Skocz do zawartości

e60 545i + LPG jaka instalacja


bmwuser545

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeczytalem kilka tematow na wielu forum dyskusyjnych, chcialem zapytac posiadaczy bmw e60 545i 04r 333KM jak sie spisuja instalacje LPG i jakich firm maja zamonotowane w swoich pojazdach(cena,jakosc) , a takze o fachowcow ktorzy montowali i ktorych warto polecic np woj. malopolskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kolego zadzwoń do Czakramu - Tarnów - dealer oficjalny BRC. Tam się dowiesz wszystkiego. Masz jeszcze Landi Renzo Omegas lub PRINS (który obniżył ostatnimi czasy loty jakościowe).

Znajomy ma w 745i LPG (BRC) i twierdzi że jest :cool2:

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu milion opinii.. :duh: Profanacja, a może oszczędność...

Kolega pyta o opinie o instalacjach gazowych.. :?:

To może niech odpowie mu ktoś, kto może pomóc.

Bo część z nas już się przekonała w pewnym temacie ile to mamy odmiennych zdań na temat LPG w V8. I co ciekawego z tych przekomarzań wynika :mad2: :mad2: :mad2:

 

Mirek47..-pojechałeś trochę koledze :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytalem kilka tematow na wielu forum dyskusyjnych, chcialem zapytac posiadaczy bmw e60 545i 04r 333KM jak sie spisuja instalacje LPG i jakich firm maja zamonotowane w swoich pojazdach(cena,jakosc) , a takze o fachowcow ktorzy montowali i ktorych warto polecic np woj. malopolskie.

....moze lepiej sprzedaj mi swoje cacko niz masz je pokaleczyc gazem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co autor kupuje BMW jak go nie stac nawet na paliwo???

 

madralo - a lpg to co to jest? zboze? to chyba tez paliwo, nie?

 

czy zawsze polinteligenci musza wlaczac sie do takich tematow?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze takie wypowiedzi to mnie krew zalewa. Zrozumcie ...=>OST ze nie kazdy kupuje BMW zeby sie nim lansowac pod dyskoteka i nie podchodzi do niego jak do obiektu kultu... Dla wielu osob to poprostu samochod ktorego nie wstyd przed klientem, milo sie prowadzi oraz jest wygodny. Kazdy rozsadny czlowiek ktory nie ma ...=>OST wielkosci zapalki ani kasy jak lodu stara sie minimalizowac koszta swojego zycia. Tak trudno to zrozumiec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

:) Pięknie napisane. :) :cool2:

 

Co do instalacji LPG to spokojnie mogę polecić BRC, tylko żeby montował to ktoś kto ma doświadczenie i pojęcie to będzie ok.

 

Kolego bmwuser545, uzupełnij swoje dane o miejscowość z jakiej jesteś, to szybciej Ci ktoś pomoże i doradzi, bo jednak czym bliżej miejsca zamieszkania zamontujesz tym lepiej, bo czasami trzeba w początkowych miesiącach podjechać na regulację itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po co autor kupuje BMW jak go nie stac nawet na paliwo???

 

A ty po co kupiłeś BMW jak cię nie stać na paliwo? A że cię nie stać to łatwo wywnioskować po aucie którym jeździsz. Prawdziwy kozak przecież by kupił 545i a nie jakieś 2.0 diesel. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ...wynika mi z niektórych wypowiedzi że jazda na benzynie dodaje prestiżu ;) ?? heheh to trzeba by ładować od razu ES98 lub V-Power Racing bo zaraz usłyszę że jechać na ES 95 to nieporozumienie bo jakby nie patrzeć to paliwo też dla plebsu.

 

MMW -> kolega jest chyba z Małopolski - czyli jeśli chodzi o BRC to z czystym sumieniem polecam Czakram - chłopcy siedzą w tym biznesie od nastu lat... http://www.czakram.pl (Pan Okoński)

Sam miałem u nich dwie instalki montowane w swoich samochodach + kilku znajomych i wszyscy sobie chwalą/chwalili (teraz jest 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów + assistance w Polsce) - wiem bo kolega ostatnio montował w X5 :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeczytalem kilka tematow na wielu forum dyskusyjnych, chcialem zapytac posiadaczy bmw e60 545i 04r 333KM jak sie spisuja instalacje LPG i jakich firm maja zamonotowane w swoich pojazdach(cena,jakosc) , a takze o fachowcow ktorzy montowali i ktorych warto polecic np woj. malopolskie.

