Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

A tak przy temacie wycieraczek... obecnie mam jakiegoś Boscha i wycieraczka (od strony kierowcy) lubi sobie szczególnie jak jest mało wody podskoczyć z dwa trzy razy generując mega wkurzający hałas.

 

Wina wycieraczek czy z ramieniem coś nie teges ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ktoś swego czasu pisał - chyba nawet tu na forum - że ponoć wycieraczka kierowcy posiada jakąś regulację kąta nachylenia pióra. Kiedyś tak pobieżnie oglądałem ramie wycieraczki i nie zauważyłem żeby tam coś było do regulowania ale nie przyglądałem się zbyt dokładnie. Ponoć jak niby jest to ustawione pod złym kątem to pióro lubi właśnie podskakiwać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacji tam chyba nie widziałem, ale wiem, że na bank wycieraczka będzie przeskakiwała, jak będą wyłamane elementy nr 6 na rysunku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL81&mospid=47545&btnr=61_0945&hg=61&fg=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś swego czasu pisał - chyba nawet tu na forum - że ponoć wycieraczka kierowcy posiada jakąś regulację kąta nachylenia pióra. Kiedyś tak pobieżnie oglądałem ramie wycieraczki i nie zauważyłem żeby tam coś było do regulowania ale nie przyglądałem się zbyt dokładnie. Ponoć jak niby jest to ustawione pod złym kątem to pióro lubi właśnie podskakiwać.

Pzdr.

Odkrec zlekka nakretke mocujaca ramie wycieraczki na trzpieniu i zobaczysz, ze mozna zmieniac kat piora wzgledem szyby. :cool2:

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacji tam chyba nie widziałem, ale wiem, że na bank wycieraczka będzie przeskakiwała, jak będą wyłamane elementy nr 6 na rysunku:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DL81&mospid=47545&btnr=61_0945&hg=61&fg=45

 

u mnie ten element wyglada na cały ... Zamowilem juz valeo zobaczymy czy beda lepsze od boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy

Muszę podsumować pracę moich wycieraczek,bo mnie krew zalewa.

Jak już się niektórzy orientują to założyłem jakieś pół roku temu nowiutkie wycieraczki Bosch-a nie były one zbytnio eksploatowane bo po prostu nie padało.Ale teraz kiedy trzeba aby trochę popracowały to prawa tak przeskakuje kiedy idzie w górę że zostawia na szybie takie nie wiem jak to nazwać "zęby" w drugą stronę zbiera dobrze.Ale nie to jest najgorsze,najgorszy jest hałas który generuje,jest on tak głośny jakby ktoś deskę heblował :norty: ,albo szpadlem po betonie ciągnął :mrgreen: i bardzo irytujący.Nie dało się z nią jeździć i byłem zmuszony założyć starą która może już po +/- 2 latach nie zbiera rewelacyjnie i pozostawia drobne smugi ale pracuje bezszelestnie i dużo lepiej niż ta nowa.Lewa jest ok.

Wydając ponad 100 zł na wycieraczki nie mamy gwarancji dobrego zakupu :(

Byłem przeciwny dorabianiu wycieraczek skoro można kupić ori ,ale po takim towarze jak kupiłem to na wiosnę pokuszę się przerobić wycieraczki ala' Dajan.

Najważniejsze żeby dobrze i cicho zbierały, a nawet jak się nie uda to będę stratny małą sumę.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.conrad.de/ce/de/product/852202/RIEFENKILLER/SHOP_AREA_19845&promotionareaSearchDetail=005

 

 

to jest fajna sprawa,ze starych robi nowe ,zobaczcie tez linki na youtube

 

 

 

 

jade to kupic i wypröbowac . :mad2:

 

mam 2 auta irazem 6 wycieraczek .to jakby to dzialalo za 10 eu to taniej jak 50 dac tylko za przöd bmw orginal --- jeszcze trzeba regulowac pochylenie wycieraczki przy montazu do szyby..

