Skocz do zawartości

Co denerwuje w 5-ce


promo

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzenia przednie,standardowe, szmaciane niewygodne!!!

Dostep do zarówki postoju przedniej ograniczony.

Cieżko pracujaca skrzynia manualna.

Zbyt twarda jak na drogi w PL.

Radio,cd,nagłosnienie beee.

Dzwiek tarcia gumy podczas krecenia fajerą!

Sensor wycieraczek nieprecyzyjnie dobiera predkosć i czestotliwość.

Uwazać z pazurami na uchwyty,przyciski itp bo taka gumowa farba lubi złazić.

Matowiejace lustra zewnetrzne lusterk.

Po przekreceniu zapłonu włanczaja sie odbiorniki pradu(wentylator nadmuchu)pomimo,ze przed zgaszeniem silnika powyłanczaliśmy wszystkie odbiorniki pradu.

Niemiła w dotyku standard fajera.

Nikle wokól drzwi nierówno spasowane,podatne na wysuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Było E60 jest GTS?

Progressowy a gdzie Skoda i co to jest GTS?

Skoda sprzedana. Znalazł się dobry kupiec i poszła. Dlaczego sprzedałem? Poniewaz sypnęły sie popychacze,porysował wałek rozrządu. Cała naprawa wraz z wymianą oleju zamkneła sie w kwocie 4tyś(częsci ori). Nie chce wnikać co bym zobaczył po zdjeciu głowicy,czy też przypadkiem nie dostał po dupie wał,panewki itd.Koszt napraw w silniku 1,9BLS są na poziomie marki mercedes,czy bmw. Wszyscy mowią,ze to wina oleju. Był sprawdzany po vinie,wszyskie wymiany na czas robione. Tak naprawde to nie wiem od czego to sie stało. Może przez DPF? Albo był wstawiany do serwisu,klient placił a oleju nawet nie spuszczali. Oto fotki 1,9tdi po przebiegu 170000km:

http://images47.fotosik.pl/290/227e7dd2cee32f2fmed.jpg http://images42.fotosik.pl/202/bd81964e4f64f698med.jpg

http://images45.fotosik.pl/290/49cfd573952de9e4med.jpg http://images44.fotosik.pl/290/61847f2926e28cc1med.jpg

http://images40.fotosik.pl/286/56bee17113e8a21amed.jpg

Wiem,ze to nie forum skody ale koledzy pytają to opowiadam co mnie spotkało.

Odnośnie e-60 była i jest bezawaryjna(cały czas jestem w kontakcie z obecnym właścicielem). Wkurzały mnie te niedoróbki,ktore wymieniłem we wczesniejszym poście. E-60 wyglada slicznie z zewnatrz, jak dla mnie, ale pozatym niczym nie szokuje(530i). Do tego od myjni bezdotykowej zaczał na niektórych elementach schodzić klar(nie malowany żaden element). To wszystko przyczyniło sie do tego,ze bmw sprzedałem.

Od miesiaca posiadam Vectre C GTS 1,8i lpg. Oczywiście ma swoje wady,niedoróbki jak każde auto. Wybaczam jednak je bo koszt zakupu to raptem 27700zł. BMW kosztowało 3 razy tyle,dlatego nie toleruje jakichkolwiek niedoróbek w takim aucie.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

porównywanie E60 ( 3.0) do Opla Vectry (1.8) to raczej nieporozumienie, chyba, że wg Ciebie nie ma różnicy w jeździe...

 

mnie też denerwuje, że auto ma wady konstrukcyjne (kolektory itp) czy słabe punkty, ale jestem realistą i dziś wszędzie, w każdej dziedzinie życia niestety są niedoróbki, ale kocham tą markę, a E60 było moim marzeniem, które się spełniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu też miałem vectre c GTS od 0 km do 140 tys km . Auto kosztowało w okolicach 90 (paru)tys zł ! również 1.8 + gaz sekwencja BRC . Do 140 tys KM wymieniłem w tym aucie chyba wszystko , łaćznie z tym że przy około 95 tys km rozleciała się skrzynia ( manual ) koszt robocizny i części w serwisie masakra , ale co zrobić . Swoje auta myje tylko ręcznie żadne automaty i na swoich autach nie widzę żadnych niepokojących rzeczy .

 

Wady dotyczące e60 hmmm :

Chyba jak narazie brak nic się nie tłucze nic nie schodzi wszystko na miejscu :)

No może jedynie radio , strasznie gubi fale poza miastem , RMF chodzi bez problemu nawet po największych wsiach ale np. ESKA czy RMF MAXX to lepiej wyłączyć radio , nie wiem jak to opisać ale wygląda to tak jak by wyprzedzało kawalek który leci a za chwile cofało i tak co chwila .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wady dotyczące e60 hmmm :

Chyba jak narazie brak nic się nie tłucze nic nie schodzi wszystko na miejscu :)

No może jedynie radio , strasznie gubi fale poza miastem , RMF chodzi bez problemu nawet po największych wsiach ale np. ESKA czy RMF MAXX to lepiej wyłączyć radio , nie wiem jak to opisać ale wygląda to tak jak by wyprzedzało kawalek który leci a za chwile cofało i tak co chwila .

