Skocz do zawartości

Ile palic E36 316I 92-93r a ile 318I 92-93r??


gorzel

Rekomendowane odpowiedzi

Moja 1,8 pali 10 do 11 gazu w lwcie po mieście w zimie 13 a w trasie do 140 10L mówie przy normalnej jeździe a jak jej dobrzedepniesz to +2litry

Kupuj 318 jest mocniejsza a różnice w spalanie pomiędzy 1,6 prktycznie żedne. Poszukaj modelu z klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 316 e36i na gazie i spala mi w miescie obecnie przy spokojnej jezdzie okolo 10 wporywach jak sie wdepnie do 12 a nawet trrzynastu litrow, kumpel ma 1.8 i mowi ze spala mu 14 w poryach do 15 litrow w sumie roznica w mocy jest niewielka miedzy tymi silnikami to zaledwie kilkakoni a spalanie z tego co wiem nieproporcjonalnie wikesze co do mocy takie moje zdanie pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witm mam 318i e 36 spalanie średnio w mieście 11l lpg trasa do 120km/h 8,5l. kupuj 1,8 wiecej mocy!1,6 jest za mały w stosunku do masy a jak założysz gaz to dopiero odczujesz. Poszukaj 318 z silnikiem M43 z łańcuszkiem rozrzadu.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kóń masz rację 1.6 nieco za małę ale zalezy do czego sie wykorzystuje autko , w mieście nie a wiekszej roznicy o ile pamietam to rożnica w mocy to kilka koni 5km albo 10 km nie pamietam a spalanie jesli chodzi o gaz nieproporcjonalnie większe mowie o instalacji II gen. bo nie posiadam sekwencji, po prostu spalanie nieproporcjonalne do mocy a to prawda na trasie 1.6 troche brakuje ale 1.8 wcale nie duzo lepszy, diametralnej roznicy nie ma to moje zdanie aw miescie praktycznie zadnej pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 z 94 (silnik m43) 230 tys km trasa do 120km/h - 8 litrow, miasto okolo 11, teraz na lpg (taki oszukany wtrysk w filtrze powietrza ;) tyle ze z komputerem) 11-12l po miescie.

Szybkich samochodów i pięknych kobiet, albo odwrotnie...

http://img169.imageshack.us/img169/8725/k1c6qd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
...k1cyprys - mam to samo, tyle, że '95r. jak zaleję 40L gazu to jeżdżąc normalnie - płynnie, robię ok. 360km. Wychodzi mniej więcej 9/10L gazu po mieście. Aha - jak to w tych instalacjach bywa, po odpaleniu do osiągnięcia temp. min. 22 stopni (na wskaźniku temperatury to końcówka niebieskiego pola),oraz 2tyś obrotów, nie przełączy na LPG, więc jakis czas jade na benzynce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...k1cyprys - mam to samo, tyle, że '95r. jak zaleję 40L gazu to jeżdżąc normalnie - płynnie, robię ok. 360km. Wychodzi mniej więcej 9/10L gazu po mieście."

 

Zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze ze pali mu 9/10 po miescie gazu bo to dla e36 jakiejkolwiek nierealne :shock:

 

Ciekawe ale dla mnie 360 km na 40 litrach to juz ponad 11 a liczac jeszcze benzyne to jeszcze wiecej. Więc widze że można z przymknąć na to oko :lol:

Jesli ktoś kupuje takie auto chocby to bylo najmniejsze 316, 318 to najlepiej przyjąć zalóżmy dla gazu ze pali 9 w trasie i 12 w miescie i przynajmniej się nie zdziwi. Na benzybie pewno z poltora litra mniej. I wydaje mi sie ze nie ma roznicy w spalaniu 318, 316 to juz zależy kto na co trafi . Osiągi tych dwóch sa podobne. Napewno spalaniem tu bym sie nie kierował.

 

Pozdrawiam[/img]

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...k1cyprys - mam to samo, tyle, że '95r. jak zaleję 40L gazu to jeżdżąc normalnie - płynnie, robię ok. 360km. Wychodzi mniej więcej 9/10L gazu po mieście."

 

Zawsze mnie zastanawia jak ktos pisze ze pali mu 9/10 po miescie gazu bo to dla e36 jakiejkolwiek nierealne :shock:

 

Ciekawe ale dla mnie 360 km na 40 litrach to juz ponad 11 a liczac jeszcze benzyne to jeszcze wiecej. Więc widze że można z przymknąć na to oko :lol:

Jesli ktoś kupuje takie auto chocby to bylo najmniejsze 316, 318 to najlepiej przyjąć zalóżmy dla gazu ze pali 9 w trasie i 12 w miescie i przynajmniej się nie zdziwi. Na benzybie pewno z poltora litra mniej. I wydaje mi sie ze nie ma roznicy w spalaniu 318, 316 to juz zależy kto na co trafi . Osiągi tych dwóch sa podobne. Napewno spalaniem tu bym sie nie kierował.

