Skocz do zawartości

330Ci spadaja obroty przy ruszaniu


domelsnake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
:mrgreen: Jak GR będziesz miał inaczej to nie jesteś w naszej bandzie. :norty:

No to nie jestem w Waszej bandzie :P a przynajmniej nie zawsze ;)

Taki efekt spadku obrotów występuje u mnie, z tego co zauważyłem, tylko w jednym przypadku - jak wolno, mało zdecydowanie ruszam i nie wiem co dalej ze sobą zrobić :mrgreen: tzn. zostać na jedynce jeszcze, choć małe obroty i nie przyspiesza już auto czy może jednak już czas na dwójkę :mrgreen: coś ala ruszanie w korku np. ;)

Normalnie jak ruszam - nie ma tego "efektu".

 

Sprawdzcie u siebie jeszcze jedną rzecz, na równym trzeba ruszyć autem i jechać WOLNO na jedynce, zdejmujemy noge z gazu. Jak się wam zachowuje auto jak wytraci prędkośc, a obroty spadną do 'wolnych'?

Sprawdziłem.

Zdecydowanie, ale bez szarpnięć, wytraca prędkość i obroty do wolnych i toczy się na nich płynnie.

 

u mnie w 325i nie ma takich objawów, można ruszyć śmiało, nawet bez dodawania gazu, tzn. lekko popuszczając sprzęgło i auto ruszy płynnie, a obroty zostają na 700

 

Znaczy się chcesz powiedzieć, że ruszysz z miejsca bez dodawania gazu, spadku obrotów i palenia sprzęgła? Wątpie, chyba że to koniec sprzęgła.

Też sprawdziłem.

Ruszę, ale okupione to jest pooooowolnym zwalnianiem sprzęgła i obroty się nie zmienią. Jak na filmie kolegi.

Sprzęgło kompletne ma przejechane 30kkm.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ruszę, ale okupione to jest pooooowolnym zwalnianiem sprzęgła i obroty się nie zmienią. Jak na filmie kolegi.

Sprzęgło kompletne ma przejechane 30kkm.

 

No właśnie, czyli nienormalne ruszanie. Normalnie obroty zafaluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
LOL

chyba nie o to chodziło ;)

jakbyś puścił szybko, to nawet zafalować nie zdążą :mrgreen:

 

Ja sprawdzałem czy da się po prostu ruszyć 'bez gazu' i na tym poprzestałem, nie sprawdzałem wersji czy da się bez falowania obrotów ruszyć paląc sprzęgło. :wink: /chyba jak się sprzęgło bardzo powoli puszcza to troche sie przypala?/ Na co dzień chyba w ten sposób nie ruszasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

no to nie zrozumieliśmy się w tej kwestii ;)

a na co dzień to ruszam tak, że raczej nie mam problemu spadku obrotów :mrgreen:

 

btw - po co chciałeś, żeby sprawdzić jazdę na 1. biegu i zdjęcie nogi z gazu?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

btw - po co chciałeś, żeby sprawdzić jazdę na 1. biegu i zdjęcie nogi z gazu?

 

Konkretnie to sprawa ma się tak:

 

Jak po pracy ruszam spod firmy to musze przejechać dosyś wąskim i krętym wyjazdem gdzie praktycznie jade po płaskim na 1 biegu bez gazu. /krawężniki, dziury i takie tam :duh: spowalniacze - ogólnie przejazd przed deptak dla sprawnych inaczej niezmotoryzowanych :lol: / Auto zimnie bo stoi 8 godzin i czasami ledwo co rusze to kulam sie tak na wolnych obrotach z prędkością taką, że wskazówka się nie podnosi na prędkosciomierzu. Czasami auto ciągnie samo na wolnych obrotach przez ten kawałek ale raz na jakiś wyjazd zrobi mi psikusa i zachowuje się tak jak by mu ktoś na węża z paliwem deptał. Jak pojade na plac co by wymusić taką jazdę to się nie udaje :mrgreen: tyle, że wtedy auto nie jest 'zastane'. Zapewne znowu coś sobie wmawiam bo normalnie to nic takiego nie występuje. :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaX , nie wiem czy u Ciebie się to potwierdza, ale u mnie dużo łatwiej ruszyć płynnie bez gazu na zimnym silniku, na ciepłym raczej trochę dodaję przy ruszaniu.

