Skocz do zawartości

320d światła do jazdy dziennej


psoko_89

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje mi się ze juz o tym gdzieś czytałem, ale głowy nie dam

czy da sie tak nakminić w kompie żeby kierunki mignęły przy otwieraniu i zamykaniu centralnym?

(nie mam alarmu)

przydało by się, bo czasem nie słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wydaje mi się ze juz o tym gdzieś czytałem, ale głowy nie dam

czy da sie tak nakminić w kompie żeby kierunki mignęły przy otwieraniu i zamykaniu centralnym?

(nie mam alarmu)

przydało by się, bo czasem nie słychać

Da się jak najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to instrukcję poprosimy :P
Kierunki przy zamykaniu i otwieraniu:

DWA

nicht_aktiv

 

ALARM_OPT_WARNBLINKER

nicht_aktiv

 

QUIT_OPT_ENTSCH

nicht_aktiv

 

QUIT_OPT_SCHAERF

nicht_aktiv

 

na

 

DWA

aktiv

 

ALARM_OPT_WARNBLINKER

aktiv

 

QUIT_OPT_ENTSCH

aktiv

 

QUIT_OPT_SCHAERF

aktiv

POZDRAWIAM MANIAKÓW BMW 🙂

Z BMW od 2004roku. Na forum od 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

w moim e 46 udalo mi sie przed ok 4 miesiacami, przy waszej pomocy oczywiscie, wlaczyc DRL. Czyli swiatla drogowe na ok 18% (DRL_DIMMUNG wert_02). Bedac na przegladzie zwrocono mi uwage ze te swiatla nie nadaja sie jako swiatla dzienne, gdyz te reflektory sa przeznaczone tylko i wylacznie do swiatel drogowych. Pozatym zgodnie z przepisami powinne swiecic razem ze swiatlami dziennymi tylne pozycyjne. Dali mi do wyboru swiatla mijania albo dodatkowe reflektory (swiatla) ktore maja homologacje swiatel dziennych. Dodam ze nie mam wlaczonych kierunkow. Na nic zdalo sie tlumaczenie ze w BMW to oryginalne swiatla dzienne. Rozne rzeczy czytalem juz na forum, ale takiego czegos jeszcze nie.

Czy ktos mial moze podobny przypadek? I czy naprawde w dzien musza swiecic tylne pozycyjne? W koncu zazwyczaj jezdzi sie do przodu a przy cofaniu wlaczaja sie swiatla cofania.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tej sprawie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów

oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

 

I jasno tam pisze że:

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami a i tak większość allegrotunerów śmiga naszymi drogami z diodami za 15zł w kolorach od niebieskiego po róż. Policja jakby ślepa na te przypadki.

krystian0511 - przemawiaj diagnoście do portfela... albo zmień stację diagnostyczną i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. ...

 

no i o co chodzi...

problem w tym że nasze rejestrowane są przed 2009r.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaprogramowanych DRLach, po włączeniu świateł pozycyjnych świecą się DRLe oraz pozycje przód i tył - problem z głowy bez potrzeby dalszego grzebania w sterowniku. No niestety w przedliftowych modelach dodatkowo zapalą się kierunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zaprogramowanych DRLach, po włączeniu świateł pozycyjnych świecą się DRLe oraz pozycje przód i tył - problem z głowy bez potrzeby dalszego grzebania w sterowniku. No niestety w przedliftowych modelach dodatkowo zapalą się kierunki.

Masz zupełną rację, ja jeszcze zaobserwowalem, że po zaprogramowaniu DLR, w przypadku jazdy na światłach mijania i wyłączeniu silnika wszystkie światła gasną. Przed przeprogramowaniam po jeździe na krótkich i wyjęciu kluczyka zostawały pozycyjne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. ...

 

no i o co chodzi...

problem w tym że nasze rejestrowane są przed 2009r.???

 

Wniosek z tego taki że w naszym przypadku, DRL mogą świecić tylko same lub z tylnymi pozycyjnymi, I NICZYM WIĘCEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd mam wiedzieć np, w taką piękna pogodę jak teraz mamy co sie na automacie świeci? podświetlenia cyferblatu czasem nie widać

wypadało by mieć włączone normalne światał jak pada, a w miare jasno...

 

poza tym napiszcie jakie żarówki włożyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z serii technicznych :

Skoro możliwość włączenia świateł do jazdy dziennej bez świecących kierunkowskazów jest możliwe dopiero w E46 po lifcie to chciałbym zapytać gdzie jest moduł który tym steruje. Czy dobrze myślę że wsio jest zapisane we włączniku świateł? Może w przedliftach wystarczy wymienić włącznik na poliftowy i nie będzie problemu ze świecącymi się kierunkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.