Skocz do zawartości

Brak zainteresowania autem?


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Często dla czystej ciekawości przeglądam ogłoszenia beemek na allegro - i moge napisać z pozycji kupującego dlaczego od razu Twoją bym odrzucił - to drobiazgi, ale mając do wyboru setki ogłoszeń jakaś selekcja wstępna musi być.

 

Na początek taka moja uwaga - rynek jest nasycony, a BMW E36 jest modelem popularnym głównie wśród młodszej części kierowców. Dobrze sprzedają się tylko ideały (niski przebieg, świetny stan - jednym słowem wycackane - chodzą nawet 2x cena rynkowa) albo mocne silniki - 2.5 i 2.8.

 

A teraz czemu odrzuciłbym to ogłoszenie:

- gałka zmiany biegów - już samo to wystarczy, że dalej aukcji nie oglądam :duh:

- to coś czerwone na kierownicy :shock:

- czerwone zaciski hamulców :mad2:

- czerwone śruby do kół :cry2:

 

Jak zmienisz to co powyżej, to masz pewność, że niewiele będzie ludzi, którzy zamkną okno z twoją aukcją już po pierwszym zdjęciu.

 

Trzeba umieć sprzedawać - na rynku jest taka ilość aut, że trzeba się pozytywnie na ich tle wyróżnić - będąc na równi samochód będzie się sprzedawać latami - a z takimi kwiatkami jak na tej aukcji zapomnij o sprzedaży.

 

Cena jest względna - ja bym usunął tą czerwień i dał 12 tys do negocjacji - ludzie lubią się targować...

 

 

Tu sie zgodze, wybor jest taki ze jak bym mial kupic dzis to bym na wszystko patrzyl, na kazdy detal i to co wymienil kolega - niestety dyskwalifikacja. To jest moje podejscie i taki mam hmm "wewnetrze" odczucie, nie ze mi sie nie podoba, tylko jak ogladam foto to za chwile wylaczam i nie mysle o tym autku :(.

 

Zebym sie zainteresowal autem musi wygladac normalnie, ciezko okreslic co przez to rozumie, nie moze miec jakichs detali typu lotki, blendy itd, niestety ale to wiekszosc odpycha, oraz nie moze byc super odpicowane, ale az tak przesadnie.

 

 

Ciezko okreslic co przyciaga wzrok, poprostu twoje autko pomimo ze fajne jakos robi zle pierwsze wrazenie.

 

Wielu ludzi ceni sobie teraz klime, i szukaja aut wlasnie z nia, znam z doswiadczenia - nie ma klimy to nie chce.

 

Wlaczylem E36 i lecac po liscie i miniaturkach, 95 % wogle nie otwieram, nie wiem czemu ale chyba rak "czystosci" tym samochoda juz na miniaturce hehe, wiem ze to ma nijakie odniesienie do realiow ale tak mi intuicja podpowiada.

 

Lecac po miniaturkach otwieram to http://moto.allegro.pl/item486372415_tds_2_5_145km_pakiet_wszystko_w_skorze.html

rzuca sie w oko ;) ale 1 rzut oka na kierownice i szybka mysl 220 tys i tak przetarta skora ... nie ma opcji, wyglad super.. ale te kolpaki :/ najtansze z najtanszyk i badziewnych... zamykamy.

 

 

Dla ilustracji co przyciaga akurat mnie z wygladu to np to http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6785889 nie za bardzo wypicowane, wyglada "porzadnie" i ladnie, jak od normalnego goscia nie zazynacza beemek ... oczywiscie mowie tylko o wygladzie, moze sie okazac ze to trup ale zeby ktos zadzownil to musi mu sie spodobwac :) .

