Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

moja pali średnio ( 80% miasto)- 12l LPG

 

jaki silnik i jaka instalacja gazowa??

 

bo mi e34 m50 2l pali srednio 13,5 benzyny (80%miasto)

 

518i instalacja zwykła :roll2:

 

 

o dodales podpis teraz wiadomo ze 518.

 

ekonomiczny silnik :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 525 TDSik na spokojnie pali 7-7.5, przy ostrzejszej jezdze pod 9

 

oczywiscie mowie o trybie econom skrzyni aut.

 

Jak Ty to robisz??? Magik :roll2: Jakie masz oponki? Ja na 16'' 225 nie moge zejsc w miescie ponizej 13 :mad2:

 

uu... to naprawde sporo Ci ucieka z baku... ja narazie pomykam na kichowatych 15" 205...

Swoją dorgą musze przyznac, ze wielu mnie straszylo przed kunpem TDS'a, ze bedzie palił jak smok, a tu miła niespodzianka ;)

 

(Senior)

 

P.S. Takie spalanie możliwe jest tylko podczas jazdy z ogranicznikiem predkosci w postaci mojej Mamy :) Jak jedziemy z Tatą sami no to wtedy nie ma opcji nawet na 9 litrow, tylko zrownojemy się spalaniem z Tobą :)

 

Pozdrawiam

(Junior)

http://no2qnos.fm.interia.pl/breit1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tds średnio 8, opony 16 225.

Na trasie 7, a w mieście to nawet 10.

Najwięcej wyszło w zimie na krótkich dojazdach(2km max) ze 12-13.

 

Można też totalnie ekonomicznie.

Ja na rezerwie w trasie śmignołem 150 km, i w baku jeszcze coś zostało :)

Ale to przez babę, bo gdy chciałem zatankować to ona :nie tutaj zatankujemy tam. A tam była stacja był zamknęta, a na następnej popsuty dystrybutor ON.

Prędkość przejazdowa to 80-90 na czwórce. Spalanie 4-4,5 litra :).

A mówią że bmw dużo palą. A-ha wtedy jechałem na 15 205.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade na diagnostyke pompy... Ostatnio przy ostrej jezdzie po miescie po 100km zniknelo mi ponad 20l z baku!!!! Nie wierzylem w to co widze na wskazniku. Pojechalem na stacje i (mialem zalane pod korek) weszlo 22,5l!!! Teraz jak muskam gaz i jezdze do 2000 obrotwo to bierze ponad 10 w miescie. Przy przecietnej jezdzie 13-14l. Masakra... Jak czytam wasze posty to mi lancuch spada...

BMW - Bedziesz Mial Wrazenia

Pozdrawiam

Reaven

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony na pewno nie maja az takiego wplywu.

 

Gdzieś wyczytałem że różnica między 15 205 a 16 225 może sięgać nawet 15%. Czyli przy średniej 8 to ponad litr więcej.

Ale spalanie >20 a nawet >12 to nie jest normale.

[OO=( )( )=OO]

Bardzo Miły Właściciel :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jak czytam wasze posty to mi lancuch spada...

Mówisz o tym złotym łańcuchu na klacie ? :mrgreen: ;)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dodales podpis teraz wiadomo ze 518.

 

ekonomiczny silnik

 

Od tygodnia pomykam sobie 740 i musze przyznac, ze roznica miedzy zajefajnym sielnikiem a pierdziawka jest prawie zadna. Przedtem jezdzilem 1.8 i palil 11l, teraz 4,4 i pali 14 (wskazanie komputera) a poruszam sie na pewno dynamiczniej, 100x bardziej komfortowo, z automatem, o 400 kilo ciezszym autem i oponami szerszymi o 4 centymetry, o klimatyzacji nawet nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NIKI

ale 18 średnio jadąc spokojnie, czy z fantazją ..?? 8)

bo kiedys widziałem w jakiejs gazetce ,ze 750i/L osiagneła w trybie testowym srednią 15.5 a raz 17.1

:worried:

 

czyzby tam tylko gaz muskali ?? hehehe

pozdrawiam

 

Jeżdżę normalnie czyli ani super wolno ani super szybko :) Myślę że te 15 jest realne do osiągnięcia ale to 80% trasa a 20% miasto bo jak te auto jest dosyć oszczędne w trasie to już w mieście na pewno nie jest ;)

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedtem jezdzilem 1.8 i palil 11l, teraz 4,4 i pali 14 (wskazanie komputera)

 

Gwarantuję, że w Warszawie różnica byłaby o wiele większa ;) W godzinach szczytu nie zmieścisz się w 18l/100km muskając pedał gazu.

Przyjedź i przetestuj... :wink:

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę normalnie czyli ani super wolno ani super szybko :) Myślę że te 15 jest realne do osiągnięcia ale to 80% trasa a 20% miasto bo jak te auto jest dosyć oszczędne w trasie to już w mieście na pewno nie jest ;)

 

W pełni się zgadzam. Jeżdżę 730iLA e38 i spalanie zmienia się jak w kalejdoskopie wraz z warunkami na mieście. W trasie 10 litrów to max (używając dosyć często trybu Sport)! Jadąc równiutko spalanie powinno zejść do 8.5-9 litrów.

W mieście to już loteria 14-20 litrów uzależniona przede wszystkim natężeniem korków. Raz udało mi się osiągnąć średnią spalania 12l po mieście, ale przy wyjątkowo sprzyjających okolicznościach. Takie wyniki jednak są niewymierne toteż ich nie podaję. Proszę także innych o nie zaniżanie swoich wyników spalania, gdyż niczemu to nie służy. ;)

http://img426.imageshack.us/img426/2232/bmwsiga7ar.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis i wczoraj za 70pln 98, czyli ok 16l zrobilem chyba 110km jezdzac z ciezka noga po miescie, bo mi sie spieszylo... czyli jakby nie bylo wychodzi ok 14-15l spalania przy ciezkiej nodze, a 10l spalania w trasie przy normalnej (plynnej+dynamicznej) jezdzie..

 

wow, po raz pierwszy od 3 lat policzylem spalanie w miescie, wreszcie bede mogl odpowiadac na glupie pytania wlascicieli malolitrazowek zeby sie poemocjonowali.. bo nikt mi nie wierzyl w 'nie wiem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.