Skocz do zawartości

318is Mokra podloga BMW E36 coupe


karus955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz mam taki problem przypadkowo wlozylem dzisiaj reke pod wykladzine z tylu za fotelem pasazera i okazalo sie ze ta gabka co jest od spodu jest cala mokra. Co to moze byc i od czego?? dodam ze nikt tam nie siedzial i napewno woda nie dostala sie od wewnatrz. Za kierowca jest sucho. Czyzby byla jakas dziura w podlodze??Z gory dzieki za podpowiedzi

 

______

Poprawiłem tytuł. Proszę się stosować do regulaminu i formatu tytułowania: viewtopic.php?f=68&t=120678 . Następnym razem ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to z nadmuchow moze dostawac sie woda jesli filtry sa stare(lub ich nie ma).

Dziura w podlodze?-trzeba wjechac na kanal i obejrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w coupe bo ja mam sedana, ale chyba każde podwozie ma 4 dziury w podłodze w miejscu trzymania nóg. Dziury te mają swoję zaślepkę wkładaną od góry czyli od wewnątrz i zaginane pod samochodem na cztery takie łapki. Śr tej zaślepki to jakieś 2 do 3 cm. Jest mała ale wystarczy jakieś otarcie o trwarde podłoże i one sie otwieraja.

Polecam wywalić wszystkie siedzenia i całą wykładzinę. Wykładzinę w miarę możliwości wysuszyć wraz z gombką i dziurę obsmarować silikonem i zamknąć zaślepką. Tylko też wcześniej osuszyć trzeba i odtłuścić.

Dokładnie pozbądz się całej wody która będzie w środku pod wykładziną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam podepne sie pod temat

mam mokra wykladzine pod nogami kierowcy i pasazera z tylu po stronie pasazera z przodu i z tylu mniej ale tez jest wszystkie otwory w podlodze pozatykane odplywy na podszybiu drozne szyber raczej tez ok woda wylatuje otworami w progach wiec chyba wszystko ok i problem skad sie dostaje w podloge bez wzgledu na to czy samochod stoi czy jezdzi drzwiami raczej nie bo wykladzina jest mokra tylko typowo na spodzie po bokach jest sucha pod pedalami sucha pod schowkiem pasazera tez odchylilem wykladzine z przodu na nadkolu i podlodze i nie widac aby byly tam jakiekolwiek oznaki korozji podloga czysciutka wymalowana oryginalnie jak w fabryce juz mi sil brak i nie wiem gdzie jeszcze szukac pryczyny a podloga plywa w wykladzinie chyba z wiadro wody albo dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynu w chlodnicy nie ubywa i jest to napewno woda plyn ma charakterystyczny zapach juz sprawdzalem wszystkie polaczenia przy nagrzewnicy i jest suchutko ale tak jak mowie pod wykladzina jest czysta bezzapachowa ciecz. Korki w podlodze sa wszystkie na miejscu teraz je pootwieralem aby chociaz czesci wody sie pozbyc gdyz samochod od kilku dni stoi wiec nie ma obaw ze nabierze przez nie wode. W progach odplywy drozne po wczorajszych deszczach obserwowalem i kapie przez nie woda. W odplywach na podszybiu bylo troche zbutwialego syfu tak okolo pol garsci odetkalem to lalem wode po szybie i cos tam wycieka ale glownie woda z szyby splywa rynienkami po blotnikach do przodu w kierunku lamp kratka na podszybiu jest dosyc mocno wsunieta pod maske wiec nawet lejac z weza niewiele wody tam sie dostaje

 

Juz rece opadaja

chyba czeka mnie niestety wybebeszenie wnetrza wyjecie wykladziny i wysuszenie ale wierzyc sie nie chce ze przez te odplywy na podszybiu tyle wody moze wlaac sie do auta i ciekawi mnie fakt, ze wykladzina na tunelu, pod pedalami, na progach jest suchutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Coupe, woda dostaje się z okolic kanału nagrzewnicy ,ale u mnie jest przez to mokro przy pedałach...Stwierdziłem, że to wina odkształconej/ starej kratki podszybia, będę ją wymieniał na nową i mam dużą nadzieję, że ten problem zniknie.
Bring Me Woman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w kilku miejscach.Po pierwsze jak juz jest napisane zatkane odpływy i wybite zaślepki,po drugie jeżeli masz szyberdach w słupkach jest odprowadzenie wody.Miałem przypadek iż zmurszał gumowy wąż i z tyłu zawsze po deszczy było mokro lub dziura w podłodze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Często zdarza się że woda dostaje sie z uszczelki pomiędzy nagrzewnicą a scianą działową (za deską rozdzielczą), Jeśli zdejmiemy kratkę nawiewu z przodu (pod wycieraczkami) sa tam specyjalne kanały odpływowe jesli się zatkaą zbiera sie tam woda i zaczyna przesiąkać przez wcześniej wspomniane połączenie do środka. Udało mi sie z tym wygrać przeczyściłem odpływy i uszczelniłem silikonem połaczenie.