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do Kamil 1986 - ja zrobilem podobną zamianę tyle ze z audi 80 b4 na bmw e36 323. Poprzednie auto sprzedawałem przez ponad 4 miesiace, a to dlatego ze audi mialo silnik 2,0 90KM na monowtrysku i praktycznie 90% kupujacych zadawało pytanie "czy ma gaz"? niestety nie miało, a to była dyskwalifikacja w przedziale cenowym 7-10tys zł za samochód. Wydaje mi sie ze z twoją bmką jest podbnie . Ludzie boją sie 1) wysokich kosztów zw. z utrzymaniem , benzyna, czesci eksploatacyjne, oraz tego ze auto faktycznie mogło byc zajezdzone. Niestety rynek kupujacych jest strasznie "wybredny" i wydaje mi sie ze jezeli juz chcesz jezdzic ekonomicznie, to lepiej zainwestowac w ta sekwencję, oraz zrobic sobie autko i jezdzic az uzbierasz konkretne pieniążki. Jesli nwet kupisz uzywane audi to na 100% wsadzisz sporą kasę aby doprowadzic do ładu, a czesci do 80 b4 sa mimo wszystko drozsze niz do bmw e36 wiem to z autopsji :nienie: przemysl to, na sprzedaży sie teraz dużo traci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mówiłem :mrgreen: ze to co tam jest czerwone to :lol: :naughty: ... :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rada dla ciebie :!: :!: zmien tę śmieszną gałkę zmiany biegów i ten czerwony dziwny pasek z kierownicy bo to rozśmiesza i odpycha kupujących :lol: :lol: powodzenia ( tak to ciekawie wygląda )

Święta prawda :D.

Ja osobiście przemalował bym jeszcze zaciski na czarno...

Te wszystkie czerwone akcenty dają do myślenia.

Rozważ jeszcze raz cenę. Auto mimo że ładne i zadbane ale bez klimy i elektryki. Czyli chyba dwóch podstawowych elementów wyposażenia na które zwraca uwagę potencjalny kupujący. Zwłaszcza że e36 chętnie jest kupowane przez młodsze pokolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compacty wykazują taką tendencję, że zawsze są tańsze od sedanów a tym bardziej od coupe. Więc trudno tak naprawde stawiać je w jednym rzędzie cenowym. Ja np nigdy nie kupiłbym compacta bo nie uznaje tej wersji nadwozia w BMW. Takie jest moje zdanie.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
za te 9 tysi co cenisz to mam compacta 97 rok 1,6 klima siedzenia podgrzewane luisterka w pradzie....wg mnie zmniejsz cene a klient sie znajdzie

 

No ale to compact :lol: :mrgreen: 'ni pies ni wydra' :mrgreen:

 

Co to są 'lusterka w prądzie' po polsku?? :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary strasznie drogo! Za 9 koła to można 96r.wyrwać!

Prawda jest taka że jak chcesz je sprzedać to musiałbyś wystawić za 7500zł i czekać na klienta. Rzuci ci się zaraz chmara ludu i będzie pół dnia dupe przez telefon zawracać żeby na koniec próbować wyrawac go od ciebie za 5500 ;P

Wiem jak jest, ale jak wstawisz za 7500 i poczekasz na konkretnego klienta to niedługo za 7000 sie ktoś znajdzie.. sam sprzedawałem Merca diesla z 1990r. w super stanie.. chciałem 7500 i wiesz co? po dwóch miesiącach oddałem za 5000 i mam spokój. Ale nie przejmuj się bo jak bedziesz kupował auto to też za 2000zł poniżej ceny z ogłoszenia sobie wyrwiesz. Nie ma co... kryzys jest ;)

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiadywałem się o instalację gazową do mojego BMW ale od razu odsyłano mnie do instalacji sekwencyjnych a wiadomo to znowu koszt ponad 3000 zł.

