Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy

Ja mam od dluzszego czasu DISA v44 ale chcialbym zainstalowac v57.

Moj problem polega na tym ze niepotrafie zbootowac w VMware 5 obrazu iso v57. Probowalem wrzucac obraz bezposrednio do VMware i przez daemona.

Jak powinienem rozpoczac prawidlowo instalacje v57?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Postawilem DISa na bazie v44, potem zamontowalem obraz z DIS v57 i w administration settings dalem instalation.

wersja v57 mi sie zainstalowala bo znikla opcja kodowania i dalej mam e30 na glownym tle.

Wjakiej kolejnosci powinienem instalowac DISa aby wszystko mialo rece i nogi? co robie nie tak jak trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym wygladzie mi oczywiscie nie zalezy :lol:

Zastanawia mnie fakt dlaczego po zainstalowaniu v57 dalej mam napisane v44 w po kliknieciu na informacje o wersji DISA

Baza samochodow do testowania sie zwiekszyla bo moge testowac modele e92, e93

Siedzialem wczoraj kupe czasu na forum ale puki co nie znalazlem innej bazy DIS wyzszej od 44

z kad moge sciagnac nowsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy, na początku tego wątku padło już to pytanie. natomiast nie znalazło odpowiedzi.

Mam DIS-a 44 bunia e39 2001r inpa śmiga aż miło. W samym DIS diagnostyka chodzi, czyli zakładam że komunikacja jest ok, nie widzę tu żadnych problemów. Niestety kiedy chce wskoczyc do codingu i wejść w dwie pierwsze opcje tj. car memory i key memory pojawia mi się komunikat

"VIN and ZCS/FA cannot be read out from EWS/KMB/LZS control unit!".

Sprawdzałem te opcje przy różnych położeniach kluczyka pierwsza czy druga pozycja zawsze to samo. Kabel jaki mam to OBD II na USB. Instalka przeprowadzona według wszelkich zaleceń.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie za które bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trandolf

Zainstalowalem wszystko jak u ciebie w opisie mam win7

Inpa na wirtualnej maszynie mi dziala kabel mam USB

ale jak odpalam DIS(ta dwa paski mam na maxa) chce wejsc w diagnostyke wybieram swoje auto czyli e39 wyskakuje zapytanie o zaplon daje ok i wyskakuje okienko cos z napieciem aku ze ponizej 9volkt chociaz aku ma wiecej i ze nie moze automatycznie auta cos w stylu rozpoznac mozna recznie wskazywac auto itp. tak jak by poprostu kabel sie nie komunikowal z Autem ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zapłon masz włączony jak zaczynasz diagnostykę DIS-em. Czy obie kontrolki w INPA (te na górze okna głównego)wykrywają podłączenie do auta i włączony zapłon? Zadaniem interfejsu jest wykrywanie zapłonu, jeśli zapłon nie jest wykrywany poprawnie mogą być problemy z DIS-em. I jeszcze jedno zanim zaczniesz używać DIS-a podepnij kabelek i uruchom INPA sprawdź czy INPA działa jak należy jeśli tak to ją wyłącz(ale tylko program nie cała maszynkę z INPA), wtedy uruchamiasz emulator i ifhsrv32.exe odpalasz wirtualna maszynkę z disem sprawdzasz te dwa paski mają być na max i dopiero na koniec próba diagnostyki. Ale tak jak pisałem wcześniej jak INPA nie wykrywa zapłonu to z DIS-em będzie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INPA normalnie łaczy sie z autem i wszytsko dziala. Potem odpalam te dwie ikonki gdzie jedna z nich to glowica w takiej kolejnosci jak bylo w PDF. Te dwa Paski sa na MAXA. I Zapłon mam właczony nawet auto odpalone. I wychodzi na to ze INPA sie komunikuje a DIS nie.

Jeszcze dzis bede sie staral połaczyc przejze wszystko moze cos zle zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam windowsa 7 i pobrałem dis z chomika od trandolfa odpala sie ok na wmvare ale niestety nie moge połączyć się z moim samochodem a na tym samym kablu i zainstalowanej inpie pobranej z tego samego źródłą wszystko smiga.

Czy muszę jeszcze jakoś skonfigurować tego dis-a?

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz dzisiaj używał INPA to zwróć uwagę na kontrolki czy wykrywają zapłon.

Zapłonu nie wykrywa i chyba raczej a nawet napewno to wina przejsciowki na to okragle złacze ;/ bo auto mam z 1997. Czytalem ze brak w niej polaczenie kabla 1->16. I moze ktos sie orietuje czy jak bym taki kabel tam wlutowal to czy by to dzialalo ??

 

Przejsciówka zrobiona i zapłon wykrywa :)

 

OBD-2 BMW 16Pin <<<< === >>>>> OBD- BMW 20Pin

1 --------------------------------------------------16 ( Zündung /

Zapłon +12V )

4 / 5 ----------------------------------------------19 ( GND )

7 / 8 ----------------------------------------------17/20 ( K-Line )

15 -------------------------------------------------15 ( L- Line )

16 -------------------------------------------------14 ( +12V / Bat.)