 

Nie przejmuj się kolego wypowiedziami gości którzy twierdzą że gaz to profanacja BMW.Na ogół ci ludzie chwalą się autami których nie mają, a jeśli nimi jeżdżą to nie stać ich już na założenie instalki i wszystkim wszem i wobec wmawiają że gaz to g..no i w ogóle to szajs.Ale zobaczyłbyś jaki robią rejwach jak idą ceny benzyny. Wtedy zaczyna się płacz i ssanie kciuka w kącie bo paliwko drogie(tylko patrzeć jak zaczną zaraz krzyczeć na forum :norty: ).Przy dobrze założonej a przede wszystkim ustawionej instalacji nie ma żadnych różnic w osiągach, dynamice i zużyciu auta.Jeśli chcesz się dowiedzieć coś więcej o gazowaniu 545 zapraszam na priv bo tu i tak przeciwnicy gazu będą próbowali zaśmiecić ten temat, bo w końcu najłatwiej nie odpowiadać na zadane pytanie i stwarzać pozory jacy to oni bogaci a my jaki plebs, tylko my mówimy proszę zatankować do pełna, a oni proszę za 50 zł.A tak w ogóle to WESOŁYCH ŚWIĄT :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko też trzeba patrzeć na to, że ostatnim czasem gaz strasznie drożeje. Ostatnio swojego Opelka (tak, mam drugie autko z instalacją LPG) tankowałem po 2,70 za litr :duh: To już przesada. I coraz mniejsza jest opłacalność tego. Jak ma mi spalić 7 litrów benzyny bądź 9-10 gazu to coraz mniejszy sens jazdy na gazie widzę.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko też trzeba patrzeć na to, że ostatnim czasem gaz strasznie drożeje. Ostatnio swojego Opelka (tak, mam drugie autko z instalacją LPG) tankowałem po 2,70 za litr :duh: To już przesada. I coraz mniejsza jest opłacalność tego. Jak ma mi spalić 7 litrów benzyny bądź 9-10 gazu to coraz mniejszy sens jazdy na gazie widzę.

 

I tu jesteś bliski racji, tylko kolega mówi o 545 a spalanie jest co najmniej dwu krotnie większe od twojego Opla ,więc i różnica jest znaczna (przyznać się na forum BMW, że się jeździ Oplem "szacun" :cool2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach o małej pojemności i niskim spalaniu - dzisiejsze ceny gazu nie są AŻ tak atrakcyjne jak kiedyś. Trzeba "walić" dużo km.

Myślę że powyżej 2500ccm zaczyna się gaz robić opłacalny w samochodzie (w relacji do ceny benzyny).

 

Opel czy Ford, VW, BMW lub Mercedes to TYLKO samochody mniej lub bardziej luksusowe a nie żaden obiekt kultu. Można być mniej lub bardziej przywiązanym do marki, spierać się na konkretne argumenty albo prezentować stanowisko które jest poparte wiedzą i doświadczeniem a nie wyskakiwać ze stereotypami zaczerpniętymi z głuchych telefonów.... Poza tym samochód za 45-80kPLN to nie jakiś rarytas i nie wiadomo jaki luksus, więc stawianie pojazdów w pozycji "bożka" jest co najmniej dziwne - ale w pelni popieram przedmówców:

nie kazdy kupuje BMW zeby sie nim lansowac pod dyskoteka i nie podchodzi do niego jak do obiektu kultu... Dla wielu osob to poprostu samochod ktorego nie wstyd przed klientem, milo sie prowadzi oraz jest wygodny. Kazdy rozsadny czlowiek ktory nie ma kutasa wielkosci zapalki ani kasy jak lodu stara sie minimalizowac koszta swojego zycia. Tak trudno to zrozumiec?

 

Na ogół ci ludzie chwalą się autami których nie mają, a jeśli nimi jeżdżą to nie stać ich już na założenie instalki i wszystkim wszem i wobec wmawiają że gaz to g..no i w ogóle to szajs.Ale zobaczyłbyś jaki robią rejwach jak idą ceny benzyny. Wtedy zaczyna się płacz i ssanie kciuka w kącie bo paliwko drogie(tylko patrzeć jak zaczną zaraz krzyczeć na forum
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motywów przejścia na gaz to można chyba wyodrębnic dwie kategorie osób. Po pierwsze, to tacy którzy chcą jeździć jak najtaniej dobrym samochodem i mimo że ich stać na benzynę zakładają gaz. Druga grupa to tacy, którzy generalnie nie dopuszczają myśli o założeniu gazu, ale kupują lub chcą kupić samochód, na który ich zwyczajnie nie stać i którego utrzymanie ich przerasta, a więc mają dylemat albo kupić coś tańszego bez znaczka BMW (lub pożegnać się z autem) albo założyć instalację. Ta druga grupa jest chyba liczniejsza :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Tylko też trzeba patrzeć na to, że ostatnim czasem gaz strasznie drożeje. Ostatnio swojego Opelka (tak, mam drugie autko z instalacją LPG) tankowałem po 2,70 za litr :duh: To już przesada. I coraz mniejsza jest opłacalność tego. Jak ma mi spalić 7 litrów benzyny bądź 9-10 gazu to coraz mniejszy sens jazdy na gazie widzę.

