylko w dyfrze by trza było zmienić te piasty na mniejsze.
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Sprawdziłem dzisiaj odpowietrznik trochę zawalony był , wyczyściłem szczotką i dmuchłem kompresorem fajnie powietrze schodziło z dyfra. Jutro przyjdą uszczelniacze orginały i tuleja nr 9 poliuretan. Orientuje się ktoś ile oleju wchodzi dokładnie.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Ja dokręcam grzechotka +rurka.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
No co ty zrób jak książka pisze , stać cię na nową półoś to i stać na nowy klucz. :D
-
320d nieudana wymiana łożyska w tylnym kole help
Jak łożyska wciskasz trochę oleju i po temacie a jak tuleje gumowe to płyn do naczyń.
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Panowie sprawa z dyfrem ma się tak , po sprawdzeniu na stole zero jakichkolwiek luzów ,stuków . Po kręceniu wałem czuć jak wałek atakujący się kręci płynnie z tym dużym kołem zębatym. Jest tylko plama z boku bo musiał uszczelniacz puszczać już olej ale to wymienię od razu dwie strony. Olej jest czysty taki przezroczysty nie widać żadnego syfu, co lepiej zrobić dolać do stanu oleju czy wymienić na nowy olej.
-
320d nieudana wymiana łożyska w tylnym kole help
Po prostu źle podeszłeś do montażu piasty wciskałeś zapierając z tyłu za piastę, zamiast za łożysko .Długa szpilka dobrane dobre podkładki i piasta wchodzi bez problemu , pod koniec wciskania to już można włożyć półoś i skręcając ją ładnie wejdzie do końca.
-
323ci-srzęgło wału/przegub elastyczny wału, jaki?
To jest tak zamiennik na jakiś czas czas wystarczy założysz ori to wiadomo że dłużej na tym pojeździsz .
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Jeszcze nie zmieniłem bo w niemczech jestem , w piątek jadę do domu i po niedzieli będę się brał za wymianę.
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Dzięki w takim razie trafił się dobry dyfer , i nawet niedaleko odemnie jeszcze gosciu dał miesiąc na sprawdzenie.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Jak zmieniałem u siebie to zakładałem pierścień tak żeby ciasno siedział a przegub swój i też mi było nim ciężko ruszać mimo że był w imadle i miał smar ,takie założyłem i jest dobrze.
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Tak to wygląda https://youtu.be/Em5xmyF0E2U
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Mam na oku jeden dyfer i jest tak , jak się zblokuje czy to wyjscie półosi i kręci się za wał to wogóle nie ma luzu i odwrotnie tak samo. A jak się kręci jedną półosią to jest takie chrybotanie czy tak ma być.
-
Zmiana Dyfra bmw e-46 320d 150km
Witam robił ktoś z was zmianę dyfra u siebie na większy. Muszę zmienić bo u mnie są luzy mam 2.35 czy mogę włożyć 2.47 . Co się zmieni czy silnik będzie miał z tym problem czy lepiej szukać 2.35.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Ja u siebie nie mam żadnych luzów od koła do dyfra , teraz biorę się za dyfer. Jak się okazuje ma luzy i chcę to naprawić. Co zauważyłem to to że te boczne piasty co się przykręca półosie można zamienić z innego dyfra co są mniejsze i wtedy można założyć inne półosie co mają małą główkę .
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Napiszę ci tak ja u tego samego gościa co ty kupiłeś na alegro , tylko że ja na olx. W piątek powiedział że w poniedziałek mi wyśle tą samą półoś co ty kupiłeś za 90 .Dobrze że nie umoczyłem . Ale mam inne rozwiązanie żeby założyć inne półosie.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Dzisiaj akurat miałem podniesione auto bo szukam innej przyczyny ale jak chodzi o półosie , to dzisiaj kręciłem kołami i jest dobrze zero luzu . Także wziełem się za dyfer. Ciężko spasować tak żeby ciasno wchodziło , główną przyczyną luzów są te pierscienie z frezami one powodują luz.Ja kupiłem prawą cienką z 2005 za 70 zł dzisiaj gościu miał wysłać ,także jak przyjdzie i będę w domu to sprawdzę ją.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Smarowałem lekko zwykłym smarem i jak trzeba to nie ma problemu żeby wyjąć.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Jak swoje składałem to nie zwracałem na to uwagi , byłem skupiony na tym żeby nie było luzu na frezach.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Sprawdziłem na sucho bez smaru w rękach ,jak wysunę czy wsunę to nie ma luzu a jak w połowie wysunięcia to są luzy i też mnie to ciekawi.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Tak to jest ze sprzedającymi.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Ad 1 nie mam jak teraz sprawdzić bo musiałbym iść na zakład tam jest imadło. Ad 2 Na t o pytanie sam sobie odpowiedziałeś , wiadomo że jak wchodzi luźno to są luzy i stuki . A jak nabijesz to siedzi sztywno.
-
320d półosie zamiennik Lobro AKTUALIZACJA ost strona
Miałem je niecały rok , zrobiłem około 14 tys km, ale już przed tym stwierdziłem że mają duże luzy.A nawet jak przyszły to już miały lekki luz myślałem że tak ma być ale się myliłem ,tej firmy już nic nie kupię .Są jeszcze SPIDAN ale nie wiem które lepsze czy Lobro czy spidan. Nikt nic więcej nie pisze .