 

czyli w przypadku przejsciowki z allegro trzeba samemu dodac zapłon

Edytowane przez klaku007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam windowsa 7 i pobrałem dis z chomika od trandolfa odpala sie ok na wmvare ale niestety nie moge połączyć się z moim samochodem a na tym samym kablu i zainstalowanej inpie pobranej z tego samego źródłą wszystko smiga.

Czy muszę jeszcze jakoś skonfigurować tego dis-a?

W DIS jaki jest stan dwóch pasków kolorowych? (po prawej na górze) Firewall ma być wyłączony na kompie, ifhsrv32.exe i emulator głowicy odpalony. A przede wszystkim INPA wykrywa na kontrolkach włączenie zapłonu?

Zapłonu nie wykrywa i chyba raczej a nawet napewno to wina przejsciowki na to okragle złacze ;/ bo auto mam z 1997. Czytalem ze brak w niej polaczenie kabla 1->16. I moze ktos sie orietuje czy jak bym taki kabel tam wlutowal to czy by to dzialalo ??

Jeśli to jest winowajca to pewnie tak. Poszukaj w necie informacji na ten temat mam wrażenie, że widziałem gdzieś opis jakiejś przeróbki tej przejściówki, możliwe, że było to właśnie dolutowywanie kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam okrągłego żłącza pod maską mam tylko jedno złącze obd przy nogach. Więc problem przejsciówki odpada.

 

"W DIS jaki jest stan dwóch pasków kolorowych? (po prawej na górze) Firewall ma być wyłączony na kompie, ifhsrv32.exe i emulator głowicy odpalony" skąd moge pobrać ten plik ifhsrv.exe????

jaki emulator głowicy????

w inpie świeca mi dwie kontrolki.

Pytanie żeby kożystać z dis to musi chodzić maszyna wirtualna w tle z inpą??? dobrze to zrozumiałem?

SpiGi

------------------------------------------------------------------

Najniższe ceny szyb samochodowych na Podbeskidziu

zapraszam

www.autoszybyzywiec.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie ze względu na te dwa programy (emulator i ifhsrv32), a nie odpalisz ich na WIN7 bo emulator nie działa dlatego ta druga wirtualna maszyna jest wymagana. Jeśli nie wiesz co to emulator głowicy to ściągnij jeszcze instrukcje instalacji w PDF-ie tam jest wszystko napisane co potrzebujesz i jak krok po kroku odpalić DIS-a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

Baza V44 i program V57 z kodowaniem zainstalowane prawie bezproblemowo, ale utknąłem na api teście,wywala błąd : NET-0015;host not found i niestety nie wiem jak to poprawić. W Ediabas remote host=192.168.68.30 , port=6801 ; sprawdziłem też ustawienia w VMware 5 i wszystko zgodnie z filmem Nerwusa , zapora i antywir wyłączone . :search: nie dało odpowiedzi , więc proszę o pomoc i z góry Dzięki !

Niestety mój problem z NET-0015 nierozwiązany - wszystko wykasowane,odinstalowane i zainstalowane od nowa, a błąd jak był tak nadal jest. Pomoc mile widziana :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam mały problemik - odpalam DiagHead i zaznaczam opjcę Run i po chwili wyskakuje mi błąd:

 

"No enable adapter with IP 192.168.68" :found"

 

o co kaman???? Ustawienia w VirtualaNetworkEditor są takie w postach powyżej:

 

VMnet1 Host-only Connected

Start IP adress 192.168.68.1

End IP adress 192.168.68.254

Subnet IP 192.168.68.0 Subnetm mask 255.255.255.0

VMnet 8 wyłączony.

Firewall wyłączony

 

Plik Ediabase.ini wpisany

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

Mój komp to win7. Na XP wszystko OK ale jak odpalę na komie z win7 32bit (szybszy) pojawiają się wyżej wspomniane błędy.

Heeeeeeelllllp!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosłowne tłumaczenie błędu " nie znaleziono aktywnego adaptera z IP 192.168.68...." Z tego co mi wiadomo diagheademulator nie działa na WIN7 i możliwe, że nie potrafi obsłużyć interfejsu VMWARE na WIN7. Sprawdź w otoczeniu sieciowym jakie interfejsy są wykrywane w systemie, jeśli istnieje ten z IP 192.168.68.x i jest uruchomiony, to znaczy, że emulator głowicy na WIN7 nie potrafi sobie z nim poradzić. Możliwe rozwiązanie tego problemu to instalacja WINXP na drugiej wirtualnej maszynie VMWARE i na niej odpalenie emulatora głowicy i INPA. Trochę na ten temat znajdziesz w moim podpisie, są tam też gotowce, ale można też zainstalować WINXP na VMWARE samemu, to nic trudnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście są problemy z glowicą pod win7. Po przejściu na XP jeden kłopot z głowy. Kolejny problem to, że przy instalacji DISa z GT1 programs pojawia się informacja: Instalacja DIS zakończona z błędami. Kod błędu -250. Co to za błąd??? Czy ten błąd wpłynie na funkcjonalność programu i co zrobić by instalacja przebiegła prawidłowo???

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.