Skocz do zawartości

Brak zainteresowania autem?


Kamil1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu chcę sprzedać swoje BMW e36 318i m43. Według mnie i znajomych mechaników auto jest naprawdę w świetnej kondycji a mimo to jest problem ze sprzedażą tego samochodu. Sprzedaję bo ten samochód nie jest jeszcze dla mnie i chyba BMW jak na razie mnie przerasta, ale do rzeczy...

 

Możecie powiedzieć mi w czym tkwi problem? Może cena jest zawyżona? Jednakże wyceniając auto odniosłem się do wartości jaką on stanowi według mnie, czy to źle? Co sądzicie o tym samochodzie i jaka powinna być cena, którą rozważyłby potencjalny przyszły użytkownik tego samochodu.

 

Oto link do ogłoszenia: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7018060

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To wyłącznie kwestia szczęścia.

kolega jak najbardziej ma racje :wink: , a co do e36 to kroluje opinia zajechaych samochodów przez młodych gniewnych, co w dużej części jest prawdą ja swoją stan idealny kupiłem, a po rozebraniu silnika (chciałem usunąc wyciek który pojawił się po pół roku) okazała się nieźle zajechana a na dodatek naprawiana przez partacza.

Więc różnie bywa napewno kogoś trafisz... z czasem :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest koniec roku a w tym okresie auta sprzedają się najsłabiej, bo za miesiąc będzie można kupić auto rocznikiem młodsze za tą samą cenę.

Po drugie, ktoś mając 9tyś zł na auto, raczej nie chce żeby paliło ono średnio 8,5L benzyny na sto ( w mieście i z 11L), bo jakby go było stać na benzynę to by sobie kupił samochód powiedzmy za te 30 tyś zł. No chyba że jest miłośnikiem BMW lub bardzo mu się podoba, wtedy kupi i wyda kasę na tą benzynę, no ale grono kupujących strasznie się zawęziło. Gdyby był zagazowany to trochę ułatwiło by sprawę.

I po trzecie narazie mamy bum na diesle, i w sumie się nie dziwię. Po co tankować 10L benzyny jak można 6L ropy, a jak ktoś chce teraz powiedzieć ale ropniakiem nie poszalejesz to odpowiadam, że benzyną 1,8l ze 100 konnym silnikiem też nie hehe.

PS. Kolega wyżej też ma dużo racji, tyle że czas to pieniądz a im więcej go mija tym mniej pieniędzy zostaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym właśnie rzecz, że ja nie chcę się "pozbyć auta pilnie bo wyjeżdzam itp". Nie mam jakiejś większej presji, żeby go na siłę sprzedać, ale jednak wiem, że to jeszcze nie auto dla mnie i dlatego nie chce nikogo wpakować w koszty a jest właśnie jak kolega wyżej pisze... ludzie chyba boją się BMW bo myślą, że to są zajechane katy. Dzięki takiemu podejściu cierpią na tym ludzie tacy jak ja...

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz trafić miłośnika bmw

sam ma bunie z 92 r. i co tu dużo mówić liczę się z tym że pojeżdzę jeszcze ze trzy lata i na części pójdzie.

wystarczy porównać ceny innych modeli z podobnym rocznikiem i chodzą po 4,5,6 tys.

nikt już nie chce ładowac się w stare samochody z poprzedniego wieku

po nowym roku jeszcze taniej będą chodzić no i ten kryzys światowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokop,

 

Ostatnio troche zainwestowałem w nie i przyznam szczerze, że części nie są najtańsze (wymieniałem amortyzatory i cena 270zł za sztukę trochę mnie zdruzgotała) i spalanie tego samochodu nie jest na super poziomie. Dowiadywałem się o instalację gazową do mojego BMW ale od razu odsyłano mnie do instalacji sekwencyjnych a wiadomo to znowu koszt ponad 3000 zł.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyłącznie kwestia szczęścia.

 

Coś w tym jest, daj cenę x3 i jak będziesz miał szczęście to zarobisz więcej :D.

Na poważnie:

Napisz coś od siebie bo to wygląda jakbyś kupił na handel, albo wpakował się na minę. Napisz ile nim jeździsz, co w nim zrobiłeś i czemu chcesz się pozbyć.

 

Takie ble,ble,ble, ale wyróżnia ogłoszenie od innych podobnych i miłe jest podejście emocjonalne poprzedniego właściciela. Wzbudza zaufanie, że ktoś dbał i odda w dobre ręce.

 

Popracowałbym nad zdjęciami:

- brakuje mi porządnego zdjęcia komory silnika abym mógł popatrzeć na oba kielichy i inne takie,

-nie ma ani jednego zdjęcia z profilu, zdjęcia pod kątem są fajne ale nie pokazują auta,

- zmieniłbym scenerię, ta jest szarobura,

-zdjęcie miniaturka musi się wyróżniać tak aby rzucając okiem na stronę z ogłoszeniami chciało się obejrzeć właśnie ten konkretny samochód.

