Skocz do zawartości

Wlalem benzyne zamiast ropy!??


yakub14

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie tylko poinformuje,ze juz sie umowilem z psychiatra i okulista!!:(( Panowie, nie wiem sam jak tego dokonalem, mialem ok 5l ropy w zbiorniku i wlalem na BP 25l benzyny zamiast ropy!!! Po ok 400m zaczelo rzucac silnikiem na wolnych, wiec pomyslalem ze jakas zjebana rope mieli, kupilem srodek czyszczacy uklad diesla i zrobilem jakies 40km, silnik raz chodzil dobrze, a raz rzezil i odpalal po dluzszym niz zwykle kreceniu! Po nocy postoju, probowalem odpalic, to juz bardziej klekotal i smierdzialo benzyna!! Dalem wtedy spokuj, drugie auto i na to samo BP, patrze na dystrybutor i cos we mnie pękło:)!! Wyczytalem juz, ze moze da sie cos z tegoi zrobic! Plan jest taki- wywalam wszystka benzyne z ukladu zasilania (jeszcze nie wiem dokladnie jak), czyszcze co tylko mialo stycznosc z benzyna, wymieniam filtr, zaleje ropa i sprobuje! JAK MYSLICIE??? Co z silnikiem, z pompa??? Jakies uszkodzenia mechaniczne beda??? Co doradzicie, jak sie zabrac do tego!!! 530d 2004r.,silnik 100 000km

 

Moderator:

Na forum nie używamy przekleństw. Dostajesz ostrzeżenie.

Edytowane przez yakub14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy to samo zrobil w jaguarze x-type,niewiedzial ze dieslem jechal bo niejego auto bylo,przejechal ok 50km,objawy takie jak u ciebie,oddal samochod do warsztatu,tak jak mowil "wszystko czyscili"ale ato jezdzi juz dwa lata po tym fakcie i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tu:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=99195&highlight=zamiast+ropy

 

Przy odrobinie szczęścia nie powinno być żadnych uszkodzeń. A jeśli tego szczęścia zabraknie, to przy takich pomyłkach najbardziej dostają pompa i wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na wstepie tylko poinformuje,ze juz sie umowilem z psychiatra i okulista!!:(( Panowie, nie wiem sam jak tego dokonalem, mialem ok 5l ropy w zbiorniku i wlalem na BP 25l benzyny zamiast ropy!!!

 

A tak nawiasem mówiąc nie zastanowiło Cię, że końcówka pistoletu jest dwa razy węższa niż dieselowska? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMW ja mam diesla od 2 tyg, wczesniej cale zycie benzyna, do tego zwalilo mi sie problemow na glowe i chodze lekko przybity! Wiem ze nic tego nie usprawiedliwia!!! I tak juz sie troche pocieszam, tym co tu przeczytalem, wczesniej myslalem o rzuceniu sie z mostu, gdybym tak mojej Buni zrobil wieksza krzywde!!:) Od 6 lat mam bm-ki i juz chyba tak zostanie!! WSZYSTKIM WIELKIE DZIEKI ZA INFO!!!! POZDRAWIAM PS. od dzisiaj sprawdzam pistolet szescset razy zanim zaleje!! Edytowane przez yakub14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie diesel jest na probe i w sumie juz zostanie, nie sadzilem ze takie wielkie auto potrafi sie tak dobrze odpychac i wcale nie wciaga przy tym wieeelkich ilosci ropy!! Na pewno mniej niz bezyna przy takiej samej nodze!!! Dzisiaj przyjezdza laweta (automat jest) i przywoze auto pod dom, czyszcze wszystko jak juz wyzej opisalem i mam nadzieje ze beje sii!! Czekam jeszcze na jakies wskazowki!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy auto da się uruchomić to tylko zależy od tego jak daleko odleciała od auta głowica ...

:D

sorki za ten żart ale czyszczenie jest skuteczne jak po nalaniu nie odpali się auta

lub jak np. do 40 litrów ropy dolejesz kilka benzyny

ale jeśli prawda to co piszesz że do 5 ropy 25 benzyny to nie za bardzo wierze że nadal jechałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj yakub 14

 

Może ja przedstawię moje doświadczenie w tej kwestii. Kiedyś z kumplem śmigałem e39 z 2001 roku wjechał na stację zostało mu jakieś 10 litrów w baku nalał 15 litrów benzyny obudził się gdy poczuł woń benzyny i wtedy do mnie że nalał benzyny i co teraz a, że kiedyś coś mi się obiło o uszy, że trzeba wtedy zalać do pełna ropą, jeśli proporcje ropy do benzyny będą większe nie powinno się nic stać, dlatego zalał ile weszło ropą. No i fura normalnie jechała normalnie odpalała i nic się nie działo incydent był niecały rok temu i z tytułu tego nic się nie stało z częściami mechanicznymi. Więc na przyszłość jeśli zalejecie diesla benzyną oczywiście nie do pełna to jedyna rada zalać ropą ile wejdzie :dance:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj yakub 14

