Skocz do zawartości

320d co ile km wymieniać olej silnikowy


poldas

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście olej w silniku diesla momentalnie robi się czarny, ale świeży jest bardziej "płynny".

 

e87 120d M47TU 163KM - inspekcja co 35.000km

e46 320d M47N 150KM - inspekcja do 23.000km

 

Zróbmy takie założenia:

- wlewam ten sam olej do jednego i do drugiego silnika

- jeżdżę w podobnym stylu, pokonując podobne ilości kilometrów

 

Chcecie mi powiedzieć, że oba silnika zbadają sobie same olej i de facto jednym i drugim autem przejedziemy podobną ilość km ?

Twierdzę, że nie i dlatego w to co jest pokazane na liczniku patrzę nieufnie.

Czy stopień zużycia silnika auta nowego i 10 letniego jest taki sam ? Uważam, że nie, więc to co producent zalecił na początku nie koniecznie obowiązuje po 10 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może z tym olejem w silniku jest troche jak ze skarpetami :duh:

W zasadzie można nie zmieniać przez miesiąc i niema to większego wpływu na właściwości użytkowe - pomimo to niektórzy zmieniaja częściej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym olejem w silniku jest troche jak ze skarpetami :duh:

W zasadzie można nie zmieniać przez miesiąc i niema to większego wpływu na właściwości użytkowe - pomimo to niektórzy zmieniaja częściej :wink:

 

hahahah dobre :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marko jak chcesz to ufaj...

w moim przypadku wymiana co 30tys zgodnie z BC wiązałaby sie z realnym przebiegiem +/- 34tys, co skutkowałoby wymianą oleju co średnio 2lata :mad2:

niecałe 200zł./rok mnie nie zbawi a silnikowi pomoże...

A to znaczy że jesteś dobrym kierowcą, ponieważ jeżeli byś przysłowiowo butował samochód po przejechaniu nawet 10tys km byś mial do wymiany olej względem komputera w samochodzie. Niemiaszki tak to zaprojektowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam raz w roku co 10-12tys km. E46 mam prowadzone do końca w serwisie i tam miał wymieniane co 15tys km co 6 miesięcy :)

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JNX- Ciekawe w jakim serwisie "do końca" dbano o Twoje auto... Bo żaden autoryzowany nie robi takich chocków-klocków. No chyba,że masz model specjalnej troski :oops:
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko latało na autobahnach w drogówce :cool2: Serwis był skrupulatny :)

CHIPTUNING BMW ŁÓDŹ > STROJENIA INDYWDUALNE > TEL 794-053-715

ZAPRASZAMY NA MODYFIKACJE WSZYSTKIE MODELE BMW

http://www.TC-PERFORMANCE.eu


http://www.tc-performance.eu/app/uploads/2019/01/15/chiptuning-bmw-g-seria-2-e1547559341957.jpg


https://www.facebook.com/TeCePERFORMANCE -> ODWIEDŹ NASZ FANPAGE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy że jesteś dobrym kierowcą, ponieważ jeżeli byś przysłowiowo butował samochód po przejechaniu nawet 10tys km byś mial do wymiany olej względem komputera w samochodzie. Niemiaszki tak to zaprojektowały.

 

No właśnie, buniosławy nie mają tępego licznika km, tylko jakiś magiczny czujnik - ktoś nawet na forum opisywał, że to sprawdza lepkość itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało 400km do wymiany. Licznik service zaraz po wymianie oleju mówił 8300km, teraz przejechałem jakieś 7500km, więc ewidentnie pojazd potrafi się sam zdiagnozować. Dodam, że jeżdżę na lepkim 10w40 oleju (dostałem już pouczenie, że to niedobre dla turbiny i silnika, bo to nie jest zalecany olej przez bmw), pewnie dlatego wyszło tylko 8300 między wymianami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mi zostało 400km do wymiany. Licznik service zaraz po wymianie oleju mówił 8300km, teraz przejechałem jakieś 7500km, więc ewidentnie pojazd potrafi się sam zdiagnozować. Dodam, że jeżdżę na lepkim 10w40 oleju (dostałem już pouczenie, że to niedobre dla turbiny i silnika, bo to nie jest zalecany olej przez bmw), pewnie dlatego wyszło tylko 8300 między wymianami :)