 

W sumie dziwne jest gubienie fali u Ciebie. E60 to moje 5te auto i powiem tak - tak świetnego radia jeśli chodzi o trzymanie fali to nigdy nie miałem. Dla mnie szok - jak rewelacyjnie trzyma zasięg. W Bydgoszczy np. bardzo często ściąga mi radio GRA - dwie wersje - tą z Bydgoszczy co jest oczywiste ale i tą z Torunia co już takie oczywiste nie jest, bo w końcu to lokalna stacja. Radio PiK bydgoskie to ściąga mi nawet w miejscach o których kiedyś mogłem pomarzyć. No i rewelacyjnie przełącza się pomiędzy stacjami - Tak jakby były dwa tunery bo stacja wskakuje błyskawicznie. No i to ciągłe monitorowanie nowych stacji w zasięgu - które to pojawiają się w menu do wyboru, jak tylko radyjko złapie sygnał. Dla mnie radio w BMW to potęga - a jak już pisałem miałem różne auta i różne radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubie moją e61. To najlepszy woz jak dotad. Mialem fabie 1,9 tdi 2002-2004 od nowosci, mondeo 2004-2006 od nowosci i A6 2,5 TDI 2006-2008 rocznik 2003.

 

Wkurza mnie jak i kolegow brak schowkow na okulary, portfel itd.

 

Spasowanie wnętrza jednak bylo lepsze w Audi.

 

Kiepska jakosc skóry kierownicy w wersji standard. Skóra fotela kierowcy tez troche powycierana. Auto z 2005 i 213000 km jezdze 2 lata i zrobilem ok. 100 000.

 

Ogolnie trwalosc zawieszenia mnie totalnie zaskakuje pozytywnie. Zero luzow. Silnik i skrzynia bezkonkurencyjne.

 

AAAAA zbiornik paliwa moglby miec 80 litrow.

Po probie czasu i przebiegu zdecydowanie najpepsze auto w klasie. Jednak A6 3.0 TDI czesciej sie sypie i bardziej bolesnie. O w211 napisano juz chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio , strasznie gubi fale poza miastem [...] nie wiem jak to opisać ale wygląda to tak jak by wyprzedzało kawalek który leci a za chwile cofało i tak co chwila .

 

to nie wina odbiornika w samochodzie ale blednego ustawienia nadajnikow zdaje sie ESKI (maxxxa to z tego co pamietam nie dotyczy ale jeszcze sie upewnie w najblizszym czasie)

jakbys sie przyjrzal to wyjezdzajac z krakowa eska czesto przelacza sie z nadajnika krakowskiego na tarnowski (co ciekawsze - tarnow wskakuje np. pod olkuszem :mad2: ) i te nadajniki maja lekko rozsynchronizowane nadawanie i tak sie dzieje

jak do tej pory zaobserwowalem to niestety we wszystkich moich samochodach - niemniej dziwne ze stacja nic z tym nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio , strasznie gubi fale poza miastem [...] nie wiem jak to opisać ale wygląda to tak jak by wyprzedzało kawalek który leci a za chwile cofało i tak co chwila .

 

to nie wina odbiornika w samochodzie ale blednego ustawienia nadajnikow zdaje sie ESKI (maxxxa to z tego co pamietam nie dotyczy ale jeszcze sie upewnie w najblizszym czasie)

jakbys sie przyjrzal to wyjezdzajac z krakowa eska czesto przelacza sie z nadajnika krakowskiego na tarnowski (co ciekawsze - tarnow wskakuje np. pod olkuszem :mad2: ) i te nadajniki maja lekko rozsynchronizowane nadawanie i tak sie dzieje

jak do tej pory zaobserwowalem to niestety we wszystkich moich samochodach - niemniej dziwne ze stacja nic z tym nie robi...

 

 

potwierdzam

dobre 10 lat temu jezdzilem po krakowie i okolicach (nie BMW :mrgreen: )- radio sie przelaczalo i ta sama stacja byla "rozsynchronizowana" (zetka albo rmf)... wiec IMO to nie kwestia radia w BMW ale odbioru fal radiowych z roznych nadajnikow

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na wyświetlaczu widać np. z 97,7 robi się 102 a za chwile znowu 97,7 . Jest to dosyć denerwujące i tylko słuchanie jednej stacji np. w trasie .

Auto jest na gwarancji , jest to do zgłoszenia ? Zgłaszałem to raz , i zauważyłem tylko zmianę w ustawieniach po zaznaczali "fajkami" więcej opcji ale nic się nie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co mnie denerwuje .... po ponad tygodniu jazdy ;) ??