Oczywiście że na dziś najlepiej montować sekwencję i nie kosztuje to aż 3 tys. a ok. 2400-trafiłeś do ździerców jeśli taką cenę Ci podali. Ale konstrukcja motoru w twoim aucie (M43B18) jest z przed 15 lat i również świetnie chodzi na instalacji II generacji czyli z tradycyjnym mieszalnikiem i silniczkiem krokowym. Ludzie myślą że jak BMW to musi być sekwencja bo to pewnie zbyt nowoczesny silnik-guzik prawda, silnik banalnie prosty i na takiej instalacji spisuje się rewelacyjnie. Sam mam taką od 2 lat, przełożyłem ją sam ze swojego poprzedniego auta (Volvo 360). Normalnie pracuje bez strzałów czy falowania obrotów - zero problemów. A z kolei mój znajomy wstawił sekwencję do do BMW 318 i tak mu strzelił, aż pękł wężyk od listwy wtryskiwaczy i zapaliła się komora silnika. Morał taki że najważniejsze jak zrobione a nie co wstawione. instalację II gen. możesz mieć za 1200zł. Swoją drogą rozumiem Cię że chcesz Audi 80, też miałem to auto i chętnie bym do niego wrócił. Części dwa razy tańsze, tylne zawieszenie praktycznie niezniszczalne więcej miejsca z tyłu.. Ale skoro już doprowadziłeś BMW do porządku to nawet jeśli znajdziesz chętnego na kupno czy zamianę może się okazać że w B4 również trzeba będzie zainwestować bo będzie przecież tyko o rok czy dwa młodsze. Zastanów się czy nie lepiej poczekać i za rok kupić coś nowocześniejszego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter,

 

Zakład tłumaczył, że konieczna jest sekwencja bo wystrzał w tym silniku praktycznie gwarantowany co prowadzi do trwałego uszkodzenia przepływomierza. Na tym poprzestałem...

 

Mówisz, że spokojnie mogę montować instalację II gen. ?

 

A co do wypowiedzi typu "zjedź na 7500 i oddaj za 7000 zł" to są niepoważne. Pisałem wyraźnie, że nie chce się POZBYĆ tego samochodu rychło w czasie i "mieć spokój", a poprostu SPPRZEDAĆ, a jak sprzedawać to za rozsądne pieniądze. Nie zależy mi aż tak bardzo żeby tracić na takiej transakcji tysiące złotych. Jeżeli się nie sprzeda to może tak ma być. Wówczas wstawie IIgen. jeżeli upewnie się że nie zniszczy ona mojego silnika.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik od halogenów kolega ma a halogenów nie ma :P coś jest nie tak , sam je wymontowałeś czy już takie kupłeś :?:

Grass , Gas or Ass - Nobody Rides For Free .


Moja Buma :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=94528&highlight= Sprzedana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już było. Sprawdziłem tylko czy instalacja jest kompletna. Okazało się, że wszystkie wiązki są do halogenów. Nie wiem co się z nimi stało czy zostały ukradzione czy był wymieniany zderzak... tego nie wiem.

 

Ponawiam pytanie:

 

Czy instalacja gazowa IIgen. da radę w tym samochodzie bez większych obaw o jego przyszłość? :)

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do wypowiedzi typu "zjedź na 7500 i oddaj za 7000 zł" to są niepoważne. Pisałem wyraźnie, że nie chce się POZBYĆ tego samochodu rychło w czasie a poprostu SPPRZEDAĆ, a jak sprzedawać to za rozsądne pieniądze. Nie zależy mi aż tak bardzo żeby tracić na takiej transakcji tysiące złotych. Jeżeli się nie sprzeda to może tak ma być. Wówczas wstawie IIgen. jeżeli upewnie się że nie zniszczy ona mojego silnika.

 

Spoko ziomuś, nie czytałem poprzednich postów i napisałem co myślę... handluję trochę autami i po prostu pisze jaka jest sytuacja na rynku.

Każde auto jest warte dokładnie tyle ile ktoś chce za nie dać.. jak widać za twoje nikt nie da nawet 7500, bo by dzwonili.. sam mam mase takich telefonów że koles mi z miejsca przez słuchawke chce 1500 urwać ale dzwonią ;)

 

Jakbyś zszedł na 8000 chociaż na tydzień to byś zobaczył jaki odzew masz na to auto.

Cene w ogłoszeniu zawsze mozna podniesc bo zazwyczaj dzwonia zaraz jak na necie furke zobaczą.

A co do lpg... włożysz 2.5 koła w instalacje... w inne pierdoły może jeszcze 500zł, na waszcze zaoszczędzisz 500zł, dzięki LPG zyska na wartości 1000, a za rok jazdy straci 2000.. i masz 3.5 koła w plecy.. ale co tam, tobie nie opłaca się tracić jednego koła na "takiej transakcji" więc pozdro...

