Skocz do zawartości

niedomykający się szyberdach


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

i jeszcze mieli dostarczyc rozpiske co w jakiej kolejnosci i w jaki sposob rozbierać zeby sie tam dobrac ?

 

 

po prostu - wyłamał sie element rozblokowujący - 'standardowo się wyłamujący'

rozebrali, wymienili zestaw elementów - występujący za około 900-1000zł w bmw

złożyli

działa

 

o szczegóły nie pytałem, i tak nie bede tego rozbierał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PERKER, masz problem. Kowal tego nie naprawi bo to delikatna materia. Wymiana linek i prowadnic głównych (nr. 6 na rysunku) załatwi sprawę lecz pamiętaj iż zestaw takowy cenią około 1000 PLN więc dobrze by nie uszkodzić go. Lepiej pofatyguj się do kogoś kto ogarnia temat szyberdachów to może choć zamknie Ci tył. Tu masz rysunek:

http://img715.imageshack.us/img715/9536/257k.png

Dla majsterkowiczów dopowiem iż można na upartego odłączyć tylną szybę i nic nie wymieniać (tu wyciąć tam podpiłować) lecz to też do czasu kiedy wysypią się prowadnice wykonane z metalowego rdzenia pokrytego plastikiem. Właśnie ten plastik to problem. Po czasie pęka i wykrusza się uniemożliwiając dalsze użytkowanie szyberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u kowala, zdemontował tylna szybkę, trzymał wciśnięty przycisk ok 40 sek duży szyber ruszył a mały już nie.

diagnoza - uszkodzona linka małej szyby. i jak sobie śmigam z mikro wentylacją.

ale jak się dowiem że tu we wrocku jest ktoś kto się na tym zna to nie będę się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzeje kotleta

Poszukuję kompetentnej osoby, która umiałaby naprawić panoramiczny szyberdach w bmw E61 zablokowała się tylna(mniejsza) szyba i nie rusza się z województwa śląskiego?

imbusem można ruszać przednią szybą ale tylnia ani drgnie(jest uniesiona i zablokowana)

sprzedam części do bmw M5 03.2007r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
XCRacing » 20 Kwi 2009 19:52

 

Witam. Mam podobny problem. Po uchyleniu, gdy staram się go zamknąć lewa strona tej mniejszej części dachu tylko nieznacznie się porusza. Dach odbija i spowrotem się uchyla. Zauważyłem, że nie działa napęd, który odciąga taki klin pozwalający opuścić dach. Przesuwając ten klin ręcznie za pomocą śrubokręta dach domyka się.

Nie wiem czy przestał działać któryś silniczków odpowiadających za zamykanie dachu, czy może to być brak wyregulowania.

 

jeffoo1 » 20 Kwi 2009 20:20

 

No wiec jakos udalo mi sie zamknac dach. Przesunalem ten klin tak jak kolega pisze, choc nie jest tak domkniety jak powinien.

 

Prawa strona tylnej czesci jest ciut wyzej ale minimalnie. Dach daje sie otwierac i zamykac. Nie probuje uchylac lufcika bo nie chce powtorki.

 

Napsikalem wd40 i zobacze co jutro bedzie.

 

Jutro jestem umowiony z fachmanem na diagnoze nivo wiec moze cos zaradzi.

 

 

Witam odswieże troche temat tez mam problem z niedomknietym dachem a dokładniej z jego tylnią mniejszą częscia robiłem inicjalizacje ręcznie i przez inpe ale po otworzeniu lufcika nie chce sie schowac toważyszyły temu błedy w inpie przed inicjalizacją:

 

Date: 16.03.2012 11:13:45 ECU:

RESULT: 2 error in error memory !

A0A2 Error Norming SoS

Error counter: 1

Mileage 182944 km

Implausible signal or value Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would cause a warning lamp to light up

Error code: A0 A2 E8 01 59 54-------------------------------------------------------------

A092 Error Norming SHD

Error counter: 1

Mileage 182944 km

Implausible signal or value Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would cause a warning lamp to light up

Error code: A0 92 E8 01 59 54

 

Po skasowaniu i wykonaniu inicjalizacji pojawiły sie następujące błędy:

 

16.03.2012 11:14:11 ECU:

RESULT: 3 error in error memory !-------------------------------------------------------------

9609 Error SoS characteristic line close

Error counter: 1

Mileage 182944 km

No matching error symptom Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would not cause a warning lamp to light up

Error code: 96 09 60 01 59 54-------------------------------------------------------------

9509 Error SHD characteristic line close

Error counter: 1

Mileage 182944 km

No matching error symptom Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would not cause a warning lamp to light up

Error code: 95 09 60 01 59 54-------------------------------------------------------------

9608 Error SoS position lost

Error counter: 1

Mileage 182944 km

No matching error symptom Test conditions fulfilled Error present now and already stored Error would not cause a warning lamp to light up

Error code: 96 08 60 01 59 54

 

Nie zależy mi na razie na naprawie chce to tylko zamknąc zeby nie jezdzic z uchylonym dachem i pytanie jest odnosnie klinu który trzeba przesunąc zeby to zamknąć która to część???

 

http://img703.imageshack.us/img703/8199/imag0104k.jpg

 

czy to ten duży element z otworem w środku? podejrzewam ze tak zresztą widać ze ktoś tam grzebał ale chciałbym mieć pewność, nie chciałbym tego jeszcze bardziej zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam ten sam problem. W swięta padł szyber, a dokładnie ta mała szybka. Udało mi się po godzinnej zabawie zamknąć go śrubokrętem ale to chyba nie tak powinno być w aucie tej klasy dlatego powiedzcie czy da się to naprawić samemu? Czy wiecie gdzie można kupić jakieś części do naprawy tego? (oprócz ASO) Jeżeli znacie warsztat w okolicach trójmiasta, który jest w stanie to ogarnąć to proszę podajcie kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.