Skocz do zawartości

320d-Wężyk podciśnienia


Adam093

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy średnica wewnętrzna wężyka który jest odpowiedzialny za przesuwanie cięgna na turbinie za pomocą podciśnienia ma jakieś znaczenie? Czy jeśli damy wężyk o mniejszej średnicy to mogą być jakieś skutki uboczne? Bo ostatnio zauważyłem że owy wężyk u mnie jest sparciały i wymieniłem go na taki jaki miałem w domu (troszkę mniejsza średnica wewnętrzna), i zastanawiam się czy aby moje objawy że podczas przyspieszania delikatnie wciskając gaz autko ładnie się zbiera, a kiedy się depnie od razu to ma przy 2.500 takie małe zawahanie nie jest aby spowodowane wspomnianym wężykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm...Orginal to 3.5 mmsrednicy. Kosztuje 40 zl za metr.

Ja kupilem za 25 zl na caly samochod i jeszcze zostalo ----> http://allegro.pl/przewod-paliwa-wezyk-wtrysk-diesel-3-2-x-7-mm-i1262445860.html 1zl za 1 m

 

Koles ma 3.2 i 3.5 srednice!!!! Wezyk ok jest. Sa one od paliwa ale jak narazie podcisnienie ich nie zasysa do srodka i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj kupilem 4mm bo predzej mialem 2,5 no i musze przyznac ze nie to auto.Zginal mi wspominany ubytek mocy przy 2,5 tys (predzej obstawialem przepływke (sory za brak polskich znaków ale mam 9 mies chrzesniaka na kolanach) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshimura01 jakiej średnicy przewód SAMCO kupowałeś?? Na allegro widze niebieskie 3 i 4 mm które wybrać ?? No i powiedzcie ile metrów trzeba kupić :) i które wężyki trzeba wymieniać ??

 

Ps czy wszstkie wężyki z tych trzech zdjeć trzeba wymieniać ?? http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=AL71&mospid=47634&hg=11&fg=45

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh może ja też wymienię na te Samco .... bo już nie mam co robić przy aucie..... :lol:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy średnica wewnętrzna wężyka który jest odpowiedzialny za przesuwanie cięgna na turbinie za pomocą podciśnienia ma jakieś znaczenie? Czy jeśli damy wężyk o mniejszej średnicy to mogą być jakieś skutki uboczne? Bo ostatnio zauważyłem że owy wężyk u mnie jest sparciały i wymieniłem go na taki jaki miałem w domu (troszkę mniejsza średnica wewnętrzna), i zastanawiam się czy aby moje objawy że podczas przyspieszania delikatnie wciskając gaz autko ładnie się zbiera, a kiedy się depnie od razu to ma przy 2.500 takie małe zawahanie nie jest aby spowodowane wspomnianym wężykiem.

 

 

Średnica wewnętrzna wężyka nie ma żadnego znaczenia, to układ zamknięty, ma być po prostu szczelny.

No chyba, że założysz jakimś cudem 20mm, to pompa może nie wydolić :D

 

Ja wymieniłem na minimalnie mniejszą średnicę i jedyny problem to problem z wciśnięciem

wężyka na króćce w trudno dostępnych miejscach.

 

nelson

--

pozdrawiam

nelson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
panowie ile wężyka do mojego 330d m57 3 metry styknie?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoshi jak wymieniać to komplet wszystkie jakie się tam znajdują wtedy to będzie miało sens! więc na wszelki wypadek wezmę 5m wtedy chyba styknie z tego co wyczytałem samco 4mm

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc mówisz, że 3mm styknie ? a mam pytanie czy przy 4 mm nie ciągnie lewego powietrza, czy króciec jest dobrze "uszczelniony" do okola wężykiem?

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem u siebie te 4mm, ale na moje "oko" wydaja sie zbyt luzne... nie chodzi o to ze sa, czy ze mialem jakies problemy, ale po prostu takie mialem wrazenie. Wymienilem na 3mm [te za 9zl/metr] i teraz mam spokoj ducha i swiadomosc ze wszystko jest max szczelne. Oczywiscie nie odczulem zadnej roznicy po redukcji z 4mm na 3mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie za podpowiedź czyli wszystko jasne będzie zmienione na 3mm !!

pozdrawiam pawelaspl

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Bardzo chetnie i ja u siebie wymieniłbym wezyki. silnik M57

 

2x układ AGR

3x sterowanie turbo

2x sterowanie żaluzjami

 

+ vacum do poduch silnika, wiec 3m bedzie za malo... jesli oczywiscie mowa o wymianie kpl wezykow vacum.

 

Proszę o podpowiedz które to wezyki , bo nie bardzo wiem jak je znależć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o znalezenie sklepu czy w silniku?

allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?string=przew%C3%B3d+podci%C5%9Bnienia+3mm&category=0&sg=0&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

 

co do silnika to akurat m47 ale wezyki podobnie. Masz je teraz czarne w takim oplocie z tkaniny. Ale nie wiem gdzie leca te do poduch silnika ale pewnie je szybko zlokalizujesz :)

http://img21.imageshack.us/img21/6188/12052011241.th.jpg http://img801.imageshack.us/img801/7305/12052011242.th.jpg

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.