 

Może ja przedstawię moje doświadczenie w tej kwestii. Kiedyś z kumplem śmigałem e39 z 2001 roku wjechał na stację zostało mu jakieś 10 litrów w baku nalał 15 litrów benzyny obudził się gdy poczuł woń benzyny i wtedy do mnie że nalał benzyny i co teraz a, że kiedyś coś mi się obiło o uszy, że trzeba wtedy zalać do pełna ropą, jeśli proporcje ropy do benzyny będą większe nie powinno się nic stać, dlatego zalał ile weszło ropą. No i fura normalnie jechała normalnie odpalała i nic się nie działo incydent był niecały rok temu i z tytułu tego nic się nie stało z częściami mechanicznymi. Więc na przyszłość jeśli zalejecie diesla benzyną oczywiście nie do pełna to jedyna rada zalać ropą ile wejdzie :dance:

 

Pozdrawiam

 

to samo mówię

w końcu benzyna to jedyny dodatek jaki w instrukcji dopuszcza fabryka do ropy na zime

tylko właśnie we "zdrowych " proporcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starych dieslach , lata 80-90, instrukcjje dopuszczały w okresie zimowym ( chodzi o znmiejszenie wytrącania się parafiny, teraz mamy ON zimowy) dolanie do ropy nawet 30% benzyny, więc chyba jak nie przekroczyłeś tej proporcji to nic nie powinno się stać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem specjalistą, ale swego czasu po zalaniu Diesela (Omega 2.3d '91) Prawie na śmierć zatarła się pompa wtryskowa, poprzypalane gniazda zaworów, i wtryski, więc zalanie benzyną nie jest na pewno bezskutkowe. Wydaje mi się , że temperatury spalania są dużo wyższe dla silników benzynowych. Może auto będzie chodzić dobrze po takim zdarzeniu, ale gdy popracuje zbyt długo na pewno pozostaną ślady. Takie jest moje zdanie. Chętnych na bardziej wnikliwą analize odsyłam do poczytania (porównania) o temperaturach spalania obu paliw, oraz stosowanych materiałów i obróbki zaworów, gniazd zaworwych, a nawet samych turbin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale skutki zostają. Ostatnio do kumpla przyciągnęli E39 530D, do której facio ze stacji wlał benzyny (niestety nie było kamer a i faktury nie wziął). Auto odjechało ze stacji, ujechało kilkaset metrów i zaczęło szarpać i zgasło. Po ponownym zapaleniu tak się wał rozbujał, że po wyłączeniu zapłonu on dalej wkręcał na obroty aż przekroczył czerwone pole na obrotomierzu. W pewnym momencie coś strzeliło, walnął chmurą dymu, zgasł i turbo się rozpadło. Po oczyszczeniu układu, regeneracji turbo zapala ale niestety już kopci i nie chce chodzić powyżej 3000rpm. Komp nie wykazuje żadnych błędów. Różnie może być ale jakiś ślad na pewno zostanie. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie kolegi. Z tym samozapłonem, to akurat cholerny niefart, że to się stało po zalaniu benzyny. Wątpie, by zdarzenia miały coś ze sobą wspolnego i zazwyczaj tak się dzieje przy nagłym padzie turbiny, która tłoczy pod cisnieniem olej (silnikowy) do dolotu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawa wyglada tak: czekalem na lawete az przywiezie mojego aotomata pod dom!! Wczoraj zdjalem dwa weze ktore ida do pompy (drugi to chyba zwrotny) i przy wlaczonym zaplonie wypompowalem ok 20 l benzyny, wszystko do zera! Dzisiaj zaleje zbiornik ok 5-ma litrami ropy i powtorze czynnosc, zeby wylecialy resztki benzyny z przewodow, kiedy uklad juz bedzie czysty, wymieniam filtr ktory juz zakupilem! Z tego co wyczytalem tutaj, znajduje sie on pod siedzeniem kierowcy???? Pozniej dolewam do zbiornika wiecej ropy, podlaczam węze i odpalam!! Czy cos jeszcze mam zrobic??? Mysle nad tym mixolem o ktorym kolega wyzej wspomnial, ale nie wiem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione tak jak napisalem wyzej! Odpalil odrazu, troszke pozucalo i po 10 sek spokojnie juz!! Na postoju popracowal z 15 min i zrobilem jazde probna (delikatnie), wszystko dobrze!! Mam nadzieje ze nie wyjda objawy po parunastu km???!!! DZIEKI WIELKIE WSZYSTKIM ZA POMOC!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata lata!! Przyjechalem juz do polski, zrobilem ok 3000km po tym zdarzeniu!!! Nawet nie stracila na mocy, wszystko oki, jestem najszczesliwszy!!! DZIEKI WIELKIE!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.