Skocz do zawartości

320d pekajace sprezyny


chemik666

Rekomendowane odpowiedzi

witam,mam taki problem ze pekly mi 2 sprezyny z tylu wymieniane w listopadzie wywalilem sportowe i wsadzilem normalne ori!padl mi amorek z tylu i 2 z przodu sprawdze w sierpniu i naprawde byly w nie zlym stanie po ponad 70% kazdy i nie wiem co teraz robic!bo nie chce mi sie wierzyc ze to wszystko jest tak poprostu!mam zawieszenie sportowe i moze zwykle sprezyny nie wytrzymuja?pomocy!!

ps.nie wpadlem w zaden wiekszy dol!

ps.jakie byscie polecili amorki?nie powiem ze teraz cena nie gra roli.bo sprezyny i amorki to juz spory wydatek!

Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemik666- witam kolege forumowicza ja kilka dni temu wymieniłem pęknite sprężynki na tyle na LESJOOFORSA ale wzmocnione bo te orginały to mają tak cienkie dwa ostatnie zwoje że pękają w gniazdach mocowania. 1szt. LESJOOFORSA to ok 170PLN w INTERCARS narazie jestem zadowolony ale mam normalne zawieszenie. pracy przy tym z pifkiem było na 1h i poszło łatwo dolna śruba od amora do odkręcenia wachacz na dół potem czyszczenie osadzenia sprężynki wachacz na maxa na dół i sprężynka na miejscu. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Też mi walnęła prawa z tyłu. Dokładnie tak jak Rafał napisał - w gnieździe mocowania.

 

Podłączam się pod temat - jaką markę wybrać?

 

Jak myślicie - na ile pilna jest to sprawa? Mi ułamała się mniej więcej po pierwszej zawijce na gnieździe mocowania u dołu. Zauważyłem to tylko dlatego, że czyściłem hamulce. Nie widać by auto siedziało niżej, nic nie stuka, nic nie puka. Pilne do wymiany?

 

Pozdr

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, odgrzewam trochę temat. Musze się w końcu zająć sprężynami i mam dwa pytania:

 

1) Czy sprężyny do 330d i 330xd są takie same? Auto to sedan, ze standardowym zawieszeniem.

2) Ktoś pisał, że to mało roboty, a wyczytałem gdzieś, że trzeba wymontować półoś i stabilizator by wymienić sprężyny. Która wersja jest prawdziwa? Inaczej stawiając pytanie: czy półoś bez odkręcania da się obniżyć na tyle nisko z wahaczem by wyszła sprężyna a nie została uszkodzona półoś i stabilizator?

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

.v

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozpoznać czy spręzyna pęknięta z tyłu? Czy słycać jakies dziwne stuki na dziurach? Czy trzeba zdjąc koło aby sprawdzić? Piszecie ze pęka w okolicy mocowania, górnego czy dolnego? macie jakieś fotki? Bo u mnie cos stuka z tyłu na dziurach w prawym tylnim i nie wiem zy to nie własnie sprezyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz koło i popatrzysz na sprężynę to zobaczysz czy pękła czy nie. Mi nic nie stuka tylko auto siedzi niżej, szczególnie gdy jest komplet pasażerów. Z tego co wiem pękają zazwyczaj na dole. Mi tak pękły obydwie.

 

Ktoś wypowie się na pytania z mojego posta powyżej?

.valdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzewam trochę temat. Musze się w końcu zająć sprężynami i mam dwa pytania:

 

1) Czy sprężyny do 330d i 330xd są takie same? Auto to sedan, ze standardowym zawieszeniem.

2) Ktoś pisał, że to mało roboty, a wyczytałem gdzieś, że trzeba wymontować półoś i stabilizator by wymienić sprężyny. Która wersja jest prawdziwa? Inaczej stawiając pytanie: czy półoś bez odkręcania da się obniżyć na tyle nisko z wahaczem by wyszła sprężyna a nie została uszkodzona półoś i stabilizator?

 

1

http://www.realoem.com/bmw/ sprawdz po numerach

2 do wymiany sprężyn odkręcasz koło , amorek i jak masz xenon to czujnik poziomowania trza troche pomóc łomikiem czas wymiany ok 1 godz. na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzewam trochę temat. Musze się w końcu zająć sprężynami i mam dwa pytania:

 

1) Czy sprężyny do 330d i 330xd są takie same? Auto to sedan, ze standardowym zawieszeniem.

