Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 31.03.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. 2 punkty
    Tuner wszystko ogarnął. Unlock, flasher + wysyłki DHL express 3,5k
  2. 1 punkt
    Jakiś czas temu pytałem Was o sens wgrywania xHP Stage 3 do mojego M50i, bo naczytałem się opinii, że skrzynia zaczyna szarpać i traci się komfort "daily". Po tygodniu testów na setupie 670 KM i 910 Nm zostawiam aktualizację – spoiler: według mnie warto Obawy o "szarpanie" w Comforcie okazały się mitem, już same mapy OTS dużo zmieniły a dodatkowe opcje w aplikacji i dostosowanie auta pod siebie robi jeszcze lepszą robotę. U mnie xHP Stage 3 działa teraz płynniej niż seria, a auto przestało być "zamulone". Oto co dokładnie ustawiłem pod ten moment obrotowy: • Shiftmap Editor (D-Mode): Podbiłem punkty zmiany biegów o +18/20%. • Co to dało: Rozwiązało problem trzymania auta na 1100 obr./min i "duszenia" silnika. Teraz auto w Comforcie trzyma się bliżej 1400-1600obr./min • Take-off in 2nd Gear (D-Mode): Auto rusza z drugiego biegu. • ruszanie w korku lub na zimnym było nerwowe. Teraz rusza aksamitnie płynnie • Torque Limits per Gear: Wgrany preset pod AWD. • Co to dało: Ograniczyłem moment na 1. i 2. biegu (do ok. 650-800 Nm), żeby nie zmielić półosi i xDrive przy starcie, podczas gdy na wyższych biegach mam pełne 910 Nm. • Activate Line Pressure Bump: WŁĄCZONE. • Co to dało: Podnosi ciśnienie na sprzęgłach, dzięki czemu nie ma uślizgu tarczek pod obciążeniem. • Ignition-Cut Shifting & Throttle Blips: • Co to dało: W trybie Sport biegi wchodzą błyskawicznie z strzałami wydechu między biegami (odcięcie zapłonu) • Gear Display: Włączone pokazywanie biegów (D1, D2, S1...)
  3. W moim F23 230i 252KM jest podobnie: Miasto 12,5; Trasa 8-9. Start/Stop wyłączony, silnik i skrzynia często na sport (nigdy nie należałem do sekty "ekodrajwingowców")
  4. Tego tematu z dieslem nie rozumiem. Jak to mozliwe, ze Mercedes moze zmiescic sie w normie Euro 7 z dieslem o mocy 367KM a BMW musi do tego obniżyć moc do 286KM? Przeciez to jakas porazka. To nie jest kosmetyczna roznica. 80KM wiecej moze juz przekonac klienta do wyboru GLE zamiast X5. Ogólnie ten lifting GLE jak dla mnie udany pod względem technicznym i wątpliwy pod względem estetycznym.
  5. 1 punkt
    Tak, było zablokowane. Unlock femto. Różnica jest większa niż się spodziewałem😎 Mam pomiar od tunera, ale aż ciężko mi w niego uwierzyć 😉
  6. Chyba jednak to co widać przez otwory filtrów kabinowych to parownik. Obejrzałem dokładnie filmy z rozbierania na części całego mechanizmu. więc dostanę się chemią na parownik. Idealnie nie jest więc zamierzam zabieg powtórzyć ... tym razem zakupię piankę do klimy. Prysnę pianą, Później jeszcze tym środkiem od Wurth. dodatkowo trochę wprowadzę do kanałów klimy w kabinie - może tam tkwi problem. wiem że nie wolno przesadzać, żeby nie zalać elektroniki. dam znać.
  7. Jak ja lubię Twoje galerie 😄 piękna sztuka Ci się trafiła, po zdjęciach czuć zapach tych skór. Coś w tym jest, że bmw z takimi ma zupełnie inny zapach.
