Skocz do zawartości

Spalanie Bmw e39 benz diesel


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

530d 2000r

W trasie 120 -130 km/h 6,5 - 7 l., w miescie Warszawa do 12,5 na krótkich odcinkach i w korkach. Wieczorami bez korków, ale z nogą w podłodze też 12 litrów :norty:

Spalanie z kompa, ale jak sprawdzałem przy tankowaniu to wychodzi prawie identycznie, różniaca max 0,5 l.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

530d sedan automat 2000 184KM

Warszawskie korki 10,5l

Trasa 7-8

A nogę mam ciężką :mrgreen:

Największe spalanie jakie udało mi się wykręcić kiedyś po mieście to po dwóch tygodniach jazdy tylko na sporcie po mieście: 12.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze od miesiąca wiec nie bylem do konca pewien ale widze z emoej spalanie miesci sie w normie

520i 1997r - codziennie cykl mieszany w rozkładzie 70 % trasa 30% miasto+ korki i komp pokazuje 9- 9.5

Natomiast z obliczeń na podstawie przejechanych 100 km oraz wskazań czujników poziomu paliwa (nie wskazówki) wychodzi 9,2

Wiec jak na tak duże auto to jest to zadowalające.Samego miasta jeszcze nie wybadałem

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d sedan automat 2000 184KM

Warszawskie korki 10,5l

Trasa 7-8

A nogę mam ciężką :mrgreen:

Największe spalanie jakie udało mi się wykręcić kiedyś po mieście to po dwóch tygodniach jazdy tylko na sporcie po mieście: 12.5l.

 

czyli albo mam jeszcze cięższą nogę albo z moim jest coś nie tak :)

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 540i automat.............. k....wa ciężko mi zejść poniżej 17,2 l/100km :D przy "normalnej" jezdzie, teraz założyłem sekwencję (bo rzeczywistość co miesiąc pierwszego jest brutalna... :wink: ) Jak zrobię trochę kilometrów to napisze ile mi wyszło na Pb i gazie, oczywiście nie patrząć na kompa i ekonomizer bo nie są miarodajne..... Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, dokonałem pomiaru spalania mojej 540iA i ku mojemu zaskoczeniu..... 16l/100km LPG, zrobiłem to tak, że natankowałem lpg dp pełna zrobiłem 200km, trasa 40% miasto 60% lekką nogą oczywiscie, ale bez zamulania (nikt mnie nie wyprzedzał :D i po tych 200km do tankowałem. Wynik uważam za dobry jak na 4,4 litra...... oczywiście przy odpalaniu trzeba dodać, że PB tez potrzebowała ale nie duże ilości. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam jakiś czas swoją bmw to mogę się pochwalić spalaniem.

520i + lpg. Przy prędkości ok 120 w 90% trasa. reszta miasto spalanie 10,4 od pełnego do pełnego z tego samego dystrybutora gazu. Cykl miesto korki krótkie odcinki to 14l. Ogólnie to wychodzi średnia 12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! 523i 1997 sedan

ostatnio zmierzone:

- trasa prędkość w przedziale 110-130 km/h 8.5l (2 osoby plus bagaż)

- trasa predkość 90-100 km/h 7.5l

- miasto 100%, krótkie odcinki 4kmx2 codziennie do pracy 11l

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak

530d automat

 

miasto krótkie odcinki ( 5km) do pracy i do domu - 11 l

trasa normalnie (nie po to kupiłem 530d żeby latać po 90km na trasie :D ) - 9 l

 

a tak poza tym to spala ile mu wleje

w zimę potrafi mi na mieście spalić 13 l ;)

pozdrawiam

Adam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich.

Przepraszam ze może odswiezam temat moje 525i w automacie

Pb- pali ololo 15l a moze i lepiej miasto

A lpg 20l moze z chakiem

Mam je od niedawna jezdze normalnie spokojnie

I wydaje mi sie to jakos chyba za duzo.

Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Bialymstoku mam 10 km do pracy ale jade obwodnica 10 min srednio robie po niescie jakies 50/60 km

Zalozylem gaz zaraz po kupnie i nie wiem czy tyle ma palic zainwestowalem w gaz mialo byc taniej ale wychodzi jakos duzo moim zdaniem ale nie mam odniesienia tyle co do auto centrum ale tam u kazdego inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw E39 525D salon, manual 2003 rok.

Miasto 7l-8l

Mieszany 6,5l-7l

Trasa ostatnio, predknosc 110-120 km/h na tempomacie. Sam jechalem ale zaladowany. 4,8l do 5,2l na 100km.

Duzo zalezy od paliwa ostatnio tylko Shell lub orlen.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli mieszkasz w Warszawie i odcinek do pracy 10km zajmuje ci godzine stojąc w korku to pali normalnie :D

Mi zajmuje 10 minut :D (ale ja mieszkam w okolicach centrum a do pracy jadę w odwrotnym kierunku niż wszyscy ;) )

 

 

A co do spalania - kosmos. Nie ma błędów na kompie? Check engine nie świeci? Masz jakieś przedmuchy, albo coś uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te 4.8 nie uwierzę chyba że to wyniki z kompa...

 

 

Na trasie 438km spalila nie cale 22 litry. Od stacji do stacji.

 

No to tu już mamy spalanie rzędu 5.02 :nienie: a nie 4.8 :wink:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mieszkam w Bialymstoku mam 10 km do pracy ale jade obwodnica 10 min srednio robie po niescie jakies 50/60 km

Zalozylem gaz zaraz po kupnie i nie wiem czy tyle ma palic zainwestowalem w gaz mialo byc taniej ale wychodzi jakos duzo moim zdaniem ale nie mam odniesienia tyle co do auto centrum ale tam u kazdego inaczej

Ile km przejeździłeś na gazie? Żadne błędy nie wyskakują? Te spalanie to teraz zimą czy wcześniej również tyle palił? Jeżeli obecnie to tragedii nie ma: nie jest mało, ale w granicy błędu (duża, ciężka buda + "mały" silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania w 525D (podejrzewam, że w 530D będzie dość podobnie) z manualna skrzynią biegów to ostatnio zrobiłem test liczony nie z kompa a tankowania. Zalałem pod korek tak żeby już nie ściekało do rurki wlewu paliwa. Przejechałem w sumie 119 km z małym hakiem (w każdym razie niecałe 120km) i zatankowałem w taki sam sposób - wyszło na dystrybutorze 9,20 l ON. Po podzieleniu jednego przez drugie i pomnożeniu przez 100 wyszło mi spalanie na poziomie 7,7l/100km.

Generalnie jazda normalna, daleka od emeryckiej - prędkość na poziomie 120km/h, przy wyprzedzaniu jak trzeba redukcja na niższy bieg aby obroty mieć w okolicy 1800-2000 i but w podłogę. 2 osoby na pokładzie + załadowany (nie na maxa) bagażnik.

Na kompie pokazywało mi spalanie na poziomie 7l/100km.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już masz wyliczone rzeczywiste spalanie, możesz sobie zrobić elegancką korektę, żeby komputer pokazywał idealnie ;) W testach zegarów się to robi, chyba test 20 i wpisujesz współczynnik wychodzący z dzielenia rzeczywistego spalania przez to z komputera. Ja sobie skorygowałem o chyba 0,3, bo tak u mnie zaniżał i mam teraz teoretycznie tak, jak powinno być. Bardzo dawno nie kasowałem i w mieszanym cyklu mam 7,6 l/100 km, co uważam za bardzo dobry wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.