Skocz do zawartości

Wymiana uszczelki misy olejowej E39 530i


doto04

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem to trzeba podnieść silnik :) i przy wymianie trzeba uważać aby miska się nie odkształciła ponieważ jest bardzo długa :) chyba nawet najlepiej dokręcać śruby kluczem dynamometrycznym ale nie jestem pewien :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba trochę opuścić cały wózek z zawieszeniem i od góry podwiesić na czymś silnik. Pomimo tego z wyjęciem miski i tak trzeba się trochę nagimnastykować.

 

Wymień sobie także uszczelkę podstawy filtra oleju - te uszczelki lecą praktycznie równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw wymienić tą uszczelkę od podstawy filtra.Bo w sumie nie wiem czy od misy puszcza bo olej leci po niej gdzieś z górnych partii silnika w okolicach alternatora i miska jest mokra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co się okazało uszczelka od misy jest ok.Zamówiłem w ASO uszczelkę od podstawy i wymieniłem dałem ją trochę na silikon REINZa.Co się okazało teraz cieknie bardziej niż przed wymianą=może dlatego że zaraz odpaliłem po złożeniu wszystkiego.Rozebrałem to jeszcze raz i dokładnie sprawdziłem czy obudowa nie jest gdzieś pęknięta,lecz jest cała.Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba

Upewnij sie czy aby przypadkiem spod uszczelki obudowy filtra oleju nie masz wycieku (uszczelka pomiedzy obudowa a blokiem silnika, nie ta pod plastikowa zakretka na gorze). W 530i to bardzo czeste zjawisko. Olej sie stamtad leje, a potem cały dół silnika zafajdany i wyglada jakby z uszczelki miski olejowej to ciekło. Przerabiałem to u siebie. A kilku mechaniorów próbowało mnie namówić, a to na wymiane uszczelki miski, a to na wymiane uszczelki pomiedzy silnikiem a skrzynia... wszystko za grubą kasę oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba

Upewnij sie czy aby przypadkiem spod uszczelki obudowy filtra oleju nie masz wycieku (uszczelka pomiedzy obudowa a blokiem silnika, nie ta pod plastikowa zakretka na gorze). W 530i to bardzo czeste zjawisko. Olej sie stamtad leje, a potem cały dół silnika zafajdany i wyglada jakby z uszczelki miski olejowej to ciekło. Przerabiałem to u siebie. A kilku mechaniorów próbowało mnie namówić, a to na wymiane uszczelki miski, a to na wymiane uszczelki pomiedzy silnikiem a skrzynia... wszystko za grubą kasę oczywiscie.

 

 

Tak to był powód wycieku oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Co się okazało uszczelka od misy jest ok.Zamówiłem w ASO uszczelkę od podstawy i wymieniłem dałem ją trochę na silikon REINZa.Co się okazało teraz cieknie bardziej niż przed wymianą=może dlatego że zaraz odpaliłem po złożeniu wszystkiego.Rozebrałem to jeszcze raz i dokładnie sprawdziłem czy obudowa nie jest gdzieś pęknięta,lecz jest cała.Wyczyściłem wszystko do suchego odtłuściłem położyłem leciutko silkonu REINZa i jutro pojadę na testy czy dalej leci.Przecież innej opcji niż wyciek na łączeniu podstawy z blokiem niema.........chyba

moze bez silikonu powinno to się składac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie mechanik zdiagnozowal wyciek z miski, czy wymienic uszczelke podstawy za jednym zamachem? Dokladnie wymylismy silnik i juz po odpaleniu widac saczacy sie olej spod uszczelki miski. Ma ktos numer czesci uszczelki podstawy? Uszczelki ASO czy zamiennik? Dzieki

 

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DT62&mospid=47546&btnr=11_2187&hg=11&fg=10

 

Jest ten element na tym schemacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D umnie tez wymienilem od podstawy filtra.

potem lecialo tak jakby z miski olejowej.

ale wyszlo ze to simering na wale ten z przodu leci.myslalem ze tylni tez .

ale ta struga oleju leci po calym silniku -po rancie bloku a misy -bo silnik jest lekko pochylony :mad2:

takie jaja

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie rozumiem czemu zakładająć nową uszczelkę ktos wpada na pomysł smarowania silikonem?

To w wielu przypadkach potrafi wręcz zaszkodzić.

 

Zmieniałem kilka takich uszczelek i nigdy nie dawałem tam silikonu i zawsze było ok.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wrzuć karton pod miskę i patrz czy leci.

Sprawdź jeszcze odme, jak walnieta też może lać olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma z 40 tyś temu wymieniona właśnie. Silnik z góry jest suchy tylko ta nieszczęsna misa. Chyba spróbuje zrobić z tym kartonem. Czy na postoju też powinno ciec czy tylko podczas jazdy ? Czy w silniku jest jakieś ciśnienie i po uszczelnieniu wszystkiego zwiększyło się na tyle, że wywala w najsłabszym punkcie ? Od dawna ciekło z tej misy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie z misy, tylko z podstawy filtra i po misce cieknie.

 

Często cieknie z podstawy filtra oleju tak jak kolega pisze wyżej. Prędzej to jak miska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.