Skocz do zawartości

530d Jak tym jezdzić ekonomicznie


zigzag

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego sie niekturz tak grzeja pytanie bylo " Jak jezdzic ekonomicznie?" a jak wasze spala 12-20 l /100km to tego nie umiecie . Co do Linka ktury podalem tam sa auta ktore pala od 6-20L/100km i sa od 1998-2011-roku trzeba troche poszukac . Moj pali 8-9 l http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/38-5er.html?fueltype=1&fuelsort=1&vehicletype=1&constyear_s=2001&constyear_e=2002&page=3&gearing=2&powerunit=2 (KleinZdz) i to mieszanie miasto , autostrada ale glownie miasto . Ja prubuje zeby jak najmniej spalic ponizej 7 l/100km tez juz zeszlem ale to bylo za miastem przy 80 h/km . A kupilem to auto zeby jezdzic wygodnie , bespiecznie i cicho a nie zeby jezdzic jak Kubica bo wtedy kupil bym BMW M5 a nie 530D . Edytowane przez Zklein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na 65 litrach robię jakieś 750km i nie wiem czy to jest dużo, czy mało.

Jak widzę, że żyd zbliża się ku końcowi to jadę i zalewam do pełna standardowo - nigdy na raty czyt. pół zbiornika.

Miasto 80%, trasa - jeśli można tak to nazwać ok. 20%.

Jeżdżę normalnie, żeby kół nie pourywać.

Tylko diesel gold.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zklein Powiedz mi drogi kolego ile ty masz lat co? Bo walisz takie byki jak mój kuzynek w 3-ciej klasie podstawówki. Ja rozumiem, że w języku Polskim są różne trudne wyrazy, których pewnie sam nie potrafię poprawnie napisać ale "muj" ? To już ludzkie pojęcie przechodzi.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo KamillOdh uczymy sie tu Polskiego czy jezdzenia ekonomicznego ? Przepraszam cie za te bledy ale niestety nimam Polskich liter w komputerze i juz dawno nie pisalem po polsku . Moze jak tutaj w Forum troche potrenuje to nebede takich bledow robil .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E39 3.0d turing automat

Były właściciel powiedział : jadác prędkością 90 - 110 km/h spalił 7,2 l/ 100km.

Jadác z prędkością 130 - 150 km/h spalił 6,8. To była autostrada i nie patrzył na kompa lecz przed jazdą zalała do pełna i po przejechaniu 300 km. dolał ponownie do pełna i ponownie.

Moje doświadczenie to Miasto 10- 11l/100km

Trasa 7 - 8 l/100km. Po krajowych drogach jadąc w korku potem w kolumnie ok 80 km./h a następnie częste wyprzedzania i jazda powyżej dopuszczalnej prędkości

Gdzieś przeczytałem żeby w mieście palił mniej to trzeba samemu zmieniać biegi i patrzeć do przodu jakie światło świeci na skrzyżowaniu .

Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak kolega wyżej. Miasto to 10-12 litrów. Trasa od 7-8. Jadąc z Gubina pod francuską granicę - cała trasa wyniosła z 1600 km, spalanie wyniosło 7,2 przy prędkościach rzędu 130-150. Niestety jak jeżdżę do Wrocławia to już jest bliżej 8 litrów. Mimo to i tak bardzo ekonomiczny silnik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemuss Zapomniałeś dodać, że jeżdżąc w dzień w dużym mieście w normalnym ruchu czyli zwykle dość tłoczno.

Bo jeżdżąc w nocy po pustym mieście gdzie połowa sygnalizatorów nie działa to i moja 540 spala 12l:P I też mógłbym powiedzieć "po miescie i bardzo dynamicznie".

Ile spali to spali, mniejsza o to czy 7czy 7.2 czy 7.8 albo "aż" 8l w trasie albo 11l w mieście, to jest największy diesel w gamie silników E39 więc nie ma co rozliczać się z każdego litra w tą czy w tą, tylko trzeba się cieszyć z jazdy i dynamiki auta bo po to się kupuje duże pojemności, bo dla ekonomii i spokojnej jazdy logiczne jest że mniejszy silnik jest ekonomiczniejszy, ale też bez przesady.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedz na pytanie: 530D Jak tym jezdzic ekonomicznie Im dluzej bedziesz jezdzil tym wiecej bedziesz wiedzial na temat ekonomiki tego silnika. Ja wierze ze mozna zejsc ponizej 5.5l tym autem ale nie w miescie. I ponizej 8l w miescie. Lecz te spalania sa chwilowe. Raz jezdzimy ekonomicznie, za chwile dynamicznie a za chwile jak pseudokubica. i co? Ekonomizer z calosci zbiornika za kazdym razem pkaze podobna wartosc. Czyli? Tankujemy do pelna, jezdzimy do momentu "zyda" i wychodzi 9l na 100km. Znow tankujemy do pelna, jezdzimy do "zyda" i wychodzi 8,7l na 100km. I co to za roznica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja Bunia w manualu, przy delikatnej jeździe spaliła najmniej 6,8 (Kielce - Kraków) ale to jest 240 km w dwie strony.

