Skocz do zawartości

pióra wycieraczek


bewup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dołączę moje spostrzeżenia. Jeśli tanie to proponuje polskie motgum http://www.motgum.com dostępne np. w Auchanie. B. tanie (dostępne również same gumy), nie za ciche, dobrze zbierają, jeśli mamy źle ustawione kąty (ja ustawiam „na pałę” jak w Bawaria Motors :) ) to lubią poskakać, ale zgadzam się z poprzednikami, że podstawową rzeczą w dobrej pracy wycieraczek to dobrze ustawione kąty wycieraczek. Trzeba patrzeć w którą stronę skaczą (bo z reguły skaczą w jedną stronę) i delikatnie doginać. Na zimę wkładam tanie wycieraczki i przez te 3-4 miesiące też dobrze działają. Magia gości z parkingów pod supermarketami polega na podstawowej wiedzy jak ustawić wycieraczki i wtedy nawet te tańsze (choć nie wszystkie) potrafią nieźle podziałać. Moje zdanie jest takie, że aby nowe wycieraczki dobrze działały trzeba spełnić kilka warunków:

1. Wspomniane kąty

2. Czysta szyba (odtłuszczona)

3. Płyn do spryskiwaczy, a nie mieszanka: wody, Ludwika i Head & Shoulders.

4. Szczególnie przy większych prędkościach – spoiler.

 

Pozdrawiam

100mek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zastanawia mnie jedno...

 

tzn,bynajmniej w e 32 te fabryczne mają tak,że jest sobie gumka,a w niej "nacięcia"/miejsca w które wciska się metalowe"blaszki",które dopiero potem lapie się łapami od wycieraczek trzymającymi wszystko w kupie

 

te blaszki są zdeka krótsze od samych gumek i gdy wszystko się złoży do kupy nadają profil wycieraczki w kształcie łuku,przez co mocno dolegają do szyby

 

i teraz czy takie odpowiednie - z nacięciami same gumki wycieraczek są do dokupienia :?:za ile :?:

 

jedyne jakie spotkałem były z metra cięte i proste bez tych nacięć więc te blaszki nie miały by miejsca do złapania

 

-teraz mam jakieś grafitowe,działają odpowiednio lecz te pierwotne były całkiem bezszelestne,a z tymi trochę gorzej bo mają kształt"gwiazdki"i w momencie powrotu w 2 mańkę :shock: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje wcale nie sa takie zle. Dziwne bo na allegro do tego modelu zawsze sprzedaja 53 i 51.

Wydawalo mie sie ze mam zle bo nie da sie podniesc wycieraczki kierowcy przed podniesieniem pasażera.

 

Pozdrawiam

 

Szakal zorientowalem sie dokladnie i takie wycieraczki byly oryginalnie: 53 dla kierowcy a dla pasazera 50 lub 51...

 

Varrol wycieraczki o dlugosci 60 nadaja sie do e34 e32 e38, a nie do 3-ki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje wcale nie sa takie zle. Dziwne bo na allegro do tego modelu zawsze sprzedaja 53 i 51.

Wydawalo mie sie ze mam zle bo nie da sie podniesc wycieraczki kierowcy przed podniesieniem pasażera.

 

Pozdrawiam

 

Szakal zorientowalem sie dokladnie i takie wycieraczki byly oryginalnie: 53 dla kierowcy a dla pasazera 50 lub 51...

 

Varrol wycieraczki o dlugosci 60 nadaja sie do e34 e32 e38, a nie do 3-ki :lol:

 

A więc jednak, dzieki Ci bardzo. Wyglada na to ze na allegro wiedza jednak co mają. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprowadziłem w 2005 roku (lipiec) z belgii, przejeździłem na wycieraczkach do tej pory i są jeszcze w miarę, w poprzednich autach nigdy mi tyle nie wytrzymywały jakiej marki by nie były. Te są rewelacyjne, naprawde, niestety oprócz tego że mają znaczek Bosch'a nic więcej o nich nie wiem :( ..

Szkoda , bo tylko takie bym kupowal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.