 

Pozdrawiam[/img]

[/code]

 

...hmmmm może się troszeczkę zakręciłem :oops: bo podzieliłem 360km/40L i wyszło mi 9 :duh: Jednak musze się zgodzić, z kolega, że nie należy sie kierowac tym co ile pali, a tym, że każdy kupuje to co mu odpowiada :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam tu... Kręce sobie sam przy gazie... mam go troszkę skręconego, ale wiadomo nie chce stracić zaworów :nienie:

 

Teraz tak... Zalałem za 20zł (gaz jest teraz po jakieś 2,3zł) czyli ok. 8,7l gazu. Zrobiłem na tym 68km... czyli z moich obliczen wynika, że spaliła mi moja 316 M40 --> 12,8l LPG... Auto odpalam na benzynce i od razu przerzucam na LPG... Instalacja śruba...

Czy w zime to spalanie dopuszczalne i normalne?? Czytając posty wnioskuje, że tak...

Ale przykręciłem gaz o 1/4 obrotu to auto stało się dużo bardziej żólwiaste... Przykręciłem więc o 1/8 obrotu i jest git... Tylko ciekawy jestem jak teraz wyjdzie spalanie jeśli różnica będzie ok 1l/100km to tak zostawie jeśli nie to wykręce o te 1/8 spowrotem... Co sądzicie??

 

P.S. Jakby nie patrzeć to za 30zł na 100km trzeba gazu lać ;-/ Musze sprawdzić jak wyszło by to na paliwie :twisted2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

was chyba powalilo?gaz do takich motorkow? :mad2: no tak ,każdy chce mykac bmw,pamiętam jak miałem 1.8 ,zawsze wychodziło 10 l pb ,nie gaz ,po mieście nie mykam bo mieszkam na wsi,teraz mykam 2,8 i jakoś 15 wychodzi,ale cały czas but,myśle nad zmianą i ktoś mi dał do myślnia,zastanawiam sie nad 330i ale rozważam także diesla,chodż nie wiem dlaczego,mowa oczywiście o e46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja beta pali teraz ok 11l gazu 100% miasto. Trasa 9l gazu 140kmh. W lato w miescie przy muskaniu pedału moge zejsc ponizej 10 l gazu. A odnosnie osiagów. Do tej pory byłem przokonany ze nie ma zadnej róznicy, lecz ostanio postanowiłem przetestowac. i o to rezultaty:

0-100 gaz 13.5s

0-100 benzyna 12.5s

60-80 na 3 biegu 4s

60-80 3 bieg gaz 4.9s

60-100 3 bieg 8.4s

60-100 3 bieg gaz 9.7s

Zdziwiłem sie strasznie bo jezdzac róznicy nie czułem a jest ona dosc znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-100 benzyna 12.5s

hmmm, masz betke w gazie wiec z racji tego powinna byc ciut slabsza (mikser) chyba ze sekwencja i osiagi masz lepsze niz podaje fabryka.

 

Jak to mozliwe? Dlubales cos przy silniku? Na jakich kolach jezdzisz i jaki motorek ? M40 M43?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Tak czytam to wasze spalanie na gazie i oczom nie wieże. Skoro ktoś pisze ze pali mu 12-13 gazu po mieście i 9 na trasie to po co przerabiać?? Ja mam 316i M43 rok97 w budzie kombi i jeżdżąc po Krakowie (częściej stoję niż jadę) pali mi około 8-9L Pb jeżdżąc po Busku-Zdroju w mieście pali mi około 7-7,5L. Na trasie nie ma problemu zmieścić sie w 6,5L( sprawdzone na trasie z Krakowa do Belfastu 2500km) i średnia z całej trasy wyszła mi 118km/h :-D

jeśli sie policzy koszt instalacji, droższe i częstsze przeglądy, spadek mocy, mniejszą żywotność silnika, zapach gazu, strzelanie, falujące obroty, PB tak czy inaczej tankować trzeba to naprawdę nie widzę sensu montować gazu... ale to taka moja dygresja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

compact m43 316i dojazdy do pracy i z pracy odcinki po 15 km miesci sie w 8,5 - 9l pb srednio prawie cały czas miasto

 

ps. wczesniej miałem e30 316i m40 i przy takiej samych odcinkach spalał mi grubo ponad 10l :/ wskaźnik paliwa opadał w oczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.