Skocz do zawartości

pióra wycieraczek


bewup

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mac'owi przywiozłem swego czasu wycieraczki za 10pln sztuka - grafitowe. Są świetne, mam taką na tylnej szybie i jest trwalsza i lepiej zbiera wodę niż Bosch... Jakieś w zielonkawym opakowaniu, chyba polskiej produkcji.

 

Poszukaj na forum, tego jest sporo. Tylko nie kupuj Boscha bo tylko wywalisz kasę... Jeśli już chcesz kupę kasy wywalić na wycieraczki to kup oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Boscha to są straszliwie złej jakości - skaczą po szybie, nie zbierają wody, piszczą. Zaczynają sensownie działać dopiero jak... się rozgrzeją... Normalnie są sztywne jak diabli, ale jak pojeżdżą trochę po szybie, na którą jest puszczone ogrzewanie na max to zaczynają ledwie ledwie zbierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie jakis Topowy model z Valeo ... sa super :!:

Praktycznie bezszelestne i naprawde swietnie zbieraja...

A koszt takowych...to?

Poziom poczucia humoru jest wprost proporcjonalny do Twojego IQ.

http://img407.imageshack.us/img407/5961/roxbury9je.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie jakis Topowy model z Valeo ... sa super :!:

Praktycznie bezszelestne i naprawde swietnie zbieraja...

 

jesli piszesz o "silencio" to mam takie w audi i nie jestem zadowolony. Po przekroczeniu 120 pracuja tylko na kawalku linii styku z szyba a po przekroczeniu 150 sprawiaja wrazenie jakby wybieraly sie na tylną szybe. Syf, w dodatku za 100 pln sztuka. Ale za to na postoju sa idealne ;)

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem na przód niestety oryginały (jeśli dobrze pamiętam około 160 zł) - bo żadne inne nie pasowały trzymaniem, a nie chciałem demolować oryginalnego ramienia, ale na szczęście są do nich same gumki na wymianę w ASO (około 50 zł para).

 

Natomiast z tyłu mam Boscha i złego słowa na niego nie powiem - w poprzednim aucie (Jeep Grand Cherokee) też miałem Boscha z przodu i z tyłu i absolutnie nie potwierdzam opowieści o piszczeniu czy złym zbieraniu - wręcz przeciwnie - JEDYNA :!: wycieraczka tak rewelacyjnie nawet przy 160 na godzinę sciągająca wodę. Tylko trzeba kupić model ze spojlerem (to nie jakiś badziewna plastikowa nakładka, tylko wyprofilowane stalowe ramię wzmacniające samo pióro), no i koniecznie model TWIN :cool2: - tylko ten dobrze się układa na szybie i właśnie nie piszczy (co zwykłemu Boschowi się zdarzyło u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac'owi przywiozłem swego czasu wycieraczki za 10pln sztuka - grafitowe. Są świetne, mam taką na tylnej szybie i jest trwalsza i lepiej zbiera wodę niż Bosch... Jakieś w zielonkawym opakowaniu, chyba polskiej produkcji.

 

Poszukaj na forum, tego jest sporo. Tylko nie kupuj Boscha bo tylko wywalisz kasę... Jeśli już chcesz kupę kasy wywalić na wycieraczki to kup oryginał.

 

Ostatnio właśnie zakupiłem takie pióra grafitowe firmy ALCA, cena 8 PLN za krótsze pióro i 9 za dłuższe. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, zbieraja wodę i zimowy syf z szyby bardzo dobrze i są wyjatkowo ciche :wink: ( sprawdzone do 120km/h )

 

A jeżeli chodi o boscha to nie testowałem, ale znojomy sobie kupił komplet do e32, zapłacił ok. 200 PLN i.......na drugi dzień oddał bo wycieraczki podskakiwały, zostawiały ślady na szybie itp. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem i kupiłem Boscha... Teraz dochodzę do wniosku, że to rzeczywiście było nie szaleństwo ale raczej "pomroczność jasna" ;) . Wycieraczki źle zbierają "jesienny syfek", zostawiają smugi (szczególnie prawa), lewa wycieraczka ma źle zaprojektowany spojler (np. płyn ze spryskiwaczy zostaje pod spojlerem, a po osiągnięciu ok. 100 km/h wypryskuje spod niego i zostawia mokre smugi na szybie).

