Skocz do zawartości

niedomykający się szyberdach


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to samo z tym szyberdachem tylko przy małej tafli szkła ten klin nie cofał się z lewej strony,byłem a aso w niemczech dla nich trzeba wymieniać całą ramę ,kupiłem drugi ssprawdzałem przed montażem wszystko działało dobrze, zamontowałem go w aucie /dużo roboty/ działał jakiś czas i uszkodził się tak samo ,załamka teraz znów swieci się anti-tramp trzymanie przycisku /kalibracja/nie pomaga myślę ,że coś się w nim zrywa .TO NAJGORSZE BMW JAKIE MIAŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Witaj

 

Ja jeszcze nic z tym nie robiłem bo nie miałem czasu . Sam robiłeś coś z tym dachem ? jeśli tak to powiedź czy ten klin się urywa , łamie czy może linka jakaś się urywa ? czy nie da się tego klina jakoś pospawać lub skręcić ?

 

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nic nie robiłem wymieniłem na inny ,naiwny myślałem ,że wymienię na inny i będzie spokój ,myslałem no trudno stało się pech nie wiedziałem ,że ten szyberdach tak ma ,ale widzę ,że będe musiał rozebrać stary na czynniki i zobaczyć w czym tkwi problem a problem z tymi panoramadach jest bo pod niemieckimi servisami stoją w rządku stare . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Program Inpa funkcja Auto inicjalizacja przeprowadza test i ustawia wszstkie szyby i szyberdach z einkleme schutz czyli zeby nikomu sie nic nie stalo jak paluszki zostawi w nie odpowiednim miejscu podczas zamykania

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Witaj

 

Myślisz że jeśli nie ciągnie jedna strona to może pomóc programowanie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiąże ten problem rozbiorę stary i sprawdzę co w nim pada ale narazie nie mam weny do tego ,programowanie nic nie daje to usterka mechaniczna , nie wymieniali by w niemczech kpl panoram, a potem sprzedają szrociarzą z polski po 50 euro na allegro ich pełno za znacznie większą cenę.Pozdrawiam wszystkich mających ten problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

U mnie dziś znowu , już 2 raz udało mi się uchylić szyberdach a zamknąć go męczę się z 10 minut

i dziś przypomniało mi się gdy miałem problem że gdy ruszyłem samochodem szyberdach dało się już domknąć za drugim razem było tak samo , ruszyłem i usprawnił się . Wydaje mi się ze jest to wina tej zasłony co umożliwia zasłonięcie szyberachu aby nie było go widać od wewnątrz .

Czy to jest usterka czy tak ma być ? auto jest na gwarancji a znowu głupio mi jezdzić z pierdółką ale to coś może doprowadzić do gorączki gdy już nie uda mi się go w żaden sposób domknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiaj też po uchyleniu nie chciał się zamknąć! Oczywiscie wyjazd z garażu i czary mary po 5 metrach dach zamknięty! A w serwisie BMW robia wielkie oczy na dach i straszą kosztami byle się ktos nie zdecydował! U mojego kolegi w nieautoryzowanym serwiisie BMW wprowadzono zakaz dotykania guzika od szyberdachu w bumach klientów! Zamknięty nie dotykać! Taki piekny dach i kolejna wtopa w BMW , do której oczywiście producent sie nie przyzna bo jakby wygladała akcja wymiany w BMW??? Cienko ale napewno podniosłaby jeszcze bardziej zaufanie klientów! Pomimo to dach mi się niezmiernie podoba i niekoniecznie musze go otwierać!!! Pukanie próbuje zlikwidowac i jak je opanuje podziele się informacją! Ale czuje że długa droga przede mną!\

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słabo tłumaczy . A co do tego zdjęcia to ciekawy jestem tego że jeśli chciałbym sie do tego plastiku dostac czy trzeba wyciągać szyby dachu czy całą podsufitke sciagać i czy to jest wymienne lub da sie cos z tym zrobic zaszlifowac lub cos w tym stylu ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy mam nadzieje że to nie jest coś poważnego , tylko dziwi mnie że sporo osób ma to samo :(

nie można zamknąć szyberdachu gdy jest auto zgaszone kluczyk w stacyjce i gdy naciśniemy przycisk uchylenia / pózniej nie chce się domknąć u mnie było to 2 razy i w obu przypadkach gdy odpaliłem auto i ruszyłem mogłem już zamknąć szyberdach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam pytanie do osób z Warszawy . Czy ktoś z Was był może w tym warsztacie specjalizującym się w naprawach i montażem szyberdachów ? Pisałem i dzwoniłem do gościa i powiedział że naprawiali już bardzo dużo takich dachów w E61 , X3 , X5 . Pytałem o koszty naprawy takiego dachu i mówił żeby najpierw podjechać oni sprawdzą ten dach w 30-40 min i powiedzą jakie koszty i co jest nie tak . Może ktoś kto ma problem z dachem i jest z Warszawy mógłby podjechać do tego warsztatu ?? Dane na warsztatu http://www.szyberdachy.waw.pl/index.html

 

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zainteresowaniu tematem problemy z szyberdachem ma sporo z nas. Ja na szczęście jeszcze nie ale........ :?

Czy nie dało by się zapobiec problemom w przyszłości? Czy jest takie miejsce o które trzeba zadbać np. smarując profilaktycznie? A co z uszczelkami? :idea: Może smarowanie np. wazeliną techniczną coś by dało? :cool2:

Myślę że kilka rad zapobiegawczych zmniejszyło by grono zainteresowanych tym tematem(mam na myśli i siebie).Może macie jakieś uwagi?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

jak sie nie podnosi to nie ruszaj

potem sie podniesie a opuścić już nie bedzie chciało

 

 

mi się dziś przestała opuszczać prawa strona tylnego szybra, ot tak sobie, rano działało normalnie , po południu przestało działać i już sie nie zamyka tamta strona. No rzesz k*....

 

Ktoś to ostatnio przerabiał ? Ile tym razem trzeba naszykować na naprawę ? I gdzie w warszawie to umieją ogarnąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie nie podnosi to nie ruszaj

potem sie podniesie a opuścić już nie bedzie chciało

 

 

mi się dziś przestała opuszczać prawa strona tylnego szybra, ot tak sobie, rano działało normalnie , po południu przestało działać i już sie nie zamyka tamta strona. No rzesz k*....

 

Ktoś to ostatnio przerabiał ? Ile tym razem trzeba naszykować na naprawę ? I gdzie w warszawie to umieją ogarnąć ?

 

Pewnie masz już urwane takie ząbki które chwytają jakąś część dachu i go zasuwają .

 

 

Dzwoniłem do tego gościa http://www.szyberdachy.waw.pl/index.html mówił że robił już dużo tych dachów w 3 , 5 , X3 , X5 ja osobiście u niego nie byłem ponieważ mam daleko do Warszawy jedź do niego może coś poradzi .

 

Pozdrawiam powodzenia , napisz jak bedziesz po diagnozie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.