- system audio fabryczny kompletna porażka - w VW Touranie miałem lepszy składający się z 8 głośników - nie mówiąc już o Avensisie *05 tam to można było koncerty symfoniczne słuchać ... swoją drogą Kamil może coś u nas w Małopolsce jest z tym radiem .. mnie też gubi fale radiowe - przykład trasa KR-Tarnów

- sensor deszczu i automat - nie mogę załapać o co chodzi tym wycieraczkom :) (regulacja prosta jak drut ale one jakby żyły swoim życiem w symbiozie z sensorem deszczu nie patrząc co jest na zewnątrz... przy mżawce szaleją przy deszczu zagniatają)

- schowki - bolączka tego samochodu - wiem że to nie rodzinny minivan ale jakieś minimum socjalne winno być (pomijając kieszenie w drzwiach bocznych....)

- dźwięk niezapiętych pasów lub innego ostrzeżenia wrrrr ;) tak to skomentuję...

 

PS. o co wam chodzi z tą kierownicą - ja mam standardową trójramienną i ani jednego wytarcia, przetarcia zniszczenia na kole kierownicy, niemiłego dotyku.... (chyba że wszystko przede mną gdyż mam dopiero 100tkm)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze o bolączkach E61:

- brak schowków. Nie ma co zrobić z portfelem i 2 telefonami.

- radio skanuje dostępne w zasięgu stacje, ale nie wyświetla i nie zapamiętuje ich nazw z RDS-u, mamy tylko Local29, Local30, Local31...

- kierownica powinna wysuwać się osiowo ze 2cm bliżej kierowcy. Dla mnie jest za blisko deski rozdzielczej.

 

Ale żeby nie zostawić bez plusów, to wielki plus dla foteli komfortowych - są diabelnie wygodne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka przy nogach pasażera miesci tylko 6 - 7 puszek Redbulla :) to za mało . Zarcik oczywiście ,ale często zdarza mi się ją przepełnić .

Według mnie seryjnie w desce rozdzielczej powinny być miejsca na kubki ;( albo chociaż możlwiość zastosowania uchwytów na kubki ( oryginalnych ) . Bez sensu wymieniać deskę żeby mieć gdzie picie wsadzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- radio skanuje dostępne w zasięgu stacje, ale nie wyświetla i nie zapamiętuje ich nazw z RDS-u, mamy tylko Local29, Local30, Local31...

Nie wiem, jakie masz radio i czy rodzaj radia (biz, pro) ma tu jakieś znaczenie, ale ja mam na przykład nazwy stacji z RDS, ale musisz je zapisać. Znajdują się wtedy Memorised station, czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty na kubki mam na wyposażeniu (aż dwa) ;) o ile ten bliżej kierowcy jest jeszcze w jakiś sposób "dopasowany" (shake z Mc Donald wchodzi ;)) to o tyle ten przy drzwiach pasażera jest niezbyt przekonywujący :) .

Kamil jeśli nie możliwość zastosowania oryginalnych uchwytów to przynajmniej "wydrążenia" w kieszeniach na butelki czy też kubki powinny być w standardzie - w zasadzie jeśli nie masz uchwytów to napój trzymasz w ręce ...

 

Co mnie dziwi jeszcze ?? Gniazdo 12V w bagażniku ... jakby nie można było go zrobić na tunelu środkowym dla pasażerów z tyłu...dobrze że mam długi kabel od radia CB (tylko i wyłącznie na trasy go zabieram) ale patrząc na to że nie ma go gdzie położyć pozostaje siatka przy nogach pasażera a tam nie wiem czy dostanie przewód.... :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w gniazda zapaliczek mam w tunelu na samym końcu jak nawiewy dla tylnych pasażerów . CB w zależności jakie masz ja mam Unidena i mieści mi się bez problemu pomiędzy fotelem a tunelem środkowym .

Co do miejsca na kubki , BMW dba o bezpieczeństwo daje nam te 8 czy 12 poduszek powietrznych a sami stwarzają zagorżenie głupim brakiem miejsca na picie . Ręce powinno trzymać się na kierownicy a nie na otwartym napoju . Wiadomo takie rzeczy jak picie powinno się robic na postoju a nie wczasie jazdy , ale człowiek nie kaktus pić musi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Przecież już ktoś wcześniej napisał, że kierowcy BMW nie piją w aucie. Jak są spragnieni, to jadą do restauracji gdzie mogą się napić! :norty:

Who's got the key to my beema ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze ktoś to powiedział ... ale nie każdy ma ochotę stawać na kawę wypijać ją i jechać dalej ... niektórzy lubią się napojem który sączą delektować czyż nie ??? :>

A na poważnie to uważam że w aucie tej klasy winny być przynajmniej "wytłoczki" w kieszeniach bocznych. Nie wymagam stojaków czy uchwytów na kubki.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.