 

Na koniec cena, jak dla mnie to sporo patrząc na ogłoszenia, czas zrewidować poglądy.

 

Ja tak zrobiłem i sprzedałem dwa samochody w ciągu miesiąca, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w ogłoszeniu opisałem dokładnie wszystko co było związane z tym samochodem, dokładnie opisałem stan, historię auta, historię napraw i wiele innych ciekawych rzeczy, które sam chciałbym chętnie przeczytać o przyszłym samochodzie, ale cały czas wszystko to było prawdą bez przerysowywania. Efekt był taki sam. Dlategoteż pomyślałem, że może niewarto przereklamowywać samochód, a zdać się na zainteresowanie i jeżeli ktoś naprawdę będzie nim zainteresowany to wszystko opowiem telefonicznie. Taka metoda też nie zdaje egzaminu....

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra rada dla ciebie :!: :!: zmien tę śmieszną gałkę zmiany biegów i ten czerwony dziwny pasek z kierownicy bo to rozśmiesza i odpycha kupujących :lol: :lol: powodzenia ( tak to ciekawie wygląda )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prokop,

 

Ostatnio troche zainwestowałem w nie i przyznam szczerze, że części nie są najtańsze (wymieniałem amortyzatory i cena 270zł za sztukę trochę mnie zdruzgotała) i spalanie tego samochodu nie jest na super poziomie.

W ogłoszeniu podałeś, że chętnie zamienisz na Audi 80 B4, przelicz sobie ceny części które wpakowałeś do BMW na to ile byś wydał na to Audi, nie jestem przekonany żeby różnica wyszła jakaś szczególnie istotna, ale z ciekawością takie porównanie bym zobaczył :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony pasek był związany ze skórzanym obszyciem kierownicy. Ostatnio już to wywaliłem i kierownica okazała w się w dobrej kondycji, a gałka zmiany biegów to już taka była ... to nie mofa fantazja :)

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tego typu tematy mowią wiele o ewentualnej eksploatacji :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, ale kilka istotnych informacji jak ta o wymianie amorków może się przydać.

 

To wszystko są elementy wspomagające i muszą zagrać razem. Generalnie jest ciężki rynek i trudno jest coś sprzedać.

 

Istnieje możliwość zamiany na Audi 80 B4.

A Audi Ci pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dla czystej ciekawości przeglądam ogłoszenia beemek na allegro - i moge napisać z pozycji kupującego dlaczego od razu Twoją bym odrzucił - to drobiazgi, ale mając do wyboru setki ogłoszeń jakaś selekcja wstępna musi być.

 

Na początek taka moja uwaga - rynek jest nasycony, a BMW E36 jest modelem popularnym głównie wśród młodszej części kierowców. Dobrze sprzedają się tylko ideały (niski przebieg, świetny stan - jednym słowem wycackane - chodzą nawet 2x cena rynkowa) albo mocne silniki - 2.5 i 2.8.

 

A teraz czemu odrzuciłbym to ogłoszenie:

- gałka zmiany biegów - już samo to wystarczy, że dalej aukcji nie oglądam :duh:

- to coś czerwone na kierownicy :shock:

- czerwone zaciski hamulców :mad2:

- czerwone śruby do kół :cry2:

 

Jak zmienisz to co powyżej, to masz pewność, że niewiele będzie ludzi, którzy zamkną okno z twoją aukcją już po pierwszym zdjęciu.

 

Trzeba umieć sprzedawać - na rynku jest taka ilość aut, że trzeba się pozytywnie na ich tle wyróżnić - będąc na równi samochód będzie się sprzedawać latami - a z takimi kwiatkami jak na tej aukcji zapomnij o sprzedaży.

 

Cena jest względna - ja bym usunął tą czerwień i dał 12 tys do negocjacji - ludzie lubią się targować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja powiem tak.

Blenda , spoiler , jakieś kolorowe dodatki.

Wielu pomyślało , że takie dodatki to się spotyka tylko w autach małolatów.

A jak od małolata to było pałowane.

I nikt nawet oglądać nie chce.

 

i koniecznie wywal te koraliki z lusterka bo to się tylko u turasów spotyka.

 

A ogólnie to wypas ma słaby.

Szyby na korby , brak klimy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie np odstraszylaby jeszcze odstajaca z jednej strony maska. Od czasu do czasu przekopuje alegro mobile i autoskałta w poszukiwaniu czegos ciekawego i jak widze ze cos odstaje albo niezbyt dobrze pasuje to od razu zamykam. Podreguluj sobie to, 5 minut roboty, a calkiem inaczej bedzie wygladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kamil1986 nie cofniesz przebiegu to raczej go szybko nie sprzedasz. Znajomy bujał się z A4 1.9 TDi pół roku (270,000 km na liczniku), cofnął na 170,000. Następnego dnia poszło... Taka jest smutna polska rzeczywistość, uczciwość nie popłaca kiedy 90% aut jest kręcona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.