 

Ale macie problemy... :mrgreen:

 

To się nazywa szukanie dziury w całym :) A tak poważnie, to pierwsze kilka startów i można dojść do perfekcji, zresztą jak ktoś rusza dynamicznie (mam na myśli wyższe obroty) to problem nie istnieje.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również da się ruszyć na samym sprzęgle tak jak na wrzuconym stronę wcześniej filmie. Problem z ruszaniem istnieje przy normalnym ruszaniu np. właśnie w korku itp. Przy dynamicznym ruszaniu nie ma żadnych niepokojących objawów.

 

Ps. Teraz już sam nie wiem kto należy do jakiej bandy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

dynamiczne=normalne

pykanie w korku=nienormalne

 

teraz wiesz w jakiej bandzie jesteś? :mrgreen: :mrgreen:

 

(dynamicznie nie znaczy, że 100km\h musi się pojawić na 2. biegu, ale po prostu zwyczajowe ruszenie, a nie prawie bez gazu, koła się przekręcą i to zawahanie - jeszcze 1ka czy już 2ka? ;) )

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
:mrgreen: Jak GR będziesz miał inaczej to nie jesteś w naszej bandzie. :norty: Ja się przyzwyczaiłem ale czasami jest to upierdliwe. Kiedyś zwalałem to na paliwo bo czasami objaw był, czasami nie, albo na buty z inną podeszwą i mniejsze czucie sprzęgła. :roll:

 

BTW: brakuje jeszcze zent-a do kompletu :twisted:

 

Już się melduję. Coś jest na rzeczy z tymi naszymi 330'kami, tzn. z szarpaniem przy delikatnym ruszaniu, falowania obrotów jeszcze nie zaobserwowałem :mrgreen:

Edytowane przez zent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem dokladnie o czym mowisz bo mam identycznie od zawsze w moim 330ci

Jezdze na codzien drugim autem honda crx del sol do ktorego wsadzilem sportowe sprzeglo exedy i tam zmiana biegow i ruszanie to bajka w porownaniu do bmw

bede wywalal CDV moze w ten weekend wiec dam znac czy pomoglo.

 

i jak robiles cos w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czesc , ja mam taki efekt. Powiedzcie mi czy to normalna rzecz czy cos jest nie tak? czasem to mam nawet jeszcze gorzej gdyz jak odpuszcze to spadna ponizej 500 i furacz prawie przygasnie,a i swiatlo w srodku ciut przygasnie rowniez. Co do szarpanai przy takim rusznaiu jak wy to i u mnie sie objawia a mam 328i. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Rozwiazaliscie problem?nie jest to szprzeglo?u mnie jest to samo.czasami parkuje w miejscu gdzie na wstecznym trzeba podjechac pd gorke.jesli nie jade na polsprzegle gasnie.przy ruszaniu tez potrafia obroty zejsc do 500 i bez wcisniecia sprzegla lub dodania gasu zgasnie.moze da sie to rozwiazac w jakis sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie mam 100% pewności czy problem się rozwiązał ale po wymianie nieszczelnej DIS-y jest mega poprawa. Ciężko opisać wszystkie różnice ale obecnie nie ma sytuacji żeby obroty w jakiś przypadkowy sposób się same zmieniały. Najbardziej odczuwalna jest poprawa przy wszelkiej maści manewrach na minimalnym gazie i "wolnych obrotach". Czas w jakim DIS-a ulegała uszkodzeniu był na tyle długi, że raczej ciężko wyczuć różnicę, wymiana na sprawną spowodowała olbrzymią poprawę. O ile pamiętam to już dawno temu przy wymianie odmy miałem minimalne luzy na klapce które już wtedy mogły powodować minimalne nieszczelności ale nie czułem wtedy jakiegoś dyskomfortu oprócz opisywanych w wielu miejscach przez ludzi dziwnych objawów, które losowo od czasu do czasu się pojawiały. Ostatnio mnie natknęło żeby sprawdzić, a tu klapka obraca się na ośce więc praktycznie praca zaworu była żadna. Po wymianie :shock: i :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.