Skocz do zawartości

PDC tył ...


rav E39

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoimi czujnikami PDC w tylnym zderzaku. Po podłączeniu komp się diagnozuje z układem i nie wykrywa żadnych problemów z PDC pomimo że układ nie działa. Już myślałem, że padł sam głośniczek ale niestety ... podłączyłem go do samochodu kolesia i tam po prostu piszczy jak należy :mad2: Co może być u mnie nie tak. Mam skrzynie tiptronic.

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez mam taki problem ale u mnie dzial jak mu sie zachce jednego dnia dziala drugiego juz nie , i nie moge dojsc co sie z nim dzieje . Wtyczki wyczyszczone kable sprawdzone i dalej to samo . Dodam jeszcze ze jak jest mróz to nigdy nie dziala a jak zrobi sie troche cieplej to jest ok :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek że na kompie brak było błędów, wszystkie czujniki po obsłuchaniu "tykały", a PDC nie działało. Powodem był uszkodzony czujnik, przy diagnozie w w INPA nie podawał odległości, podmiana na inny załatwiła sprawę.
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki problem ale u mnie dzial jak mu sie zachce jednego dnia dziala drugiego juz nie , i nie moge dojsc co sie z nim dzieje . Wtyczki wyczyszczone kable sprawdzone i dalej to samo . Dodam jeszcze ze jak jest mróz to nigdy nie dziala a jak zrobi sie troche cieplej to jest ok :?

 

to ja mam dokładnie tak samo

sprawdzałem i u mnie powodem są uszkodzone (częściowo?) dwa czujniki - czujniki cykają ale dużo słabiej niż te sprawne i wydaje mi się że może się do nich dostawać woda, która zamarza - szkoda że są nierozbieralne

http://img23.imageshack.us/img23/2096/7copytif.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No wlasnie u mnie tez jeden slabiej cyka i tak sie spodziewalem ze to przez niego. Próbowałem ostatnio kupic taki czujnik ale to nie jest takie proste , ich jest bardzo dużo rodzai , a jak juz znalazlem jakies to nawet mi gwarancji nie chcieli dac na niego ze w ogóle dziala bo nie mieli gdzie sprawdzic . Za nowy ostatni uslyszalem cene cos ok 130 dolarów bo to jest orginal a zamiennikow nikt nie produkuje , wiec narazie odpuscilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A jakie masz czujniki z tyłu takie z akrzywionym gniazdem ku dołowi pod kątem 90stopnii cz proste?

Pytam bo własnie kupiłem takie dwa i po wyczszczeniu i wypucowaniu zaczynam sie zastanawiać jaka jest róznica i czy mi takie będą pasowały na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować ustawić na status czujników oraz poprosić drugą osobę aby podchodziła do każdego czujnika, a Ty obserwujesz zmieniającą się odległość. Jakaś wariacja w zachowaniu będzie wskazywała na uszkodzony czujnik. U mnie tak pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Też miałem uszkodzone dwa skrajne. Wstawiłem od opla :mrgreen: bodajże omegi. Kostka oczywiście była inna, ale to w niczym nie przeszkadza. W czujniku są trzy piny dwa z nich to po prostu (+) i (-) wystarczy zbadać zwykłym miernikiem trzeci to sygnał z kompa PDC . I teraz wszystko działa jak ta lala :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

A jak z zamiennikami w temacie czujników PDC? Ktoś zamontował te z aukcji poniżej? Na koniec używki, wyglądają prawie tak samo, ale przecież działanie się liczy ;)

 

Lepiej używki, czy coś, niewiadomo co? Jak usłyszałem w aso ponad 400 pln za czujkę to odpadłem :)

 

http://allegro.pl/czujnik-cofania-pdc-bmw-66206989068-66200309542-i5090444609.html

 

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-pdc-cofania-bmw-66206989068-i5045098855.html

 

http://allegro.pl/czujnik-parktronik-pdc-bmw-e39-przod-tyl-lift-i5038826326.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś ciekawego. Wiadomo po włączeniu wstecznego ciągły sygnał i jeden czujnik nie cyka wymieniłem na nowy(taki z allegro) i było ok. Było ok dopóki skrajne były oryginalne. Jak zamiennik wpinam w narożny system nie działa , nie piszczy awarii wszystkie cykają ale nie sygnalizuje zbliżania. Czy skrajne mają jakieś inne parametry ? Chyba muszę kupić używkę orygi bo inaczej du.. . Czy ktoś montował zamiennik na boku i działało ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.