Skocz do zawartości

Spalanie :/


silverr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie spalania...komputer na desce pokazuje mi aktualnie 15l/100 gdzie kiedy kupilem auto byl max 10.1L/100 nie wiem co jest tego przyczyna bo naprawde auto cos wiecej pali idzie to jakos sprawdzic badz wie ktos co moze byc tego przyczyna?

Sonda moze??

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdybyśmy wiedzieli, w sprawie jakiego silnika mamy się wypowiadać. Bo na ten przykład jeśli śmigasz 540i, to ciesz się, że mało pali.

A poważnie, u mnie na Pomorzu za oknem zima, -19'C. Nie sądzę, żeby u Ciebie bylo dużo lepiej i w tym upatrywałbym powód wysokiego spalania. Jeśli do tego dojdzie jazda po mieście, krótkie odcinki itd., to wzrost z 10l na 15l mnie nie dziwi i raczej bym się nie przejmował. Co innego, jeśli na wiosnę nie zauważysz poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszych wypowiedzi. Mam 540i i na kompie spalanie w jeździe mieszanej pokazuje 13,7 a jak wyjechałem na trase to przy pełnym aucie spalanie wynosi 12,4 Dodam że mam manuala. Jak trzeba jeździć żeby auto spaliło 15 czy 16 litrów? Wiadomo że jest zima i raczej z dzieckiem nie będe jechał 160km/h ale gdy jade do 120 km to spalanie mam na poziomie 12 litrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przeważnie jeżdżę po mieście i mam automata:) i nie jeżdżę ekonomicznie i ja mówię o gazie a kolega na? Na trasie jak bede jechał 120 to spali koło 12stu gazu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszych wypowiedzi. Mam 540i i na kompie spalanie w jeździe mieszanej pokazuje 13,7 a jak wyjechałem na trase to przy pełnym aucie spalanie wynosi 12,4 Dodam że mam manuala. Jak trzeba jeździć żeby auto spaliło 15 czy 16 litrów? Wiadomo że jest zima i raczej z dzieckiem nie będe jechał 160km/h ale gdy jade do 120 km to spalanie mam na poziomie 12 litrów

 

Pytasz jak może auto tyle spalić?

Wstaje rano, temp. od 2 tygodni poniżej -10, odpalam auto, chodzi sobie ze 2-3 min, jade 3km po mieście do pracy, prędkość max 50km/h. Po 10 godzinach wracam do domu. Spalanie na kompie 22,1 , rzeczywiste 25. Średnia prędkość na komputerze, 17km/h :) A na obroty wyższe niż 2,2tyś nie wchodze :)

czyli jednak można ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam 528iA spalanie latem ok 12.7l/100km, a teraz nawet dochodzi według kompa do 16l/100km.

 

 

chyba twoj komputer oszukuje, albo jezdzisz jak stary dziadek:)) (bez urazy)

dziadek nie dziadek, mam pytanie jezdzisz na benzynie albo na lpg? Bo na benzyne to troche za dużo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bmw 528ia w cyklu Miejskim spala od 15,4-16,6 jazda ciagłą przez 100km. Wiem bo dokładnie tak mi spala. niemówimy tu o czestym gaszeniu lub jazda na kótkim odcinku bo wiadomo spalanie wzrosnie :8) ale na trasie schodzi o połowe :wink: Tak,ze nierozumiem dlaczego sie dziwicie ze 16 literków to za duzo :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnią prędkość pokazuje ci komputer?

Srednia z ostatniego pol roku (bo mniej wiecej wtedy byl aku odpinany): 9,4l/100km (25 MPG).

 

Chodzi mi o średnią prędkość z jaką porusza się pojazd a nie o średnie spalanie.

Pozdrawiam.

Jestem ciekawy z jaką średnią prędkością porusza się twój pojazd, że spala ci tak mało paliwa (zakładam że to automat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rozumiem waszych wypowiedzi. Mam 540i i na kompie spalanie w jeździe mieszanej pokazuje 13,7 a jak wyjechałem na trase to przy pełnym aucie spalanie wynosi 12,4 Dodam że mam manuala. Jak trzeba jeździć żeby auto spaliło 15 czy 16 litrów? Wiadomo że jest zima i raczej z dzieckiem nie będe jechał 160km/h ale gdy jade do 120 km to spalanie mam na poziomie 12 litrów

To jest prawidlowe spalanie 540 - przy prawidlowej jezdzie. Ale nie zrozumcie mnie zle - silnik ten ma potencjal i mozliwosci... :wink: Nie wszyscy kupuja to dla jazdy z dzieckiem :8)

Bardzo wazna jest srednia predkosc. Do sredniej wartosci spalania powinienes dolaczyc srednia predkosc. Bardzo latwo mozna obnizyc wartosc spalania starajac sie nie uzywac hamulca. W miescie, chocbys sie nie wiem jak staral, niespalisz mniej niz 13,5. Moj rekord bodajze to 13L w miescie :8) .

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny "problem". Odczyty z kompa.

Trasa 7.8L 120-130km,

cykl mieszany Max 8.5L

teraz zima Max 9.3L.

Wydaje mi sie ze to prawie niemozliwe. Co o tym myslicie? Teraz jezdze wolno wiadomo, ale latem nie oszczedzalem sie :) mimo to nie przekraczalem 9.0L.

Jak czytam spalanie innych (523) to nie moge w to uwierzyc. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

523i

zima (tzn teraz) - wiekszosc po miescie - srednie spalanie miedzy 15 a 18 litrow, wg kompa 12,7. Predkosc na kompie: 22,1

zima trasa: mieszcze sie w 10,5 litra.

 

Lato:

miasto - 10,4 do 13,2

trasa - od 6,8 do 9,4

 

Nie mam gazowni, tylko pb95 (ciekawe dlaczego na niemieckiej pali mi w zimie o 2 litry mniej?)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o średnią prędkość z jaką porusza się pojazd a nie o średnie spalanie.

Pozdrawiam.

Jestem ciekawy z jaką średnią prędkością porusza się twój pojazd, że spala ci tak mało paliwa

Sorry. Musialem byc zaprawiony z lekka wczoraj ze nie zalapalem Twojego pytania. Srednia z kompa: 58.7 km/h.

 

(zakładam że to automat)

Manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 530d w automacie pali mi terak ok 13-14 litrow latem bardzo podobnie - srednia predkosc 15 km/h bardzo male/szybkie trasy

 

silverr ma 2.0 i jezdzi na benzynie

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja posiadam 520i zagazowany. W trasie to około 12 litrów, ale w mieście już tak fajnie nie jest. 15l gazu i do tego dochodzi benzynka. Zanim się przełączy na gaz to litr wciągnie i to na odcinku 4-5km. Na zimnym silniku sporo schodzi. Jeśli latem spadnie spalanie o 2-3 litry w mieście to będzie świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.