Po prostu kupa g... za kupę kasy...

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
może banalny temat i mozliwe ze był juz ale zapytam sie czy macie jakies typy na wymiane piór wycieraczek czy takie zwykłe za chyba 7zł jak sie nie myle czy proponujecie coś lepszego

Masz rację - temat powraca chyba przed każdą zimą :?

Ja kupuję tylko oryginalne - koszt około 110 zł.

Raz zaszalałem i kupiłem jakieś grafitowe Aleco - po dyskusji na forum - i poszły do kosza po 3 dniach. Nie mogłem znieść ich hałasu, że o kiepskim zbieraniu wody nie wspomnę...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem do siebie jakis Topowy model z Valeo ... sa super :!:

Praktycznie bezszelestne i naprawde swietnie zbieraja...

A koszt takowych...to?

 

W IC przy 30% rabacie płaciłem ok 80 za sztukę. Silencio to nie sie napewno. :naughty: :mrgreen: Moje i przy 170km/h bardzo dobrze zbieraja...

Black - Mighty - Wonderful
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e36 w ASO orginal kosztuje 99zł. Jest teraz promocja

 

Ja mam od ostatniego OIL Service i jestem zadowolony, na poczatku nie bylem, ale sie okazalo, ze mialem tlusta (?) szybe od poprzednich dupnych wycieraczek, jak wyczyscilem porzadnie sciereczkami ArmorAll do szyb (polecam - dostepne na stacjach BP) to wycieraczki zaczely zbierac naprawde dobrze.

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ipanowie dzisiaj już nie mogłem słuchac tego pisku pór boscha podjechalem do najbliższego sklepu z częsciami do smochodow kupiłem komplet jedna 53mm druga 50mm wywaliłem na nie całe 13.70zł :lol: i sa cichutkie i nadodatek fajnie zbieraja wode a jak się sp......... za dzień lub dwa to nie bedzie mi szkoda ich wyżucic heheh :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja kiedys w coupe kupilem takie za 15 zl pan w sklepie zachwalal ze teraz takie najlepsze :mad2: , zbieraly tak sobie, ale to jest nic , wysunęła sie blaszka z jednej wycieraczki :evil: został ładny szlaczek na szybie :twisted: koszt nowej 800zł :mad2: , teraz kupuje tylko oryginalne

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze kupuje po 10pln za sztuke polskiej produkcji...dzialaja idealnie i dlugo...

 

KUJON od jednego przejazdu metalowa czescia wycieraczki niemozliwe zbey sie Tobie rysa zrobila...musiales tak torche pojezdzic chyba...

wycieraczki zrobiły jakies 5 obrotów jak sie zorientowałem co jest grane ale juz było za poźno :/ nawet nie wiecie jak mi potem ten widok na naerwy działał :evil:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem chempiona ( ta co ją ukradli ) prawa strona i słabo dociskała w dolnym punkcie podobno do BMW musza być jakieś specjalne? a ta od kirerowcy to podobno jakaś nadzwyczajna... co z nimi jest? E34 prawa ma 530mm a lewa 500mm? ukradli mi pasażera teraz mam od golfa 43 cm :)

 

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam u siebie chyba drugą zimę Bosch-a, tej zimy nie oszczędzam ich wcale, a więc zbierają śnieg z szyby i po lodzie też jeżdżą. Na wiosne kupie nowe ale póki co te zbierają całkiem dobrze co nie znaczy że rewelacyjnie.

Takie pytanie do tych co kupują wycieraczki po 100 zł/szt, na zime je zdejmujecie czy po postoju kilkugodzinnym w padającym śniegu czekacie aż szyba całkowicie obejdzie z lodu? Przecież wystarczy kilka razy przejechać piórem po kawałkach lodu i nawet w tych najlepszych wycieraczkach guma ulega uszkodzeniu i już nie zbiera idealnie.

Druga sprawa jest taka, że problemem w każdej wycieraczce jest zamarzanie miejsc w któych następuje profilowanie pióra do krzywizny szyby, tu nie ma cudów, chyba że te po 100zł mają niezamarzajace zawiasy :)

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.