 

A to ciekawostka że inspekcja zresetowała się na 8300 km. Czyżby czujnik zbadał olej który mu wlałeś ? :norty: Ciekawe jak u innych kolegów którzy jeżdżą na pół syntetykach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj był u mnie kolega K3m0t1989 i u niego jest jeszcze dziwniej... inspekcja za każdym razem resetuje się na wartość 4400km. myślałem, że to kwestia ustawienia w NCS-ie, ale tam było ustawione 22000km :duh: próbowałem to przestawić i zakodować 11000 i z powrotem na 22000, ale bezskutecznie. za każdym razem po skasowaniu inspekcji pokazywało znów 4400.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że płyny (jak i 95% napraw) miałem robione za gruby szmal w ASO BMW w Krakowie, więc odpada tu jakiś bardzo prozaiczny błąd w stylu "pan mietek zalał kujawskim i zapomniał zaadaptować bulgulator dwufazowy do częstotliwości odświeżania hemodrapaka kwanotowo-jonowego" ;) [dop. a przynajmniej bardzo chcę wierzyć, że tak jest i uprzejmie proszę mnie z tego przyjemnego snu nie budzić ;) ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam jeszcze, że płyny (jak i 95% napraw) miałem robione za gruby szmal w ASO BMW w Krakowie, więc odpada tu jakiś bardzo prozaiczny błąd w stylu "pan mietek zalał kujawskim i zapomniał zaadaptować bulgulator dwufazowy do częstotliwości odświeżania hemodrapaka kwanotowo-jonowego" ;) [dop. a przynajmniej bardzo chcę wierzyć, że tak jest i uprzejmie proszę mnie z tego przyjemnego snu nie budzić ;) ]

 

I w ASO wlali ci pół syntetyk ? Wierzyć mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało 400km do wymiany. Licznik service zaraz po wymianie oleju mówił 8300km, teraz przejechałem jakieś 7500km, więc ewidentnie pojazd potrafi się sam zdiagnozować. Dodam, że jeżdżę na lepkim 10w40 oleju (dostałem już pouczenie, że to niedobre dla turbiny i silnika, bo to nie jest zalecany olej przez bmw), pewnie dlatego wyszło tylko 8300 między wymianami :)

 

7500 to mogło Ci zostać! Bo nie skasowali inspekcji!!! Tym bardziej to bolesne bo robione w ASO za ciężką kase.... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7500 to mogło Ci zostać! Bo nie skasowali inspekcji!!! Tym bardziej to bolesne bo robione w ASO za ciężką kase.... :duh:

 

Kolego, było 8300km. Teraz zalałem pełnym syntetykiem (tym zalecanym) i kulturalnie jest 22000km do inspekcji. Kilka postów wyżej jceel mówił o podobnym przypadku :) rozumiem, że teraz skoro popełniłem śmiertelny grzech wg. niektórych mechaników (syntetyk zapewne -> pół -> znów syntetyk) powinienem przez jakiś czas sprawdzać, czy mi oleju nie ubywa, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalany Castrol EDGE Sport 0W40, auto mam od lutego. Zaraz po zakupie wymieniłem wszystkie filtry i olej silnikowy. Stan na bagnecie jest taki jak zaraz po wymianie. Przejechałem niespełna 10tyś i na inspekcji pozostało jeszcze troszkę ponad 12tyś do kolejnej wymiany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, że u niektórych z rocznika 2003, inspekcja bez modyfikacji wskazuje 22tyś a u innych 30tyś? Dlaczego fabryka różnie ustawia?

 

W marcu 2003 były chyba ostatnie zmiany w modelu e46 np 6 biegowa skrzynia więc może jest to z tym związane. Ja mam auto z 27 października 2003 i odliczanie mam od 30000km :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.