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz też śmigam na sprzęcie Valeo od około 5 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, cicha praca, dobrze zgarniają jeszcze tylko czekam jak długo wytrzymają
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem sporo tanich i droższych marek. Wymieniałem gumki, bo oczywiście uchwyty nie pasowały. Kupno wycieraczki o odpowiedniej długości też nie jest najprostsze. Takie kombinacje wytrzymywały około 3 miesięcy, no może 4, ale już od połowy tego okresu zaczynały się dziwne dźwięki, potem już mazy.

Zaszalałem i kupiłem za niecałą stówę oryginalny komplet Bosch - jest cisza. Jak na razie - jestem zadowolony.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś swego czasu pisał - chyba nawet tu na forum - że ponoć wycieraczka kierowcy posiada jakąś regulację kąta nachylenia pióra. Kiedyś tak pobieżnie oglądałem ramie wycieraczki i nie zauważyłem żeby tam coś było do regulowania ale nie przyglądałem się zbyt dokładnie. Ponoć jak niby jest to ustawione pod złym kątem to pióro lubi właśnie podskakiwać.

Pzdr.

Odkrec zlekka nakretke mocujaca ramie wycieraczki na trzpieniu i zobaczysz, ze mozna zmieniac kat piora wzgledem szyby. :cool2:

o dobrze wiedziec o takich patentach są tam jakies znaki czy na czuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.conrad.de/ce/de/product/852202/RIEFENKILLER/SHOP_AREA_19845&promotionareaSearchDetail=005

to jest fajna sprawa,ze starych robi nowe ,zobaczcie tez linki na youtube

jade to kupic i wypröbowac . :mad2:

mam 2 auta irazem 6 wycieraczek .to jakby to dzialalo za 10 eu to taniej jak 50 dac tylko za przöd bmw orginal --- jeszcze trzeba regulowac pochylenie wycieraczki przy montazu do szyby..

 

Daj znać czy to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :cool2:

no zrobilem .kupilem z atu bremen za 5 euro .przelecialem kazdä po 6 razy ,tam jest jeszcze taki talk do gumy jak w condonach :D ,

Ale scieranie trzeba robic na sucho ,chodz papier w tym dranstwie jest na mokre 800-ka taki jak pod lakier -przygotöwke . :?:

Minus taki ze uchwyty od mocowania przeszkadzajä i przed operacjä trzeba wymontowac wycieraczke ( a nie jak na jutube ze na aucie robia). :cry:

Plus :twisted: ze mozna uzywac do 12 razy (jest zapasowy papierek :norty: ) ale taki paier mozna sobie wyciac i dorobic. :cool2:

Wycierachy chodzä czysto bez skaz i chalasöw,pytanie jak dlugo :idea: (moze do pierwszych mrozöw) bo guma tez parchcieje od starosci i temperatur szybciej,ale narazie za tä kase jest git .... :shock:

dobry kompromis ceny do efektu a i dobieraniem wycieraczek i z montazem odpada problem.. :mrgreen:

pozdrawiam dynamicznie i komfortowo (bmw)

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ze wszystkich stosowanych do tej pory polecam tylko valeo.

Bosch to zwykły drogi śmieć.

A o innych to szkoda wspominać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Lewa też zaczyna już pi*****ić.Szmelc produkują aby tylko sprzedać, zawsze myślałem że Bosch jest dobry a tu :mad2:

Bosch juz od około 8 lat produkuje masuwe w Chinach czy to bedzie agd czy narzedzia typu wiertarka itp czy czesci do aut podejrzewam ze tylko na pierwszy montaz jest jeszcze jakosc

Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa też zaczyna już pi*****ić.Szmelc produkują aby tylko sprzedać, zawsze myślałem że Bosch jest dobry a tu :mad2:

Ja z Boscha już dawno zrezygnowałem - totalnie nie warty swojej ceny. Teraz zamiast Boscha kupuję najczęściej wycieraczki firmy Alca/Heyner-Alca (odpowiedniej długości) i podmieniam same pióra. Wytrzymuje to dłużej niż Bosch i kosztuje jakieś 20pln. Nawet gdyby się miały te pióra sypać tak samo szybko jak Bosch to przynajmniej jakoś w ogóle nie żal tych 20pln i w tej cenie to ja mogę sobie podmieniać wycieraczki nawet i 2-3 razy w roku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu byłem w S Plusie zrobić kilka rzeczy między innymi malowałem fotel i kierownicę. Przy okazji gość przesmarował mi wycieraczki jakimś magicznym środkiem. Wycieraczki były już dobite strasznie, trzeszczały i tragicznie mazały. W bagażniku już leżały nówki na wymianę. Zbytnio nie wierzyłem w ten magiczny środek, ale jak się okazuje całkowicie przestały hałasować i zbierają przyzwoicie :shock: Ciekawe jak długo.

Jak przetrwa próbę czasu trzeba będzie zakupić taki środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
LUDZISKA!!!!NIE KUPUJCIE BOSCHA!!!!Ja kupiłem oryginalne Aero Twin Bosch na Allegro produkowane w Rumunii (tak pisze na pudełku), pojeździłem ze trzy miechy i są do wyj....ia :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie kupiłem z tej aukcji i je testuję.

http://allegro.pl/nowosc-wycieraczki-plaskie-aero-bmw-serie-5-e39-i2029216050.html

Trzeba tylko zdjąc te elementy wycieraczki ze spojlerkiem i wszystko idealnie pasuje plug & play.

Zbierają bardzo ładnie i cicho. Jedyny minus, że powyżej 180km/h czasem się zdarzy, że ją lekko gdzieś podwieje i na środku wtedy słabiej zbierze wodę.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
kupiłem oryginalne Aero Twin Bosch

No popatrz.A ja myślałem że źle zrobiłem kupując zwykłe zamiast Aero,a tu okazuje się że to też badziew tylko droższy.

Ja obecnie kupiłem z tej aukcji i je testuję.

No zobaczymy jak przetrwają próbę czasu.Przydało by się miec jakieś porządne wycieraczki.A co do 180,to taką prędkość osiągam może ze 2 razy w roku.

Może w końcu znajdzie się jakiś dobry produkt.

Ciekawe jak po upływie czasu sprawdzają się te co założył Dajan,ale jakoś coś milczy.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory miałem przed tymi bananami podmienione w ramionach Boscha gumki z wycieraczek Alca - Heyner i praktycznie ponad pół roku (od lipca 2011 zdaje się) spisywały się bardzo dobrze. Tych dotychczasowych piór nie wyrzucam bo w razie gdyby te banany okazały się jakimś badziewiem to założę te z gumkami Alca bo jeszcze trochę pochodzą gdyż nie są jeszcze zużyte.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie wyrzucaj starych.Dobrze że ja swoich też nie wrzuciłem to miałem co założyć spowrotem.

Przy tych pogodach to ocena wytrzymałości wycieraczek nie będzie obiektywna bo w nocy mróz w dzień odwilż.A wiadomo nic tak ładnie nie zalatwi wycieraczek jak lodzik :norty: na szybie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyrzucaj starych.Dobrze że ja swoich też nie wrzuciłem to miałem co założyć spowrotem.

Przy tych pogodach to ocena wytrzymałości wycieraczek nie będzie obiektywna bo w nocy mróz w dzień odwilż.A wiadomo nic tak ładnie nie zalatwi wycieraczek jak lodzik :norty: na szybie.

 

To prawda :D Ostatnio widziałem babkę, wsiadła do samochodu zamarźnięte szyby, a ona wycieraczki na 3 bieg i czeka, aż będzie coś widać hehe :D A potem mąż się dziwi, że kupił oryginał, a one marzą po 2 tygodniach hehehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - jak nieraz na parkingu gdzie trzymam auto słyszę odgłos odrywanych od lodu gum wycieraczek kiedy ktoś wsiada i je włącza bez wczesniejszego ich odmrożenia to mnie aż ciary po plecach przełażą bo to tak jakby przymarznięty do metalu na mrozie język szarpnął na siłę. :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.