Diagnostyka komputerowa BMW dobrze ,tanio i solidnie 666109990 GG 230614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

odswiezam temat poniewaz nadal nie znalalem przyczyny mokrej podlogi w aucie. Kolejny raz sprawdzone polaczenia przy nagrzewnicy - sucho, nagrzewnicy nie wyciagalem ale po obudowie nic sie nie leje - sucho, sprawdzony waz od szyberdachu - na swoim miejscu, korki w podlodze kompletne, uszczelnione, odplywy na podszybiu - wyczyszczone. Lalem wode po szybie z weza i nie widac przeciekow, lalem z weza w nadkola przy progach - sucho, jedyne co to mam sfatygowany plastik podszybia, miejscami powykruszany ale w koncu szyba jest wklejana wiec chyba nie ma prawa tamtedy woda sie dostac a ten plastik to chyba tylko pelni role ozdobna, moze sie myle jak myslicie?

Lejac wode po szybie zauwazylem ze od strony pasazera woda wlatuje przez kratki na poszybiu i wycieka wezami odwadniajacymi jak rowniez pomiedzy poszyciem samochodu a ta blacha pod dmuchawa nawiewu jakby gdziesz uszczelka zmurszala albo cos innego( nie mam aktualnie mozliwosci zrobienia fotki ale chyba wiecie o jaka oslone mi chodzi, taka owalna blacha pod dmuchawa) ale to od strony pasazera a mokro po stronie kierowcy z przodu i z tylu. Pomocy :mad2: juz sily opadaja :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimy nie posiadam

 

słuchaj ona nie bd ci leciała po roznych stronach samochod jest zgaszony a ona leko lec a zapalisz to ona zapierdala połocz weze i zobaczysz jak cos pissz na gg 12708896 ja ci pomoge jak cos troche znam sie na tych spr... pozdrawiam

 

co do plynu w chlodnicy, jest stan i nie ubywa go, gdyby tak bylo, to raczej pewne ze nagrzewnica padla, pozatym na tyle to madry jestem i wiem ze szczelnosc nalezy sprawdzac na wlaczonym silniku wiec nie wiem skad twoja sugestia, ze jak silnik zgaszony to nie pocieknie i nie widac a jak zapale to wtedy leci :mad2:

 

a moja sugestia do ciebie, uzywaj moze jakiejs interpunkcji i czytaj swoje wypowiedzi przed wyslaniem poniewaz niebardzo mozna z nich cokolwiek zrozumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj może zdemontować wykładzinę, wysusz wszystko i pojeździj trochę tak rozebranym autem. Możesz użyć kredy i zrobić parę poziomych kresek w różnych punktach podłogi. Ostatnio deszczu nie brakuje więc powinieneś szybko wyłapać. Nasze samochody mają już parę ładnych lat, przeważnie kilku właścicieli. Nie znasz dokładnie historii tego auta. Woda może dostać się np. przez źle wklejoną szybę przednią. Jeżeli auto przeszło dzwon mogło rozszczelnić się gdzieś na łączeniach blach. Może być też zwykłe zmęczenie materiału spowodowane jazdą po naszych pięknych Polskich drogach np. na twardym zawieszeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaz wykladziny troche mnie przeraza, praktycznie cale wnetrze do wybebeszenia, fotele, konsola, tunel srodkowy, pasy i nie wiem czy nie deska rozdzielcza. Ale z tego co widze, to chyba bez demontazu wykladziny sie nie obejdzie, coz musze zorganizowac dzien wolny w odpowiednia pogode i zabrac sie za to bo to zgadywanie juz mnie meczy i wkurza a basen w aucie caly czas. Beda jaja jak zacznie gnic wykladzina i szlag trafi wiazki przewodow biegnace po podlodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ostatnio przeszła krótka,ale treściwa ulewa z dość silnym wiatrem. Auto stało na górce pochylone na stronę kierowcy. Po wszystkim otwieram drzwi od strony pasażera i widzę na dywaniku mokrą plamę. Było świeżo po deszczu i wyłapałem przeciek. Woda dostaje się przez uszczelkę otworu drzwiowego, dokładnie na łączeniu trójkąta od lusterka, szyby i uszczelki otworu drzwiowego. Ze starości uszczelka się odgniotła i nie przylega tak dokładnie. Autor ma Coupe więc u niego pewnie to samo. Ty kora masz chyba sedana więc to raczej Ciebie nie dotyczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz stracilem nadzieje ze zlokalizuje gdzie to sie leje. Wybebeszalem tapicerke, lalem wode z weza po dachu, szybach i cisza, lanie w progi i nadkola tez niczego nie rozjasnilo niby wszystko szczelne, drozne, korki ok, jedyne braki u mnie to brak filtra kabinowego i sparcialy plastik podszybia, ale szyba jest klejona wiec to chyba nie ma wplywu na lejaca sie wode.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba lejac wode po dachu i szybie, tak ze swobodnie splywala jak deszczowka daloby sie w samochodzie zauwazyc przeciek przy zdjetej wykladzinie, a u mnie ani sladu przecieku ani kropli na grodzi, juz powoli rece opadaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wnikanie wody do wnętrza może mieć wpływ przepływ powietrza spowodowany warunkami atmosferycznymi, lub po prostu poruszaniem się samochodu. Powietrze może wciskać wodę w szczeliny po których spływa podczas postoju. Nie zawsze da się zlokalizować nieszczelność lejąc wodę z węża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.