Skocz do zawartości

niedomykający się szyberdach


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a możecie mi powiedzieć co wasze wypowiedzi mają wspólnego z tematem ???

 

skoro działa, to fajnie... ale chyba pomyliście wątki :P

Kolego oni na pewno maja jakies usterki w autkach. Tylko nie kazdy o nich pisze,mowi bo sie wstydzi. :liar:

 

Sorry za kolejny off, ale to co najmniej głupie stwierdzenie. Nie miałem żadnych usterek samych w sobie jeżeli chodzi o auto (ok-jeżeli można usterką nazwać trzeszczące uszczelki-nie wstydziłem się o tym napisać). Poza tym nic się nie dzieje i mam nadzieję, że tak pozostanie.

 

krecik-> sorry za off. A przesłanie mego poprzedniego posta zostało najwyraźniej źle zrozumiane.

 

Co do szyberdachu - u mnie nic się nie dzieje i nie znam tematu. Może dlatego, że nie używam szyberdachu zbyt często.

 

pzdr.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolicie, że się podłączę do tematu. Ogólnie u mnie dach zamyka się i otwiera OK. Natomiast po uchyleniu go (do góry), to zaraz po zamknięciu następuje krótki przeraźliwy trzask jakby miało się coś połamać. Czy ktoś zetknął się już z czymś takim, czy może wszystko jest OK tylko ten typ tak ma. Zaznaczę jeszcze, że po zamknięciu dachu jak jest otwarty (do tyłu) nie ważne cały czy tylko częściowo objaw nie występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozwolicie, że się podłączę do tematu. Ogólnie u mnie dach zamyka się i otwiera OK. Natomiast po uchyleniu go (do góry), to zaraz po zamknięciu następuje krótki przeraźliwy trzask jakby miało się coś połamać. Czy ktoś zetknął się już z czymś takim, czy może wszystko jest OK tylko ten typ tak ma. Zaznaczę jeszcze, że po zamknięciu dachu jak jest otwarty (do tyłu) nie ważne cały czy tylko częściowo objaw nie występuje.

W mojej byl taki trzask rok temu. Samoczynnie ucichlo. Teraz nie ma zadnych trzaskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wracam do tematu.

 

 

Jak pisalem wczesniej problemy z domykaniem uchylonego dachu pojawialy sie tylko na postoju. Podczas jazdy wszystko bylo ok.........bylo do dzis.

 

Teraz nie moge zamknac calkiem dachu.

 

Widze, ze nie domyka prazwa strona tylnej, mniejszej czesci szyberdachu.

Widze rowniez od wewnatr, ze nie przesuwa sie sruba napedu mechanizmu, tak jakby cos ja blokowalo i nie mogla ruszyc.

 

 

Czy ktos to przerabial lub wie jak sobie poradzic z taka awaria ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Po uchyleniu, gdy staram się go zamknąć lewa strona tej mniejszej części dachu tylko nieznacznie się porusza. Dach odbija i spowrotem się uchyla. Zauważyłem, że nie działa napęd, który odciąga taki klin pozwalający opuścić dach. Przesuwając ten klin ręcznie za pomocą śrubokręta dach domyka się.

Nie wiem czy przestał działać któryś silniczków odpowiadających za zamykanie dachu, czy może to być brak wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec jakos udalo mi sie zamknac dach. Przesunalem ten klin tak jak kolega pisze, choc nie jest tak domkniety jak powinien.

 

Prawa strona tylnej czesci jest ciut wyzej ale minimalnie. Dach daje sie otwierac i zamykac. Nie probuje uchylac lufcika bo nie chce powtorki.

 

Napsikalem wd40 i zobacze co jutro bedzie.

 

Jutro jestem umowiony z fachmanem na diagnoze nivo wiec moze cos zaradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś jakoś sobie poradził z tym problemem to pisz. Ja też planuję się za to zabrać bo idą ciepłe dni i warto żeby działał wreszcie.

Boję się jednak, że większość warsztatów będzie chciała porządnie na tym zarobić nawet jeśli to tylko pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wystąpił taki problem że szyber uchyla się i zamyka a nie da się go odsunąć całkowicie , nie działa nawet zasuwanie podsufitki , wyskoczył błąd http://1.bp.blogspot.com/_0xPnZbi2QtQ/SW1s1Po1MjI/AAAAAAAAIpk/tQQ1tkPpLU4/s1600-h/bmw_m3_anti-trp_funtion_deactivated.jpg i szyber nie działa . Co to jest za funkcja Anti-Trap ?? I co się stało ??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam posiadam e61z panoramicznym dachem wszystko działało prawidłowo do dnia dzisiejszego większa część szyby przedniej od strony kierowcy w szyberdachy po zamknięciu lata dół góra a jak uchylę szyber dech cały do góry to nie mogę go zamknąć jedna strona idzie a druga nie już coś wiadomo co to jest i jaki jest koszt naprawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu mieli mi sprawdzić co uszkodzone w dachu że się nie domyka ale po odbiorze to Worgule dach nie działa a na wyświetlaczy wyskakuje komunikat odnośnie dachu więc będę ich atakował

