Skocz do zawartości

Wlalem benzyne zamiast ropy!??


yakub14

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
Witam wszystkich ale nie wiem jak to się stało na stacji zatankowałam benzynę zamiast ropy ,ale spostrzegłam to dopiero po kilkunastu km. Tego samego dnia nie mogłam odpalić auta po kilku dniach nie obecności,wtedy przyjechało pomoc i mi odpalił autko pojechałam na stacje i zatankowałam ale przez nie uwagę i roztargnienie wlałam benzynę!Problem zaczął się wtedy jak zgasiłam autko, ale już w czasie drogi obrotomierz dziwnie się zachowywał myślałam że to wina że jeszcze jest zimne! Wysiadłam ,wyłączyłam auto i wróciłam po godzinie auto już nie chciało odpalić jakoś zapaliło przy pomocy jakiegoś sprayu !Zdecydowałam pojechać z nim do mechanika który wymienił filtr paliwa ,ale to nic nie pomogło,dopiero potem sprawdziłam że nalałam benzynę! Podobno wtryski do wymiany czy to możliwe po przejechaniu ok 10km czy nie da się nic już zrobić.Czytałam że nie którzy próbowali wyczyścić zbiornik oraz wszelkie rurki którymi idzie paliwo i pomogło! Może jest jakaś szansa że nie będzie konieczna wymiana tych wtrysków?Proszę o jak najwięcej odpowiedzi i pomocy ,jeśli ktoś miał podobna sytuację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile było ropy w zbiorniku i ile nalałaś benzyny? Przede wszystkim to musisz usunąć to paliwo z całego układu zasilania- zbiornik, rurki, filtr, pompa itd i wtedy zalać czystą ropą. Dopiero wtedy można próbować odpalić auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z góry dziękuje za odpowiedź!W zbiorniku było ok 5 litrów ropy a ja dolałam 17 litrów benzyny; Mechanik zmienił filtr paliwa ale auto miało trudności z zapalaniem więc żeby go odpalić pryskał w jakąś część takim spreyem i auto odpalało więc wymontował wtryski i stwierdził że lecą i to wszystkie 4,nadmieniam ze przejechałam ok 10 km od chwili wlania benzyny !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest program seriwsowy. Patrz diagnoza komputerowa. A tak na margi nesie niech on ci zlozy to co zepsul i wyczysci uklad. Zalej pelny bak ropa, zapal i podjedz do kogos kumatego na komputer.

A tak przy okazji to ten "mechanik" narobił ci dodatkowej biedy. (Jesli jest tak jak piszesz). Bedziesz musial wprowadzic nowe korekcje wtryskow do ECU, bo pewnie juz mu sie nie uda wkrecic swie w te cylindry z ktorych je wyciagnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,może dlatego że jestem dziewczyną tak mi zrobił a tak naprawdę miał sprawdzić co się stało i wtedy okazało się że nalałam benzyny dlatego pewnie pomyslał że to przez wtryski jest problem z zapalaniem! Jak jechałam to obroty były nie równe i delikatne drgania a obroty dochodziły tylko do 4tys!Proszę o pomoc co mogę w tej sytuacji zrobić czy wymienić te wtryski i czy nie okaże się że za chwile będzie to pompa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.