 

 

A tam sie Oplem chwalisz, moje drugie autko ( najlepsze na świecie czyli służbowe ) to obecnie Kia Picanto 1.0+LPG, często jak tankuje to podjeżdzają różne furki - od starych poldków po Audi S8 z 2009 roku ( gadałem z ownerem ;) ) i jakoś nie widzę w ich oczach zażenowania czy wstydu, mój ojciec kiedys mądrze powiedział (z resztą On zawsze mądrze mówi - a uwierzcie mi wie co mówi i na pieniążki nie narzeka), że "pieniędzy nie liczą tylko Ci którzy ich nie mają", a sam swego czasu rozmawiałem z Panem , który śmiga M6 cabrio tak tak tankował LPG, i powiedział wprost , że dla niego to oszczędność ale czasu ponieważ sporo jeżdząc po klientach i na spotkania biznesowe nie musi tankowac auta co 350km tylko np co 600km ( gdzieś tyle mu wychodzi zasięgu PB+LPG :mad2: ) i ja to doskonale rozumiem i nie neguje, więc ..................... zrozumielibyście kolegę który po prostu ma pieniądze i w porównaniu z Wami zawsze będzie je miał bo umie myśleć i oszczędzać, a Ty Mirek weź się chłopie już na forum nie pokazuj bo kiedys w końcu ktoś Cię po IP namierzy wbiją Ci na chate i będzie mało fajnie bo to , że sam jesteś ........................ to już sprawa Twoja i Twoich zapewne równie dziwnych rodziców ale nie ubliżaj innym zwłaszcza że inni mają realne autka a nie masturbują sie tak jak Ty pod kołderką ze zdjęciem F10.....

 

MOD EDIT: Chociaż i mnie nie podoba się post kolegi Mirek47 to przesadziłeś. Na przyszłość miarkuj się.

 

 

Przepraszam że tak długi wywód......

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No i prosze po pytaniu po co kupowac samochod z takim silnikiem jak nie stac na paliwo niezle zostalem "pojechany"! Odpowiadam choc nie wiem czy ma to sens tutaj. Dlaczego jezdze 2.0D? Bo wlasnie licze pieniadze i nie zaplace 70k pln wiecej za dodatkowe piecdziesiat pare koni (mowie o nowym samochodzie). Jesli ktos wymieni mi choc jedna zalete samochodu z gazem z wyjatkiem nizszej ceny paliw to zwracam honor wszystkim urazonym moja krytyka gazu. Juz kiedys pisalem ze gdyby ktos zaproponowalby mi jazde z kilkudziesiecio kilowa szkrzynia ograniczajaca miejsce w bagazniku nawet bez wszytkich gazowych problemow w zamian za podobna kwotowo rekompensate do gazowych oszczednosci to na pewno nie podjalbym tematu. Rozumiem ze mozna oszczedzac ale zawsze wydaje mi sie ze jak nie ma na paliwo to i na porzadny serwis itd tez brakuje a takich kierowcow jest na drodze wielu i nie chcialbym pasc kiedys ofiara takiego oszczedzajacego na wszystkim mistrza ekonomii. Nie obrazam nikogo a jedynie wyrazam swoja opinie wiec prosze nie atakowac mnie bezsensownymi domyslami odnosnie mojej zamoznosci, noszenia badz nie dresu, poziomu mojego snobizmu itd.

Uwazam ze kazdy powinien jezdzic takim samochodem jaki jest w stanie utrzymac w przyzwoitym stanie. Jak zaczyna sie od "gazikow " i innych "rzepakow" to pachnie mi tu druciarstwem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek weź się chłopie już na forum nie pokazuj bo kiedys w końcu ktoś Cię po IP namierzy wbiją Ci na chate i będzie mało fajnie bo to , że sam jesteś ............ to już sprawa Twoja i Twoich zapewne równie dziwnych rodziców ale nie ubliżaj innym zwłaszcza że inni mają realne autka a nie masturbują sie tak jak Ty pod kołderką ze zdjęciem F10.....

Dobrze powiedziane :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

krótko, zwięźle i na temat.

 

Może i dobrze, ale niezbyt kulturalnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prosze po pytaniu po co kupowac samochod z takim silnikiem jak nie stac na paliwo niezle zostalem "pojechany"! Odpowiadam choc nie wiem czy ma to sens tutaj. Dlaczego jezdze 2.0D? Bo wlasnie licze pieniadze i nie zaplace 70k pln wiecej za dodatkowe piecdziesiat pare koni

 

No i idąc tym tropem przyjdzie taki pokroju mirka i powie tobie, że jak się chce bmw to trzeba sobie kupić silnik conajmniej 3L i koniecznie benzyne, bo niżej to dla plebsu, bo do tego to sie sprowadza.

Po co to? każdy robi to co lubi! do sypialni też innym zaglądacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

come on guys, święta są! Zastraszanie, pie.przenie głupot o mecenasach, wjazdach na chatę i sztukach walki to trochę taka dziecinada goszcząca na forach dla nastolatków, trzymajcie poziom proszę! Nie powiedziałbym też że plebs jeździ w Polsce 545i.. Każdy szuka oszczędności na swój sposób i nikt mu tego nie może zabronić, ani uwłaczać mu w żaden sposób... A już wycieczki stricte osobiste do zamożności są nie na miejscu, nikt tu nie jest fiskusem aby zaglądać komuś do portfela! Ja sam nie jestem zwolennikiem gazu. Ale każdy dokonuje swoich wyborów, a wy jeśli nie macie nic do powiedzenia w temacie gazu to po prostu darujcie sobie... Edytowane przez marv
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.