  8. 1 punkt
    Aktualizacja po latach. Samochód w moich rękach już 5 lat i jest to najdłuższy czas jaki spędziłem z jednym😉 Pierwotnie miałem w planach zmianę po 5 latach, ale jestem bardzo zadowolony i stwierdziłem, że jeszcze pojeżdżę z 2-3 lata. Ostatnio zrobiłem sekcje środkową wydechu i program silnika oraz skrzyni biegów, żeby cieszyła jeszcze bardziej.😎
  9. Ustaw TAGFAHRLICHT_ECE z powrotem na nicht_aktiv. Wszelkie poradniki podają, że ta funkcja powinna być ustawiona na aktiv w trakcie kodowania DRL. W rzeczywistości wcale nie musi, bo ona nic z DRL wspólnego nie ma. Ta funkcja odpowiada za to, że w sytuacji, gdy zostawisz włącznik na światłach mijania, to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki światła zgasną (taki automat - alternatywa dla osób bez czujnika zmierzchu, gdy nie chcą pamiętac o włączaniu świateł). W reflektorach skrętnych niestety ta funkcja uruchamia światła mijania na pozycji A. Trzeba ją wówczas przywrócić na nicht_aktiv i będzie tak jak być powinno.
  10. 1 punkt
    Zgadza się, fizyki nie oszukasz. Tylko, że 99% ludzi którzy kupią nowe M5 nigdy nie zbliży się do granic możliwości tego auta bo nie ma do tego umiejętności i przestraszy się szybciej niż auto. Poza tym umówmy się, M5 to jest przede wszystkim autostradowa bestia, a nie torowa maszyna do połykania zakrętów i nigdy taka nie była. Jak ktoś oczekuje zwinności i prowadzenia M2 to nie ten adres. Dlatego duża masa nie ma moim zdaniem wielkiego znaczenia. I tak jak na taką wielką lochę prowadzenie jest fantastyczne, a super że w korku nie męczymy silnika tylko możemy jechać sobie na prądzie.
  11. Drutowania ciąg dalszy. Po 5 latach zebrałem się i dołożyłem drugi wzmacniacz na tył i głośnik centralny. Na centralny i tylne drzwi wleciały głośniki b&w. Deska wycięta z szablonu. Dołożone tweetery w tylnych drzwiach. Trzeba jeszcze tylko jakimś szprajem poprawić bo kolor się nie zgadza. Wzmacniacz najmniejszy jaki znalazłem w normalnych pieniądzach. Tylne głośniki podłączone pod NBT, a centralny zrobiony z przednich z gladena z racji tego, że on ma dsp 4to6. Długo zastanawiałem się jak to zrobić z drugim wzmacniaczem ale okazało się, że jak mosconi wybudza się na podstawie wejścia audio to jego sygnał REM zamienia się w wyjście, więc to REM wykorzystałem do drugiego wzmacniacza. Może to oczywiste dla kogoś kto się tym zajmuje ale dla mnie miła niespodzianka. Najbardziej wkurza mnie ta maskownika z harman kondon, której napis odbija się w szybie... .
  12. Po prawie 10 latach sądzę, że kolega wyżej już problem rozwiązał ;)
  13. Czaję o co chodzi, bo dopóki ich nie było, to się gryzłem czy wywalić ponad 5kPLN na przednie amortyzatory, bo być może to one stukają same w sobie. Gwarancji nikt nie dawał, ASO też nie, więc średni byłby to interes wymienić działające amortyzatory na drugie działające, a dźwięk by pozostał 😉
  14. Nie, aczkolwiek sam wiesz jak jest. To paliwo grubo leżakuje, zanim trafi na klienta. Przyznam, że też sprawdzałem i co prawda dupohamownią, ale również czułem róznice. Zdecydowanie większą niż na Shell 100. Ale przyznam, że nawet 95 czy diesel lepiej niesie za granicą zachodnią i auto mniej pali 😉
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.