 

a i w serwisie mi powiedzieli że trzeba wymienić wrzystko koszt ok 10 000 zł zdeka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu mieli mi sprawdzić co uszkodzone w dachu że się nie domyka ale po odbiorze to Worgule dach nie działa a na wyświetlaczy wyskakuje komunikat odnośnie dachu więc będę ich atakował

 

a i w serwisie mi powiedzieli że trzeba wymienić wrzystko koszt ok 10 000 zł zdeka przesada

 

.... bo widzisz kolego

wiekszość serwisów autoryzowanych sprawdza sie ewentualnie jako tako np przy wymianie oleju. Przy bardziej skomplikowanych czynnosciach potrafią więcej kłopotu narobić niż uda im się naprawić.

Pomimo, że producent udostępnia instrukcje serwisowe co jak naprawić, regulować, czym smarować, jak mocno dokręcić (jak dla cymbała) to serwis autoryzowany nie potrafi dać sobie z tym rady, lub nie chce bo sie przecież nie opłaca!

W moim przypadku pierwszy serwis twierdził, ze wszystko jest ok, kolejny wymienił cały mechanizm (NIE WSZYSTKO! bo szyba, zasłonka i póżniej deflektor pozostały stare) zapominając o uszczelce i deflektorze - zgubili go chyba. Następnie wymienili uszczelke i zalozyli deflektor. Do regulacji potrzebny byl trzeci serwis ! Praktycznie każda wizyta w ASO wiąże się z jakimś uszczerbkiem w nadwoziu lub wewnątrz - rysa , wgniotka itp. oczywiście jakby ktoś pytał to "juz tak bylo"

 

Proponuje serwis bez autoryzacji BMW, może dobry blacharz pomoże. Ewnetualnie samemu. W razie czego to sporo części występuje luzem. A może znajdzie sie jakieś solidne ASO ? (totolotek :norty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem auto z serwisu mieli mi sprawdzić co uszkodzone w dachu że się nie domyka ale po odbiorze to Worgule dach nie działa a na wyświetlaczu wyskakuje komunikat odnośnie dachu więc będę ich atakował

 

a i w serwisie mi powiedzieli że trzeba wymienić wrzystko koszt ok 10 000 zł zdeka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Problem nie domykania powodowany jest często spojlerkiem, który się nie chowa / zanieczyszczenie /. Naciśnij spojlerek i się domknie, jeżeli tak to pozostaje przeczyścić zawiasy mocowania /chowania/ spojlerka.

:cool2:

 

Witaj

 

O którym spojlerku jest mowa ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ51&mospid=47760&btnr=54_0349&hg=54&fg=05który to numer części na schemacie który podałem w linku. A co może być powodem jeśli nie chce się zasuwać podsufitka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Dziś chciałem zrobić coś z nie domykającym się dachem . Po oględzinach zobaczyłem że dach nie chce się zamknąc po uchyleniu dlatego że blokuje się mechanizm z prawej strony szyby dachu , który ją uchyla . Kiedy się otworzy ( przesunie do przodu ) to nie chcę się wrócić do tył i dlatego nie chce się zamknąc dach . Nie wiem dlaczego ten mechanizm chce sie do przodu przesuwać a do tył już nie . Próbowałem smarować ale nic to nie dało , może się zerwała jakaś linka lub spręzyna od tego suwaka ? Rozbierał ktoś może całkowicie ten dach panoramiczny tzn wyciągał ktoś szklaną część tego dachu , jeśli tak to jak to zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NJ51&mospid=47760&btnr=54_0348&hg=54&fg=05 ze schematu wygląda na to że jest to część z zestawu nr. 7 ostatnia czesc w kształcie trójkąta prostokątnego , z tego co widać na schemacie jest tam jakaś linka , ale zestaw nr. 7 występuje chyba jako całośc .. Zadzwonie do ASO i zapytam o ta linke .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
miałem to samo z tym szyberdachem tylko przy małej tafli szkła ten klin nie cofał się z lewej strony,byłem a aso w niemczech dla nich trzeba wymieniać całą ramę ,kupiłem drugi ssprawdzałem przed montażem wszystko działało dobrze, zamontowałem go w aucie /dużo roboty/ działał jakiś czas i uszkodził się tak samo ,załamka teraz znów swieci się anti-tramp trzymanie przycisku /kalibracja/nie pomaga myślę ,że coś się w nim zrywa .TO NAJGORSZE BMW JAKIE MIAŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.