Na odcinku 1100 (Frankfurt.nad Menem - Kielce) spaliła 8,4 (4 osoby + jakieś bagaże - szybkość na odcinkach do 200 km/h)

W jeździe miejskiej około 11

Ale i tak średnio wychodzi poniżej 10 więc jest dobrze.

Kiedyś jak miałem OMEGĘ z silnikiem TDS (130 PS) to w automacie po mieście paliła mi 13,5 l a na trasie 7,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jak wy to robicie ze wasze 3.0d w trasie pali 7=8 litrow?moja w trasie na tempomacie przy 140 pokazuje ponizej 5 litrow [4,9]

 

To weź ten swój komputer przeprogramuj bo Ci bzdury pokazuje straszne. :) E60 przy takiej prędkości pali w granicach 7-7,5 litra więc E39 będzie paliła trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, godzina 16:00, trasa 17 km pokonywana w 50 minut. Do tego trasa Wawa - Władek, część po A1, reszta drogami ... polskimi. W sumie jakieś 420 km.

Po mieście 14,6 - 15,1 na kompie. W ruchu mieszanym 2 tys Wawa, 2 tys trasa jak wyżej 8,8 l/100 km. Jeźdżę raczej spokojnie, relaksacyjnie (w końcu mam limuzyne!), choć jak trzeba nacisnę bez stresu. Max na autostradzie... nie powiem :mrgreen:

Ktoś fajnie na forum napisał: "Jak cie stac na konia, to i na obrok musi". Amen!

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz jeździć ekonomicznie to się na rower przesiądź... nie trzeba się decydować na takie auto z takim silnikiem jak kogoś nie stać pojechać na stację i zatankować.

 

PS. żeby off-a nie było: po Krakowie i na trasie średnio 9-14 litrów

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa, godzina 16:00, trasa 17 km pokonywana w 50 minut. Do tego trasa Wawa - Władek, część po A1, reszta drogami ... polskimi. W sumie jakieś 420 km.

Po mieście 14,6 - 15,1 na kompie. W ruchu mieszanym 2 tys Wawa, 2 tys trasa jak wyżej 8,8 l/100 km. Jeźdżę raczej spokojnie, relaksacyjnie (w końcu mam limuzyne!), choć jak trzeba nacisnę bez stresu. Max na autostradzie... nie powiem :mrgreen:

Ktoś fajnie na forum napisał: "Jak cie stac na konia, to i na obrok musi". Amen!

 

Kolego piszemy o spalaniu w silniku 3.0d a nie 2.8 benzyna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie ze wasze 3.0d w trasie pali 7=8 litrow?moja w trasie na tempomacie przy 140 pokazuje ponizej 5 litrow [4,9]

 

To weź ten swój komputer przeprogramuj bo Ci bzdury pokazuje straszne. :) E60 przy takiej prędkości pali w granicach 7-7,5 litra więc E39 będzie paliła trochę więcej.

 

 

chyba srednio?? moj nie pali wiecej niz 8 w trybie mieszanym chyba ze caly czas miasto to wtedy wiecej....

a w trasie max 6-6,5 choc pokazuje mniej....jak mam przeporgramowac komputer?

PS I PAMIETAJCIE JEDNO AUTOMAT NIGDY NIE ZEJDZIE DO TAKIEGO SPALANIA JAK MANUAL wiec to radze tez brac na poprawke i pisac czy manual czy automat....

Edytowane przez BMW e39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Pisałeś ile Ci pali przy prędkości 140 km/h więc na ten temat Ci odpisałem. Co ma do tego tryb mieszany?

BO TY MASZ AUTOMAT A JA MANUAL I SPALANIE MAM MNIEJSZE O 2 LITRY ...

Ty automatem masz 7-7,5 a ja manualem mam 5-5,5 w trasie....

PS :Nie dziwie sie ze wasze 3.0d automat pala po 12-13l w miescie to wszystko przez automat....

Edytowane przez BMW e39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO TY MASZ AUTOMAT A JA MANUAL I SPALANIE MAM MNIEJSZE O 2 LITRY ...

Ty automatem masz 7-7,5 a ja manualem mam 5-5,5 w trasie....

 

Nie obraź się, ale mam nadzieję, że teraz sobie jaja robisz??? :)

Jezeli mnie nie wyzywasz to nie czuje sie obrazony takze luz:)

Zartow sobie nie robie bo wszystko na to wskazuje ze tak jest i tak bylo zawsze ze automaty palily wiecej od manuali i moge sie o to zalozyc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oj widzę, że nie masz za bardzo orientacji w tym jak działa skrzynia automatyczna. W skrócie Ci powiem, że starego typu automaty palą więcej, ale różnica wynika tylko i wyłącznie z tej części pracy skrzyni, w której skrzynia korzysta ze sprzęgła hydrokinetycznego czyli akurat w E39 530d dotyczy do biegów od 1 do 3 podczas rozpędzania się. W trasie różnic nie ma żadnych więc tłumaczę Ci po raz kolejny, że E39 530d spala przy prędkości 140 km/h około 7,5 do 8 litrów na 100 km. Nie próbuj z tym nawet polemizować bo takie są fakty i jeżeli komputer w Twoim aucie pokazuje co innego to znaczy, że pokazuje źle. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.