2) Ktoś pisał, że to mało roboty, a wyczytałem gdzieś, że trzeba wymontować półoś i stabilizator by wymienić sprężyny. Która wersja jest prawdziwa? Inaczej stawiając pytanie: czy półoś bez odkręcania da się obniżyć na tyle nisko z wahaczem by wyszła sprężyna a nie została uszkodzona półoś i stabilizator?

 

1

http://www.realoem.com/bmw/ sprawdz po numerach

2 do wymiany sprężyn odkręcasz koło , amorek i jak masz xenon to czujnik poziomowania trza troche pomóc łomikiem czas wymiany ok 1 godz. na luzie

 

 

OK, bolo, ale chodzi o tył (kolega pisze o półosiach itd.) Też mam zagwozdkę czy wystarczy miejsca na operację po odkręceniu dołu amorka i wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wymiana springów pękniętych - ich wyjęcie jest szybkie, włożnie nowych lekko kłopotliwe. Wg książki Sam naprawiam... trzeba trochę porozkręcać bo naciąganie wahacza niby gozi uszkodzeniem półosi, cholera wie...

U mnie pękły u góry i z dołu (ale najpierw z dołu) i tak jeździłem i nie było najgorzej. teraz mam ori używki i rozglądam się za innymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pięknie wygląda (prawy tył):

 

http://img249.imageshack.us/img249/2659/sprezyna2.jpg

 

Zobaczyłem kilka dni temu czyszcząc hamulce.

Podczas jazdy nie czuć żadnych niepokojących objawów.

 

Pytanie: Której firmy kupić??

 

P.S. Warto kupić zestaw Eibacha Pro Kit do seryjnych amorów bez M-zawieszenia czy raczej miaj się to z celem?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
P.S. Warto kupić zestaw Eibacha Pro Kit do seryjnych amorów bez M-zawieszenia czy raczej miaj się to z celem?

Jak chcesz obniżyć bardziej niż pakiet M Sport, to możesz. Ja nie jestem zwolennikiem "niżej niż M Sort", więc...

Miałem te sprężyny w E36 z normalnym zawieszeniem. Spadło za nisko jak dla mnie, no i "kończące" się elementy zawieszenia wytłukły się momentalnie.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wymiana springów pękniętych - ich wyjęcie jest szybkie, włożnie nowych lekko kłopotliwe. Wg książki Sam naprawiam... trzeba trochę porozkręcać bo naciąganie wahacza niby gozi uszkodzeniem półosi, cholera wie...

U mnie pękły u góry i z dołu (ale najpierw z dołu) i tak jeździłem i nie było najgorzej. teraz mam ori używki i rozglądam się za innymi...

 

A w czasie wymiany stosowałeś się do rozbiórki samochodu by "Wielebny sam ..." czy po prostu amortyzator, wahacz i dało radę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby nie zakładać nowego tematu

 

1. Co oznaczają kolory na sprężynach?

2. Czy sprężyny z sedana pasują do cupe i do compacta (standardowe zawieszenie) ??

 

pozdrawiam

 

Jeszcze jedno pytanie:

 

Jak poznać że sprężyna jest oryginalna ??

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co oznaczają kolory na sprężynach?

Poszukaj sobie takiego tematu o zawieszeniu w 330i.

 

 

 

Akurat to już znalazłem, kolory to oznaczenie pary i o niczym nie świadczą.

Zostały jeszcze dwa pytania.

Jak poznać oryginalną sprężynę

Czy sprężyny ze standardowego zawieszenia są takie same jak w cupe sedanie i compact-ie

 

 

edit

a jednak kolor nie oznacza chyba tylko pary sprezyn. Znalazłem coś takiego http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=203241&d=1163115288

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aby nie zakładać nowego tematu. Jak wymienić sprężyny na tyle?? Wystarczy odkręcić amortyzator u dołu, sprężynę ścisnąć ściągaczem i tyle?? JAkiś konkretny ściągacz ? Bo tak patrzyłem to mało miejsca trochę. Czy może trzeba rozkręcać coś więcej ??

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.