 

A może ty nie sprzedasz taniej bo poprostu unosisz się honorem? Sam nie wiem.. jest bida w kraju i musisz sobie zdać z tego sprawę. Mój ojciec też myślał podobnie jak ty i przez ostatnie pół roku stracił na giełdzie 250 koła... Czaisz czemu? Bo chytry dwa razy traci!

Ale po co ja ci o tym pisze... twoje auto twoj szmal.

Nadszedł już ten czas Ty dobrze o tym wiesz.

Bierz ile chcesz, tylko zaloguj się - WWW.OTWARTAPESTKA.INFO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter,

Zakład tłumaczył, że konieczna jest sekwencja bo wystrzał w tym silniku praktycznie gwarantowany co prowadzi do trwałego uszkodzenia przepływomierza. Na tym poprzestałem...

Mówisz, że spokojnie mogę montować instalację II gen. ?

Wówczas wstawie IIgen. jeżeli upewnie się że nie zniszczy ona mojego silnika.

Z pierwszym zdaniem oczywiście się nie zgodzę bo przez dwa lata mi nic nie strzelało, a przypadek który opisałem wcześniej dowodzi że instalacje wtryskowe też "strzelają", wśród znajomych znam jeszcze jeden przypadek wybuchu przy sekwencji w Oplu Vectra, gdzie rozerwało w strzępy plastikowy kolektor. Nie twierdzę natomiast że strzelać nie będzie, może się to zdarzyć i miałem kiedyś strzał w Volvo, nic się przy tym nie stało, spadła tylko taka opaska gumowa pełniąca rolę zabezpieczenia przed wybuchem i przepływomierz w żaden sposób nie ucierpiał, a był takiego typu jak w naszych autach czyli z klapką. Generalnie wszystko zależy od ustawienia instalacji i stanu układu zapłonowego. Oczywiście sekwencja jest pod każdym względem lepsza jeśli jest prawidłowo zamontowana, silnik szybciej reaguje na gaz i przy tym mniej pali, ale jeśli bardzo zależy Ci na cenie to zajedź do innego dobrego warsztatu i popytaj o IIgen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w e30 1.8m40 miałem zwykłą intalacje gazu i na początku nie było strzałow,ale po jakimś czasie zdarzały sie,no i czuć było spadek mocy.Palił sporo bo do 14l lpg w mieście!a teraz mam sekwencję w e36 1.8is i pali do 13l lpg ale na 17"felgach,na zimówkach ok 11l,spadek mocy malutki.Sekwencja kosztowała mnie 2,4tyś zł.Mi kiedyś w vetrze b strzelił gaz(nie sekwencja),potem ojcu i koszt był spory tych napraw,taki że jakby sie to dołożyło do zwyklej instalki do wyszła by sekwencja!za każdym razem rozwalało kolektor tylko aluminiowy(na szrocie 400zł!)Tak więc zastanow sie co do gazu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie tutaj: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7055531

wprawdzie troche wymęczone ale za połowe twojej ceny i z gazem, a to sie liczy ;P

 

 

Nie tak troche, zdjecie slabe, pewnie specjalnie, ale majac ten sam model kierownicy w E34 wydaje mi sie ze dosc duze starcie wierzchniej warstwy skory pokazuje przebieg 350-400 tys, chyba ze ktos mial papier scierny na lapie.

 

Niestety w naszym kraju ciezko jest kupic/sprzedac dobre auto, bo kazdy patrzy na cene, musi byc tanio i nie wazne ze z 2 czesci zlozone i przebieg 400 tysiecy.

 

A jak ktos sie decyduje dac wiecej $$ to patrzy na kazdy detal i jakies spoilery wiadomo co powoduja.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszym poście błędnie napisałem że dla znajomego rozwaliło plastikowy kolektor w Vectrze z wtryskiem gazu, kolektor był oczywiście aluminiowy a auto z 95r. A co do tego zdjęcia z postu wyżej to pies wożony w aucie chyba raczej nie przyciągnie potencjalnego kupca :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety czas na sprzedaż auta nieszczególny. Ja wystawiłem swoją 3 tygodnie temu i jak na razie szału nie ma. Na razie jednak ceny bardzo opuszczać nie zamierzam, więc czekam.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6889134

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.