Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

nie jest to tak oczywiste, ja słyszałem 2 wersje 4.5 oraz 6.5l dla E28 (70l)

masz to z oficjalnego podręcznika jakiegoś?

bo chciałbym to sprawdzić u siebie ale nie wiem właśnie jaka to dokładnie powinna być liczba

 

kiedy u mnie kontrolka sie zapala to pokazuje mi 5l przeważnie

 

Ja na rezerwie potrafie zrobic z 70-80 km po miescie(spalanie 10/100) takze sklonny jestem raczej do tej wersji 8 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde no i 1 raz od 5 lat zabrakło mi paliwa,

moje kochanie (kobiety to dopiero nie mają wyobraźni) przyjechała po mnie do pracy na rezerwie, Range pokazywał ------- km :duh:

i komputer wskazywał 2.5l w baku a z pracy do najbliższej stacji było ok 8 km, tłumaczenie było ze po co mam czekać w robocie jak mozemy razem na stacje pojechać... skończyło sie tak ze wkur.. zapinałem z kapcia z baniakiem na stacje

 

i komputer w momencie kiedy zabrakło mi paliwa pokazywał ze 2.5l jest jeszcze w baku... wiec tak na dobrą sprawe jest to przydatne urzadzenie ale na podawane wyniki trzeba brać lekka poprawke

Czarna Eta (SOLD)................Granatowy Mieczysław (LIVE!).......................Czarna Szmata

http://www.gimnastycy.pl/avatar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 8 litrów rezerwy to nie pamiętam gdzie to znalazłem, ale pamiętam dokładnie że pisało "pojemność zbiornika paliwa 70l w tym 8l rezerwy" (napisane było po niemiecku)

 

komputer w momencie kiedy zabrakło mi paliwa pokazywał ze 2.5l jest jeszcze w baku... wiec tak na dobrą sprawe jest to przydatne urzadzenie ale na podawane wyniki trzeba brać lekka poprawke

 

Poprostu czasem trzeba zabrać ze sobą 5l benzyny w bańce. a to co w baku wyjeździć i sprawdzić co pokazuje komp i jak to ma się do żeczywistości

 

Pozdrawiam

OO==ll==OO


www.bmwauto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że jesli już kupuje się auto z dużym silnikiem to nie po to aby udowadniać wszystkim dookoła jak mało może spalić tylko dla dobrej zabawy.

BMW to moim zdaniem auto, które dużo pali ale zawsze zależnie od temperamentu swojego kierowcy :twisted2:

///M3T: 545KM 671Nm


Moje zabawki ;)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=26716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

moja pali

- jazda tylko po warszawie, korki itp bez oszczedzania 12,5 l

- trasa warszawa - rzeszow - warszawa 8,7 l

- cykl mieszany (200 km po warszawie, 400 km warszawa - belchatow - warszawa) 10,5 l

- zima przy mrozach ok -20 cykl miejski ok 15 l

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje biemdablju, E34 525, 1994 rok:

- tryb mieszany 30-40 % miasto, przejazdy po ok 5-10 km (miasto liczy 100 tys mieszkańców) oraz dojazdy do pracy (trasa 17 km w jedną stronę) - średnio 11-11,5 l

- trasa nie udało mi się poniżej 9l...

Ciekawostka na koniec. Moja dziewczyna za kółkiem mojego auta, mały ruch, spooookojna jazda (90-110 km/h) - wynik: 6.8-7l.

Ostatnie dwa zdania to chyba właściwy komentarz do pytania ile pali BMW.

 

Pozdrawiam uczestników rajdu "O kropelkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dwa dni temu kupilem sobie bme e38 z 3 litrowym silnikiem i mam mały problem. Otóź przed zakupem sprawdzałem w danych tego pojazdu jego spalanie i powinno wynosić okolo 15 litrów w miescie. Mój przy najlżejszej nodze pali 20, a jak poniesie mnie fantazja to dochodzi do 30. Wymieniłem filtr powietrza i spalanie spadło o ok. 1 litr.

Dalej cos jest nie halo.I tu pytanie do Was co może być tego przyczyną. Dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchniony tematem postanowiłem zrobić pomiar. Średnie spalanie tzn. jazda mieszana bez szczególnego oszczędzania to 7,8 l/100km. Jak ktoś mi powie, że 325i lub 328i palą tyle samo co 316i lub 318i, to wyśmieję. Nie wierzę, że 8 litrów palą 6 cylindrowe silniki. Wystarczy wjechać do miasta i całą oszczędną jazdę diabli....szlak trafia itd....W sumie, to napewno bym zszedł do 7,5 l/100km, a na samej trasie do 6 l/100km.

Ale co to za jazda :?: O kropelce :?: Do tego nie służy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoja 320d M47 robie na 63 litrowym baku 1000-1150km (zalezy ile po miescie a ile w trasie). czyli wychodzi, ze pali 5,5 do 6,3

 

miasto = 25tys mieszkancow, 1 skrzyzowanie ze swiatlami, korek jest tu nieznanym zjawiskiem

w Wawie pewnie by lyknela z 9 jak nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wytlumaczylem sobie ze kazde bmw ktore jezdzi a nie toczy sie spala 15l/100km. Jesli spali mniej to dobrze, jesli wiecej to chyba cos nietak. (moja 2.0 24V spala 15l/100 gazu, ale ja mam automat i klime i ciezsze auto. (gaz 2 gen.) wiec jesli twoje 1,6 spala 16 to chyba to troche za duzo.ale da sie z tym zyc :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mi mówi że ważną role odgrywają swiece,filtry,końcówki wtryskiwaczy (czy coś :) i regulacja silnika. Nie jestem dobry z mechaniki,i mam dylemtat bo wielbie te autko bardzo a teraz nie wiem czy go nie sprzedać. Kupiłem w grudniu a zarejestrowałem 2 mieśące temu i w sumie wymieniłem tylko olej:) To zapewne zamało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys sam sobie liczylem ile auto spala. Wzialem pod uwage moc i nawet sie w wiekszosci pokrywalo. tzn, jesli auto ma 90 koni powinno spalac okolo 9l, jesli ma 120 koni - 12l. Teraz kupilem bmw - ma 150 koni i pali 15l. Czy wam czasem nie wychodzi podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.