Skocz do zawartości

Nurek

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nurek

  1. Boże... :duh: co za bzdura.... A zużycie silnika ? Rozruchy na zimnym ? Eksploatacja rozrusznika ? Stacyjki ? Akumulatora ? Przerwy w smarowaniu ? Poza tym przy rozruchu zwieksza sie zużycie paliwa.. Dlatego właśnie tylko postój dłuższy jest opłacalny... Nie wiem jak się ma to o czym wspominasz do systemów stop&go, który jest dołączony do silnika 2.0 benz w BMW. :doh: :doh: Myślę ze inżynierów z BMW nie interesuje już trwałość silników, aby osiągały przebiegi 500.000 KM... wystarczy 200.000 :mad2: Może coś w tym jest, w E60 wersja po lifcie nie ma wskaźnika temp silnika, nawet w iDrivie :duh:
  2. Wciśnięcie prawego zmienia temp zewn. z C na F przy wyświetlanej temperaturze zewnętrznej i 12/24h przy trybie zegarka. Sprawdza się również datę wymiany płynu hamulcowego- wciśnij gdy na kompie świeci się info o dystansie do przeglądu, przełączy się na datę w formacie mm:rr i symbol małego zegarka
  3. Wal do ASO niech sprawdzą i jeśli co wymienią. Pamiętasz dokładnie kiedy Ci robili poprzednio te xenony? Jeśli masz jeszcze czas zanim upłyną rok albo 2 lata (nie wiem ile obejmuje ta gwarancja), to jeździj. Jak już padnie zupełnie to pojedziesz do ASO i niech działają, spece. Zauważyłem, że jak jest coś nie tak z autem, ale tak w kratkę to im się nie chce robić i zawsze szukają 1500-100-900 wymówek :mrgreen:
  4. Boże... :duh: co za bzdura.... A zużycie silnika ? Rozruchy na zimnym ? Eksploatacja rozrusznika ? Stacyjki ? Akumulatora ? Przerwy w smarowaniu ? Poza tym przy rozruchu zwieksza sie zużycie paliwa.. Dlatego właśnie tylko postój dłuższy jest opłacalny... Nie wiem jak się ma to o czym wspominasz do systemów stop&go, który jest dołączony do silnika 2.0 benz w BMW. :doh: :doh:
  5. Ja używam Automapy XL, dobrze widać, używam w trybie poziomym, a wersja 4.0 ma też tryb 3D. Chyba ogólnie jest to najlepsza mapa na Polskę.... Jeśli wersja oryginalna to można zrobić upgrade na wersję Europa, podobno te same mapy co w TomTomie....od TeleAtlasu... Mam zamiar zanabyć Europę jeszcze w tym roku. Potrzeba tylko 1,3 GB miejsca na karcie.... Co do Palmtopa, nie wypowiadam się... sprawdź w sieci opinie, jest forum na www.pdaclub.pl można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy...
  6. prześlij do Admina, niech doda do Polecanych linków :cool2:
  7. Tak jak wspomniał greg, masz gwarancję na to co Ci wymienili i ona liczy się od momentu wymiany a nie od nowości auta więc masz szansę wywalczyć wymianę na gwaracji, musisz być stanowczy :cool2:
  8. Tylko że jadąc na jałowym zużywasz paliwo, a hamując silnikiem- nie. A przecież chodzi o zmniejszanie zużycia paliwa a nie o przejechanie jak największego dystansu po rozpędzeniu się do np. 60 kmh. Do tego dochodzi aspekt bezpieczeństwa......
  9. ASO robiło, ja nie wiem. Zadzwoń na Narbutta, myślę że z 10 proc. urwiesz ;)
  10. A co dokładnie na tych zdjęciach ma być widoczne??? Przecież fotek E46 coupe w sieci znajdziesz od groma, do wyboru do koloru :)
  11. W E46 diesel wg książki serwisowej przy co trzeciej wymianie oleju. Ja wymieniałem go przy okazji II inspekcji, czyli jeśli dobrze liczę to była to 4.ta wymiana oleju ;) Wg tej samej książki serwisowej, seria 5 z silnikiem diesla - wymiana na Przeglądzie II. Tylko nie wiem czy pod hasłem seria 5 kryje się jeszcze E39 czy już E60. Adnotacja z książki serwisowej- "bliższy opis zakresu prac wyłożony jest w punktach doradztwa serwisowego". Myślę że zadzwoń do ASO i ich podpytaj.... :) Jeszcze jedno- w książce serwisowej separator oleju nazywany jest tłumikiem szmerów ssania i jak pytałem się w ASO i w sklepie na Narbutta to na to hasło robili wielkie oczy i dopiero po chwili kojarzyli o co biega :duh: :duh: :duh:
  12. Mi przy 140 kmh na liczniku GPS pokazuje prędkość 135-6 więc z tymi procentami to różnie bywa.... ;)
  13. Nurek odpowiedział(a) na apek88 temat w E46
    Skoro na słupku nie masz opon z wymiarem R15 to nie założysz....
  14. A to nie wiedziałem, każdego dnia człowiek uczy się czegoś nowego :) Dzięki!
  15. To że kolega ma takie w E36 nie znaczy że ten konkretny komplet będzie pasował :wink: bo jak już wcześniej zauważył przemo tds, felgi jeździły w E39 a tam ET jest 20. Bez info nt ET nie wchodziłbym w ten biznes ;)
  16. Nurek odpowiedział(a) na rafixol temat w E46
    Jakiś z rekomendacją BMW LL01 albo nawet 98 bo chyba to była wcześniejsza...... A w instrukcji obsługi nie masz napisane jaki powinien być?? :doh:
  17. Jeśli ET, otwór centrujący oraz rozstaw śrub są takie same jak w felgach których używasz do E39 to moim zdaniem powinny pasować. A co to w ogóle za diler co nie potrafi powiedzieć czy felga pasuje do innego auta :duh: :duh:
  18. Jeśli masz kogoś w Niemczech to spróbuj kupić część w niemieckim ASO. Ostatnio sprawdzałem koszt koła pasowego i w FFT kosztuje 297 Eur vs 13xx pln w ASO Bavaria Wawa :duh: :duh: Nie wiem ile kosztowałaby przesyłka....
  19. Turbina jest napędzana spalinami więc jeśli ilość spalin pokona bezwładność łopatek turbiny to wtedy zaczyna się kręcić.... Myślę że od ok 1500 obr. Nie ma sensu by turbina się kręciła przy obr biegu jałowego ;)
  20. AB Port to pośrednik albo inaczej broker ubezpieczeniowy czyli firma mająca w ofercie produkty ubezpieczeniowe różnych firm. Podpisujesz z nimi umowę ale na blankietach konkretnej firmy np PZU czy Warta i w razie problemów to uderzasz do PZU...... Drugi rok korzystam z ich oferty, byli tańsi niż agent Warty.....
  21. Nurek odpowiedział(a) na jaca17 temat w E46
    Tłumik drgań w nomenklaturze ASO to koło pasowe, ale nie sądzę żeby miał on wpływ na wydech
  22. Bo na lodzie to dobre są kolce ;) A skoro masz jeszcze automat to ruszenie staje się utrudnione. Miałem kiedyś sytuację, że nie mogłem ruszyć z głębszego śniegu, a automat ciągle podawał napęd na tylne koła (efekt pełzania) prowadząc do jeszcze większego wyślizgania podłoża pod oponą :evil:
  23. Nurek odpowiedział(a) na przemek.d temat w E46
    Po pierwsze to między max a min jest w sumie 1 litr. Po drugie mi M57N brał olej gdzieś tak do 46tys km (od nowości), raz tylko musiałem dolać 1L między przeglądami. Nie wiem jaki masz przebieg ale po pewnym czasie zużycie oleju powinno się ustabilizować/zatrzymać.... Ogólnie- nie ma się czym przejmować :mrgreen:
  24. patrz słupek drzwi po stronie kierowcy albo manual uzytkownika
  25. Panowie, nie wprowadzajcie zamieszania. Do 3-litrówek E46 wchodzą tylko 17ki i więcej (wyjątkiem jest jedna felga 16tka ale jej nie dostniecie raczej w Polsce). Do 328 wejdą pewnie 16tki. Jak ktoś wyżej napisał- na słupku drzwi kierowcy jest naklejka, wymieniająca rozmiary opon które wchodzą w danym modelu... Jak są wymienione tylko 16 i w góre to jasne że mniejsze nie pasują :duh: W instrukcji obsługi, jak ktoś ją posiada :roll2: , też jest informacja o oponach do danego silnika.....

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.