Skocz do zawartości

[E39] Kontrolka Airbag


Brevka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem tematu, który zawierałby wyjaśnienie mojego problemu więc zakładam nowy :

BMW E39, 520i, 240tkm przebiegu, auto kupione 2 tygodnie temu, dopiero teraz się zorientowałem co jest nie tak. Przy zapłonie nie paliła się kontrolka Airbag, okazało się, że w skrzynce brakowało bezpiecznika od poduch, wrzuciłem więc nowy, zgodny, bezpiecznik, okazało się że kontrolka poduchy zapala się i nie gaśnie. Auto sprawdzone było przed zakupem od stóp do głów (od elementów podwozia, nadwozia, przez lakier, do każdej spinki czy obejmy) , jest bezkolizyjne, wszystkie 4 poduszki oczywiście są (kierowca, pasażer i 2 boczne w drzwiach, więc kostki pod fotelami odpadają... (rozkręciłem i sprawdziłem). Obejrzałem taśmy (żyły) i wydają się być w porządku, sygnał dźwiękowy też jest. Planuję w tygodniu skoczyć do M-Cars w Warszawie na diagnostykę. Czy jest możliwe, że po prostu w komputerze jest błąd, który wystarczy skasować? Czy diagnostyka (Bosh-owska, dedykowana BMW) dokładnie pokaże mi z którą poduszką co i jak może być nie tak? Co polecacie sprawdzić i jaka mogłaby być tego przyczyna?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka komputerem pokaże z którą poduchą jest coś nie tak. Przyczyn może być wiele. Taśma, mata w siedzeniu, napinacze i jeszcze dużo innych. Wystarczy że ktoś grzebał przy poduchach i nie odłączył aku i błąd gotowy, a sam nie zniknie trzeba skasować komputerem. Być może ktoś zmieniał kierownicę bo była zajechana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zacząc od diagnozy na kompie. w boshu napewno bedą mieli jakiś dobry program INPA, czy byle jaki carsoft, może tyż być GP1. Już oni wiedzą jak do tego podejść. Zlokalizują błąd w pare sekund i skasują go, jeśli sie powtórzy to czeba coś wymienic czy naprawić. Najczęściej to jest mata pasażera, bądz napinacz pasów (uszkodzenie powstałe na złączkach pod fotelami)
Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 535i e39-po kompie nadal świeci kontrolka,coś pod siedzeniem właściciel uszkodził,tylko co?[mata cała]help.pzdr

a co mógł uszkodzić ?

tylko wtyczke napinacza

polutuj na stałe i daj wykasować błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w E39 miałem problem z matą. Usunąłem go w bezczelny sposób wlutowując diodę.Było OK przez pół roku ale pewnego dnia gdy aku było nieco wyczerpane zapaliła się znowu kontrolka AIR BAGu zaraz po zapaleniu auta.Od razu pojawił się błąd spadku napięcia itp . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te auta to worki bez dna,jadę do Katowic-Mysłowic,szwagier ma tam warsztat i obok gościu robi tylko BM,myślę ,że tam sie wszystko rozstrzygnie,mało mam mieć wpięcie na komp po sąsiedzku za darmo,dobre i tyle,a obecnie czasu brak na szukanie nawet usterki,myślę ,że jak zrobię to opiszę i wrócimy do dyskusji.dzięki za podpowiedzi,to jest auto dla mnie mało poznane,poprzednie na przeciw obecnego to dzień i noc niestety, pzdr...
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI Dajan ,poszukam usterki i polutuję ,oczywiście byłem na kompie,błąd usunął po wyjechaniu znów zaświeciła,ciekawe.pzdr.
u mnie w poprzedniej bmce swiecila i jak zgasilem to b.szybko zapalala sie ponownie,i dopiero po drugim zgaszeniu nieswiecila ok 3 mcy niewiem ile przejezdzalem w tym czasie ale to gaszenie musialem powtarzac wiedzialem co jest z poduszka,ale niechcialo mi sie pchac w ta furke kasy,i tak dojezdzilem do sprzedazy ,nastepny wlasciciel zrobil to gruntownie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 lata później...

siemanko.oddalem auto do lakiernika,ktory wyciagnal mi fotel kierowcy abym mogl go zawiezc do tapicera.Po wlozeniu fotela (przez lakiernika/mechanika) swieci sie kontrolka od airbag .znajomy podlaczyl pod komputer a komputer pokazal blad P0700 -trans control sys multi function.blad wykasowalismy komputerem ale dalej swieci kontrolka.z tego co sie orientuje to P0700 to jest zwiazany ze skrzynia.nie wiem co robic ,pomozcie.

 

od fotela kierowcy wychodza 2 przewody ? tzn u mnie widzialem tylko przewod od nagrzewania fotela oraz kostke (z 3 kabelkami)

.rozumiem ,ze ta kostka z 3 kablami jest od napinacza pasow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.